Grandioze week voor kinderen AZC Reünie/receptie Concordia Jonge geitjes bij kinderboerderij Grote rommelmarkt op 18 april Nationaal toernooi bij De Trekvogels Wereldgebedsdag Zilver voor Michel Brand in Het Zuidhonk Excursie KNNV Kinderkoor Shalom in Toneelvereniging T.A.V.E.N.U. brengt Erica op de planken Kaartverkoop Benefietconcert van start Lokale ronde voorleeswedstrijd Maskerade speelt "De Eetkamer" Hart van Holland/4 maart 1998 pagina 15 Vooijaarsrommelmarkt Lentebode: Herinrichting plantsoen en dierenpark Dnnr Karin van Lanaeraad Waddinxveen - In de voorjaarsva kantie hebben de kinderen van het Asielzoekerscentrum een geweldige week gehad. Met de opbrengst van de kerstmarkt van de Regenboog- school waren zij in de gelegenheid een hele week onbekommerd kind te zijn met de Stichting 'Beestenben de'. De stichting 'Beestenbende' wil kinderen hun spelplezier (te rug) geven door middel van het geven van bewegingstheaterwork shops. Op deze manier worden de kinderen gedurende een aantal dagen uit hun werkelijkheid gehaald. Kinde ren zijn kwetsbaar, maar gelukkig staan zij open voor nieuwe impulsen. Stichting 'Beestenbende' zet zich in voor kinderen om een nieuw vertrou wen in zowel de mens als de samenle ving te krijgen. De kinderen hebben kennis gemaakt met theater, beweging, stem, geluid, kleur en educatieve vorming op een manier dat taal en cultuurverschillen geen barrière zijn. Er werd gebruik gemaakt van 50 dierenmaskers, kos tuums en decors. De kinderen hebben 'de vier jaargetij den' als centraal thema gehad. Op kunstige wijze werden vrijdag, tijdens de feestelijke afsluiting van het pro ject, de vier jaargetijden uitgebeeld door middel van dans, geluid en be weging. De stralende gezichten van de kinderen waren er het bewijs van dat zij tijdens het project in de gele genheid waren om de eigen situatie naar de achtergrond te verschuiven. Door samenwerking met elkaar doen ze een ervaring op waarmee het ge voel van eigenwaarde een zet in de goede richting kan krijgen. Waddinxveen - Op het evenementen terrein aan de Dreef wordt op 18 april de grote rommelmarkt van de Centra le Gemeente gehouden. Het inmid dels tot in de verre omtrek bekende festijn wordt dit jaar voor de 24e keer georganiseerd en is zodoende een goede traditie geworden in het Gouwedorp. Enerzijds willen de organisatoren geld bij elkaar voor allerlei projecten binnen en buiten de gemeente, ander zijds is deze rommelmarkt een uitste kende gelegenheid waardevolle spul len weer aan de man te brengen. Er wordt achter de schermen al hard gewerkt om deze rommelmarktdag goed te laten verlopen. Zo is de op- haalploeg elke week actief, deze is bereikbaar op telefoonnummer 619406 en kunnen er spullen gebracht worden op de Smitshoeve, Henegou- werweg 100, Waddinxveen. De breng- dag is zaterdag 4 april; men kan dan van 9.00 tot 12.00 uur terecht achter de Brugkerk in Waddinxveen, te be reiken vanaf de Nesse. Boskoop - De midgetgolfvereniging De Trekvogels houdt op zaterdag 7 en zondag 8 maart haar jaarlijks terugke rend nationaal toernooi. De deelnemers zijn allen lid van de FNMB (Federatieve Nederlandse Midgetgolf Bond) en komen uit alle hoeken van het land. Het is een toer nooi over vier ronden. De aanvang van het toernooi is zaterdag 10.00 uur en zondag 9.00 uur. De midgetgolf- baan is te vinden aan de Azalealaan, tegenover de vroegere Rijks Hogere- en Middelbare Tuinbouwschool. Ie dereen is welkom. Voor meer informatie: MGC De Trek vogels, telefoon 0172-216987. Boskoop - De dienst voor Wereldge bedsdag (6 maart) is in Boskoop voor bereid door vertegenwoordigers van de Gereformeerde Kerk, de Hervorm de Gemeente, de Rooms Katholieke Parochie en de Vrijzinnig Protestant se Geloofsgemeenschap. De dienst wordt gehouden op vrijdag 6 maart vanaf 19.30 uur in het kerkgebouw van de Vrijzinnig Protestantse Ge loofsgemeenschap aan de B.C.-straat. Muzikale medewerking wordt ver leend door het R.K. gemengd koor St. Cecilia en organist Joop de Jong. Ie dereen is welkom. Boskoop - De VW Boskoop heeft inde voorverkoop onder andere:Youp van 't Hek,20 mei, Carré A'dam; Pinkpop van 30 mei tot en met 1 juni in Land graaf; 'The Circus of Horrors' in de Rijnhal in Arnhem van 12totenmet 16 maart; 'Nacht van Oranje' op 29 april in Ahoy in Rotterdam met onder ande re Guus Meeuwis, B.E.D., Marianne Weber, De Havenzangers en andere; Dynamo Open Air op van 29 tot en met 31 mei in Eindhoven; Disney's World on Ice met het thema: Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen in de Brabanthal len Den Bosch van 1 tot en met 5 april; De Jantjes in Carré Amsterdam van 2 tot en met 14 juni. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J.A.C. Bongers; 17.00 uur ds G. Rang, Nieuw-Vennep. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de Jong; 17.00 uur sow-dienst Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank (Coene- coopcollege): 10.00 uur P. Quartel, Leidschendam; 18.30 uur ds H. v. Oostende, Maurik (remonstr.kerk). Boskoop m Mrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur [ev drs F.H. Sachs, Den Haag. Herv. gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 18.30 uur ds J.J. vd Wilden, Alphen a/d Rijn. De Stek 9.30 uur ds MD vd Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- 'aar; 17.00 uur drs A.H. v Ouden- allen, Woubrugge. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds G. v koekei, Nieuw-Vennep; 19.00 uur ds D. Quant, Den Haag. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Timp van Steenis. Rotterdam/Waddinxveen - Zaterdag 28 februari werden in de Alexander- hal in Rotterdam de provinciale turn- kampioenschappen voor heren ge houden. Michel Brand(Toos) zette een uitstekende prestatie neer door in zijn niveau een zilveren medaille te veroveren. Aan deze wedstrijden deden zes Toos-turners mee. In niveau 4c (12-13 jaar) turnden Michel Brand en Ri chard Nobel. Richard turnt dit jaar voor het eerst op dit niveau. Zijn oefe ningen bevatten nog wat minder moeilijke onderdelen; toch behaalde hij een derde plaats met een eindto- taal van 34.95 punten. Michel heeft al een jaar ervaring in dit niveau. Zijn puntentotaal kwam op 39.45 en was goed voor een tweede plaats. Mark Zoeteweij kwam uit in niveau 5c (10-11 jaar). Hij kwam met 30.90 pun ten uit op een negende plaats. Dennis van Hof, Daan Vermeij en Menno Vers luis turnden in niveau 6c (8-9 jaar). Dennis haalde 36.10 punten en eindig de op een negende plaats. Menno werd zevende met 41.80 punten en Daan kwam op het podium om een bronzen medaille in ontvangst te ne men met een totaal van 43.50 punten. Waddinxveen - Op vrijdagavond 6 maart wordt in wijkgebouw Het Zuid- honk een ronde van de competitie- klaverjas gespeeld. Deze avonden worden op elke eerste vrijdag van de maand georganiseerd. De competitiespelers strijden om de kampioensbeker, die aan het einde van het jaar wordt uitgereikt. De vrije spelers zijn altijd welkom aan de zaal iedere eerste vrijdag van de maand. De avonden beginnen om 20.00 uur. Waddinxveen - Op vrijdag 6 maart wordt in buurtcentrum De Boog een bingo georganiseerd. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Iedereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. Regio - Zaterdag 7 maart organiseert de KNNV, vereniging voor veldbiolo- gie, een excursie naar de Oostvaar- derplassen. Verzamelen om 9.00 uur bij het NS station Gouda aan de Bloe- mendaalse Zijde. Voor meer informa tie kan men bellen: Jan Uilenbroek, 0182-618037. Waddinxveen - Zondagavond 8 maart wordt in gebouw Kreater aan de Kerk straat 13 een avonddienst gehouden waaraan het kinderkoor Shalom me dewerking verleent. Spreker in deze dienst is de heer H. Wulffraat. De dienst wordt georganiseerd door de Baptistengemeente Ichthus. Aanvang 18.30 uur. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Een feestelijk jaar breekt aan voor muziekvereniging Concordia, want 1998 staat voor Con cordia in het teken van het 100-jarig bestaan. Vanaf 20 maart zullen de eer ste festiviteiten rond dit eeuwfeest in gang gezet worden. Op 16 maart 1898 werd Concordia opgericht als fanfarekorps. Het eerste concert werd gegeven op 22 maart 1899. Op vrijdag 20 maart geven de harmo nie en het opleidingsorkest een jubi leumconcert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Na deze opening van het jubileumjaar zal Concordia op zaterdag 21 maart een reünie/receptie organiseren voor leden, oud-leden, en iedereen die zich bij Concordia betrokken voelt. Dit evenement vindt plaats vanaf 15.00 uur in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1. De jaarlijkse voorjaarsrommelmarkt komt ook voor in het jubileumpro gramma. De rommelmarkt wordt ge houden op zaterdag 28 maart en be gint om 8.00 uur. Voor deze rommelmarkt kan Concor dia nog bruikbare artikelen gebrui ken, deze kunnen afgegeven worden in het clubgebouw tot vrijdag 27 maart. Boskoop - Op vrijdag 6 maart is in de Rozenburcht aan de Rozenlaan 4 een toneelvoorstelling te zien van T.A.V.E.N.U.. De voorstelling gaat over de vrijgezel Toon Dorregeest, die jaren geleden zijn geliefde verloor. Hij krijgt gezelschap van zijn broer Loe, diens vrouw Geert en hun doch ter Abi, die hun huis verloren door een