Kies Ja! Expositie "Het venijn zit in de staart" Boomfeestdag 25 maart Laatste levensfase thuis Kinderkleding- en speelgoedbeurs in De Schakel Collecte Zoa-Vluchtelingenzorg Winst voor WSV1 in RSB NWH geeft lezing over fibromyalgie "Omgaan met Verlies" Jongerenvereniging Jovac viert Jaarfeest Disco in De Paddestoel Molenhuisnieuws Cursussen zelfverdediging Cicogna kwartet in Praathuis Politieberichten Afscheid dominee Lammers Stroopwafelactie Playbackshow bij Scouting St. Victor Hart van Holland/18 maart 1998 pagina 29 over Dnor Svlvia van Doornen Boskoop - Momenteel worden inde hal van het Boskoopse gemeentehuis verschillende werken geëxposeerd van de Boskoopse kunstenares Gea Vonk. Gea is bij haar meest recente werk intensief met insecten en «eleedpotigen beziggeweest. Dit leidde tot schilderijen van insecten met een expressieve kleurstelling; mooie, niet al te schreeuwerige kleuren met hier en daar enkele kleurcontrasten om de accenten aan te geven. De expositie kreeg de naam "Het venijn zit in de staart", naar het oude gezegde over de schorpioen. Gea Vonk volgde de kunstacade mie in Den Haag waar zij in 1987 afstudeerde. Na jarenlang in een eigen atelier in Gouda te hebben gewerkt, verhuisde zij drie jaar gele den naar de Dwars Nieuwstraat in Boskoop, waar zij in het oude kerkje haar atelier vestigde. Zij maakt deel uit van de kunstenaarskring 'De scho ne kunsten van Boskoop' en heeft in middels regelmatig geëxposeerd in Gouda, Den Haag, Dordrecht en Alp hen aan den Rijn. Gea is zelf bijzonder onder de indruk van de werken van Alechinsky en tijdens haar studie raakte zij hevig geïnteresseerd in de Cobra-beweging. Zij maakt veel werk in serie en heeft zich de afgelo pen jaren naast het schilderen ge specialiseerd in de lithografie; de oude ambachtelijke steendruk techniek die als voorloper van de zeefdruktechniek wordt beschouwd. Op haar expositie in het gemeente huis die afgelopen donderdag 12 maart van start ging, heeft zij al veel positieve reacties ontvangen. De ex positie is nog tot vrijdag 3 april te bekijken van maandag tot en met don- derdag van 9.00 tot 12.15uuren 13.30 tot 16.30 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.15 uur. Voor geïnteresseerden ligt in de hal van het gemeentehuis meer informatie. Men kan ook contact op nemen met Gea Vonk: telefoon 0172- 210166. Boskoop - Op maandag 30, dinsdag 31 maart en woensdag 1 april wordt een kinderkleding- en speelgoedbeurs ge houden in 'De Schakel' aan de Nieuw straat 77. Goede voorjaar- en zomerkleding (schoon, heel en in de maten 68-182) en speelgoed kunnen worden ingele verd op: maandag 30 maart van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 31 maart van 9.00 tot 11.00 uur. Men kan maximaal dertig kleding stukken inleveren en man bepaalt zelf de verkoopprijs, eventueel in overleg. Tweederde is voor de aanbieder, een derde deel voor het bouwfonds van de Christelijk Gereformeerde kerk. De verkoop is op dinsdag 31 maart van 19.00 tot 21.00 uur en op woens dag 1 april van 9.00 tot 10.30 uur. Voor meer informatie: 0172-218511, 0172-587808 of 0180-631197. Boskoop - Voor het tweede achter eenvolgende jaar wordt in Boskoop huis-aan-huis gecollecteerd voor het christelijk hulpverleningswerk van de stichting Zoa-Vluchtelingenzorg uit Apeldoorn. Onder het motto 'Er is niet veel voor nodig om vluchteling te worden. Je ras of geloof is al genoeg' wordt in de week van 30 maart tot en met 4 april de landelijke Zoa-collecte gehouden. Leo Bijman, organisator in Boskoop, hoopt dat door het feit dat het voor de tweede keer is, de onbe kendheid met de stichting Zoa-Vluch- telingenzorg wat afgenomen is. vorig jaar haalde het plaatselijk comité met behulp van een veertigtal collectan ten 4.600 gulden op. Overigens is het comité nog dringend op zoek naar nieuwe collectanten. Gegadigden kunnen zich melden bij L. Bijman, te lefoon 0172-214222. Waddinxveen - Met nu nog elf ronden wor de boeg werd donderdag 12 uiaart de 