'Doe effe Normaal' start ook in Waddinxveen Kerkdiensten addinxveen-DO Lente bij peuterspeelzaal Ieniemienie Veel belangstelling voor maquette Nieuwe Jubileumactiviteit Waddinxveense Kunst Kring Activiteiten in "De Overkant" Daniël Klijn enthousiast verzamelaar 'verrassingseieren' Jeugdbingo Reünie/receptie Concordia Zondagmiddag voor verstandelijk gehandicapten Zwaargewonden op de Bethelschool Alliance Fran^aise Soiree Hart van Holland/18 maart 1998 pagina 11 Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Groep 7 van de Re- genboogschool aan de Peter Zuid laan kan ais eerste in Waddinxveen kennis maken met het leuke politie project 'Doe effe Normaal'. De agen ten Rubbeling en Klören vertellen aan de hand vein een lesbrief van alles over politiezaken. De eerste les heeft als titel 'Vrienden in het blauw' en üjdens de les wordt duidelijk wat de politie precies doet en welke ver schillende 'soorten' politie er zijn. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - In groten getale kwamen betrokkenen en andere belangstellen den zaterdag 14 maarteen kijkje nemen in het gemeentehuis naar de maquette van de Nieuwe Passage. Een woordvoerder van architectenbureau Roggeveen gaf uitleg bij de tekeningen en de maquettes en vertelde het publiek over de uitgangspunten, het eisenpakket en de wensen die ten grondslag hebben gelegen aan de totstandkoming van het huidige definitieve ontwerp. De provincie heeft inmiddels een 'verklaring van geen bezwaar' afgegeven en de procedure voor aanbesteding is inmiddels in gang gezet. Er waren zaterdag met name veel vragen en opmerkingen over de parkeermogelijkheden: er zullen in de nabijheid van de Passage 550 parkeerplaatsen gerealiseerd worden, waarvan een kleine 200 in een overdekte garage. Hoewel er bij de bezoekers zo nu en dan ook wat twijfel te horen was, was het merendeel van de aanwezigen het er toch wel over eens dat Waddinxveen een echt hart zal krijgen. Waddinxveen - Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Waddinx veense Kunst Kring is er een teken/ schilder wedstrijd georganiseerd met een aantal basisscholen voor alle tienjarige kinderen van Waddinx veen. Het thema is "Het Feestbeest". Omdat niet alle scholen aan deze acti viteit deelnemen kunnen tienjarige kinderen, geboren in 1988, ook indivi dueel meedoen. Op Koninginnedag 30 april zullen de werkstukken tentoon worden gesteld in het Anne Frankcentrum waar ook de prijzen worden uitgereikt. Naast een eerste, tweede en derde prijs zal er een publieksprijs beschikbaar zijn. Alle werkstukken moeten voor 10 april worden ingeleverd bij: Corrie Korver den Otter, de Genestetlaan 104, telefoon 610894. Waddinxveen - Een nieuwe activiteit Sj'e door de Stichting Wijkwerk De 'uidplas wordt georganiseerd is de leugdbingo, die op 21 maart gespeeld ^worden. Deze activiteit is bedoeld Zondag 22 J)'tddmxveen ^eref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur j!,s E. Brink. ycref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds de Moor; 17.00 uur L.J. Kors-de Mining, Woerden. fterv. Immanuel 10.00 uur ds C. de •ong; 17.00 uur sow-dienst Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank 10.00 uur /s H.W. vd Brink, Den Haag; 18.30 urds R.W. v. Mourik, Woerden. boskoop Prot. Geloofsgem: 10.00 uur s O.H. Baudet, Alphen a/d Rijn. erv. gem 9 3q uur jsM.D. vd Gies- neT 18.30 uur ds L.v. Nieuwpoort. eStek 9.30uurds J.A.vHooijdonk. eref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- r5 17.00 uur ds J.A. v. Hooijdonk. V®- Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds fh ."arlier, Hilversum. /«nstengem. "Bethel" 9.30 uur i^by_Hetyey. voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar. Er worden vijf rondes gespeeld van 1,= per kaartje. Verder is er de superronde waarvoor het kaartje ƒ2, per stuk kost. