Drukke agenda voor raadsleden intratuin fotocamera Benefietconcert blijkt uiterst succes volle actie Rat>obank Jubileumconcert Asaf Koffieochtend ECB nachtwandel- puzzeltocht Koffieconcert BEURS VOORTUIN PLEZIER '98 Zaterdag 21 maart open huis bij uw nieuwe Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. 20e jaargang nummer 759 18 maart 1998 SPOTGOEDKOOP KIJK SNEL OP PAG 6 issa 0erkape/i. Moerkapelie - De jubilerende zang vereniging Asaf geeft een jubileum concert op vrijdag 20 maart in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente. Het mannenkoor Ethan uit Yerseke en Bram Bout op het orgel verlenen medewerking aan het concert, alsmede Henry Adema, or gel, Anneiies Heijkamp, viool en Eri- kavan der Kolk, dwarsfluit. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Ieder een is welkom. Benthuizen - Donderdag 26 maart is er een koffieochtend in "De Bron", achter de Nederlands Hervormde kerk aan de Dorpsstraat 42. De spreekster is Lies Drop. Het thema is "Leven in vreugde". Er is kinder oppas aanwezig. De toegang is gra tis. Aanvang 9.30 uur. Voor meer informatie en eventueel vervoer: 079-3313856. Benthuizen - De ECB nachtwandel- puzzeltocht wordt vrijdag 27 maart georganiseerd voor groepen van drie tot zeven personen. Het thema is "In en op het water". Voor inlich tingen en opgave: Nico Krol, De Gang 2, telefoon 079-3313820 van 17 tot 21 maart tussen 18.00 en 19.00 uur. Eigen vervoer is nodig. Jonge ren tot 16 jaar mogen alleen deelne men onder begeleiding van een vol wassene. Kosten ƒ6,- per persoon. Tevenhuizen - Zondag 22 maart wordt onder auspiciën van de Zeven Muzen het laatste familieconcert, koffieconcert van dit seizoen gege ven door het Bourboulenc Strijk kwartet in de Vrijzinnig Hervormde kerk aan de Dorpsstraat 139. Aan vang is 12.30 uur en de toegang is gratis. De koffie staat vanaf 12.15 uur. Geopend van 0-30 tot 17.30 uur. Toegangsprijs 15,-, CJP-houders of 65+ 10,-, kinderen t/m 12 jaar gratis, («an„f 17 jaar 7,50. Groepstarief -t af 18 pers.) 10,- p.p. Parkeren 5,-. Plantariumgebouw Int. Trade Centre Hazerswoude/Boskoop Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week hadden de dames en heren raadsleden in commissieverband de nodige agendapunten af te wer ken. Op twee avonden 31 in getal. Veel huiswerk dus zo vlak voor de nieuwe raadsperiode. Eén van de agendapunten ging over de verbouw/uitbreiding van het gemeentehuis. De architect die de plannen ontworpen had, gaf een toelichting. Door de renovatie krijgen Burgemeester en Wethouders en hun ambtenaren meer ruimtelijke armslag. De uitbreiding houdt een opbouw in van een tweede verdieping tussen de "oren" aan de voorkant en een verdieping op de bibliotheek, inclusief het afmaken van de hoek op de eerste verdieping boven de brandweergarage. Kosten 2,4 miljoen. Volgens ingewijden kan kort na de zomervakantie een begin met de werkzaamheden worden gemaakt. Alleen de PvdA/D66 is een tegenstan der van de voorgestelde verbouw. Met name de D66-leden zijn altijd voorstander geweest van het verplaatsen van de bibliotheek naar Swanla om vervolgens de dan vrijkomende ruimte te betrekken bij het gemeen tehuis. De commissieleden gingen ook akkoord met de verkoop van het perceel grond op de hoek Dorpsstraat/Wethouder Kreftlaan (locatie Vente) in Zevenhuizen aan aannemingsbedrijf Bontenbal Bouw B.V. uit Reeuwijk ten behoeve van zes brugvilla's. Zulks voor de somma van ƒ1.401.000,-. De heer Mebius van Gemeentebelangen vond dat er eisen gesteld moesten worden aan de bouwmaterialen. Hij vond dat voor een prijs van ƒ697.000,- per woning meer kwaliteit geboden zou moeten worden. Burgemeester Schoots nam aan dat aan alle kwaliteitseisen is voldaan. Het voorstel van B en W. inzake de minnelijke schikking van twee finan ciële geschillen met het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel in Moerkapelie leidde tot enige discussie. De gemeente had op het betreffende bestuur twee financiële claims van in totaal zo'n ƒ500.000,-. Het eerste geschil betrof de schade die de ge meente geleden zou hebben als ge volg van foutief handelen van het be stuur bij de bouw van vier lokalen voor de Rehobothschooi in de perio de 1990-1993. Het tweede ging over een vordering op het schoolbestuur