Gastouderbureau zoekt nieuwe gastouders Opnieuw winst voor sterk spelend Moerkapelle Schaakvereniging Moerkapelle Nieuwe coach Nesselande: Pierre Mathieu evenhuizen-Moerkap Jazzdansen voor kinderen Kinderkleding- en speelgoedbeurs Omgaan met Psoriasis Succesvolle wervingscampagne H.W.Z.M. Dethleffs en Adria bij Klein caravans Wereldgebedsdag Ouderenreis Oriëntatiecursus christelijk geloof Oud papier Oliebollenactie Vrouwenbijbelkring Hart van Holland/4 maart 1998 pagina 21 Stichting wil blijven voldoen aan groeiende vraag naar kinderopvang De rol van het Gastouderbureau De werkzaamheden Meer informatie Voetbal Door Karin van Langeraad Regio - Het Gastouderbureau Wad dinxveen e.o. wil door middel van een wervingscampagne tussen 7 maart en 9 april nieuwe mensen bereiken die als gastouder enkele dagen per week op kinderen willen passen. Hiervoor is er een uitgebreid programma opge steld waarbij geïnteresseerden ken nis kunnen maken met het Gastouder bureau en informatie kunnen krijgen over de invulling van de taak als gast ouder. Gastouderopyang is het zorgen voor kinderen in het eigen huis en is een heel aantrekkelijke en zinvolle tijds besteding voor iedereen die met ple zier met kinderen omgaat. Ook de ei gen huiselijke omstandigheden kun nen reden zijn om zich aan te melden als gastouder zoals bijvoorbeeld een speelkameraadje voor een eigen kind of de zorg voor kinderen te hebben als de eigen kinderen al naar de basis school gaan. Het gastouderschap biedt de mogelijkheid om te genieten van opgroeiende kinderen. Het Gastouderbureau bemiddelt tus sen gastouders en ouders die opvang zoeken voor hun kind. Door persoon lijke wensen en gezinssituaties zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen wordt er kinderopvang op maat gele verd. Nadat de gastouders en de vraagouders met elkaar kennis heb ben gemaakt worden gemaakte af spraken in samenspraak met het Gastouderbureau vastgelegd in een contract om eventuele misverstan den te voorkomen. De kinderopvang door middel van bemiddeling van het Gastouderbu- Foto Gastouderbureau reau wint aan populariteit, de vraag naar gastouders neemt daarom alleen maar toe. Deze vorm van kinderop vang biedt een zeer flexibele vorm van kinderopvang aan de vraagouders met een gegarandeerde kwaliteit. Aan de gastouders wordt door het Gastouderbureau de nodige begelei ding gegeven. Regelmatig worden er bijeenkomsten georganiseerd waar bij de gastouders kunnen overleggen met collega's en hierbij ervaringen kunnen uitwisselen. Ook voor begelei ding en advies kan men terecht bij het Gastouderbureau. Het bureau is ver antwoordelijk voor de kwaliteit en de veiligheid, ook hierbij worden gast ouders begeleid. Er staat een financiële vergoeding te genover zodat de gastouder de ideale baan kan creëren: flexibele werktij den, part-time en thuis met optimale beschikbaarheid, ook voor de eigen gezinsleden. Tijdens de wervingscampagne zullen de medewerkers van het Gastouder bureau regelmatig op diverse locaties te vinden zijn zoals bijvoorbeeld op de markt, in de bibliotheek of de speel-o-theek in de diverse aangeslo ten gemeenten. De bibliotheek in Ze venhuizen kan op 11 maart bezocht worden waarbij kinderen een button kunnen maken. Ook worden er diver se informatiebijeenkomsten georga niseerd. Exacte data en tijden zullen in advertenties geplaatst worden. Ui teraard kunnen geïnteresseerden ook direct contact opnemen met het Gast ouderbureau Waddinxveen e.o., Jan van Bijnenpad 1, 2742 VS Waddinx veen, telefoon 0182-619591. Moerkapelle - De nek-aan-nek race tussen de voetbalteams van Moerka pelle en Berkel duurt voort en het ziet er naar uit dat de competitie in de vierde klasse C een zinderend einde tegemoet gaat. Zaterdag 28 februari wonnen beide