25e ronde gespeeld van de huishoudelijke competitie van Schaakvereniging WSV. Geen wisse- jngen aan de top van de ranglijst der halve, aangezien voor de Rotterdam seSchaakbond het vlaggeschip van WSV thuis diende te acteren tegen Charlois Europoort 4. Zoals gezegd schaakverplichtingen v°or de RSB voor het eerste achttal juet in het achterhoofd nog altijd de theoretische kans om kampioen te worden. Een flinke uitglijder van ri- vaal Hillegersberg 2 is de stille hoop, faar daarbij moeten er zelf wel twee overwinningen worden geboekt. Na eeneerste verliespartij even sombere vooruitzichten, maar na een spannen de avond werd evenwel toch een haaie 4,5-3,5 behaald, oor de huishoudelijke competitie hoed H. de Roodt (9) goede zaken i °or N. Dannis (8) te verslaan, u de subtop hielden L. van de Haven n I van Nieukerke elkaar op remise en J. Markus behaalde een dik ver diende puntendeling uit de strijd te gen J. Muit. De opmars van J. van Oort gaat door en nu werd A. van der Starre op nul gezet, F. Ritter en A. Prins bleven eikaars gelijke en G. van der Knaap bleek na afloop de sterkste in de partij tegen A. Versluis. In de grote middengroep verlies voor J. van der Heiden na een blunder te gen B. David, M. Moerland werd door T. Goos supersnel na 12 zetten op verlies gezet en een knappe remise voor A. Hennink tegen H. van Offeren. T. Kuiper stijgt wat verder na een overwinning tegen H. Verwaal en uit eindelijk toch de punten voor D. J. van Offeren tegen H.E. van Offeren. On danks flinke tegenstand van E. Hilde- brand wist als laatste J. van Sandijk toch een late zege bij te schrijven. In de kelder van de schaakdivisie een knappe remise voor J. Ponsioen (eeu wig schaak) tegen J. Bronk tegen G. Torenbeek en als laatste vermelding de broederstrijd tussen rode lan taarndrager L. Coevert en V. Coevert, die voor de laagst genoteerde op nieuw een nederlaag zou opleveren. de periode van 5 maart tot 11 april orden de donorformulieren verzon- ,e,nvande Wet op de Orgaandonatie, dere inwoner van Nederland wordt 'zocht een keuze te maken of hij wel Been donor wil zijn, of dat hij de laat26 3an Z''n nabestaanden over- Op veel plaatsen ziet u posters han- LVno1 Nierpatiëntenvereniging van 6en achtergrond met foto's w^.ransPlanteerde nierpatiënten, Mfin ^art Graaff en bisschop B. k|Jer.,ziin te herkennen, staat in Een17 'etters: 'Wij leven: Kies Ja!' V„ ,°ProeP om donor te worden, don mensen waren altijd al van plan vull°r n worc'en en een codicil in te er nend'verse redenen kwam het We m°" van' d°et zich nu een nieu- Wet °§dlijkheid voor. Met de nieuwe inw °P de Orgaandonatie wordt elke sr>n„!^r door middel van een per- »orden nbrie.' 8evraagd donor te treerd keuze wordt geregis- Nierpatiëntenvereniging LVD ft u voor 'ja' te kiezen: ik wil tik&n '-)onor worden doe je voor r, maar daardoor ook voor jezelf donor en acu 1 eeiforecïe naasten! Iedereen kan in uatie terecht komen waarbij een transplantatie noodzakelijk is. Een nier, een hart, een long of een lever. Maar ook huid of hoornvlies is hard nodig. Getransplanteerde nierpatiënten kennen uit ervaring de situatie van het steeds maar weer moeten dialyse- ren, het lange wachten op een nier terwijl de gezondheid steeds verder achteruitgaat. Ze weten dat er op dit moment duizend lotgenoten zijn die hopen op een nieuwe nier. En hopen dat die nier op tijd komt. Want elk jaar overlijden ongeveer honderd nierpa tiënten omdat er geen nier voor hen was. Dat is niet meer nodig als er voldoende mensen zijn die zich als donor laten registreren. De getransplanteerde nierpatiënten weten ook dat een transplantatie weer een nieuw leven kan betekenen. Vrijheid, meer energie, weer nieuwe mogelijkheden. Ze vragen dit ook voor hun dialyserende lotgenoten. Daarom doen ze een klemmend be roep op uw solidariteit als u het do norformulier invult: 'kies ja!' Nierpatiëntenvereniging LVD, tele foon 035-6912128, fax 035-6919334, Postbus 284 1400 AG Bussum. Boskoop - Op uitnodiging