1 LITI E Versjes van muziek en 'n buik van koek BERICHTE N INBRAAKBEVEILIGING «lel I ai j vand e rW ende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle t1 EVEILKSINGE Vrijwillige terminale thuiszorg gestart Israëlavond in Gouda 29.000 exemplaren Hart van Holland/18 februari 1998 pagina 3 Familieberichten Als het zonder zwaailicht kan Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Gespecialiseerd in electronisch beveiligen van woonhuizen en bedrijfspanden Landelijk erkend beveiligingsinstallateur 24 uurs servicedienst Uitbreiding/vervanging/inruil van uw bestaande alarmsysteem f 1500,- inci. meldkame Bel ons voor vrijblijve en/of prijsopgave Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Buik Boskoop Nannie Kuiper &ThéTjong-Khing Kiekeboe daar ben ik weer Hazerswoude-Dorp ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BU OVERLIJDEN Politieregio Hollands Midden heeft al geruime tijd een telefoon nummer voor meldingen voor de politie die "zonder zwaailicht' kun nen. Dit nummer was 06-8384 maar is gewijzigd in 0900-8384. Dit num mer is alleen te gebruiken in poli tieregio Hollands Midden. Woning-inbraken: In de nacht van 10 op 11 februari is ingebroken bij drie woningen aan de Perkstraat: Rond 5.50 uur werd door het KLPD in de Boutersstraat een man gezien die met een stereotoren liep. Bij het zien van de politie werd de toren neergezet en nam de man de benen. De achtervol ging werd ingezet door een weiland, richting Knibbelweg, maar hier is men de man kwijtgeraakt. Ook na uitvoerig zoeken werd de man niet meer aange troffen. In een woning is ingebroken door een raam te forceren. Het is nog niet bekend wat uit de woning wordt vermist. Bij een tweede woning is ingebroken door het openbreken van de achter deur. Hier zijn geld, twee telefoons en muziekboxen meegenomen. In de der de woning is ingebroken door het openbreken van het raam. Een video recorder en geld worden vermist. Op donderdag 12 februari omstreeks 4.00 uur werd aan de Van Hasseltweg in Moerkapelle gepoogd een raam open te breken. De bewoonster werd wakker waarna de twee daders op de loop gingen. In de nacht van woensdag 11 op don derdag 12 februari werd ingebroken door het forceren van het slot. Wegge nomen werden geld en rijbewijzen. Diefstal auto: Tussen zondagmiddag 8 en maandagochtend 9 februari werd vanaf het terrein van een benzinesta tion een rode Renault Clio gestolen voorzien van het kenteken DT-TJ-57. Inbraak in verenigingsgebouw: Don derdag 12 februari werd ingebroken in het gebouw van zowel de tennis- als de voetbalvereniging aan de Raad huisstraat in Moerkapelle. Er werden deuren open gebroken om binnen te komen. Er werd in beide gevallen geld weggenomen. Woning-inbraken: Donderdagavond 12 februari werd ingebroken in een woning aan de Prinses Irenestraat. Men is binnengekomen door het for ceren van een raam aan de achterzij de van de woning. Weggenomen wer den sieraden. Aan de Souburghlaan werd donder dag 12 februari ingebroken middels het inslaan van een ruit. Weggenomen zijn een video, een camera en siera den. Op 13 februari tussen 17.30 en 20.15 uur is ingebroken in een woning aan de Alpherwetering. Een slot is gefor ceerd en er worden onder andere sie raden vermist. Diefstal auto's: Op 13 februari tussen 20.00 en 22.00 uur is een auto gestolen die geparkeerd stond aan de Ekster- dreef. Het betreft een rode Hyundai Scoupe. Tussen 14 februari 23.00 en 15 februa ri 11.00 uur is ook een auto gestolen die geparkeerd stond aan de Boek weitakker. Het betreft een rode Opel Kadett. Vernieling auto's: In de nacht van 13 op 14 februari zijn vernielingen ge pleegd aan auto's. Bij een auto die geparkeerd stond aan de Kerkweg- Oost moest een raam