ploegen opnieuw. Moerkapelle moest de sterke runner-up FC Boszoom op bezoek, een op papier zeer lastige klus. Het ledenbestand van FC Bos zoom bestaat uit Feyenoord suppor ters en de thuiswedstrijd destijds ver liep al in een zeer onaangename sfeer. Dat was ook zaterdag het geval. Aan Boszoomse zijde vielen liefst zes gele en één rode kaart, waar het zeer gedis ciplineerd spelende Moerkapelle vrij bleef van kaarten. Moerkapelle start te sterk, waarbij vooral de concentra tie en eenheid binnen de ploeg opvie len. Halverwege de eerste helft kwam Len- naert Visser onverwacht in balbezit, soleerde door de verdediging en pas seerde beheerst de keeper. Vijf minu ten voor rust kwam Moerkapelle op 0- 2 na een mooie combinatie tussen diverse spelers scoorde opnieuw Lennaert Visser. Onverwachts kwa men in de tweede helft de Rotterdam mers op 1-2, toen Edwin Zuierveld werd uitgespeeld en de bal door een woud van benen in het doel ver dween. Moerkapelle bleef echter rus tig en liet zich niet door het publiek provoceren. Vooral keeper Mark Huisman kreeg het van dit publiek te verduren, zo werden bij een blessure zijn handschoenen door een suppor ter in de sloot gegooid. Vijf minuten voor tijd werd de overwinning een feit, toen Patrick Bontenbal een voor langs gaande bal in het doel gleed. Na deze zesde overwinning in succes sie volgen twee thuiswedstrijden. Zaterdag ontvangt Moerkapelle de Rotterdamse Egelantier Boys, de week daarna komt Gouda op bezoek (aanvang 14.30 uur). Moerkapelle - Bij de senioren was de zöe ronde aan de orde. Koploper Ger- ard van Ommeren kreeg een stukoffer Ie verduren van Maarten Vroeginde weij. Het zag er aardig uit, maar Ger- ard verdedigde zich nauwkeurig en won. Wouter Vroegindeweij kwam een stuk voor tegen Dick Bac, die com pensatie had en tijdvoordeel. Dat en routine maakten dat Dick toch nog won. Jesse van Elteren en René Ordel- speelden een kleurloze remise. De belangen zijn dan ook groot. Ben /.an Geffen probeerde van alles om Wim Vroegindeweij te verschalken, 'evergeefs. In het eindspel leek Wim n°g kansjes te krijgen, maar moest remise forceren door eeuwig schaak. Hu§o van Elteren liet zich verrassend ■Jtótzetten door de sterk spelende j^dré Corpeleijn. Mark van Putten Pad geen enkele consideratie met va der Henk van Putten, die kansloos was. Overige uitslagen: Bart van Putten - Aart-Jan van Vliet 1-0; Gerrit van Meet oren - Arie Hoogduijn 0-1; Jan van helden - Marian van Elteren 1-0; San- der Hertog - Henk Doornhein 0-1Wal ter Wortman - Ton van Delden 1-0. Stand: 1. Gerard van Ommeren, 2.' Dick Bac, 3. Wouter Vroegindeweij. Bij de jeugd werd de negende ronde gespeeld. Groep 1: Jan van Helden - Ron Droog 1- 0; Aart-Jan van Vliet - Peter van Vuur de 1-0; Sander Hertog - Pieter van der Werff 0-1. Stand: 1. Jan van Helden, 2. Aart-Jan van Vliet, 3. Pieter van der Werff. Groep 2: Dick de Wild - Patrick Stam 0- 1Jasper Kamp - Stefan Rensen 0,5-0,5; Saskia Droog - Michael van Wijk 1-0; Glenn Krijgsman - Lieke van der Werff 0-1. Stand: 1. Patrick Stam, 2. Stefan Ren sen, 3. Saskia Droog. Groep 3: Freek Hofman - Martijn van der Heijden 0,5-0,5; Jessica Stam - Marius van der Torren 0-1; Rob van Helden - Norman van Rhijn 1-0. Stand: 1. Matthias Freeke, 2. Martijn van der Heijden, 3. Marius van der Torren. Zevenhuizen - Het thema van de We reldgebedsdag, dit jaar op 6 maart, is "Wie is mijn naaste?" De liturgie werd samengesteld door vrouwen uit Ma dagascar. De viering wordt in Zeven huizen gehouden in de Vrijzinnig Her vormde Kerk aan de Dorpsstraat 139. Aanvang 19.30 uur. Moerkapelle - De jaarlijkse reis voor ouderen vanaf 63 jaar wordt dit jaar gehouden op woensdag 10 juni. Nade re mededelingen hierover volgen. Moerkapelle - Er wordt een oriëntatie cursus