van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen komt op dinsdag 24 maar me vrouw Rianne van de Berg een lezing geven over fibromyalgie. Fibromyal gie is een spierziekte die valt onder "weke delen reuma". De ziekte begint meestal tussen de 25 en 40 jaar. Me vrouw van de Berg zal op deze avond uitgebreid vertellen over deze betrek kelijke onbekende vorm van reuma die bij twee van de honderd personen voorkomt. De avond wordt gehouden in De Brug, aanvang 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang, niet-leden be talen ƒ5, Boskoop - Op dinsdag 24 maart orga niseert de Katholieke Vrouwenvere niging een lezing door de heer Theo Heisen over "Omgaan met Verlies". De grootste zekerheid van het leven is de dood. Ondanks dat iedereen daar op zijn manier mee te maken krijgt, zijn we geneigd het onderwerp te mij den. De intentie van deze avond is om aan de hand van het boek "De dood nabij" stil te staan bij het onderwerp. Ook introducés zijn welkom. Zij beta len ƒ5,entree. Aanvang 20.00 uur in de Parochiezaal aan de A.P. van Nes laan. Boskoop - Op zaterdagavond 21 maart viert jongerenvereniging Jovac haar jaarfeest. Haar jaarfeest zal be staan uit drie onderdelen, te weten een inleiding, cabaret en een toneel stuk. Er zal ook een verloting plaats vinden waaraan een deel van de Bos koopse middenstand medewerking heeft verleend. De avond is toeganke lijk voor iedereen en zal plaatsvinden in de zaal van 'De Loods' achter de Gereformeerde kerk. De zaal gaat open om 19.00 uur en het programma begint om 19.45 uur. De toegangsprijs is ƒ3,50 voor kinderen en ƒ6,voor volwassenen. McLaren tweelingbuggy m. voetenz. 200,- 0172-218214 Poppenhuismeubels t.k. gevr. 0180-632173 Hazerswoude-Dorp - Op woensdag 25 maart wordt landelijk de boomfeest dag gevierd. Dit jaar is in Rijnwoude een plantlocatie gevonden op het ITC- terrein in Hazerswoude-Dorp. Acht van de tien Rijnwoudse basisscholen zullen gezamenlijk aan dit evenement meedoen. Samen met Bosbo BV, de eigenaar van het terrein, zijn de voor bereidingen getroffen voor het plan ten van circa 100 essen langs de Bel- giëlaan en de Engelandlaan. Deze bo men zullen in een dubbele rij worden geplant. Om 10.00 uur zal wethouder mevrouw M.J.S. Vorenkamp - Van de Westeringh samen met de heer drs N.S.M. Reus, directeur van Bosbo BV, de eerste boom planten. Het ITC-terrein, bij de start in 1989 bedoeld als International Trade Cen ter voor de boomkwekerij, wordt steeds meer een groen handelscen trum. Om ook de inrichting van het bedrijventerrein met groen op te fleu ren, verleent de eigenaar van het ITC- terrein graag zijn medewerking aan de boomfeestdag. De leerlingen van de Steijaertschool en De Rijnschans zullen op het terrein van hun eigen school aandacht aan boomplantdag schenken. Hazerswoude-Dorp - Thuis is voor velen de meest vertrouwde plek in ons leven. Zeker als door een ernstige ziekte het levenseinde nadert, leeft bij velen de wens om die in de meest vertrouwde omgeving, thuis, te mo gen doorbrengen. Toch blijven nog veel laatste wensen onvervuld. Onge veer zestig procent overlijdt in een zorginstelling. Thuis kan niet alles. Maar uit de overtuiging dat thuis meer mogelijk is als er een gemoti veerd thuisfront gevormd kan wor den, hebben de kerken gezamenlijk het initiatief genomen voor een vrij- willigersproject terminale thuiszorg. Op deze wijze willen ze het thuis ster ven bevorderen. Indien noodzakelijk kan er 24-uurs zorg geboden worden ter versterking van de mantelzorg. Ook als er geen of onvoldoende fami lie of vrienden zijn, kunnen de vrijwil ligers voor continuïteit zorgen,altijd in samenwerking en afgestemd met de professionele thuiszorgorganisa tie. De officiële presentatie is maandag 30 maart om 19.00 uur in het Vereni gingsgebouw aan het Raadhuisplein Waddinxveen - Vrijdag 20 maart van 19.15 tot 21.30 uur is er een disco voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar in De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18. Entree