Nesselande-dames winnen belangrijke uitwedstrijd Hengelsport BROUWER DE KONING Vlaggenschip Waddinxveense schakers onderuit TZM behaalt wederom een grote overwinning Jeugd Nesselande in halve finale Nationaal kampioenschap. Dames Gouwestaete gemakkelijk langs GZC Badmintonvereniging Zevenhuizen Laatste Marathon wedstrijden in de Uithof Uitstekende dag v.v. Moerkapelle Vier Bekers voor leden van Rolling'90 UITVAARTVERZORGING VC Nesselande laat winst liggen Hart van Holland/18 februari 1998 pagina 9 Waterpolo VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Het eerste team van tafeltennisvere niging Zevenhuizen/Moerkapelle heeft in de thuiswedstrijd tegen Kwiek 4 uit Waddinxveen wederom een forse overwinning behaald. Guus van Amerongen, Hans Smit en Ad van Heijningen wonnen allen hun 3 par tijen. De dubbel ging helaas verloren waardoor de einduitslag 9 - 1 werd. Met deze uitslag draait het team goed mee in de strijd om het kampioen schap. Team 2 verloor de uitwedstrijd tegen het 2e team van Reeuwijk met 6 - 4. Dico Bac en Gerard Reijm wonnen 2 partijen. Hans Hol kon geen partij in winst omzetten. De dubbel werd door de eerste 2 genoemden nipt verloren. Team 3 speelde een uitwedstrijd te gen Bok 6 uit Bodegraven. Simon Wondergem en Bart Klos wonnen 2 partijen. Anne Duursma verloor al z'n partijen. Ook de dubbel werd verlo ren waardoor de einduitslag 6 - 4 in het voordeel van Bok werd. Het 4e team speelde een thuiswed strijd tegen Top 14 uit Haastrecht. Kees de Wilde, die de laatste tijd zeer goed op dreef is, won al z'n partijen. John Meurer won 2 partijen en André Te Paske verloor alle 3 z'n partijen. De dubbel werd gewonnen, waardoor de einduitslag 6 - 4 in het voordeel van TZM werd. Team 5 won eveneens met 6 - 4. Zij speelde ook een thuiswedstrijd tegen TOP uit Haastrecht, maar dan tegen het 17e team. Zowel Walter Micke, Albert Thunissen als Adrie Bout, de nieuwkomer, wonnen 2 partijen. De dubbel werd verloren. Na de voorrondes zeer overtuigend zonder puntverlies te hebben gewon nen, speelt het meisjes jeugdteam (tot 18 jaar) van Nesselande komende zaterdag, 21 februari de halve finales van het Nationaal kampioenschap Open Club in de "Ookmeer sporthal" aan de Dr. Meurerlaan 4 te Amster dam. Daar ontmoet het beduidend sterkere tegenstanders, zoals Zaan stad, Alexandria'66, Orion en Gemini. Trainer-coach WillemJan van Yperen heeft echter een grondige voorberei ding afgewerkt met zijn selectie, die is samengesteld uit het le en 2e dames team. Na de prachtige 4C plaats in de finales van vorig jaar willen de dames deze prestatie minstens evenaren en zo mogelijk overtreffen. Heren verliezen van Donk Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Zo wel de heren als dames speelden in De Tobbe in Gouda. Dames 1 won vrij gemakkelijk met 11-3 van GZC, doch heren 1 verloor in een zware partij met 6-4 van Donk. Dames 1 tegen GZC Het Waddinxveense publiek was ruim vertegenwoordigd in het Goudse zwembad De Tobbe. De verwachtin gen voor een aantrekkelijke pot wa terpolo waren hoog gespannen ge zien de, op het oog, goede resultaten van GZC in het afgelopen weekend. Gouwestaete daarentegen, had wat moeite gehad met lager geplaatste tegenstanders. Echter vriend en vij and kwam bedrogen uit. Na de eerste periode stond het al 5-1 voor Gou westaete door doelpunten van Gillian van den Berg (2x), Sandra Bercken- kamp, Mirjam Overdam en Wendy de Frankrijker (4-meter). In de tweede en volgende periode werd de onver wachte zwakte van GZC verder bloot gelegd. Eerst miste Petra Meerdink van GZC een 4-meter en vervolgens scoorde Wendy de Frankrijker 6-1, al vorens GZC de periode toch nog met 6-2 af kon sluiten. In de voorlaatste periode scoorden Ingrid van Veen 7-2 en Mirjam Overdam 8-2, waarbij Ellen van der Weijden ongelukkig gebles seerd raakte aan haar gezicht en niet meer aan de wedstrijd deelnam. San dra Berckenkamp scoorde 9-2. In de vierde periode maakte GZC, dat overi gens tien keer een man meer kreeg (Gouwestaete vijf), 9-3 en kwam ver der niet meer in het verhaal voor. Gillian van den Berg en Wendy de Frankrijker bepaalden dé eindstand op 11-3. Heren 