rN\r E.H.Jansen Bouwcombinatie heeft de toekomst Notaris KNAAP Hart van Holland/18 maart 1998 pagina 15 Dorpsstraat 1 00 27ol AH Zevenhuizen Janet de Graaf en Arend vl Ti der Knaap: Straat- en grondwerk SIERBESTRATING tevens levering van alle bestratingsmaterialen tuinaarde Bredeweg 15 - 2742 KT Waddinxveen - Tel. 0180-633020 Interieurgroep Design for offices Kantoorinrichting en interieurafbouw Gefeliciteerd Arno, Jaap, Dennis en alle medewerkers van de vernieuwde Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle! ZWIERSSPARTNERS CORPORATE MARKETINGCOMMUNICATIE Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - Het initiatief ging uit van Arno Lamot. Toen de directeur van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle van zijn bestuur toestemming kreeg om zijn vestiging in Zevenhuizen aan een gron dige renovatie te onderwerpen, bracht hij in praktijk wat hij bij elke gelegenheid propageert naar anderen toe. Laatst nog bij de nieuwjaarsbijeenkomst in Oud Ver laat in het bijzijn van de plaatselijke poli tici, namelijk: schakel zoveel mogelijk lo kale bedrijven in. Ook wat de onder aannemers betreft. Kortom, creëer in de emeente een bouwteam met een zo reed mogelijk draagvlak. En zo moesten twee van zijn klanten, waar kwaliteit en het nakomen van afspraken hoog in het vaandel staan, samen de bouw gaan kla ren. Bouwcombinatie Toen Lamot het management van Bouw bedrijf De Graaf en Van der Knaap polste of er interesse voor zijn idee bestond, was het voor beide bednjven wel even wen nen. De gedachte van een bouw combinatie was voor hen nieuw. Een der gelijk fenomeen komt in de bouwwereld wel voor, maar niet zo vaak bij bedrijven van hun omvang. Zelf hadden ze het in ieder geval nog niet meegemaakt dat de eindverantwoordelijkheid voor een bepaald project gedeeld moest worden. Maar eens moet de eerste keer zijn. "We zijn beroepsmatig wel gewend met on zekerheden om te gaan", aldus Janet en Arend, "maar doorslaggevend in ons besluit om tot samenwerking over te gaan was het volstrekte vertrouwen dat wij als directie in elkaar had den". In de diverse gesprekken die daarop volg den, stippelden zij hun weg uit. Afspraken wer den gemaakt Onder meer over de aanspra kelijkheid en over de inschakeling van hun mensen. Ook kwamen zij overeen dat Arend het aanspreekpunt zou worden, want de Bank wilde één contactpersoon. Wel was het zo dat Arend en Janet samen de verschillende bouw- vergadenngen bijwoonden. Nu de verbouwing achter de rug is, zien de bouwpartners met volle tevredenheid terug op de tijd dat ze zo intensief samenwerkten. Als bouwcombinatie was het voor hen een extra ervaring, die zonder meer uitstekend bevallen is. De afspraken werden goed nage komen. De vertrouwensband werdtijdens net bouwtraject alleen maar beter. En daarbij heb ben ze van elkaar veel geleerd en weten ze elkaar bovendien beter te vinden. Kwaliteit Wie een beetje in Zevenhuizen-Moerkapelle bekend is, weet dat het in die gemeente bulkt van de kwaliteit. De cultuur van de daar ge vestigde bedrijven is altijd zo geweest dat het geleverde werk goed moet zijn én dat afspraken gewoon nagekomen moeten worden. Dat gedreven gevoel heeft niet alleen de baas. maar ook de werknemer. Die kent zijn verantwoor delijkheid en heeft de term kwaliteit tot een stuk van zijn persoonlijkheid ge maakt. Dat is voor Lamot óok een re den geweest om met het plaatselijke bednjfsleven in zee te gaan. Hij heeft nooit onder stoelen of banken gesto ken dat hier kwaliteit aanwezig is. En hij heeft ook altijd in het motto van het plaatselijke bedrijfsleven geloofd: af spraak is afspraak. Zelfs ais hij tijdens ae rit met nieuwe ideeën of wijzigin gen de aannemers weer eens tot wan hoop bracht. Zoals bij het geluids- maskeringssysteem dat niet was voor zien, maar er wél moest komen. En ook nog binnen de afgesproken bouwtijd. "Dat de streefdatum gehaald werd, is mede te danken aan onze medewer kers". stellen Janet en Arend, "zij immers hebben de hamer vastgehouden". Dat allen die in de renovatie hun aandeel hebben gehad uitstekend werk hebben geleverd, blijkt wel uit het behaalde re sultaat Het destijds door de bank ge nomen initiatief heeft zonder meer goed gewerkt. Morgen, donderdag avond, zijn de bedrijven door de bank uitgenodigd om bij de startmanifestatie in dorpshuis Swanla aanwezig te zijn. Dan begint namelijk voor de nieuwe Rabobank een nieuwe lente. 57 SV Interieurgroep Postbus 34018 3005 GA Rotterdam e-mail: SVInterieurgroep@sv.nl Infocenters: Terbr. r. Rottekade 137, 3055 XC Rotterdam telefoon 010-422 90 44, telefax 010-422 34 95 Dorpsstraat 75, 1182 JC Amstelveen telefoon 020-643 04 66, telefax 020-647 00 95

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15