het ontgelden. Ook bij twee auto's die geparkeerd Door Julia Pengirim Het koningskoppel Nannie Kuiper en The Tjong Khing heeft weer toegeslagen. Nu met 'Kiekeboe daar ben ik weer'. Voor peuters, schrijft uitgever Leopold erbijdie daarmee zichzelf en auteur/tekenaar te kort doet. Jazeker, het is een uitstekend werk om peuters uit voor te lezen, voor te dragen of voor te zingen. Maar OOK beginnende lezertjes kunnen er uren, maanden en jaren plezier aan beleven. Want de kracht van dit boek ligt niet alleen in de muzikaliteit van de versjes, ook niet alleen in de actieve tekeningen die prima op de teksten aansluiten, maar OOK in de activiteiten van de gebeurtenissen. En die zijn gebaseerd op verrassende vondsten. Voorbeeld. Voelen aan een blaadje, blaadje aan een tak. Kijken naar een huisje, huisje van een slak. Trappen op een steentje, steentje op de grond. Stappen op een voetstap, voetstap van een hond. En op die van Karin, waar ze net nog stond. De tekeningen sluiten niet alleen perfect aan bij de tekst die weer als een trein loopt, maar dwingen het lezende kind ook op speurtocht. Klopt het allemaal, wat er staat? Ja, het klopt en er is meer: in deze teke ning is ook opgenomen, wat nog ge beuren moet. Ik vind dat opmerkelijk knap ge daan, van beiden: van Kuiper (gou den griffel) en Khing (gouden pen seel). Bovendien was dit maar een voor beeld, uit de talloze getekende en geschreven gebeurtenissen met Karin in de hoofdrol. Ik vraag me overigens ook af, wan neer de versjes op muziek wor den gezet, als kinder-cd, want Nannie Kuiper schrijft muziek. Ik leverde daar persoonlijk be wijs voor, door de versjes op eigen maaksels voor te zingen; dat vormde geen enkel probleem. Al moest ik soms de slotregels van een ander rit me voorzien. En dat vond ik nu weer net het leuke ervan. Bovendien. Nu we toch in de kwaliteitssfeer bezig zijn, meteen even aandacht voor Wim Hofman's 'Mijn buik is van koek'. Dit is andere koek. Hofman illustreert al vele jaren zijn eigen geschreven producties, voor welke leeftijd dan ook. Deze keer, omdat 'Mijn buik is van koek' voor de beginnende lezers is, heeft hij zich, terecht, overwegend gehouden aan krachtige eenvoud. Maar soms, zo te gen het eind, toont hij de echte Hof man, die van de bizarre tekeningen en verhalen als zijn 'Koning Wikke- pokluk de merkwaardige zoekt een stonden aan de Passage moesten ra men het ontgelden. Een auto die ge parkeerd stond aan de Boekweitakker is bekrast en dit gebeurde ook bij een auto die geparkeerd stond aan de Lijs terbesstraat. Auto-inbraken: Op 14 februari tussen 20.00 en 21.00 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Peu leyen. Een ruit is geforceerd en er wordt een mobiele telefoon vermist. Tussen 11 en 14 februari is ingebro ken in een auto die geparkeerd stond aan het Jan van Bijnenpad. Het is niet bekend hoe men in de auto is geko men, maar er worden een bril en een zaklantaarn vermist. Ook is vermoe delijk geprobeerd de auto mee te ne men, want de bedrading was los ge trokken. Snelheidscontrole: Tussen 13 februari 15.50 en 14 februari 13.30 uur heeft een snelheidscontrole plaatsgevon den op de Henegouwerweg. Ongeveer 780 passanten reden te hard. Dit komt neer op een percentage van 2,9 pro cent. De hoogst gemeten snelheid was 127 kilometer per uur terwijl 50 kilometer per uur is toegestaan. Snelheidscontrole: Op de Alphense- weg is tussen 6 februari 14.30 en 7 februari 13.20 uur een radarcontrole gehouden. Ongeveer 780 bestuurders reden te hard, wat neerkomt op onge veer 4,3 procent De hoogst gemeten snelheid was 102 kilometer per uur, waar 50 kilometer per uur is toege staan. Tussen 12 februari 13.15 en 13 februa ri 14.45 uur is een radarcontrole ge houden