1 tegen Donk De Gouwestaeteheren moesten afge lopen zaterdag aantreden tegen streekgenoot Donk in Gouda. In zwembad De Tobbe begonnen beide partijen aan een spannende wed strijd. Op papier is Donk de betere ploeg, maar in de thuiswedstrijd kwa men de Gouwenaren niet verder dan gelijkspel. In de eerste periode was het Gouwestaete dat de meeste kan sen kreeg, maar deze niet wist te be nutten. Gouwestaete wist niet te sco ren uit vier overtal-situaties en maak te het zichzelf zeer moeilijk. Donk daarentegen, wist de kansen wel te benutten en stond na de eerste perio de met 2-0 voor. In de tweede periode werd de strijd grimmiger. Het arbitra le duo had zichtbaar moeite om de wedstrijd in goede banen te blijven leiden. In deze periode was het Mare Mommers die voor Gouwestaete het eerste doelpunt scoorde. De derde periode was een vervolg van de twee de periode. Beide ploegen speelden op het scherpst van de snede. Net als in de vorige perioden bleef de score beperkt. Voor Gouwestaete was het alleen Remko Overdam die de tussen stand op 4-2 bracht. Pas in de laatste periode leek het mis te gaan met Gou westaete. Donk profiteerde handig van een tweetal missers aan Gou- westaete-zijde. Hierdoor liepen de Gouwenaren uit naar 6-2. Maar de Gouwestaeteheren bleven tot het ein de van de wedstrijd een zware pres sing spelen. Hierdoor konden Mare Mommers en Remko Overdam in de laatste periode nog wat terug doen. Zij bepaalden de eindstand op 6-4. Een teleurstellend verlies voor de Waddinxveners, die dit seizoen nog een kans krijgen om zich te revanche ren. Aanstaand weekend Voor Gouwestaete staat een span nend weekend te wachten. In gouwe- bad De Sniep speelt dames 1 aan staande zaterdag om 19.00 uur tegen topper Damixa/Ravijn uit Nijverdal. Zondag om 17.15 uur volgt voor heren 1 de bekerwedstrijd tegen Donk en om 18.15 uur speelt dames 1 tegen GZC de uitgestelde thuiswedstrijd Zevenhuizen - Badmintonvereniging Zevenhuizen hoopt op heel veel nieu we leden die in een ontspannen sfeer recreatief badminton willen beoefe nen op maandagochtend van 9.00 tot 11.00 uur in Dorpshuis Swanla. Voor meer informatie: 0180-633376. Zaterdag 21 februari worden de laat ste Marathonwedstrijden verreden in de Uithof verreden. Alle vier de categorieën; Heren A, He ren B, Heren Veteranen en Dames zul len de finalewedstrijd rijden. Het programma is als volgt: 10.00 uur Heren B, 75 ronden; 11.25 uur Dames, 50 ronden; 13.30 uur Heren A, 100 ronden; 15.00 uur Heren Veteranen 60 ronden. Bij de Heren B, waar ondèr andere Bram van de Woude uit Zevenhuizen het gewest Zuid-Holland van de K.N.S.B. vertegenwoordigt, is de strijd nog niet beslist. Bij de Heren Veteranen is de strijd gestreden, daar Piet Lagerweij uit Ot- terlo ruim aan de leiding gaat. Hij won al acht competitiewedstrijden en is onbereikbaar geworden voor de con currentie. De strijd bij de Heren A is ongemeen spannend. Het verschil tussen de kop positie's bedraagt acht punten. Bij de Dames zal de strijd zich toespit sen op Petra de Boer uit Amsterdam die vrijwel zeker is van de totaalover winning. Eén van de deelnemende da mes uit het Gewest Zuid-Holland is de uit Benthuizen afkomstige Margreet Merbis. Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen, enz. GEEN KOOPAVOND! VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Omdat Sliedrechtsport direct onder Nesselande op de 4e plaats in de le divisie staat, was het zaak de uitwed strijd te winnen om de mooie 3''plaats vast te houden. Ondanks matig spel met een falend middenblok en on danks bedenkelijk optreden .ui bol de lijnrechters behaalde de Nesselan de dames een 2-3 overwinning, niet in minst dankzij krachtig aanvalspel. Na een 6-3 achterstand bracht coa« h Bosschaart in de le set al snel Joske Lucassén in. die voor meer service- druk en een betere blokkering zorgde. Vrij gemakkelijk winst Nesselande zowel de als de 2e set met 9-15 te winnen, vooral door de zwakke pas singvan Sliedrechtsport uit te buiten. Te gemakkelijk waarschijnlijk, want de dames waren bij aanvang van de 3e set niet voorbereid op een allesof- niets spel van de tegenstander. Het achterveld