iP LITI E Wie zingt er mee? Politieberichten Rijnwoude BERICHTEN Nooit meer naar huis: boodschap voor ouders INBRAAKBEVEILIGING! deH a ij vanderWende BEVEILIGINGEN Hart van Holland/4 maart 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Gespecialiseerd in electronisch beveiligen van woonhuizen en bedrijfspanden Borg/VEB-erkend beveiligingsinstallateur Vanaf 1500,- incl. meldkameraansluiting en montage Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapeiie tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Doelgroep Leeuw Boskoop 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BU OVERLIJDEN Woning-inbrakenTussen 25 en 27 fe bruari is ingebroken in een woning aan de Rozenstraat. Een deur is gefor ceerd; er wordt vooralsnog niets ver mist. Tussen 25 februari en 1 maart is ingebroken in een woning aan de Le liestraat. Een deur is geforceerd. Het is nog onbekend wat wordt vermist. Op 1 maart tussen 20.30 en 21.00 uur is ingebroken in een woning aan de Fazant. Een raam is geforceerd en er worden onder andere een telefoon, een fotocamera en een scheerappa- raat vermist. Bedrijfsinbraak: Tussen 1 en 2 maart is ingebroken bij een bedrijf aan de Dorpsstraat. Een raam is geforceerd en er worden onder andere een com puter en pakjes sigaretten vermist. AanrijdingenOp 25 februari rond 7.00 uur heeft een aanrijding plaatsgevon den op de Henegouwerweg. Een 23- jarige Goudse bestuurder van een personenauto reed op de Henegou werweg in de richting Boskoop. Op het fietspad naast de rijbaan reed een 22-jarige bromfietster uit Boskoop. De automobilist sloeg rechtsaf en zag de tegemoetkomende bromfietster over het hoofd. De bromfietster is overgebracht naar het ziekenhuis, maar mocht na onderzoek naar huis. Auto-inbrakenOp 26 februari is inge broken in een auto die stond aan de Zuidplaslaan. Een slot is geforceerd, maar er wordt vooralsnog niets ver mist. Woning-inbrakenTussen 25 en 27 fe bruari is ingebroken bij een woning aan de Troelstrahoeve. Een raam is geforceerd. Het is nog onbekend wat wordt vermist. Op 28 februari is inge broken bij een woning aan de Graan akker. Een schuifpui is geforceerd en er wordt een schoudertas met onder andere een portemonnee vermist. Op 28 februari is ingebroken bij een woning aan de Troelstrahoeve. Een raam is geforceerd en er wordt een jas vermist. Tussen 28 februari en 1 maart is inge broken bij een woning aan de Prinses Irenestraat. Een raam is geforceerd en er worden onder andere sieraden en betaalkaarten vermist. Tussen 24 fe bruari en 1 maart is ingebroken in een woning aan het Herbarenerf. Een raam is geforceerd en er wordt een sieraad en een videorecorder ver mist. VernielingenVorig weekend zijn in Waddinxveen brievenbussen ver nield. Het betreft een brievenbus op het K.W. Wilhelminaplein, aan de Sta tionsstraat, de Tollenslaan en de Peu leyen. Bij twee auto's die geparkeerd ston den aan de Berkengaarde zijn in de nacht van 27 op 28 februari vernielin gen gepleegd. De spiegels zijn van de auto's geslagen. Diefstal winkelwagen: Op 25 februari rond 15.30 uur is een winkelwagen gestolen op de Zuidplaslaan. Aan de 46-jarige vrouw uit Waddinxveen die met de winkelwagen liep werd de weg gevraagd. Toen zij daardoor niet op haar karretje lette, werd deze met boodschappen erin gestolen. Inbraak clubgebouw: In de nacht van 27 op 28 februari is ingebroken bij een clubgebouw aan de Jan Willem Friso- weg. Een aantal mensen van de vere niging hadden op de bovenverdieping van het gebouw drie mannen aange troffen die daar niets te zoeken had den. De mannen werden uit het ge bouw verwijderd. Een van de mannen is later aangehouden. Het betrof een 20-jarige man uit Waddinxveen. De twee andere verdachten zijn tevens 20-jarige mannen uit Waddinxveen. Ze zijn via een lichtkoepel in het ge bouw gekomen. De drie mannen heb ben bekend de inbraak te hebben ge pleegd. Diefstal wip-toestel: Tussen 27 en 28 februari is van het speelterrein aan het Warnaarplantsoen een wiptoestel gestolen. Gezien het gewicht van het toestel moet men met meerdere men sen de diefstal