C Hengelsport Thema's in de Tuinkamer pagina 6 Hart van Holland/4 maart 1998 Tervisielegging wijzigingsplan lokatie Herenweg/Beatrixlaan te Moerkapelle Commissievergaderingen Verlening tijdelijke vrijstelling ZITTING CENTRAAL STEMBUREAU verkiezing gemeenteraad Rivierencompetitie Voor- en najaarscompetitie ■itst i Gemeente Zevenhuizen Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maken op grond van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat vanaf donderdag 5 maart 1998 tot en met woensdag 1 april 1998 ter gemeentesecretarie, sectie' V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het ontwerp van het wijzigingsplan voor de lokatie aan de Herenweg/Beatrixlaan te Moerkapelle ter inzage ligt. Middels een wijziging van het bestemmings plan wordt het mogelijk ten hoogste 37 woningen te bouwen in het gebied ten oosten van de Herenweg en ten noorden van de Beatrixlaan. Het ontwerp- wijzigingsplan wijkt niet af ten opzichte van het plan zoals dat eerder in het kader van de inspraakprocedure ter inzage heeft gelegen. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden hun zienswijze naar keuze schriftelijk of fhondeling naar voren brengen. Zevenhuizen, 17 februari 1998 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester. A. Visser L.M. Schoots N.B. Nadrukkelijk wordt er op gewezen dat de mondelinge en schriftelijke reacties die zijn ingediend in het kader van de inspraakprocedure niet worden meegenomen in het vervolg van de wijzigingsprocedure. Tijdens de in het vergaderschema opgenomen commissievergaderingen zullen o.a. de navolgende punten aan de orde worden gesteld. COMMISSIE I Toelichting verbouw/uitbreiding gemeentehuis. Grondverkoop terrein Dorpsstraat/Weth. Kreftlaan (locatie "Vente" te Zevenhuizen. Aanschaf afrekensysteem en pinautomaat. Implementatie weg- en rioolbeheersysteem. Gemeentelijk Rioleringsplan. Openbare verlichting Moerkapelse Zijde te Moerkapelle. (On)mogelijkheden vestiging intensieve veehouderijen. Inventariserend onderzoek bodeminformatiesysteem Notitie Ouderenbeleid Zevenhuizen-Moerkapelle. Minimabeleid. Eerste Bestuursrapportage 1998. COMMISSIE II Toelichting op het Schapsplan 1998 van het Recreatieschap Rottemeren. Voorbereidingsbesluiten. Jaarrekening 1996 en begroting 1998 van de Stichting Uitvaartcentrum. Nulmeting schoolgebouwen. Minnelijke schikking claims op Rehobothschool. Jaarstukken 1996 en begroting 1998 van de Stichting tot Instandhoudinq van "De Vierkap". Jaarrekening 1996 en begroting 1998 van het dorpshuis "Op Moer". 1 Jaarstukken 1996 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen. 1 Programma 1998 Subsidieverordening Welzijn. 1 Uitbreiding dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle. Procedurevoorstel harmonisatie financiering buitensportaccommodaties. Gemeentegarantie Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen. Wijziging diverse belastingverordeningen. Verordening baatbelasting. Herziening kwijtscheldingsbeleid. Gemeentelijk Rioleringsplan. Eerste Bestuursrapportage 1998. Voorafgaande aan de vergaderingen van de commissies is er gelegenheid om vragen te stellen of opmerkingen te maken met betrekking tot een tot het werkterrein van de commissie behorend onderwerp. Het kan hier om een onderwerp gaan dat voor de betreffende verqaderinq oo de agenda staat. Ook over onderwerpen die niet op de agenda staan kunnen vragen worden gesteld. Tijdens de vergadering van de commissies kan bij het te behandelen agenda punt het woord worden gevoerd. Hierbij kunnen over de te behandelen onderwerpen inlichtingen worden verstrekt, een toelichting worden gegeven en vragen van commissieleden worden beantwoord. Wanneer U van bovenstaande mogelijkheid gébruik wenst te maken, dient dit voorafgaande aan de vergadering bij de voorzitter kenbaar te worden qe- maakt. Moerkapelle De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt op grond van artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 5 maart 1998 gedurende twee weken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het volgende verzoek ter inzage ligt van: Bakkerij Gerritsen/Eshuis, voor het vestigen van de bakkerij-activiteiten in het bedrijfspand aan de Zuidplasstraat 5 te Moerkapelle. (Thans worden bakke rij-activiteiten achter winkelpand aan de Dorpsstraat 73 te Zevenhuizen uitgeoefend). Het gebruik van het pand voor bakkerij-activiteiten is in strijd met de voorschrif ten van hetter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp 1977", na herzieninq 1984. 