Dichters bij het Coenecoop College Expositie bij 'De Steenbok' School met de Bijbel druk bezig met komende verkiezingen Koffieconcert met Italiaanse en Spaanse muziek Peter Rommelmarkt De Gouwebloem Koor- en samenzangavond Woord en Daad Halve marathon Polderloop Drukke tijden voor De Trekvogels van Dijk op Kunckel-orgel Bedrijfsvolleybal Excelsior huldigt oud-secretaris Hart van Holland/18 februari 1998 pagina 17 Zingen voor Vadarevu Door Karin van Langeraad Door Sylvia van Doornen Rijnwoude - Voor de leer lingen van groep acht van de 'School met de Bijbel', hebben de geschiedenis lessen van de laatste we ken een wat andere in houd gekregen. Met het oog op de komende ver kiezingen voor de ge meenteraad en de Twee de Kamer van de Staten Generaal, hebben zij zich tijdens deze lessen name lijk intensief met het stemmen bezig gehou den. Hierbij werd de in richting van het staatsbe stel in Nederland behan deld en om een duidelijk beeld te geven van hoe het nu allemaal zo onge veer in z'n werk gaat, wer den door de kinderen in de klas 'partijen' ge vormd. Op deze wijze ontstond onder andere de PVDS (Partij voor de Sport), de KVB (KindVei- lig Benthuizen), de PTV (Partij tegen Vandalisme) en de RIGT (Recreatie in Groene Hart). Om de par tijen te promoten werden toespraken gehouden en affiches gemaakt, al dan niet thuis met de kleuren printer. Volgens Lydia Lammers, leer linge van groep 8a en 'lijsttrekker' van de KVB, ging in dit laatste wel erg veel werk zitten. Met haar partij pleit zij voor meer veiligheid op straat en hun plaatje toont dan ook een spelend kind op straat die voor een schrik reactie zorgt bij een autobestuurster. De bal rolt voor de auto en het kind holt er achteraan... Toch is zij er niet van overtuigd dat haar partij grote kanshebber bij de 'verkiezingen' zal zijn. "Meest favoriet zijn nu eenmaal de PTV en RIGT", verzucht zij. Om het project nog meer inhoud te geven, werden de leerlingen afgelo pen maandagmiddag op het gemeen tehuis van Rijnwoude ontvangen. Burgemeester Boelen geeft uitleg aan de leerlingen van de 'School met de Bijbel' Burgemeester M.J.J.M. Boelen vertel de hen over het reilen en zeilen van de gemeente en gaf een praktische voor lichting over het stemmen. Vervol gens kon men de stemmachine uit proberen en op het bureau Burgerza ken van dichtbij bekijken wat er alle maal moet gebeuren voordat een stemming voor een volksvertegen woordiging gehouden kan worden. Voor de leerlingen van de 'School met de Bijbel' is het, gezien alle opgedane kennis, jammer dat het actieve kies recht nog enkele jaren op zich laat wachten. Voorlopig zullen zij zich richten op hun eigen 'partijen' en op 4 maart a.s. middels een stembiljet daarvoor hun 'stem' uitbrengen. Waddinxveen - Op zaterdag 28 februari wordt door Stichting De Gouwebloem een rommelmarkt gehouden in het eigen gebouw aan de Tollenslaan 161. Deze rommelmarkt wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Ook is er verkoop van handwerken, hobbymateriaal, gebak en oliebollen. De opbrengst komt geheel ten goede aan het werk van de Gouwebloem. Lr is nog gelegenheid om spullen in te leveren op maandag 23,24 en 25 februari van 14.00 uur tot 16.00 uur en op 26 februari van 09.00 tot 12.00 uur. Telefoon 0182-616203 of 610241. Benthuizen - Het comité van de stichting Woord en Daad organiseert vrijdag avond 20 februari een koor- en samenzangavond in de Hervormde kerk. Aan deze zangdienst werken mee: het regionale jongerenkoor Cantate Domino onder leiding van dirigent Henri Adema met als organist Hans Pors. Organist samenzang is Jan Vis. Muzikale medewerking verlenen Mariëlle Lievaart op dwarsfluit en Léon van Veen op het orgel. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. De collecte is bestemd voor het vissersdorpje Vadarevu in India, ledereen is welkom. Voor meer informatie: 079-3317040, 079-3312456 of 079-3429097. Boskoop - Zondagmorgen 22 februari vindt in het Praathuis een koffiecon cert plaats. Het wordt verzorgd door het ensemble "La Primavera", dat muziek ten gehore zal brengen van oude Italiaanse en Spaanse meesters als Giovanni Bassano, Cipriano de Rore, Diego Ortiz, Bartolomeo de Sel- ma y Salaverde en Antonio de Santa Cruz. Clémence Comte speelt in het ensemble blokfluit, Maaike Boekholt viola da gamba, Regina Albanez theorbe, en Margit Schultheiss harp. De muziek zal binnenkort op CD ver schijnen. Het programma van het Koffieconcert beweegt zich op het breukvlak van de renaissance en de barok. Somige stuk ken zijn nog geënt op de typische accoordschema's waarop in de