hebben gepleegd. Bedrijfsinbraak: Op 2 maart tussen Door Julia Pengirim 'Nooit meer naar huis' van Reina ten Bruggenkate heb ik - met name door de boodschap die het verhaal bevat - met plezier gelezen. Al had ik moei te met de geloofwaardigheid van het begin. Centraal in dit begin staat een tehuis voor kinderen die van huis zijn weg gelopen, vergelijkbaar met de 'blijf van mijn lijf-huizen' voor volwasse nen. Die laatste tehuizen bestaan, die van Reina ten Bruggenkate zijn bedacht. Wie daar geen probleem mee heeft en wel eens in een kwaaie bui van huis wil weglopen, krijgt met dit boek een hart onder de riem. Boven dien worden de lezer ten minste twee waardevolle zinnen aangebo den: 'Met een kwaaie kop weglopen is gemakkelijker dan weer terugko men'; en: 'Ouders moeten hun kinderen juist beschermen. Ze mogen nooit een bedreiging zijn'. Om deze twee citaten gaat het jeugd boek zo'n beetje, dat voor mij twee gezichten had. Enerzijds bevat het veel waarheden en kunnen kinderen met plannen om van huis te lopen er het nodige uit opsteken; aan de an dere kant kwam ik ook fragmenten tegen die mij wat geforceerd voor kwamen. Met name het begin. Rudy vindt dat hij heel onaardige ouders heeft. Hij loopt weg en komt terecht bij de Uitwijk, tehuis voor bewust ouderlo ze kinderen, waar hij tamelijk liefde vol wordt opgenomen, met vier stemmen voor en één tegen. Want de kinderen van dit huis moch ten over zijn voorlopig verblijf stem men. Ik ken de wet op dit punt niet en ik was niet van plan het allemaal uit te zoe ken, maar gevoelsmatig kwam ik in verzet: de ouders schakelen zichzelf of de politie in en Rudy wordt aan zijn nekvel terugbezorgd. Maar dit gebeurt niet. De schrijfster geeft zelf al aan, dat Rudy onder hardere omstandigheden als 'eitje' mag worden aangemerkt. Hij heeft geen alcoholische vader, hij wordt niet geslagen, eigenlijk is er met zijn ouders niet meer aan de hand, dan dat de vader weinig tijd voor hem heeft en zijn moeder hem met enige dwang op zijn plichten wijst. Maar Rudy moet aan het begin van het verhaal wel een eitje zijn, omdat an ders het einde niet meer zou kloppen. Ik wil dat einde niet helemaal verklap pen, want dat zit aardig in elkaar. Wel, dat het best wel goed komt met Rudy, nadat zijn ouders beterschap hebben beloofd. Ik heb me afgevraagd voor wie dit boek is geschreven. Niet voor kinde ren die echt te klagen hebben; die herkennen zich hier niet of nauwelijks in. Misschien wel voor kinderen die uit ongenoegen met deuren slaan en zich al dan niet terecht kunnen bekla gen over niet zo heel prettige ouders. Die leren eruit, dat met praten, geduld en wat begrip veel is te bereiken. Dat ik 'Nooit meer naar huis' met ple zier heb uitgelezen, komt ook door de opgewekte schrijfstijl, een prima frag ment over een oude, eenzame man, als leraar weggepest en mijn jacht op de vraag: hoe loopt dit af. Voor de lange winteravonden of de lange vakantiedagen lijkt me heel ge schikt 'Het land van de leeuw' van Agave Kruijssen. En de lezer(es) moet niet vies zijn van geschiedenis: het hele werk speelt zich af tussen 1803 en 1815, met Jan Willem van Wete ring in de hoofdrol die diende in het Bataafse leger, het grote leger van Napoleon en tenslotte in het Neder landse leger. (Vandaar ook de titel die terugslaat op de Nederlandse leeuw). Het boek vormt met z'n 337 bladzij den bepaald een uitdaging. Sommi ge passages komen in volle bloei, in tegenstelling tot hele bladzijden, die rechtstreeks uit een saai geschiede nisboek lijken te zijn overgenomen. Bovendien ging ik me, lezenderwijs, storen aan slordigheden en naar mijn mening vreemd taalgebruik. Ik geloof niet, dat de soldaten uit het Bataafse leger 'patronen' gebruik ten, maar gewoon kogels. Het begrip 'watje' voor sufferd, doetje, bestond toen zeker niet. 'Nee, deed Loek ver baasd', zoals herhaaldelijk perso nen iets 'doen' in plaats van zeggen. 'Ha', deed Marieke. Hoewel Jan Willem de hoofdper soon moet zijn, was de Loek in het verhaal dat voor mij veel meer. He laas, Loek wordt tegen het einde door wolven verscheurd; dat stoor de me ook. Old Shatterhand of Win- netou behoren niet te overlijden. Voor mij was, na de dood van Loek, het boek dan ook zo'n beetje afgelo pen. 