brand. Toon heeft een antiekwin kel, maar komt op een wel heel vreem de manier aan zijn spullen. Loe is een dronkelap en heeft daar door problemen met zijn vrouw Geert, die brood op de plank brengt door in een nachtclub te werken. Dochter Abi heeft wat moeite met jon gens, maar de politie-agente Wilma Zuur vindt zij wel een heel erg aardige meid. Als na jaren Erica, de doodge waande vriendin van Toon voor de deur staat en Toon en Loe ook nog een miljoen blijken te erven, wordt het wel erg hectisch in huize Dorregeest. En welke rol speelt buurvrouw Janne- ke Zijdewind, die lid is van een sekte in dit geheel? De voorstelling begint om 20.00 uur.Kaarten zijn verkrijgbaar bij Ma rion Roozenboom, telefoon 0172- 216056. De toegang bedraagt ƒ12,50. Boskoop - De afgelopen weken wer den door de organisatie van het Ben efietconcert voor het Streekzieken huis in Roemenie vooral gebruikt voor het werven van advertenties en sponsors. Met medewerking van vele bedrijven in Boskoop en omgeving heeft dat eenflkse financiële bijdrage opgeleverd. Voor het concert, dat wordt gehou den op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart, zijn entreekaarten verkrijg baar via de heer K. de Boer, telefoon 0172-211418. De kaarten kosten ƒ25, per stuk. De concerten beginnen bei de dagen om 19.30 uur. Voor nadere informatie: H.G. Benck- huijsen, telefoon 0172-212486. Boskoop - De Nationale Voorleeswed strijd wordt dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd. Alle basisscho len kunnen eraan meedoen. De wed strijd bestaat uit verschillende ron den: op school, lokaal, provinciaal en landelijk. Stichting Lezen wil met dit jaarlijks terugkerende evenement de belangstelling voor het voorlezen sti muleren. Vier basisscholen in Boskoop doen mee met de voorleeswedstrijd en hebben ieder hun eigen voorleeskam- pioen. Voordat de regionale ronde (halve finale) van de Nationale Voor leeswedstrijd plaats kan vinden, moet uitgemaakt worden welke Boskoopse voorleeskampioen hiernaar afgevaar digd wordt. Daartoe is een lokale voorleesronde (kwartfinale) in het leven geroepen. Deze vindt vandaag plaats van 13.00- 14.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan de Babsloot. Een deskundige jury zal bepalen wie voorleeskampioen van Boskoop wordt. De deelnemers zijn: Sandrine Gutz, basisschool De Akker; Rogier Brink man, basisschool Rehoboth; Danielle Noorlander, basisschool De Brug, lo catie Kievitstraat; Deborah Noorlan der, basisschool Immanuel. De jury bestaat uit Sylvia van Door nen, correspondente voor Boskoop van Hart van Holland en Jacqueline Veringmeier, jeugdbibliothecaris Openbare Bibliotheek Boskoop. Waddinxveen - Op vrijdag 13 en zater dag 14 maart speelt toneelvereniging Maskerade "De Eetkamer" van A.R. Gurney jr. onder regie van Paul Segaar in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Aanvang 20.00 uur. Toegang ƒ11,50; CJP/65+ ƒ9,(telefo nisch bestellen 0182-614020/630972. "De Eetkamer" is een 'theaterschilde ring' van 18 scènes waarin steeds de hoofdrol wordt gespeeld door de plaats van handeling: de eetkamer. De verschillende scènes laten een pallet aan emoties zien die uiteenlo pen van een overspelig stel tijdens een kinderfeestje tot het gekronkel van een pas gescheiden vrouw met een meubelmaker. Regisseur Paul Segaar is er in ge slaagd met de spelers een boeiende voorstelling te maken. Voor meer informatie: Rob de Graaf: 630972 of Adri Nieuwerf: 614020. Door Karin van Lanaeraad Waddinxveen - Zaterdagochtend vroeg zijn de eerste geitjes geboren in de kinderboerderij aan het Warnaar- plantsoen. 's Middags al ontving moe der Guusje bezoek van trouwe bezoe- kertjes die haar twee zonen Sammy en Tommie kwamen bewonderen. Moe der en kinderen maken het goed. Op dit moment is de herinrichting van het Burgemeester Warnaarplantsoen aangevangen en is er een nieuwe op zet gemaakt van een nieuwe kinder boerderij annex bezoekerscentrum. Dit nieuwe centrum moet aan enkele eisen voldoen, zoals het professio neel in stand houden van dieren bin nen een bepaalde ruimte. De Stichting Kinderboerderijen Nederland heeft hiervoor normen opgesteld, met in achtneming van de plaatselijke situa tie. Het nieuw in te richten terrein in Waddinxveen krijgt een oppervlakte van ongeveer 3860 vierkante meter. Er zal een stichtingsbestuur samen gesteld worden waarvan de functies inmiddels omschreven zijn. Naar het merendeel van de mensen moet ech ter nog worden gezocht. Voor de vak inhoudelijke inbreng in het bestuur zal er iemand van Natuur- en Milieu Educatie toetreden.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15