re naissance werd geïmproviseerd, an dere verlaten de strakke regels en ontwikkelen een expressievere stijl, uit een behoefte om emoties uit te drukken. Door de instrumenten zowel solistisch als in verschillende combi naties in te zetten, ontstaat in deze periode meer kleur in de muziek. Vir tuose canzona's, vrolijke dansen en intieme stukken wisselen elkaar af. Ensemble "La Primavera" heeft zich toegelegd op het uitvoeren van deze prachtige muziek uit de herfst van de renaissance en de lente van de barok. In 1996 waren ze als het beste Neder landse ensemble een van de prijswin naars van het Van Wassenaercon- cours in Den Haag. Aanvang 11.30 uur. Volwassenen be talen ƒ8,50 entree, kinderen hebben gratis toegang. Waddinxveen- Bij 'De Steenbok', van Frank en Joanna Koopmans aan het Kon. Wilhelminaplein in Waddinx veen is op dit moment een interessan te expositie te bekijken van een col lectie haaietanden en fossielen van Anne Hilgers. De collectie is voor het overgrote deel zelf gevonden bij Cad- zand in Zeeland. Er is bij 'De Steenbok' ook documentatie en achtergrond materiaal beschikbaar. De expositie sluit naadloos aan bij de activiteiten van de eigenaren van 'De Steenbok'. Met groot enthousiasme zijn Frank en Joanna aan de vervulling van hun wens van een winkel met mineralen en fossielen begonnen na dat zij eerst jaren ervaring hebben opgedaan op beurzen. Zij blijven ove rigens ook op de beurzen staan met hun stenen omdat daar een grote uit wisseling van informatie plaatsvindt tussen vakgenoten. Al jaren lang zijn mineralen en fossie len de grote passie van Frank Koop- mans. Hij kan zeer onderhoudend ver halen over alle soorten mineralen, de plaatsen van herkomst, de groeiwijze en verschillende manieren van be werken. Joanna heeft zich, na haar kennismaking met Frank en dus met mineralen, bezig gehouden met de werking Van de verschillende stenen. Beiden zijn ze dan ook stellig over tuigd: "Een steen in niet zo maar een steen. Het heeft een bepaalde uitstra ling, een energie, kortom het doet wat met je". Al eeuwen lang worden er aan mineralen geneeskrachtige werking toegeschreven. Wie vervolgens gaat kijken in de winkel van Frank en Joan na zal zich enigszins vertwijfeld afvra gen welke nu precies past bij de eigen persoon. Het aanbod is namelijk over weldigend groot. Vaak is het het beste om te kiezen voor de steen waartoe men zich aangetrokken voelt. Men sen, en zeker ook kinderen, kiezen vaak intuïtief datgene wat het beste bij ze past in deze levensfase. De krachtige werking van mineralen en het gebruik daarvan past volko men binnen het nieuwe tijdsbeeld of wel de 'New Age'. Steeds meer men sen ervaren dat er meer is tussen hemel en aarde en zijn op zoek naar een nieuwe vervulling. Ook voor in formatie, boeken en CD's kan men terecht bij De Steenbok Op zondag 22 februari staat in Ridder kerk een beslissingswedstrijd op het programma tussen De Trekvogels 2 en Rotterdam 1Deze beslissingswed strijd is noodzakelijk geworden na de promotie van Bilthoven 1 uit de eerste klasse van District west naar de Lan delijke Hoofdklasse. Hierdoor is er een plek vrijgekomen in de eerste klasse. De Trekvogels speelt als de nummer twee van de tweede klasse tegen Rotterdam, dat degradeerde uit de eerste klasse. Bij winst van De Trekvogels 2 komt de Boskoopse club in het komende sei zoen weer uit met twee teams in de le klasse. Hazerswoude-Dorp - De tweede Pol derloop van 1998 staat voor zondag 22 februari op het programma. In ja nuari werden bij de eerste halve ma rathon uit de geschiedenis van de Polderloop bij de vrouwen een tijd neergezet van 1.55.39 (Sue Furner) en 1.23.51 bij de mannen (Theo Ter- steeg). Een uitnodiging aan de lange- afstandslopers om deze tijden scher per te stellen. Hiervoor zijn leuke her inneringen in de wacht te slepen. De halve marathon, 15,2 en 10 kilome ter wordt om 11.15 uur weggescho ten. De anderhalf en vijf kilometer lopers starten vijf minuten later. Het inschrijfgeld bedraagt zonder herinnering en 1,5 kilometer ƒ3,De overige afstanden ƒ6,Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in clubhuis Ha- zerswoudse Boys aan de Sportpark laan in Hazerswoude-Dorp. Voor meer informatie: 0172-589622. Op de dag van de loop: 0172-588312 vanaf 8.00 uur. Boskoop - De Boskoopse midgetgolf- vereniging gaat een drukke en tevens spannende periode tegemoet. Hazerswoude-Dorp - Zaterdag 28 fe bruari vindt inde Gereformeerde kerk in Hazerswoude-Dorp het tweede concert in de serie voorjaarsconcer ten plaats. Dit keer zal het Kunckel- orgel bespeeld worden