christelijk geloof georgani seerd in de Rehobothschool. Gedu rende vier avonden, op 9,16, 23 en 30 maart van 20.00 tot 22.00 uur, worden de basisprincipes van het christelijk geloof behandeld. Voor meer informatie: telefoon 079- 593.2317 of 079-593.2606. Zevenhuizen - Volleybalclub Nesselande beeft een eenjarig contract afgesloten met Pierre Mathieu uit Doetinchem. Mathieu volgt de ontslagen Teun Buijs op als trainer van de ere-divisieciub. De nieuwe ling werd gepresenteerd na de wedstrijd N esselande-Vocasa (15-11,15- 8 en 15-8). Assistent-trainer Guillermo Boogers stond Nesselande bij in deze wedstrijd. Het contract van Pierre Mathieu gaat officieel in op 16 maart. Mathieu werkte eerder voor onder andere Stariift en DOS. Zevenhuizen - Gymnastiekvereniging OSS/Be Fit organiseert een cursus jazzdansen voor kinderen van 6 tot 8 jaar. De vereniging heeft reeds een cursus jazztiek voor 3- tot 6-jarigen, die door veel kinderen wordt bezocht. Voor kinderen ouder dan zes jaar is er gymnastiek. Omdat veel kinderen het bewegen op muziek erg leuk vinden, komt er nu een vervolgcursus jazz dansen op woensdagmiddag van 14.30 tot 15.30 uur. De cursus vindt plaats in de gymzaal aan de Dorps straat en start op 11 maart. Voor meer informatie: (0180)633037. Oud Verlaat - Op 6 en 7 maart houdt de christelijke basisschool De Nesse- vliet een oud papier-inzameling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdagvan 12.00tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Zevenhuizen-Moerkapelle - De kinde ren van de zondagsschool .en de jeugdclubs van de Hervormde en Ge reformeerde kerk verkopen vanaf 2 maart oliebollen. Zij gaan met bestel- lijsten alle straten langs. De leiding van de club en zondags school en enkele tieners gaan de olie bollen bakken in de nacht van 27 op 28 maart, in de bakkerij, onder leiding van bakker Gerritsen. Daarna worden de oliebollen rondgebracht. De opbrengst van de actie is voor het Vrouwen Opvang Centrum (VOC) in Gouda. In dit centrum worden vrou wen en kinderen opgevangen en bege leid, die als gevolg van een crisissitua tie dakloos zijn geraakt. Zevenhuizen - Op donderdag 26 en vrijdag 27 maart wordt de kinderkle ding- en speelgoedbeurs ten bate van Unicef gehouden in de Gereformeer de kerk aan de Dorpsstraat 106. Goede voorjaars- en zomerkleding, schoon en heel, en goed speelgoed kunnen worden ingeleverd op don derdag 26 maart van 9.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.30 en van 17.30 tot 18.30 uur. Men kan maximaal 42 stuks inleveren. De verkoop vindt plaats op donderdag 26 maart van 19.30 tot 21.00 uur en op Vrijdag 27 maart van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, even tueel in overleg. Eenderde van de op brengst is voor Unicef, tweederde voor de aanbieder. Voor meer infor matie: 0180-632252, 632043 of 631261. Regio - Op woensdag 18 maart is de Psoriasis Vereniging Midden Neder land aanwezig in het Groene Hart Zie kenhuis in Gouda. In het patiënten-informatiecentrum wordt informatie gegeven over de huidaandoening en de diverse behan delingsmogelijkheden. Tevens is er gelegenheid om in contact te komen met lotgenoten. Psoriasis is een ongeneeslijke, chro nische huidaandoening, ongeveer 350.000 mensen in Nederland hebben deze aandoening. Kenmerkend zijn de rode plekken die overvloedig schil feren en de patiënt veel pijn en jeuk kunnen bezorgen. Mensen met een huidziekte stuiten vaak op een muur van onbegrip in hun omgeving. Men is welkom tussen 14.00 en 16.00 uur in het patiëntenservicebureau op de Jozeflocatie Groene Hart Zieken huis (ingang Jan van Beaumont- straat). Voor nadere inlichtingen: Psoriasis- vereniging, telefoon 070-3820202 (dinsdag, woensdag en vrijdag). Regio - Op dinsdagmorgen 10 maart is er een