Carnavalsvereniging 'De IJsselstampers' onder leiding van Zevenhuizense Prins Carnaval in Boskoop §sdntratuin Midas Dekkers op 8 april in bibliotheek Swinging Sixties WV Boskoop Afgeschreven boeken Kennismakingscursus toerfietsen Zang en Kleur 30 jaar 'Ï^UÜ, 20e jaargang- nummer 755 N 18 februari 1998 I Zevenhuizen - Het bezoek van Midas Dekkers aan bibliotheek Zevenhui zen staat op het programma voor woensdag 8 april. Regio - Op zaterdag 21 februari orga- niseert het B-Team, de Zoetermeer- j i se gezelligheidsclub voor 'singles' j van ongeveer 30 tot en met 55 jaar, I jeen dansavond onder het motto j "Swinging sixties en seventies". Dit j 1 evenement vindt plaats in de zaal j van Wijkvereniging Stadshart in het j PW A centrum, Oostwaarts 21, wijkj 11 in Zoetermeer. Aanvang 20.30 j uur. Entree ƒ7,50 voor leden enj ƒ12,50 voor niet-leden. Voor meer informatie, Leen Gorissen, telefoon (0180)632350. 1 Boskoop - De WV Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: i Nacht van Oranje op 29 april in Ahoy Rotterdam; Dynamo Open Air op 29, 30 en 31 mei in Eindhoven; Joe, de j musical tot eind maart in het Neder lands Congresgebouw in Den Haag; The Chippendales op 1 mei in de Rai Amsterdam; Ruth Jacott op 5 juni in de Rai Amsterdam; Disney's on Ice van 1 tot en met 5 juni in Den Bosch; Huntenpop Festival op 27 juni in Varsselder. Tevens kaarten voor het Benefiet concert op 13 en 14 maart in de Beurshal Boskoop: Boskoopse ko ren en orkesten kraken een noot voor het ziekenhuis in Ordadea Roe menië. Door Sylvia van Doornen Reeuwijk/Zevenhuizen - Voor de 23-jarige Ilco van Veen uit Zevenhuizen, bleek reeds bij het aanbreken van het nieuwe carnavalsseizoen in november 1997, dat hij een wel heel bijzonder carnaval tegemoet zou gaan. Tijdens de Prinsverkiezing die toen werd gehouden bij 'De Klupin Gouda, werd hij namelijk gekozen als Prins van de Verstandelijk gehan dicapten carnavalsvereniging 'De IJsselstampers'. Vanzelfsprekend is hij hier heel trots op. Enthousiast vertelt hij dat hij al ruim vijfjaar lid is van de Raad van Elf van 'De IJsselstampers'. Ook geeft hij toe in het voorgaande seizoen al een beetje te hebben gehoopt om als Prins te worden gekozen. Toen is hij het niet geworden, maar zijn blijdschap lijkt nu des te groter. In het dagelijks leven is de nieuwe Prins werkzaam bij de Sterrenborgh. In zijn vrije tijd doet hij graag aan atletiek. Het leukst vindt hij hardlo pen, maar ook met kogelstoten en verspringen heeft hij in zijn categorie al diverse prijzen gewonnen. Vanwe ge deze favoriete hobby kreeg hij dan ook de naam Prins Athletiek. Samen met de door hem zelf gekozen Adju dant Baan (Peter Smit), heeft hij afge lopen week onder andere kennisge maakt met de Goudse Stadsprins Flo- ris van Pijpenburg. Op zaterdagmid dag 14 februari vond in het Reeuwijk- se partycentrum 'De Brug' een 'Groot Carnaval' plaats, waarbij 'De IJssels tampers' lieten zien wat écht feest vieren is. Prins Athletiek en Adjudant Baan waren hierbij het stralende mid delpunt. Vanuit de hele regio was men naar Reeuwijk gekomen om maar niets te hoeven missen van de vele polonaises, het uitreiken van de on derscheidingen, het optreden van de solodanseres en de vrolijke noten van de boerenkapellen 'De Gatenblazers' en 'Het Kapelleke'. Voor 'De IJsselstampers' zal het feest deze week nog wel even doorgaan. De carnavalsdisco in 'De Klup' (organisa tie die culturele, recreatieve activitei ten voor verstandelijk gehandicapten organiseert) staat nog op het pro gramma en tenslotte zullen 'De IJss elstampers' aanstaande zaterdag meelopen met de carnavalsoptocht in Gouda. Ilco van Veen zal het hier ech ter niet bij laten; samen met zijn ouders zal hij naar Limburg reizen om daar de optocht te bekijken. i Boskoop - In de bibliotheek van Bos- koop worden in de voorjaarsvakan- tie, vanaf 23 februari, de afgeschre- I ven boeken verkocht. De biblio theek is geopend op maandag, dins dag, woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur; dinsdag- en vrijdag-: avond van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. j Zoetermeer - Toervereniging Zoe termeer '77 organiseert een kennis makingscursus toerfietsen