met betrekking tot teveel ontvangen voorschotten op de overschrijdings regelingvan 1985 tot 1990. Omdat het geschillen betreft met een onzeker eindresultaat stelt B.en W. een totale kwijting voor per 1 april 1998 tegen betaling van ƒ200.000,-. Met deze min nelijke schikking ging ook het bestuur akkoord. De heer Laviere van de SGP/ RPF bleek gelukkig met de schikking. Mevrouw Te Meij (WD) en mevrouw Leewis )PvdA/D66) wilden de kwestie eerst terugnemen naar hun fractie al vorens advies te kunnen geven. Wet houder Zijderhand (Gemeentebelan gen) memoreerde dat hij hier niet zit om iets weg te geven. "Laten we onze uiterste best doen om eruit te komen. Wij gaan ook niet vrijuit. Een juridi- Door Svlvia van Doornen Boskoop - De twee benefietconcerten die afgelopen vrijdag- en zaterdaga vond werden gehouden in de Beurs hal zijn een daverend succes gewor den. De concerten, die werden geor ganiseerd door Rotaryclub Boskoop in samenwerking met de stichting Oost Europa Boskoop, trokken in to taal zo'n 750 bezoekers. Men genoot duidelijk van de concerten waaraan door vele Boskoopse koren enthou siast werd deelgenomen. De voorlopige opbrengst van het con cert bedraagt ƒ60.400,-. Dit bedrag is beduidend hoger dan men aanvanke lijk had durven hopen. Rotary Inter national heeft toegezegd een groot gedeelte van dit bedrag te verdubbe len. Van de uiteindelijk opbrengst zul len binnenkort medische goederen voor het streekziekenhuis in de Roemeense stad Oradea worden aan geschaft. De arts-directeur van dit zie kenhuis woonde de concerten bij en sprak na afloop zijn dank uit voor dit grandioze evenement. Inmiddels heeft hij, samen met de organisatie Stichting Oost Europa Boskoop en Rotary, een bezoek gebracht aan de Roemeense ambassadeur M. Buhuo- ra in Den Haag. Dit heeft tot een ver rassend gesprek geleid; in verband met de problemen die transporteurs regelmatig bij de grensovergang in de verschillende Oostbloklanden erva ren, heeft Buhuora zich bereid ver klaard om de zending van de goede ren naar Roemenie persoonlijk te be geleiden. HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE TUINAANLEG LIGT VOOR U KLAAR. Deze Ampelopsis lijkt op een wijnrank. Ze groeit woekerend en heeft in de zomer kans op blauwe besjes. Bloeit helemaal op in de volle zon. Nu als kamerplant, kan na de vorst zo de tuin in. Van 14.95 voor NIEUWERKERK A/D IJSSEL oofdweg Noord 25a, Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur. Het ontwerp voor de verbouw/uitbreiding van het gemeentehuis. sche procedure kost de gemeente veel tijd en geld". Veel stof tot discussie gaf de jaarreke ning 1996 en de begroting 1998 van "Op Moer" in Moerkapelie in combi natie met de uitbreidingsplannen van dat dorpshuis. Omdat de jaarcijfers nooit een rooskleurig beeld geven, plaatsten de partijen nogal wat kriti sche kanttekeningen. Zij vroegen zich af of ooit tot een sluitende begroting gekomen kan worden en of er derhal ve nog wel perspectief voor Op Moer is. Anders gezegd: wordt Op Moer geen bodemloze put? De PvdA/D66, de WD en het CDA wilden in eerste termijn geen verantwoordelijkheid voor de uitbreidingsplannen te meer daar er ƒ1.600.000,- mee gemoeid is. Zij vonden dat iets voor de nieuwe Raad. Volgens wethouder Zijderhand zou er door de uitbreiding op termijn een beter perspectief kunnen ont staan. Bij de uitbreidingsplannen worden namelijk ook de peuterspeel zaal en de Rehobothschooi met twee lokalen betrokken. Dit neemt niet weg dat hij geen sluitende begroting kan garanderen. Burgemeester Schoots begreep de opmerkingen over de nieuwe Raad, maar stelde dat de hui dige Raad tot 13 april 24.00 uur het hoofd van de gemeente is en tot dan besluiten neemt. Dit kon de PvdA/D66 toch niet overtuigen. Zij bleef bij haar standpunt dat het een kwestie van de nieuwe Raad is. De WD wilde een betere effectmeting en de kwestie te rugnemen naar de fractie. Het CDA bleef zich afvragen of we niet aan de grenzen van het haalbare zitten. Ge meentebelangen stond niet te pope len om het weer op de lange baan te schuiven. Volgens de SGP/RPF moet er een beslissing genomen gaan wor den. "Voor Moerkapelie moeten we trachten dit van de grond te krijgen". Rabobank

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1