De negende Lionsloop t Topwedstrijd bij Flyers heren 1 De Trekvogels niet naar NK zestallen Team 5 Florida pakt eerste punt Bert van Vlaanderen opper machtig in Langs de Gouweloop Darten in Het Zuidhonk BROUWER DE KONING Heren Gouwestaete knap langs Merwede regio Bedrijfsvolleybal Openingsrit Tourclub --_L 1 oRGENZSLJavl UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/4 maart 1998 pagina 9 VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Badminton Waterpolo Dames 1 tegen Donk Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Door de slechte weers voorspellingen was er afgelopen za terdag in vergelijking met vorig jaar iets minder belangstelling voor de Lionsloop. Schreven zich vorig jaar 380 hardlopers in, dit jaar waren dat er 310. Bij het startpunt aan de Tweemans polder en langs de Rotte werd de snerpend koude wind goed gevoeld. Diezelfde wind was er de oorzaak van dat de deelnemers met rode en natte neuzen, een tintelend gezicht en kou de handen uiteindelijk weer de finish passeerden. Sponsors en deelnemers leverden door hun deelname een bijdrage aan de goede doelen van Lionsclub Ze venhuizen: de Clinicclowns en het Leger des Heils. In de diverse categorieën zien de uit slagen er als volgt uit: 21 km. dames: 1 Petra van Marrewijk, 1.31.37; 2. Toos Koevoets: 1.41.58; 3. Ester Kronen burg: 1.45.56. 21 km. heren: 1. Harald van Doorn: 1.12.25; 2. Antal Amptmeijer: 1.33.21; 3. W. van Mil: 1.13.40. 21 km. dames-veteranen: 1Pam Smid: 1.34.49; 2. Hilda Oostema: 1.40.05; 3. Lenie Hoogenraad: 1.40.43. 21 km. heren-veteranen: 1. L. van der Helm: 1.21.48; 2. Ton Koenekoop: 1.22.32; 3. Peter Penning: 1.23.33. 21 km heren veteranen 11: 1. Peter Torenvlied: 1.29.47; 2. Van Drielen: 1.31.41; 3. P. Hoek: 1.32.46. 10 km. dames: 1. Kom Roeling: 40.37; 2. Ingrid Jansen: 42.23; 3. Sylvia de Gooier: 46.31; 10 km. heren: 1. Ron Janssen: 36.01; 2. Jan Wijk: 37.47; 3. Reint Brink: 38.27; 5 km. dames: 1. Monique de Koning: 22.44; 2. Carla de Jong: 23.30; 3. Sylvia van der Geest: 24.06; 5 km. heren; 1. Mark Schrieks: 20.32; 2. W. van Vliet: 20.35; 3. Gerco Vos: 24.06. Waddinxveen - Heren 1 steeg boven zichzelf uit in de wedstrijd tegen kop loper Leiderdorp, maar verloor nipt. Winst voor jongens aspiranten 1. Meisjes junioren kwamen net te kort tegen Grasshoppers. De wedstrijd van heren 1 tegen koplo per Leiderdorp had alles in zich, wat verwacht kan worden van een top wedstrijd. Goed basketbal van beide teams, spannende strijd, goede scheidsrechters en mooie scores. De eerste helft was het vooral Flyers dat het heft in handen had en de strijd dicteerde, hetgeen met de rust een kleine voorsprong opleverde van 49- 41. Het begin van de tweede helft was voor Leiderdorp, dat in de negende minuut langszij kwam. Hierna ont stond er een gevecht voor elk punt, waarbij aangetekend moet worden, dat Flyers degene was, die steeds een achterstand moest goedmaken. Met nog tweeëntwintig seconden op de klok en een stand van 80-81 kreeg Flyers de kans om met een laatste aanval alsnog de overwinning naar zich toe te trekken. Deze aanval werd goed uitgespeeld, maar het schot viel niet goed en Leiderdorp haalde opge lucht adem en scoorde nog uit twee vrije worpen. Eindstand 80-83. Top scoorder: Wolter Zwijnenburg met 24 punten. Goede tweede was Mike Heer- kens met 20 punten. Jongens aspiranten 1 had geen moei te met Jumpers. Vooral de eerste helft gaf duidelijk overwicht te zien