voor een ieder tussen de 8 en 16 jaar. Doel van de cursus is het beoefenen en stimu leren van de recreatie- en toerfiet sen in de omgeving van Zoetermeer. De cursusdata zijn zondag 15,22, 29 maart en 5 april. Aanvang 10.00 uur. vertrekpunt is het clubgebouw van de Toervereniging Zoetermeer '77, Buytenparklaan 3b (wijk 17, nabij Locomotion), Zoetermeer. Voor aanmeldingen en/of informatie, HenkFreije, telefoon 079-3615866. Zevenhuizen - Op 16 februari be-: staat vogelvereniging Zang en Kleur j 30 jaar. Op 16 februari 1968 is de vereniging opgericht, en van de op richters zijn er nog twee leden lid. De heer A van der Wiel en de heer A. Jansen. De voorzitter van de vereni- Smg, de heer J. van den Berg, is ook 30 jaar lid en is nog steeds actief j betrokken bij het wel en wee van de j vereniging. Tevens zullen enkele le- den een onderscheiding krijgen om dat ze 25 jaar lid zijn. Enkele leden hebben deze onderscheiding reeds gekregen. In december vindt de der- tigste tentoonstelling plaats, wat een hele bijzondere tentoonstelling moet worden. Op vrijdag 20 februari ls er ter ere van het 30-jarig bestaan een receptie voor de leden en oud- i den. Toekomstige leden zijn op deze avond ook welkom, ze kunnen dan lid worden of alle informatie over de vogelsport krijgen. De re ceptie begint om 20.00 uur, in het clubgebouw aan de Zuidplasweg 6. Door Karin van Langeraad Waddinxveen-Na enkele weken intensieve arbeid door leerlingen van het VBO afdeling bouwtechniek en metaaltechniek van het Coenecoop Colle ge was de enorme brug, bestemd voor het watersport- en natuurcentrum "het Kollumeroord" gereed. De houten brug, op ambachtelijke wijze gemaakt, heeft een bewegend deel van zes meter en weegt ongeveer 3000 kilo. De heer J.D. Geel van het Coenecoop College was terecht trots op 'zijn' leerlingen'die een meesterstuk hebben vervaardigd. Begin van het schooljaar bereikte de bouwaanvraag van de YMCA in Kol- lum het Coenecoop College. Na goed overleg is besloten tussen Pieter Wa- gemakers van het YMCA en Albert Rook, docent van het Coenecoop Col lege, is besloten om het project aan te pakken. Er werden de nodige spon sors gevonden, waaronder de ge meente Nieuwerkerk aan de IJssel, die heeft gezorgd voor de bouwtekenin gen van de brug. Toen begin januari het hout, van bo men uit de bossen bij Appelscha, de school binnen kwamen zonk de moed bijna letterlijk in de schoenen. Maar de leerlingen van het VBO hebben getoond als een team ook een moeilij ke klus te kunnen klaren, zodat de overdracht op donderdag 12 februari een feit was. Alle leerlingen die hebben meege werkt aan het project hebben een cer tificaat ontvangen van de school. On der toeziend oog van vele gasten, waaronder burgemeester Fedde Jonkman, werden de sleutels van de brug overgedragen aan de heer Wage- makers van de YMCA. Deze over dracht was uiteraard een symboli sche. Het werkelijke transport van de brug worden door een professioneel transportbedrijf uitgevoerd. Prins Athletiek (Ilco van Veen) tijdens het 'Groot Carnaval' in Reeuwijk Boskoop - Het komende weekeinde begint voor carnavalsvereniging De Krooshappers het echte carnavals- werk. Vrijdag 20 februari om 20.30 uur be gint het Bal Masqué met prijzen voor mooiste creaties. De muziek wordt verzorgd door "Oversized". De grote dag is zaterdag 21 februari. Om 13.00 uur is de optocht met meer dan dertig wagens; start A.P. van Neslaan. De sleuteloverhandiging vindt plaats midden op het dorp. Ook hier zijn er prijzen te verdienen voor de mooiste creaties. De prijsuitreiking is om on geveer 15.30 uur in De Rozenburcht. 's Avonds begint om 20.30 uur het 'Boerenbal' met muziek van "Never too much". Zondag 22 februari om 20.30 uur is het clownsbal en op maandag 23 februari vanaf 13.00 uur het 60+-carnaval. Op de avond van 23 februari, vanaf 19.45 uur is er disco voor leden. Om 24.00 uur is het carna val afgelopen. Laagblijvend vetplantje compleet met witte pot. De Callisia is sterk en voelt zich op lichte en donkere plekjes thuis. Van 11.95 voor Koopavond: NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur. HET GROENE WARENHUIS

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1