3 Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met gebruikmaking van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdelijk, voor de duur van maximaal 5 jaar, vrijstelling te verlenen van genoemd bestemmingsplan teneinde de bakkerij-activiteiten ter plaatse mogelijk te maken. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen, wordt een ieder in de gelegen heid gesteld gedurende de termijn van de tervisielegging van het bouwplan i c van 5 maart tot en met 18 maart 1998 schriftelijk bedenkingen in te dienen tegen het verlenen van de vrijstelling. De bedenkingen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 2 maart 1998. De burgemeester voornoemd, L.M. Schoots De voorzitter van het centraal stembureau voor de op woensdag 4 maart 1998 gehouden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente maakt bekend, dat op vrijdag 6 maart 1998 om 10.00 uur, een openbare zitting van het centraal stembureau plaatsvindt, waarin de uitslag van de verkiezing wordt bekendqe- maakt. Zevenhuizen, 25 februari 1998, de voorzitter voornoemd, L.M. Schoots Zevenhuizen - De tweede wedstrijd van de rivierencompetitie is op 28 februari gehouden in de Nieuwe Maas ter hoogte van de Brienenoord. De vangst was niet goed te noemen, de zeven deelnemers wisten een totaal van 12.730 gram vis te vangen. A. van Erk werd eerste met een vangst van 3750 gram, tweede werd A. Metselaar met 3.350 gram. derde werd H. van Zwienen met 2.480 gram. De derde wedstrijd van de rivierencompetitie wordt op zaterdag 14 maart gehouden, vertrek om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats bij hotel Vos. Op zaterdag 7 maart begint de voor-/najaarscompetitie. Vertrek om 7.00 uur vanaf de parkeer- 632942 e' V°S' Nadere informatie kan worden verkregen bij A.G.P. Vis, telefoon 0180-1 Zevenhuizen - Meer dan 13 jaar kan er in zorg centrum De Zevenster gebruik worden ge maakt van de dagverzorging van de Tuinka mer. Doelstelling van de Tuinkamer is het bei den van een intensieve begeleiding aan bewo- ners en cliënten uit de gemeente voor wie dit noodzakelijk wordt geacht. De begeleiding is er op gericht de deelnemers te stimuleren tot activiteiten en interactief ge drag. In de begeleiding staan het welbevinden en het respect voor de menselijke waardigheid centraal. De dagverzorging van de Tuinkamer ontlast de reguliere zorgverleners, familiele den en mantelzorgers, waardoor de bewoner of cliënt langer thuis of in het verzorgingshuis kan blijven. De doelstelling wordt verwezenlijkt met een vast team van medewerkers die gedeeltelijk in dienst zijn en gedeeltelijk als vrijwilliger/ster verbonden zijn aan de Zevenster. Sinds kort wordt er in de Tuinkamer gewerkt met the ma's. Werken met thema's heeft veel voorde len: als je een langere tijd bezig bent met een onderwerp, roept dit bij ouderen veel herinne ringen en herkenbare momenten op. Het biedt structuur en houvast en het vergroot het ge voel van eigenwaarde, waar het uiteindelijk om gaat. Het is ook voor de begeleiding prettig dat er meer structuur zit in de aan te bieden activi teiten. In de Tuinkamer is een themahoek inge richt. Met het wisselen van de thema's wat zo ongeveer om de zes weken gebeurt, verandert ook deze hoek. Het is als het ware een kleine tentoonstelling. Het thema "De winter" is afgerond en nu is men I bezig met "De dieren". Alle onderdelen, zoals J taal en reken spelen, spreekwoorden raadsels, spel en bewegen, puzzels, creatieve activitei- j ten, audiovisuele activiteiten, muziek en zang zijn zoveel mogelijk afgestemd op het thema van dat moment. In de loop van de tijd wil de organisatie zoveel mogelijk de bewoners en bezoekers van De Zevenster betrekken bij de thema's. Via affi ches wordt kenbaar gemaakt wat er in de Tuin kamer aan de orde is. Ook wil De Zevenster iedereen oproepen tot het uitlenen van zaken die betrekking hebben op het thema van dat motjient.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 6