door Peter van Dijk. Hij zal orgelmuziek uit Bohe- men, Duitsland en Nederland ten ge hore brengen. Peter van Dijk studeerde orgel, clave- cymbel, kerkmuziek en muziekweten schap in Utrecht en Amsterdam. Hij is op verschillende muzikale terreinen internationaal actief. Als organiset verzorgde hij vele concerten en opna mes voor radio en televisie, l.p. en c.d.Als radiomedewerker en muziek- regisseur werkt hij onder meer voor de KRO, deWereldomroep.de BRT en het NOB. Als auteur tekende hij voor vele arti kelen en diverse boeken, als docent verzorgde hij interpretatie- en impro visatiecursussen en lezingen. Als or geladviseur is hij onder meer verbon den aan de Utrechtse Samen op Weg Gemeenten en hij is mede-oprichter van de Tsjilp Studio. Het concert be gint om 20.00 uur. De toegang is vrij. Waddinxveen- Vorige week stonden bij verschillende groepen op het Coenecoop College poëzie en dich ten centraal. Er werden door dich ters een aantal workshops gegeven over het schrijven van gedichten. Vaak ging dat gepaard met enkele toepasselijke voordrachten van de betreffende kunstenaar. De workshops werden gegeven op ini tiatief van Kunstgebouw, de stichting kunst en cultuur Zuid-Holland. Deze stichting heeft in samenwerking met onder andere het Nationaal Comité 4 en 5 Mei een aantal projecten georga niseerd. Eén van deze projecten is een dichtwedstrijd rond het thema vrij heid en grondrechten. Het Nationaal Comité 4 en 5 Mei wil met het schrij ven van gedichten door jongeren en het voorlezen ervan jongeren nog meer betrekken bij 4 mei. De thema tiek van de Tweede Wereldoorlog en de verschillende thema's die ook nog voor de hedendaagse samenleving waarde hebben, lenen zich goed voor poëzie. Het is 'Kunstgebouw' geble ken uit diverse contacten met lokale comités 4 en 5 mei, gemeenten en andere lokale organisaties dat het uit nodigen van jongeren om voor her denkingen gedichten te maken een goede en eigentijdse manier is om hen bij de herdenkingen te betrekken. Al tijdens de workshop gingen de leer lingen zelf aan de slag. Per deelne mende school aan deze dichtwed strijd zullen uiteindelijk tussen de tien en twintig gedichten geselec teerd worden voor deelname. De inge zonden gedichten worden beoor deeld door een deskundige jury. Ver volgens worden er 20 tot 30 gedichten uitgekozen en met behulp van de computer worden vormgegeven om als dichtbundel op Internet gezet te worden. Er wordt ten slotte één prijs winnaar gekozen die zijn of haar ge dicht op 4 mei mag voordragen op de Dam in Amsterdam. Deze prijswin naar krijgt uiteraard de nodige onder steuning bij de voorbereiding van de opdracht, met name van de Jeugd- theaterschool Zuid-Holland. Kwalificatiewedstrijd zes-tallen De Trekvogels heeft met een team ingeschreven voor de Nederlandse kampioenschappen zes-tallen heren, wat op 25 en 26 april op de lange baan van De Duinholers uit Baarn gehou den wordt. De uiteindelijke winnaar plaatst zich voor de Europa Cup in Italië, later dit jaar. Waddinxveen - Woensdag 1,8, 15 en 22 april vindt voor de achtste maal het Be Fair bedrijfsvolleybal Toernooi plaats in sportzaal Groenswaard aan de Wingerd 2. Elk team speelt één avond, de aan vangstijd van de eerste wedstrijd zal om 19.00 uur zijn, de laaatste wed strijd eindigt om circa 23.00 uur. Per avond worden er prijzen uitgereikt. De kosten voor deelname aan het toernooi bedragen 75,=. Er kan wor den ingeschreven met een mixteam (minimaal twee dames in het veld en de rest heren), of een herenteam (al leen heren, dames mogen wel). Er kan worden ingeschreven voor de poules onervaren mix (geen volleybal ervaring), met als speelavond woens dag 1 april. Voor minder ervaren mix (1 of 2 ervaren volleyballers), met speelavond 8 of 15 april. Voor ervaren mix (3 of meer ervaren volleyballers), met speelavond woensdag 22 april. Voor onervaren heren, met speelavond woensdag 15 april, of ervaren heren met speel avond woensdag 22 april. Inschrijven van teams voor 1 maart 1998 bij C.G. Lagrouw, Oostpolder weg 50, 2741 ME, Waddinxveen. Boskoop - Op vrijdag 13 februari heeft een voltallig Excelsior haar oud-se cretaris, de heer K.W. van Gemeren, gehuldigd voor zijn 50-jarig lidmaat schap van de vereniging. Van Gem eren, die op dit ogenblik door ziekte de repetities niet kan bijwonen, was zeer verrast door het bezoek van zijn club. Door de voorzitter werd hem vervolgens het club-insigne voor het 50-jarige lidmaatschap uitgereikt, als mede een cadeaubon. Zijn vrouw ont ving een mooi boeket.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17