permitteerde zich 4 ach tereenvolgende passfouten en de set ups werden onzuiver. Bovendien wist Nesselande geen antwoord op de t ak- tisch geplaatste ballen van Slied rechtsport vlak achter het blok. Bij 6- 2 had coach Bosschaart al beide time outs opgenomen en bij 8-2 bracht hij Michelle Bijl in voor de spelverdeling. teneinde Aafke Verbrugge in de pass te kunnen brengen. Nesselande knok te zich terug, maar te laat om de set winst van 15-13 voor Sliedrechtsport te kunnen voorkomen. Ook in de 4e set faalde het middenblok volledig, waar door de middenspeelsters van de te genstander naar hartelust konden scoren. Bovendien stapelde libero Hedda Meijer fout op fout en kon haar vervangster Joske Lucassen de druk niet volhouden. Alleen de aanval over Eva Heerschap scoorde volop, wat het blok van Sliedrecht ook probeer de. Enkele onnodige (vak)fouten com pleteerde het magere optreden van Nesselande, dat de 4e set met 15-8, en daarmeeeenwedstrijdpunt, naar slie drecht zag gaan. Sliedrecht rook haar kans en serveerde hard en diep op de onzekere passers van Nesselande, dat zo tegen een 7-0 achterstand aan keek, normaal gesproken fataal in een rallv-point set, waarbij elke fout een punt voor de tegenstander oplevert. Hedda Meijer had echter een opleving en serveerde 5 punten bijeen, waarna Eva Heerschap dit herhaalde. Met 13- 15 won Nesselande de set en de wed strijd, maar de dames moeten nog maar eens bij elkaar te rade gaan voor het gebrek aan concentratie. Daar voor heeft men genoeg tijd, want op 7maart pas is de volgende competitie wedstrijd, thuis tegen Somas. Perdijk wint eenvoudig In de uitwedstrijd tegen Sovicos in Den Haag, behaalde Perdijk-Nesselan- de een eenvoudige 0-3 overwinning. Coach Medan speelde alleen in de 1' set met z'n basisteam en bracht na de 9-15 setwinst de jeugdige Kim Walter en Sabine van de Spek in. Met haar net 20 jaar was spelverdeelster Dagmar Baars de oudste in deze zeer jeugdige samenstelling. Ook de 2e en 3e set liet Perdijk goed volleybal zien en won overtuigend met 8-15 en 7-15, waar door de volle winst mee naar Zeven huizen ging. Moerkapelle - Afgelopen zaterdag or ganiseerde Rolling'90 een regionale rolschaatswedstrijd voor de B-klasse. Verenigingen uit Zaandam, Nieuwe- gein en Papendrecht deden hieraan mee. Kim Wittekoek kwam uit in de klasse met de meeste deelnemers en behaalde met haar zeer goed gereden kür een tweede plaats. Carla Matze, Elise Hoogendoorn en Trisja van 't Wout behaalden ook een beker bij resp. het figuurrijden, vrijrijden en combinatierijden in de aspiranten klasse. Al met al een zeer goed resul taat voor de rolschaatsvereniging uit Moerkapelle. Zevenhuizen-Moerkapelle - De eerste wedstrijd van de rivierencompetitie is op 14 februari gehouden in de Hol- landsche IJssel in Nieuwerkerk. De vangst was matig, de tien deelne mers wisten een totaal van 20.440 gram vis te vangen. S. Visser werd eerste met een vangst van 5.950 gram, tweede werd C. Klomp met 3.650 gram. en derde werd A.J.van Erk met 3.320 gram. De tweede wedstrijd van de rivieren competitie zal op zaterdag 28 februa ri worden gehouden. Vertrek om 7.00 uur vanaf parkeerplaats bij Hotel Vos. Nadere informatie: A. Vis, tele foon 0180-632942. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Zaterdag stond voor Volleybalvereniging Nesselande een zware krachtmeting op het program ma. Tegenstander Remote IT/Zwolle, de nummer drie met slechts twee punten achter op Nesselande. In een spannend duel wisten de Zwollenaren met 3-1 (15-4, 15-17, 10-15, 12-15) de winst binnen te halen. Vanaf het begin zorgde Nesselande voor veel servicedruk en kreeg met zijn blok veel grip op de Zwolse aan vallen. Binnen achttien minuten kon Nesselande met 15-4 de set op hun naam zetten. In de tweede set kwam Remote terug en nam een voor sprong. Deze werd door de Zevenhui- zenaren teniet gedaan en er ontstond een spannend duel. Waarbij Zwolle uiteindelijk met 15-17 als winnaar er uit kwam. Ook in de derde set was Zwolle sterker en won de set met 10- 15. In de vierde set kwamen de Nesse- landers goed uit de startblokken en stonden weer binnen luttele minuten op een 