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. De zaal is om 19.00 uur open. Waddinxveen - Een feestelijk jaar breekt aan voor Muziekvereniging Concordia, want 1998 staat in het te ken van het 100-jarig jubileum. Vanaf 20 maart zullen de eerste festiviteiten rond dit eeuwfeest in gang gezet wor den. Dan geven harmonie en oplei dingsorkest een jubileumconcert in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde, aanvang 20.00 uur. De avond zal een officieel tintje hebben; naast een aantal toespraken zal het eerste exemplaar van het jubileumboekje uitgereikt worden. Ook zullen een aantal jubilarissen gehuldigd wor den. Op zaterdag 21 maart organiseert Concorda een renie/receptie voor le den, oud-leden en iedereen die zich bij Concordia betrokken voelt. Er zijn veel uitnodigingen uitgegaan, maar mochten er mensen zijn die geen be richt hebben ontvangen en zich toch geroepen voelen, dan worden zij op deze wijze uitgenodigd om deze reü nie/receptie bij te wonen in het club gebouw De Hoge Noot aan de Jan Wil lem Frisoweg 1 van 15.00tot 17.00uur, Waddinxveen - Op zondagmiddag 22 maart wordt in wijkgebouw Het Zuid- Papa 16 mama 19 maart jarig. Hartelijk gefeliciteerd en kusjes van Tjarda Gaby gefeliciteerd met je zwemdiploma en met de 6e verjaardag. Opa Oma Eveline honk een soos gehouden voor ver standelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes ge speeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Hoera, Stef Hol wordt 22 maart 7 jaar. Gefeliciteerd Oma en Opa en Oma Zaterdag 4 april rommelmarkt in De Tunnel Reyerskoop 4a Boskoop t.b.v. Popinkoor Waddinxveen - Dinsdag 3 maart was eerste hulp hard nodig op de Her vormde basisschool Bethel. In de school waren een aantal mensen met flinke wonden die snel en vakkundig verbonden moesten worden. Geluk kig waren er jeugd EHBO-ers aanwe zig die direct aan de slag konden. Dertien scholieren uit groep 8 moch ten laten zien wat ze geleerd hadden in de EHBO-lessen gegeven door me vrouw Y. Mud en mevrouw De Ko ning. In groepjes moesten ze wonden verbinden, situaties inschatten en snel handelen. Ze waren goed opge leid dat bleek uit de uitslag. Alle der tien leerlingen: Dirk Boekhout, Frank Mijnans, Corrie Berghout, Alieke Drost, Linda Saarloos, Iris van Dalen, Madelon Vavier, Jorien Kooyman, Christian van Es, Annemarie de Ko ning en Cora Bos, slaagden voor het jeugd-EHBO examen. Met het getuig schrift kregen ze ook allemaal hun eerste verbandtrommeltje. Waddinxveen - Op zaterdag 21 maart vanaf 20.00 uur wordt de jaarlijkse kinderplaybackshow gehouden. De kinderen die zich hiervoor hebben opgegeven, zijn druk aan het oefenen op de woensdagclubs. Op zaterdag 28 maart wordt de laat ste activiteit van het winterseizoen georganiseerd. Het wijkgebouw zal worden omgetoverd in een sneeuw landschap voor een après-skifeest. Aanvang 20.30 uur. Voor de volwassenen zijn er in 'De Overkant' een aantal vaste activitei ten. Iedere maandag is er countrydan- sen. De koffie-ochtenden, een keer in de drie weken op de donderdag, wor den door vele wijkbewoners bezocht. Ook de klaverjasavonden trekken veel publiek. Op vrijdag 20 maart is er een kaartavond. Tenslotte is er iedere donderdagavond vanaf 21.00 uur de 'Inloop'. Voor de kinderen zijn er een aantal vaste activiteiten. Iedere week is er op de maandagmorgen de kindercrèche. Op de woensdag is er de middag- en avondclub voor kinderen in de basis schoolleeftijd. Dit seizoen is er boven dien een technische club gestart. Deze draait een keer in de veertien dagen op de donderdagavond van 19.00 tot 20.15 uur. Op deze club zijn er al activiteiten zoals: solderen, een zwakstroomcircuitje aanleggen en aan een oude brommer sleutelen. Voor deze maand staat het werken in de doka op het programma. Voor sommige activiteiten wordt een kleine deelnemersbijdrage ge vraagd. Wie geïnteresseerd is in een van de activiteiten, kan gerust eens binnen lopen in het gebouw van speeltuin vereniging 'De Overkant' aan de Kromme Esse 2. inbraak juiste antwoorden. De leerlin gen hadden ook heel wat vragen zo als: "Hoe meten ze de snelheid?" en "Wat gebeurt er als iemand een hart stilstand heeft en er staat'een file?" tot "Hoe wordt je nu eigenlijk motor agent?". Gelukkig hadden de agenten een antwoord op deze vragen, hoewel radar, traumahelicopter en de diver se opleidingen voor de politie de nodi ge discussie losmaakten. Na deze les krijgen de leerlingen nog veel meer lesbrieven over verschil lende onderwerpen aangeboden. Tij dens de lessencyclus maken zij ken