'Niet aan denken', lachte Loek. Hoe lacht iemand dat? Er wordt te veel op deze manier afgelachen en ge grapt, grapte vader. Wanneer wat in de historische feiten was gesneden, alle tante betjes eruit waren gekiept en wat kleur aan de gebeurtenissen was gegeven, had ik dit boek van harte aanbevolen. Ik doe dit nu met enige aarzeling, zoals ik het werk ook heb gelezen: nergens voelde ik me als lezer echt betrok ken en het leger kreupelde maar door, tot in Rusland toe, maar koud kreeg ik het nergens. Reina ten Bruggenkate: 'Nooit meer naar huis', prijs f24,50. Agave Kruijs sen: 'Het land van de leeuw', prijs f 29,90. Uitg. beide titels: La Rivière. 21.00 en 21.30 uur is ingebroken in een bedrijfspand aan de Mercuriusweg. Een deur is geforceerd en er wordt een telefoon vermist. Woning-inbraken: Tussen 27 februari en 1 maart is ingebroken in een wo ning aan de Halve Raak. Het is nog niet bekend hoe men in de woning is geko men; er werden onder ander compu ters gestolen. Vernielingen: Tussen 27 en 28 februari is een auto die geparkeerd stond aan het Clusiuserf. De motorkap is met een scherp voorwerp bekrast. Aanrijding: Op 2 maart rond 8.00 uur Benthuizen - Benthuizen heeft er sinds september 1997 een kinderkoor bij, het interkerkelijk kinderkoor "Zingen maakt blij". Enthousiaste kinderen komen elke vrijdagmiddag met eikaar zingen. Diligente EHy Rote weet op een ontspannen en leerzame manier bedjes met de kinderen in te studeren. Het repertoire bestaat uit christelijke liedjes uit diverse bundels, onder andere van EHy en Rikkort. Het koor zoekt nog veel meer zangers en zangeressenBelangstellenden zijn welkom op vrijdagmiddag van 16.15 tot 17.00 uur in De Hoeksteen aan de Dr. Albert Schweizerlaan 2. Voor meer informatie: Elly Rote, telefoon (079)3419671 of Jos de Vries-de Vries, telefoon (079)3420768. Olie op wegdek: Benthuizen-Zaterdag 28 februari om 17.30 uur reed een 24- jarige motorrijder uit Benthuizen iets te onstuimig van de Omleidingsweg de Dr. Albert Schweitzerlaan in. Het voorwiel kwam even los van het weg dek waarna de man zijn voertuig niet meer kon houden. De bestuurder raakte bij de val niet gewond, wel liep zijn motorfiets flinke schade op. Hier door was er olie op het wegdek geko men hetgeen gevaar op kan leveren voor het verkeer. De brandweer heeft het wegdek schoongemaakt. Voetbalwedstrijd wordt vechtpartij: De voetbalwedstrijd tussen BSC'68 uit Benthuizen en Nata Dal uit Wassenaar liep zaterdag uit op een vechtpartij. Een speler van de ene partij zou een speler van de andere partij geslagen hebben en al gauw waren alle 22 spe lers en enkele toeschouwers in een gevecht verwikkeld. Een persoon moest met letsel aan het hoofd naar het ziekenhuis in Zoetermeer. De poli tie heeft ingegrepen en zal de betrok kenen gaan horen over hun aandeel in het voorval. Inbraak Thuiszorg: Maandagmorgen 2 maart werd ontdekt dat er afgelopen weekend is ingebroken in het gebouw van 'Stichting Thuiszorg' aan de Ko ningin Julianastraat. Aan de achter kant van het pand is een raam openge broken. Er is een geldbedrag gesto len. Bedrijfs-inbraak: Hazerswoude-Dorp - In de nacht van maandag 23 op dins dag 24 februari is in een bedrijf aan de Galgweg ingebroken. Aan de voorzij de van het pand werd een deur gefor ceerd waardoor de daders naar bin nen zijn gegaan. Uit de kantoorruimte is een computer gestolen, uit een ga ragegedeelte is een aggregaat wegge nomen. heeft een aanrijding plaatsgevonden op de Parklaan. Een 28-jarige vrouw uit Boskoop reed op de Berkenweg en wilde linksaf de Parklaan op rijden. Zij zag daarbij een bromfietser uit Bos koop over het hoofd. De bromfietser schrok en probeerde te remmen, waarna deze onderuit ging en tegen de auto terecht kwam. De bromfiet ser liep daarbij verwondingen aan het gezicht op. Hij is overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapeiie: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3