10-0 voorsprong. Hierna begon het aan Zevenhuizense zijde minder te lopen, kleine slordigheden zorgde ervoor dat Zwolle weer in het spel kwam en punt voor punt kon inhalen. Op het eind konden de aanvallers van Nesselande niet meer scoren en wist Remote deze set met 12-15 winnend af te sluiten. Doordat verlies staat Nes selande en Remote weer op gelijke hoogte. Aanstaande zaterdag staat een zware wedstrijd op het programma. Dan is in Nieuwegein om 19.30 het team van Bos Advocaten/Vrevok de tegenstan der. Dit team staat op een vierde plaats. Moerkapelle - Het standaardteam van de voetbalvereniging Moerkapelle deed zaterdag 14 februari goede za ken. Zelf stuurde de thuisclub het Rotterdamse SDV met een 4-0 neder laag naar huis terug, maar bovendien leed ook Berkel puntverlies, terwijl de overige concurrenten zelfs verloren. Door deze uitslagen lijkt het erop, dat de strijd om het kampioenschap zal worden uitgevochten tussen Berkel en Moerkapelle. Moerkapelle bezet momenteel de tweede plaats met vijf punten achterstand, maar heeft ech ter nog wel twee inhaalwedstrijden te goed. Aanvankelijk had Moerkapelle zaterdag moeite om in zijn spel te komen. Na ongeveer 20 minuten was het bij een goedlopende aanval raak; Lennaert Visser werd in staat gesteld om hard en doeltreffend uit te halen (1-0). In de 25e minuut van de tweede helft werd Peter Zijderhand onderuit gehaald en Ron Kievit benutte de toe gestane penalty feilloos (2-0). De wed strijd die tot nu toe een vriendelijk verloop kende, werd nu onvriendelij ker. Een Moerkapellenaar en een SDV- er moesten van het veld. Moerkapelle dicteerde het spel in de slotfase volle dig en bouwde de score uit. Eerst speelde Lennaert Visser na een solo de bal tussen de benen van de keeper in het net en direct daarna bracht hij de eindstand op 4-0 door de bal na een door keeper geblokkeerd schot in te schieten. In de slotseconde werden nog een Moerkapelle-speler en een SDV-er verwijderd, dit tot ieders on begrip. Zowel Moerkapelle als SDV zullen bij de KNVB bij de strafcommis- sie mondelinge behandeling aanvra gen. Zaterdag 21 februari moet Moerkapel le inhalen bij het op de laatste plaats staande GGK. Waddinxveen - Voor de schakers van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV stond afgelopen week voor de RSB de belangrijke wedstrijd uit tegen Hillegersberg 2 op de rol. Aangezien voor beide koplopers (4 uit 4) een misstap vrijwel fataal zou zijn om het begeerde kampioenschap, mag deze ronde wel een cruciaal duel worden genoemd. Vrijwel gelijk ging het op, maar na afloop zaten onze schakers toch met een flinke kater, aangezien toch een 4,5-3,5 nederlaag zou moe ten worden geslikt. Met nu nog twee ronden voor de RSB voor de boeg, zal in ieder geval een flinke nederlaag voor de koploper zijn vereist en twee winstpartijen voor onze jongens. H. de Roodt handhaafde zijn fraaie zesde plaats door winst op J. Markus, eveneens waren de punten weggelegd voor N. Dannis, die zich zo eveneens in de top tien wist te handhaven. Het zelfde verhaal is van toepassing op L. van der Haven, die knap L. Ellers op een nulletje wist te zetten. In de subtop positieve uitslagen voor J. van der Born, A. Prins en A. van Nieukerke tegen respectievelijk W. van der Hoek, A. van der Starre en J. van der Heiden. In de grote middengroep eindelijk weer eens een overwinning voor J. van Oort tegen A. Versluis en in een hectische slotfase werd door B. David de winst uit handen gegeven in de partij tegen J. Smid. Verlies voor P. van Offeren tegen H. Verwaal en H. van Offeren tegen T. Goor. Verder een knappe overwinning van (ex-jeugdlid speler) A. Hennink tegen J. van der Haven en J. van Sandijk werd door defensieve foutieve voort zetting op verlies gezet door T. Kui per. In de kelder van de schaakdivisie ten slotte kwamen J. Ponsioen en G. To renbeek remise overeen, H. van Ert was te sterk voor V. Coevert en op nieuw verlies voor hekkensluiter L Coevert tegen A. Bos. Zaterdag 21 februari vindt het jaarlijk se drie-ronden toernooi van WS\ plaats in het Anne Frankcentrum, aan vang 10.00 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9