Politieke partijen te gast in Oud Verlaat 1 Papier inzameling Ingrid Visser in All Star-team Brazilië Nieuwe naam voor Oogstfeestconcert? Erkenningsuitkering voor oorlogs vrijwilligers en ex-dienstplichtigen Jan Ottevanger bij de Alternatieve elfstedentocht in Finland I i 1| Activiteiten -Agenda Hart van Holland/4 maart 1998 pagina 11 V F it- A -Vm, t <L t' „V Medische weekenddienst Ook weduwen komen in aanmerking Weduwe Informatie Bon invullen I Dnor Gerard Verheiien Oud Verlaat - Op uitnodiging van de Belangengroep Oud Verlaat gaven alle politieke partijen van Zevenhui- zen-Moerkapelle vorige week woensdag middels hun lijstaanvoer ders acte de présence in de Vierkap. De voorzitter van de Belangen groep Oud Verlaat, de heer De Snoo, stond in zijn inleiding stil bij de gevolgen van de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra (Vinex), die in 1990 tot stand kwam. Hierbij werden grootschalige bouwlocaties aangewezen. In dit kadêr moesten er grenscorrecties komen, waarbij Nieu- werkerk, Zevenhuizen-Moerkapelle en Rotterdam betrokken waren. Bij de onderhandelingen tussen Zevenhui zen-Moerkapelle en Rotterdam was een uitgangspunt dat er boven de Wollefoppenweg niet gebouwd zou worden. Dit uitgangspunt bleek on houdbaar. In de overeenkomst tussen de beide gemeenten en de provincie werd toen afgesproken dat er een rui me buffer (35% van het gebied tussen de Wollefoppenweg en de Middel weg) zou worden ingesteld. Dat er verder een rondweg zou komen én dat er in Zevenhuizen-Moerkapelle 300 extra woningen gebouwd zouden mogen worden. Volgens De Snoo is van al die afspraken weinig terecht gekomen. De Snoo: "Tóen zou de grenscorrectie noodzakelijk zijn om voldoende huizen (4000) voor een metrostation te kunnen bouwen en om hoogbouw te voorkomen. Nü ko men er 5400 woningen, waaronder een aantal hoogbouwflats met 15 ver diepingen. De reden nu is de komst van een metrostation. Tóen werd ook een brede bufferzone met natuurge bied langs de Middelweg voorgespie geld, die weer aan Zevenhuizen-Moer kapelle zou worden teruggegeven. Nü is er door Rotterdam de woonwijk Nesselande met een aantal hoog bouwflats gepland en een gebied voor verblijfsrecreatie aan de Middelweg. .v..« I De lijstaanvoerders van Zevenhuizen-Moerkapelle luisterden naar de inwoners van Oud 1 Verlaat. De 'Oudverlatersvrezen de drukte van buurgemeente Rotterdam. We worden zachtjes gezegd voor het lapje gehouden." Er ligt thans een voorontwerpbestem mingsplan Nesselande, waartegen tot 9 april overigens bezwaar aangete kend kan worden. De belangengroep Oud Verlaat maakt zich met name zorgen over de overlast die de kern straks van Nesselande gaat ondervin den. Met name de verkeerssituatie die gaat ontstaan. Voor de politiek was de boodschap helder. Het probleem zal ze goed in beeld houden. Verder zal zij zich ter zake laten adviseren door verkeers- deskundigen en contact houden met Rotterdam. Destijds is overigens de Strandweg aangelegd om Oud Verlaat te ontlasten. Het is echter onont koombaar dat de drukte zal toene men, omdat ook Nesselande zal willen recreren. Dit is de waarde van het gebied rond de Zevenhuizerplas. Ook voor Rotterdam. Wat de rust aangaat: de sterkte van een recreatiegebied is wat dat betreft tevens de zwakte. En als het gedaan is met de rust dan is het tevens gedaan met de uilen en de ijsvogeltjes. Ook agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw C. Beunder, 0180-631733. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Zaterdag 14 maart: 20.00 uur: dorpshuis Swanla: V.O.O.-toneel. Woensdag 18 maart: 14.00 uur: Herv. Centrum: ouderenmiddag; spreker dominee Snoek uit Rotterdam. Zaterdag 21 maart: 13.30 uur: Hotel Vos: klaverjastoernooi. Donderdag 26 maart: 9.30-11.00 uur: Herv. Centrum: koffieochtend; spreek ster Ank Verboom over "Groeien, is dat bloeien?" Donderdag 26 en vrijdag 27 maart: Kinderkleding- en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef. Plaats en tijd volgen. De Zevensten maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00. ANBO: Spelmiddagelke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; De Zeven Muzen: Zaterdag 21 maart: 16.00 uur Vrijz. Herv. kerk: voorspeelmiddag piano meerhandig; Zondag 22 maart: 12.30 uur vrijz. herv. kerk: koffieconcert; Donderdag 2 april: 20.00 uur vrijz. herv. kerk: lezing Mattheus Passion; Zaterdag 4 april: 20.00 uur geref. kerk: amateur muziekavond; Maandag 6 opril: 18.30 uur: dorpshuis Swanla: ballet op life pianomuziek; Woensdag 8 april: 20.00 uur, bibliotheek: lezing Midas Dekkers; Zaterdag 13 juni: 19.00 uur: geref. kerk: grote uitvoering alle instrumenten. Activiteiten bij 25 jaar Dorpshuis Swanla: woensdag 1 april: kinderen basisschool groep 1 t/m 4: voorstelling Sim Sala Bim; groep 5 t/m 8: spellenmiddag; donderdag 2 april: feestmiddag 50+ers: huisvrouwenorkest Moerkapelle en Viswijvenkoor Zevenhuizen; Thomas- vaer en Pieternel; muziek door en koffiemaaltijd; vrijdag 3 april: jeugd 12 t/m 16 jaar: krachthonk jan Timmers voor de jeugd vrij toegankelijk daarna disco met de Eva Move your body show "The most Danceable Show in the world:; zaterdag 4 april: officiële receptie. Zeskamp voor verenigingen, /'gewisseld met culturele uitstapjes; slotfeest met grote Caribean Dance- band. Open Huis Historisch Centrum Ons Verleden: op de dinsdagen 31 maart, 26 mei, 28 juli, 29 september en 24 november van 19.00 tot 21.00 uur en op de zaterdagen 28 februari, 25 april, 27 juni, 29 augustus, 31 oktober en 19 december van 13.30 tot 16.00 uur. Vogelvereniging Zang en Kleun Kaarten in het clubgebouw aan de Zuid- P'aslaan 20.00 uur: 13 mrt., 10 april (paaskaarten); 24 april. De Vierkap: iedere maandag: 18.30-19.30 uur: playback; Soos: 19.30 uur: 10 mrt; Klaverjassen: 20.00 uur: 6 mrt. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 12 mrt., 9 april 14 mei. hier maakt Oud Verlaat zich grote zor gen over. Omdat dit alles echter een Rotterdamse aangelegenheid is, kon den de politici van Zevenhuizen-Moer kapelle in wezen weinig doen. Waar zij wel iets aan kunnen doen, is het slech te wegdek van de buitengebieden van de eigen gemeente. Een mevrouw: "De wegdeksituatie Zevenhuizen-Oud Verlaat is heel, heel slecht". Voorzo ver het eigen gemeentegrond is, heeft dit de aandacht. De Middelweg schijnt inmiddels al enigszins opgelapt te zijn. En dan de kabel. Dat is nog steeds iets wat enorm in Oud Verlaat leeft. Men vindt het een democratisch recht om in het elektronisch tijdperk waarin we nu leven een kabel te hebben. Dat schijnt echter ƒ2000,- per aansluiting te kosten. Een bedrag dat niet ieder een zo maar even op tafel wil of kan leggen. De vraag was dan ook waarom de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle voor de gebiedsoverdracht aan Rotterdam voor dit doel geen geld heeft gevraagd. Zo schijnt dat toch niet te werken. De gemeente kon geen geld vragen. Geen gulden! Zevenhuizen - Van donderdagmiddag 5 maart 12.00 uur tot vrijdagmiddag 6 maart 13.15 uur organiseert de Milieu vereniging in samenwerking met de Christelijke basisschool De Eendragt en de Wereldwinkel een inzamelings actie voor oude papier. De vorige in zameling leverde 7660 kilogram pa pier en karton op. De papiercontainer staat op het schoolplein van de Chris telijke basisschool De Eendragt. Men wordt verzocht om het papier gebun deld aan te bieden en de lege dozen plat te maken. Yanick wordt 3 jaar. Opa zoekt poppenhuis meubeltjes. Rozenstr. 95 0180-632172 Pa, hartelijk gefeliciteerd met je 50ste verjaardag op 4 maart. Esther en Wim Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur drs A.L. vd Dries, Den Haag Herv. kerk 10.00 uur ds G.J. v Beek; 19.00 uur ds R. vd Spoel, Loenen. Oud Verlaat 10.00 uur ds W. Radsta- ke, Rotterdam. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds H. Verheul, Amersfoort; 18.30 uur ds M. Goudriaan, Lunteren. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 7 maart: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, te lefoon 010-5215241. Zondag 8 maart: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zeven huizen, telefoon 0182-631783. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). Door Gerard Verheijen Moerkapelle - Met de komst van de "Uitkeringswet tegemoetkoming twee tot vijfjarige diensttijd" van 29 december 1997 kunnen ex-dienst- plichtigen en oorlogsvrijwilligers recht doen gelden op een eenmalige uitkering van 1000,- netto. In aanmer king komen degenen, die in de perio de van 1 januari 1938 tot januari 1963 tussen de twee en vijf jaar in werkelij ke dienst zijn geweest. Een deel hier van moet .doorgebracht zijn in de Tweede Wereldoorlog en/of in voor malig Nederlands Indië, Nieuw Gui nea of Korea. Voorwaarde is evenwel dat over die diensttijd geen pensioen of uitkering is ontvangen. De betref fende uitkering is een erkenning ach teraf voor de extra langdurige dienst onder bijzondere en vaak bizarre omstandigheden. Ook de weduwen van de betrokken oorlogsveteranen komen in aanmer king voor de betreffende uitkering. Voor nadere informatie kan men zich richten tot de Dienst Veteranen Uitke ring, Postbus 7000, 6460 NC Kerkrade (telefoon: 045-5469997) of tot de so ciaal commissaris van de Vereniging Oud Militairen Indiëgangers (VOMI) Zuid-Holland Noord, Bob Verhoef, Beatrixlaan 10, 2751 XS Moerkapelle (telefoon: 079-5931637). De VOMI stelt zich ten doel het behartigen van de ideële, materiële en immateriële b e 1 a n - gen van Oud Mi litairen Indië- gangers die bij de Ne- derland- s e Krijgs macht in voorma lig Ne- d e r - lands Oost In dië, res pectie velijk In- donesië en Nieuw Guinea hebben ge diend. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - De in Zevenhuizen ge boren en getogen topvolleybalstër Ingrid Visser is gekozen in het All Star team van Brazilië. Hierin worden de beste speelsters van de competitie opgenomen. Ingrid maakte vorig jaar de overstap van Top Volleybal Neder land naar Belo Horizonto in Brazilië. In de miljoenenstad heeft zij het naar haar zeggen prima naar haar zin. Zo wel persoonlijk als sportief gezien. Met haar team draait ze in de top van de Braziliaanse competitie mee. Een competitie die binnenkort ten einde loopt. Eind maart beginnen dan de play offs. In de tijd tussen het eind van de competitie en de start van de play offs speelt het All Star-team een serie wedstrijden tegen het nationale team van Brazilië. Hierin spelen ook twee van Ingrid's medespeelsters uit Belo Horizonto. Naast Ingrid Visser wer den ook de in Brazilië spelende Cinta Boersma, Erna Brinkman en de Kroa tische Irene Kyrilowa voor de All Stars uitverkoren. Zevenhuizen/Kuopio, Finland - Op za terdag 21 februari vertrok Jan Otte vanger uit Zevenhuizen met enkele schaatscollega's naar Finland om deel te nemen aan de alternatieve elf stedentocht op het Kallavesimeer. Op zowel maandag als woensdag deed hij mee aan de 100 kilometer wedstrijd. Maandag werd hij 31e. Dinsdag zakte de temperatuur lang zaam naar 15 graden overdag en later op de avond naar min 25 tot min 30 in de morgen en woensdag in de loop van de dag gevolgd door harde wind met sneeuwbuien. Jan kreeg de tip mee om met tape een masker voor het gezicht te maken die aansloot op de skibril. Dat insmeren met watervrije vaseline, waar ook de voeten, bovenbenen, edele delen en handen mee worden ingesmeerd. Verder onder de scheenbeschermers op de knieën schoudervullingen aan brengen ter bescherming bij valpartij en en enkele lagen kleding over elkaar aan trekken. Er zaten enorme scheuren in het ijs en de wind was Siberisch. In de tweede ronde van de 25 kilometer liep Jan een braam op op zijn rechter schaats, waardoor hij pijn in zijn heup kreeg. Toch werd hij tweede met niet meer dan een schaatslengte verschil. Di rect na de finish was er de huldiging op het podium, waar hij een tinnen plateau in ontvangst mocht nemen met dë gelukwensen van de organisa tie. Zevenhuizen - Als vanouds start het Oogstfeest (jaarlijks op de eerste zaterdag in september) op de vrijdagavond op het dorpsplein. Deze vrijdagavond droeg altijd de naam "The Night of the Proms van Zevenhuizen". Onlangs is gebleken dat deze naam niet gebruikt mag worden. Het Oogstfeestcomité is dus op zoek naar een nieuwe, originele naam voor dit evenement en roept daarbij de hulp in van het grote publiek. Een ieder wordt uitgenodigd een naam te verzinnen. Deze naam kan men invullen op onderstaande bon en inleveren bij het kantoor van Hart van Holland aan de Noordelijke Dwarsweg la, (t.a.v. redactie). Opsturen mag ook: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen.De winnaar ontvangt een cadeaubon van ƒ100,-. Een leuke naam voor het Oogstfeestconcert vind ik: Naam Adres - I Woonplaats I Telefoon: ^on inleveren voor 13 maart bij de redactie van het Hart van Hollanc^

Hart van Holland | 1998 | | pagina 11