nis met vele reële gevaren van de huidige maatschappij en vooral ook met de gevolgen daarvan. Zo zal er een les besteed worden aan drugsge bruik, diefstal en pesten. De lessen beogen een preventieve werking te hebben en inmiddels zijn er vele posi tieve ervaringen opgedaan in Rotter dam-Rijnmond. In Midden-Holland is 'Doe effe Normaal' vorig jaar van start gegaan in Boskoop. deren wennen op deze manier aan een dagelijks ritme door middel van een vast dagschema. Ieniemienie is een particulier initia tief, dat al bijna 8 jaar zonder enige vorm van subsidie een verantwoorde vorm van peuteropvang heeft weten te realiseren. Peuteropvang Ieniemienie is vijf och tenden geopend. Er wordt gewerkt met een groep van maximaal 16 kinde ren. Per ochtend zijn er steeds twee leidsters aanwezig. Informatie over deze leuke vorm van peuteropvang bij Ieniemienie, tele foon (0182) 614915; opgeven kan bij Sylvia Versluis, telefoon (0182) 619233. Door middel van actieve betrek king worden de kinderen ver trouwd gemaakt met de hoofd taken zoals orde en veiligheid, hulp verlening aan burgers en het 'boeven- vangen' oftewel misdaadbestrijding. Door middel van opdrachten wordt het de kinderen duidelijk wat een aan gifte is, een portofoon en een proces verbaal. Bij diverse opdrachten was het ook duidelijk dat de leerlingen nogal eens televisie keken en daardoor een be trekkelijk gewelddadig beeld hebben van de dagelijkse activiteiten van de politie. Kinderen verzonnen als meest voorkomende berichten vaak moord, gewapende overval en wilde achter volging. Hoewel dit ook tot het taken pakket van de politie behoort waren ook diefstal, aanrijding, burenruzie of Waddinxveen - De Alliance Frangaise Boskoop, Waddinxveen, Zoetermeer organiseert een soiree op maandag 23 maart in de Emanuelkerk aan de Prin ses Beatrixlaan 2. Aanvang 20.15 uur. Leden en cursisten hebben gratis toe gang; niet-leden betalen ƒ10,-. Monsieur Bruno Floquet uit Frankrijk, fotograaf en maker van audiovisuele werken, geeft een lezing over "Les quatre saisons de Mont Ventoux". Waddinxveen - Bij peuterspeelzaal Ie niemienie aan de Essengaarde is zichtbaar dat het bijna lente is. Vrolij ke lammetje sieren het raam, allen geknutseld door de kinderen bij Ienie mienie. Met zichtbaar plezier tonen zij hun werk. De leidsters van Ienie mienie behandelen op deze manier vele onderwerpen en maken kinderen vertrouwd met bijvoorbeeld de sei zoenen. Peuteropvang Ieniemienie is geves tigd in een lokaal van de Dick Bru- naschool, dat gehuurd wordt van de gemeente. Hier kunnen kinderen in de leeftijd van 2 tot 4 jaar zich voorberei den op de basisschool, waarbij spel en ontspanning voorop staan. De kin- Door Karin van Langeraad Waddinxveen-Zaterdag 14 maart was hij te vinden bij 'zijn' ruilbeurs: Daniël Klijn. In het dagelijks leven is hij eind examenkandidaat HAVO en in zijn vrije tijd is hij bezig met zijn uitgebrei de collectie verrassingseieren. Met slechts een klein deel van zijn collec tie, alleen de dubbelen; is hij aanwezig op de ruilbeurs in buurtcentrum De Boog. En dat 'kleine' deel is al een imposante hoeveelheid figuurtjes die gevonden worden in verrassingseie ren, overzichtelijk opgeborgen in transparante doosjes met vakverde ling. Daniël heeft door familie kennis gemaakt met het verzamelen en het onderwerp diende zich aan doordat hij op rommelmarkten voor een dub beltje of een kwartje deze figuurtjes kocht en zo al snel een verzameling had. Er zijn in Nederland vele mensen die verzamelen, waarvan er ook een groot aantal deze figuurtjes. Eens in de zoveel tijd ontmoeten zij elkaar op een ruilbeurs, waar handel verboden is en er alleen geruild mag worden. Dat het een populaire bezigheid is is te zien aan het aantal deelnemers. De twee zaaltjes in De Boog zitten hele maal vol met verzamelaars uit het hele land, letterlijk van Groningen tot Limburg. Daniël Klijn is met zijn verzameling te vinden op de grote internationale ver- zamelmarkt in de grote veemarkthal in Utrecht op 21 en 22 maart. Daarna gaat hij eerst eindexamen doen. De volgende ruilbeurs in De Boog wordt gehouden op zaterdag 13 juni.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 11