fc eiyctt &Ceun jc mumU&i ut attic /4tfuwedaic6e fatidvenyotyirty e*t cctneue (MMyij/zan (Uf *De ^étvenée*& tuutdert- üt yae Hart van Holland/18 maart 1998 pagina 21 Ontevreden ruim< "Kleuren kun je indelen in vier categorieën: zomer-, winter-, herfst- en lentekleuren. De lente kent prille kleuren, de zomer de pastels, de herfst warme en gouden kleuren en de winter de heldere", vertelt Willeke. Bij de analyse kijkt Willeke naar de kleur van de huid, de ogen en het haar van de klant. "Ik leg 'Als mensen ontevreden zijn over hun uiterlijk leggen ze niet zo gauw het verband met de kleur van hun kleding. Ik deed dat ook niet. Wel vond is dat ik er vaak moe uitzag, maar ik voelde me prima. Ik ben toen naar een kleurenadviseuse gestapt en raakte zo enthousiast dat ik zelf de opleiding heb gevolgd. In mijn kleurenstudio help ik nu graag mijn klanten in het ontdekken van hun persoon lijke kleuren. Voor het maken van een afspraak of meer informatie: Your True Colours, Willeke van Heijningen-Berkhof, 0180-633784. Bovendien gelden voor de afspraken gemaakt in maart en april, openingsaanbiedingen met kortingen vanaf ƒ15,- op de prijs van een kleuradvies. Zevenhuizen - Wie niet perse spierbundels wil kweken maar gewoon lekker en gezond bezig wil zijn, zou eens een kijkje moeten nemen bij Timmers Sport in dorpshuis Swanla. Men vindt daar een goed ingerichte fitnessruimte waar men terecht kan voor verschillende soorten fitness en Krachttraining. In de fitnessruimte heerst een gezellige sfeer en zonodig wordt men er optimaal begeleid. Daar naast heeft Timmers Sport de beschikking over een extra zaal voor de vechtsporten en het geven van Callastetics (BBB) en Stepaerobic. Gediplomeerd sportleraar Jan Timmers is al sinds de oprichting van het dorpshuis actief in Swanla. Zijn sportschool is er bijna 25 jaar gevestigd. Met het oog op de festiviteiten in het dorpshuis in de periode van woensdag 1 tot en met zaterdag 4 april, heeft hij gedurende deze dagen een leuke actie: wie zich dan inschrijft voor Judo, Jiu-Jitsu of Tang Soo Do ontvangt gratis de daarvoor benodigde sportkleding. Wie besluit zich op te geven voor Fitness, Bedrijfsfitness, Jeugdfitness, Fit in de Vut, Cardiofitness, Krachttraining, Callastetics (BBB) of Stepaerobic mag gedurende één maand gratis trainen. Waddinxveen - Bij de Praktijk voor Ayrvedische huidverzorging en massage "Lavande" kan men terecht voor een heel persoonlijke behandeling en een cursus over Ayurveda. Eigenaresse en schoonheidsspecialiste Mieke Kolet, die als enige in deze regio op basis van Ayurveda werkt, is heel enthousiast over deze manier van werken. En zp ook haar cliënten die inmiddels een Ayurvedische massage hebben ervaren. "Het lijkt wel of m'n hele lichaam meedoet." en "Daar heb ik dagenlang plezier van gehad", waren de reacties. Ayurveda bestaat al zo'n 5000 jaar, is afkomstig uit India en gaat ervan uit dat de natuur ons alles geeft wat we nodig hebben. Al in het oude India werd Ayurveda op vele manier toegepast om tal van ziekten te helpen genezen, maar de nadruk lag toen al op de handhaving van de positieve gezondheid van elk individu. Ayurveda bestudeert de basisprinci pes van het menselijk karakter en de natuurlijke behoeften als honger, dorst en slaap en beperkt zich niet alleen tot het lichaam maar vooral tot de geest. Het doel van Ayurveda is 'balans', zowel lichamelijk als geestelijk. Deze twee zaken zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden, het een kan niet zonder het ander. Vaak door spanningen en stress ontstaan lichamelijke klachten. Door middel van massage bereikt men rust. Niet alleen lichamelijk maar ook geestelijk; niet voor niets wordt in de Ayurvedische traditie de massage als even essentieel beschouwd als juiste voeding en een gezond leefwijze. Komt men bij "Lavande" voor een Ayurvedische behandeling wordt eerst door middel van een korte vragenlijst uw Dosha bepaald. Dosha staat voor tot welk type mens u behoort, namelijk de Ayurvedische principes berusten op de drie types waarin de mens wordt verdeeld. Ieder type: Vata, Pitta, Kapha, heeft z'n eigen kenmerken op lichamelijk en geestelijk gebied. Aan de hand van uw Dosha worden de producten uitgezocht die tijdens de behandeling gebruikt gaan worden. Zo krijgt u een heel persoonlijke behandeling. Uiteraard kunt u deze producten ook thuis gebruiken. Cursus Wie meer wil weten over Ayurveda kan zich bij Lavande opgeven voor een korte cursus. Deze cursus bestaat uit twee dagdelen (avonden, ochtenden of middagen). De