ƒ1,50. Benthuizen - Het BOC in Benthuizen start, bij voldoende aanmeldingen, met een cursus zelfverdediging voor meisjes van 12 tot en met 19 jaar. Tevens is het mogelijk om de cursus voor jongens van 10 tot en met 14 jaar en voor volwassenen te starten. De cursus voor meisjes en voor volwas senen bestaat uit acht lessen van een uur, voor jongens uit zes lessen van een uur. Bij zelfverdediging gaat het naast de vechttechnieken voor bedreigende situaties, vooral om het vergroten van zelfvertrouwen, ook in allerlei dagelijkse situaties. Zelfverdediging kan de fysieke, de emotionele en so ciale weerbaarheid verbeteren. Voor meer informatie en inschrijvin gen: 079-316676 (vragen naar Marijke Teeuwissen of Sandra de Wit). Boskoop - Zondagmorgen 22 maart vindt in het Praathuis een koffiecon cert plaats. Het zal worden verzorgd door het Cicogna Strijkkwartet. Op het programma staan drie vermaarde strijkkwartetten van Joseph Haydn, Erwin Schulhoff en Wolfgang Ama- deus Mozart. Het Cicogna Strijkkwartet wordt ge vormd door Laurens van Vliet-eerste viool, Mila Tsarkova-tweede viool, Janine Baller-altviool en Justa de Jong-cello. Als strijkkwartet hebben zij sinds de oprichting in 1996 inten sief gewerkt aan de opbouw van hun repertoire en daarbij diverse master- classes gevolgd. Het Koffieconcert begint om 11.30 uur. Volwassenen betalen ƒ8,50 en tree, kinderen hebben gratis toegang. Opa en Oma Tuinenburg 40 jr. getrouwd. Gefeliciteerd van Saskia Weldela Larissa Hoera, 23 maart wordt Deborah vier jaar. Naar de basisschool! Papa, mama en Micheal. Benthuizen - Zaterdag 21 maart zal in 't Molenhuis aan de Dorpsstraat 139 een demonstratie worden gegeven in het creatief omgaan met brooddeeg. Deze middag zal mevrouw W.C. Breedijk laten zien hoe men zelf pot jes, mandjes of andere voorwerpen blijvend kan versieren/opmaken met fruit van brooddeeg. Een ieder is van 13.30 tot 16.00 uur van harte welkom in 't Molenhuis en de Winkel van Sin- kei. Informatie bij mevrouw G. Smink, telefoon 079-3312015. Woning-inbraken: Benthuizen-De 72- jarige bewoonster van een woning aan de Koningin Julianastraat lag ziek te bed toen zij gestommel in het huis hoorde. Met de telefoon werd de buurvrouw gewaarschuwd. Inder daad bleek er aan de achterkant van de woning een raam te zijn openge broken en ook zat er modder op het tapijt. Uit de woning is een geldbedrag gestolen. Benthuizen - Na ruim vier jaar vertrok dominee Lammers uit Benthuizen naar Krimpen aan den IJssel. Op vrij dagavond 6 maart heeft de Hervorm de gemeente op ontspannen wijze af scheid genomen van ds J.H. Lammers en zijn gezin. Er was een afscheids- krant samengesteld waarin allerlei belevenissen van het predikantsgezin op creatieve wijze werden verhaald. Op de middag van zondag 8 maart vond het officiële afscheid plaats. Benthuizen - De kinderen van de jeugdclubs van de Hervormde kerk komen zaterdag 28 maart voor de laat ste keer van het clubseizoen langs de deur met stroopwafels. Vanaf onge veer 10.00 uur kan men hen verwach ten. De actie wordt gehouden ten bate van het jeugdwerk. Mocht men om wat voor reden óok, de stroopwafels aan de deur gemist hebben, dan kan men ze ook tot 15.00 uur kopen bij de familie De Rooij, Beelaertspark 24, telefoon 079- 3317571. Door Karin van I.aneeraad Waddinxveen - De kabouters van de scou tinggroep St. Victor ontpopten zich zater dag 14 maart als echte kunstenaars. Voor een groot publiek van ouders en andere belangstellenden werden er toneelstukjes opgevoerd en populaire songs nagedaan. De al even enthousiaste jury deed vrolijk mee en had altijd het positieve commen taar paraat. De kabouters leverden hier mee een grote prestatie, want zij hadden voor het optreden slechts een uurtje geoe fend. Ook de Spice Girls ontbraken niet op het toneel en, net als bij de 'echte' play backshow, werd de show afgesloten met een gezamenlijk optreden.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 29