koffieochtend in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kerstraat 1 in Bergschenhoek. Dominee Markus spreekt over het thema "Na dit le ven?!" Vanaf 9.00 uur is er koffie, het programma start om 9.30 uur. er is kinderoppas aanwezig. Voor meer in formatie: Mevrouw Wolff, telefoon 079-5933133. In februari is de huurdersbelangenor ganisatie H.W.Z.M. met een wervings actie gestart bij de huurders van Woonpartners Midden-Holland, in de eerste twee weken hebben al ruim 800 huurders toegezegd op vrijwillige ba sis met 1 per maand de H.W.Z.M. te willen ondersteunen. Bij de H.W.Z.M. zijn een groot aantal bewonerscommissies in de verschil lende woonwijken actief. Uit het alge mene bestuur is een dagelijks bestuur gekozen. Het werk van de bewoners commissies en de H.W.Z.M. wordt volledig uitgevoerd door vrijwilli gers. Voor het organiseren van bewo nersbijeenkomsten, het uitgeven van een informatieblad en de diverse acti viteiten zijn financiële middelen noodzakelijk. De H.W.Z.M. behartigt de belangen van huurders die een woning huren van Woonpartners Midden-Holland in Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. Eenmaal per kwartaal heeft het bestuur van de H.W.Z.M. daartoe overleg met de directie van Woonpartners Midden-Holland, waarin allerlei zaken van beleid en beheer aan de orde komen. Gezien het grote belang van een goed functione rend bewonersoverleg heeft Woon partners Midden-Holland voor een periode van vier jaar subsidie aan de H.W.Z.M. toegekend. Daarbij heeft Woonpartners Midden-Holland toe gezegd de huurdersbijdrage met 1,= per maand per huurder te verhogen. Op deze manier wordt de totstandko ming van een hechte huurdersorgani satie extra bevorderd. De inning van de huurdersbijdrage voor de H.W.Z.M. zal door Woonpartners Mid den-Holland verzorgd worden via de service-kosten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Henk en Ineke Klein zijn terecht trots op hun bedrijf, Klein Caravans aan de 's-Gra- venweg. In de ruime showroom zijn vele modellen caravans te zien. De gevoerde merken zijn Dethleffs, van Duitse makelij en één van de oudste merken, en de Adria. De Adria was in 1997 'Caravan van het jaar'. Tevens Dethleffs met de Familie Camper 420 T 'Caravan van het jaar 1998'! Dus twee kampioenen onder één dak. Ineke Klein: "Kamperen met de cara van wordt steeds populairder, ook bij jonge gezinnen. De mensen worden in hun huis steeds veel eisender als het gaat om comfort en luxe, en dat zet zich ook door naar de vakantie. En met kleine kinderen is kamperen nog steeds de ideale manier van vakantie houden en is een luxe uitgevoerde caravan dus een uitkomst. "De Adria heeft daarbij veel aan populariteit gewonnen; het is een hypermoderne, luxe en zeer complete caravan voor een redelijk bedrag. Een aantal van de nieuwste modellen caravans worden elk jaar gereser veerd voor verhuur. Uiteraard kan men bij Klein ook terecht voor een occasion. Alle occasions worden afgeleverd met een Bovag Garantie Certificaat, zodat men zeker is van een goed pro duct. "Want je gaat per slot van reke ning voor je lol op vakantie en niet voor de pech. "Ons motto is nog steeds: U heeft veel meer gein met een caravan van Klein." Een persoonlijke en klantvriendelijke benadering staan bij Henk en Ineke Klein voorop. Iedereen krijgt uitge breid de tijd en voldoende voorlich ting. Er wordt tijd uitgetrokken voor uitleg bij aflevering. Ook voor vakkun dige reparaties is men bij Klein Cara vans aan het juiste adres. Op 6, 7 en 8 maart kunnen belangstel lenden terecht bij Klein Caravans tij dens de Bovag-occasion-dagen, met ongeveer 45 gekeurde caravans met kwaliteitscertificaat. Openingstijden op zondag zijn van 11.00 tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 21