door goed gebruik te maken van de lange jongens, dit resulteerde in een grote overwinning. Uitslag 90-39. T opscoor- ders: Johan Walhout met 37 punten en Dennis de Geus met 25 punten. Meisjes junioren 1 had de gehele wed strijd uitzicht op een overwinning, maar net op die momenten, dat er doorgedrukt moest worden lieten zij het uit handen glippen en kon Gras shoppers weer een voorsprong ne men. Zo bleef Flyers steeds knokken voor een beter resultaat, maar werd het niet afgemaakt. Uitslag 47-56. Top- scoorder: Charlotte Lelieveld met 17 punten. Vrijdagavond 6 maart in de Duikelaar om 21.00 dames 1 tegen Rowic. Boskoop - Een team van de Boskoop- se midgetgolfclub De Trekvogels speelde afgelopen zaterdag een be langrijke wedstrijd. Doel was zich te plaatsen voor het Nederlands kam pioenschap zestallen voor heren teams. Door de grote belangstelling van clubs uit District West, was het noodzakelijk geworden deze een se lectiewedstrijd te laten spelen. Er konden slechts drie van de zeven teams door naar het uiteindelijke NK. Een belangrijk kampioenschap, want oe winnaar van dit NK plaatst zich voor het toernooi om de Europa Cup 'n Italië, in oktober dit jaar. Voor de Trekvogels was het hard wer ken geblazen, want de wedstrijd werd gespeeld op het "lange baan" sys teem, dit zijn betonbanen van onge veer elf meter lang. De Boskoopse Ploeg echter speelt zelf op haar thuis- baan op de "korte" eternietbaan van ongeveer zeven meter.-Met vijf mis sers opde 18banenkomjeuitop23en heb je op "kort" een goede score. Op lang doe je het heel goed als je met vijf "enen" en verder geen putfouten op 31 uitkomt. Het team van De Trekvogels kon in de twee eerste ronden nog heel goed meekomen met de rest van het veld. Ed van Voskuilen (37-33), Arie van der Kooij (33-35), Jan-Kees van Voskuilen (38-35) en Arie Blanken (35-40) zaten nog lekker in de wedstrijd en maakte weinig fouten met het putten. Jan van der Stroom (46-44), Leo Jansen (42- 44) en Leo van der Bas (39-47) hadden meer moeite met dit baansysteem. Jan van der Stroom zat niet lekker in de wedstrijd en werd na twee ronden vervangen door Leo van der Bas. Met twee ronden van 231 slagen bezetten het team de laatste plaats, samen met Rotterdam (462), maar het verschil met nummer drie bedroeg slechts drie slagen (459). Er was dus nog van alles mogelijk. In de derde ronde, waarin je eigenlijk een klapper moet maken om afstand te nemen, zaten slechts Ed van Vos kuilen (38) en Arie van der Kooij (35) onder de score van 40. Dat was te weinig om met de sterkste teams te kunne concurreren. Hoewel het team er alles aan deed om van die laatste plaats af te komen, werd de verrichtte arbeid na vier ronden slechts be loond met een laatste plaats met 941 slagen. Een illusie armer, maar een ervaring rijker, moesten de Bosko pers toezien dat Hole Ridders (876), Aalsmeer 2 (892) en Zoetermeer met 902 zich plaatsten voor het NK. Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a,: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen, enz. KWEKERIJ C-GEEN KOOPAVOND! 