op de N207 Den Ham. Van de ruim 6200 passanten reden er 285 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 93 kilometer per uur, terwijl 50 kilometer per uur is toegestaan. Ook op de Reijerskoop is een snel heidscontrole gehouden. Op 15 fe bruari tussen 10.00 en 13.30 uur pas seerden 657 voertuigen, waarvan er 31 te hard reden. Auto-inbraken: Tussen 12 februari 22.00 uur en 13 februari 8.00 uur is ingebroken in een auto die gepar keerd stond aan de Rozenlaan. Een raam is ingeslagen en er wordt een autoradio vermist. In dezelfde nacht werd ingebroken in een andere die geparkeerd stond aan de Rozenlaan. Ook hier werd een raam ingeslagen en er wordt een ra- dio-cd-speler vermist. Regio - 'Thuis sterven' is een wens die vaak geuit wordt door ernstig zieke mensen die binnen korte tijd zullen overlijden. Voor partners, familiele den en vrienden die deze zorg op zich nemen is de verzorging vaak een zwa re taak. Vrijwilligers kunnen hier een uitkomst bieden. In januari is De Vierstroom thuishulp centrale daarom gestart met vrijwilli ge terminale thuiszorg in Midden Hol land. Negentien vrijwilligers hebben in december de Wegwijscursus voor terminale thuiszorg gevolgd. Door hun hulp zijn mantelzorgers vaak be ter in staat de zorg vol te houden. De vrijwilliger neemt tijdelijk de taken van een mantelzorger over, zoals een voudige lichamelijke verzorging en Donderdag 26 februari is er in de Pau- luskerk aan het Hogendorpplantsoen een Israëlavond met als thema "50 Jaar Israël (1948-1998)". Spreeksters zijn de Israëlische journaliste Wiesje de Lange en Heieen Bénard van Chris tenen voor Israël uit Nijkerk. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Ieder een is welkom en de toegang is vrij. Leopold rijk', waarvan ik persoonlijk niet ge noeg kan krijgen. Helemaal Hofman is dan ook het laat ste vers 'zoek de beer in het bos', dat gaat zo: boom boom boom boom boom boom boom boom boom boom boom boom beer boom boom boom boom boom boom boom boom boom boom boom boom Uit. Ik heb het met plezier uitgetikt. Waarbij ik wel onmiddellijk aante ken, dat niet iedereen van dit soort flauwe grappen houdt. Zoals ook niet ieder kind de versjes meteen zal begrijpen. Want al gebruikt Hofman uitsluitend woordjes van EEN letter greep, zijn teksten zijn toch niet heel gemakkelijk. Voorbeeldje: van koek is mijn toet. van koek is mijn jas. mijn jas, die is zoet. en zoet is mijn das. Dit zal voor de jongste lezertjes toch even puzzelen worden, denk ik. Maar wie zegt, dat jonge kinderen niet gek op puzzelen zijn? OOK een aanrader. Nannie Kuiper en The Tjong Khing: 'Kiekeboe daar ben ik weer'. Uitg. Leopold, prijs f 24,90. Wim Hofman: 'Mijn buik is van koek'. Uitg. Zwijsen, prijs f 14,50. Bedrijfs-inbraak: In een bedrijf aan de Oostgerepolder is tussen maandag 9 februari 17.00 uur en dinsdag 10 fe bruari 7.30 uur ingebroken. Door een raam te forceren wist men naar bin nen te komen. In de kantoorruimte zijn een bureau en kasten doorzocht. Er is computerapparatuur gestolen en een gel«dbedrag. helpen bij eten en drinken. Maar voor al «door 'er te zijn', door voor zowel mantelzorger als zieke een luisterend oor te bieden, kunnen zij een belang rijk rustpunt zijn. De Vierstroom Thuishulpcentrale zet ook vrijwilligers in ter ondersteuning van mantelzorgers van mensen met een chronische ziekte, handicap of dementie. Wie gebruik wil maken van de diensten van De Vierstroom Thuis hulpcentrale of geïnteresseerd is in vrijwillige thuishulp, kan bellen naar de Thuishulpcentrale, telefoon 0182- 594623. Voor vrijwillige terminale thuiszorg kan men bellen naar 0182- 594752 of de Vierstroom Zorglijn, tele foon 0182-594500. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3