kosten zijn ƒ10,- per dagdeel. De cursus is niet gebonden aan een behandeling in de praktijk van Lavande. (zie advertentie elders in dit blad). Voor informatie: 0182-617375. Aj Wie wil meer wil weten over de mogelijkheden bij Timmers Sport, kan altijd vrijblijvend binnenlopen. Om een juist beeld te krijgen van een bepaalde sport, kan men een gratis proefles volgen. Voor meer informatie kan men uiteraard ook telefonisch contact opne men: Jan Timmers, telefoon 0182-619477 of 06-53947689. evenhuizen - Bij De Zilverberk zijn de nieuwe voorjaarsstoffen volop verkrijgbaar. Met al mooie stoffen in veelal heldere tinten wordt het zelfmaken van kleding een leuke bezigheid r °"r de komende maanden. Bij de aanblik van de vrolijke geel- en oranjetinten of de nieuwe j'nte-kleur, krijgt men meteen zin in het voorjaar! Verder zijn rood, de warme bruintinten en )e'e blauwtinten zoals aqua, heel actueel. Wat de dessins betreft zijn er veel stoffen verkrijg er die een oriëntaalse sfeer oproepen. ee' bijzonder is de nieuwe serie Lina Brown kinderstoffen in zowel joggingkwaliteit als Vatoen. Vrolijke beertjes gecombineerd met naturel en diverse blauw- en geeltinten, maken fj s,°ffen uitermate geschikt voor het maken van schattige babykleding of decoreren van de Ln erbamer. Voor originele kinderkleding met veel grappige details, zijn er nieuwe Roos- pronen verkrijgbaar. at de breigarens betreft zijn de multicollor-draden met name voor kinderen heel populair. Wil "^badstof-effect, dan kiest men voor L on Flair dat in verschillende mooie Le''"ten verkrijgbaar is. Sunshine is een W me'6en bijzondere glans dat heel 01 ls voor bijvoorbeeld een ajourtrui. Al deze breigarens zijn van het merk Lanarte. Om eventueel thuis eerst wat ideeën op te doen, is bij De Zilverberk de gratis catalo gus van Lanarte verkrijgbaar. Bij aankoop van de benodigde breigarens ontvangt men gratis het betreffende patroon. Men vindt De Zilverberk aan de Noordelijke Dwarsweg 90 in Zevenhuizen. Moerkapelle - Bij voetverzorgings salon Anita zijn voeten al jarenlang in vakkundige handen. Eigenaresse Anita behaalde begin jaren tachtig haar vakdiploma en deed vervolgens ervaring op als pedicure. In 1990 opende ze haar eigen voetverzorgings salon aan de Raadhuisstraat 19a, waar ze nog altijd met veel plezier werkt. Met veel van haar cliënten heeft ze in de loop der jaren een hechte band gekregen. Volgens Anita heeft haar werk immers ook een sociale functie. Door deze te combineren met professionaliteit en het verlenen van een goede service, heeft zij een grote vaste klantenkring weten op te bouwen. Bij Anita kan men terecht voor algehele voetverzorging zoals het verwijderen van eelt, likdoorns, voetwratten, het behandelen van ingegroeide nagels en aanmeten van steunzolen. Maar ook beenharsen en manicure behoren tot de mogelijkhe den. Verder heeft zij een speciale opleiding gevolgd om de voeten van diabetespatiënten goed en zonder risico te kunnen behandelen. In de salon zijn diverse voetverzorgingsproducten verkrijgbaar. Bijzonder in dit assortiment zijn de gel massage inlegzolen die de voeten bij elke stap masseren. Als bij een waterbed golft de gel bij het lopen van achteren naar voren waardoor de spanning van voeten, knieën, heupen en wervelkolom afnemen. De druk wordt gelijkmatig verdeeld waardoor een neutrale voetenstand en optimale houding van het gehele lichaam ontstaat. Klachten van rug-, nek- en andere gewrichtspijnen verminderen en kunnen zelfs verdwijnen. De gel-massage inlegzolen zijn dan ook ideaal voor mensen met bijvoorbeeld spit, artrose, een lichte hernia, doorgezakte voeten of hielspoor. Verder zijn bij Anita alle mogelijke modellen, medisch verantwoord schoeisel van het merk Birkenstock verkrijgbaar. Op het huidige assortiment schoenen van het merk Scholl geeft Anita 25% korting. (venhuizen - Als iemand er vermoeid uitziet, hoeft hij of zij jemaal niet moe te zijn. Het kan heel goed dat de gedragen tding een verkeerde kleur heeft waardoor iemand er moe Iziet. Een garderobe met andere kleuren doet vaak wonderen. een aantal doeken met verschil lende kleuren over de schouder. Dan kun je grote verschillen zien in het gezicht. Daarbij let ik op de ondertoon van de huid." illeke van Heijningen- Berkhof uit Zeven huizen is één van de Istig kleuradviseuses in (Wand. Zij heeft onlangs haar leurenstudio aan de Leliestraat Jcopend. Ze krijgt mensen aan fcdeur die niet precies weten lilke kleuren ze het best linnen dragen.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 21