1 I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxvefen - Op de eerste dag van maart werd er hard gebadmintond door de jeugd van Aeolus en Florida. Met wisselend succes werd de dag met een goed gevoel afgesloten. Het tweede jeugdteam speelde een goede wedstrijd. Met een grote over macht won Florida 2 met 0-8 van Zigo 5. Absoluut de sterkste was Esther Hoffmann, die in drie partijen slechts zes punten tegen kreeg. Florida 3 speelde thuis. BC Oudewa ter 3 was de tegenstander. Ook hier was het team van Florida beduidend sterker dan de opponent. Zonder één game af te staan, werd een zege van 8- 0 behaald. Door de goede prestaties staat dit team op de eerste plaats. Tearn 5 trof Aigis 14 als tegenstander. Na in de vorige weken met 8-0, 7-1 en 6-2 te hebben verloren, hadden de spelers duidelijk zin om wat punten binnen te slepen. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel, 4-4. Florida 6 speelde tegen Vederlicht 2. De heren konden niet op tegen de tegenstander. De dames konden iets meer weerstand bieden, Claudia Tol won haar enkel zelfs. Ook in de dames dubbel speelde ze uitstekend en ze haalde, samen met Marloes Oskam, ook hier de winst binnen. Haar in spanningen waren echter niet genoeg om het team naar de algehele winst te leiden en het team verloor met 2-6. In de springplank-competitie, de voormalige mini-competitie, spelen ook twee teams. Het eerste teaTn kwam tegenover Fly Over te staan. In deze competitie gaan alle partijen tot de negen. Het team van Florida wist bij alle partijen het eerste de negen te halen en zodoende won het team sim pel met 0-10. Waddinxveen - Tot een ieders verras sing verscheen Bert van Vlaanderen afgelopen zaterdag bij de Langs de Gouweloop. Al vroeg in de KNAU-wed- strijd over tien kilometer nam Van Vlaanderen de kop om hem niet meer los te laten. De regiotoppers zoals de gebroeders Punt en Fred van Zoest volgden in de achtervolgende groep. Met een eindtijd van 29.05 behaalde Bert van Vlaanderen een nieuw par- coursrecord wat sinds 1996 op naam van de Rus Andrei Schalagin stond. Jeroen Punt werd met een tijd van 31.24 tweede en Fred van Zoest be haalde een verdienstelijke derde plaats in een tijd van 31.27. Wietse de Bruin (Antilope) finishte in een tijd van 35.32 vlak voor Hans Boe- re (Antilope) die twee seconden lan ger de tien kilometer deed. Bij de da mes finishte Carlien Harms in een tijd van 35.52 voor Jolanda van Vliet (38.21) en derde en eerste Waddinx- veense Sonja Klein (38.27). De Kidsrun was een groot succes. Ondanks een parcoursomlegging in verband met een begrafenis is de af stand van 1 kilometer door de klein tjes met veel enthousiasme en zonder grote problemen gelopen. Bij de prestatieloop over 3,6,6,8 en 10 kilometer verschenen ondanks de slechte weersvooruitzichten tocht nog 200 deelnemers aan de start. Een veertigtal Antilopers kon zich van de organisatie van het evenement los maken om de prestatieloop mee te lopen. Onder hen namen zoals Roland den Hertog, Marjan van de Brule en Bert Kuiper. Zelfs een groot aantal deelnemers aan de door Antilope af gelopen jaar georganiseerde fittesten wist de weg naar de Alberdingk Thijm- laan te vinden. Zevenhuizen - De inschrijfformulie ren voor het bedrijfsvolleybaltoer- nooi, dat dit jaar op de zaterdagen 16 mei en 6 juni wordt gehouden, kunnen tot uiterlijk 13 maart worden ingele verd bij M.C. Zijderhand aan de Grut to 10 in Zevenhuizen. Hoera! Gaby Bruggeman wordt 5 maart 5 jaar Gefeliciteerd en een fijne dag. oma bruggeman Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zaterdag 7 maart de Openingsrit. Deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden: 25, 50 en 75 kilometer. Starten en inschrijven vindt plaats bij café De Roerdomp aan de Tweemans polder 12. Waddinxveen - Op donderdagavond 5 maart vindt in wijkgebouw Het Zuid- iq nn 6en dartavond plaats. De avond wordt opgesplitst in twee delen. Van iy.00 tot 20.00 uur komt de jeugd aan bod. Daarna spelen de volwassenen tot 15 uur. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon. Er kan worden gekozen uit competitie of een gezelligheidsspel. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop/Waddinxveen - De Gou- westaeteheren onder leiding van trai ner/coach Jan Middendorp moesten afgelopen zaterdag aantreden tegen Merwede uit Dordrecht. Een belang rijke wedstrijd voor de Gouwestaete- heren. De heren hebben de punten hard nodig. Immers bij verlies zouden de heren in de degradatiezone kun nen komen. In de eerste periode was het Jaco de Jong die met een zuivere hattrick zijn ploeg in de race hield. Met een 3-4 achterstand gingen de heren de tweede periode in. De heren moesten het doen zonder Jeroen van Tol, hiervoor was ex-heren 1 speler Mare Faber beschikbaar. Inde tweede periode konden de heren niet terug komen en liep Merwede uit naar 3-5. Even leek het erop dat de wedstrijd gespeeld was. Routinier Mare Mom- mers had inde eerste periode de wed strijd al geblesseerd verlaten en de heren hadden het zwaar tegen het collectief van Merwede. De heren wis ten duidelijk wat er op het spel stond en gaven alles wat in hun vermogen lag. Het team toonde enorm veel inzet en kon in de derde periode terugko men in de wedstrijd. Door doelpunten van Mare Mommers, Remko Overdam en Jaco de Jong was de stand 6-6 aan het einde van de derde periode. Er lagen nog kansen om in de laatste periode voor een verrassing te zor gen. In de laatste periode was het Jaco de Jong die de spanning erin hield door 7-7 te scoren. Uiteindelijk was het Wouter Steller, die met een fraai afstandsschot iedereen verraste en de winnende goal scoorde. Het heeft er lang naar uit gezien dat de Gouwestaetedames voor een sensa tie van eerste orde zouden zorgen. Immers de topclub Donk is in deze competitie ongenaakbaar en was der halve torenhoog favoriet naar Wad dinxveen afgereisd. Het mocht niet zo" zijn. Gouwestaete ging in de laatste periode ten onder aan wel opmerke lijk veel krediet voor Donk bij de scheidsrechters. In de eerste periode namen de Wad- dinxveense direct een 1-0 voorsprong door een knal van Sandra Bercken- kamp. Geschrokken ging Donk aan het werk en wist Gouwestaete drie overtal-situaties te ontfutselen en evenzoveel doelpunten; 1-3. In de tweede periode kwam de ploeg van trainer/coach Martin Pronk, via Wen dy de Frankrijker, op 2-3, doch Donk sloot deze periode af met een 2-4 voorsprong. In de derde periode was Gouwestaete oppermachtig. Eerst scoorde Marion van Hooft met een fraaie boog 3-4 en vervolgens was het Hanneke Kappen die uit een overtal- situatie 4-4 inknalde. Gouwestaete voelde zich sterker worden, ondanks dat begin vierde periode Donk toch op een 4-5 voorsprong kwam. Een dot van een kans werd echter gemist, waardoor de 5-5 uitbleef. Niet zonder geluk kwam Donk daarna op 4-6 en was het pleit beslecht. Uit een laatste overtal-situatie scoorde Donk 4-7 en kwam Gouwestaete dik tekort voor de geleverde inspanning. Ook in Nijverdal zat het Gouwestaete niet mee. Een teleurstellend verlies tegen Ravijn was het resultaat van de verre reis. Ook hier weer een beden kelijke rol van de arbitrage. Ravijn mocht alles, Gouwestaete niets. De eindstand was 13-7.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9