I LITI E m EHBO-A diploma voor leerlingen groep 8 BERICHTEN Acht aardige sprookjes voor slimme kinderen INBRAAKBEVEILIGING! deHaij van d e r W ende Hart van Holland/18 maart 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Wadd: ïnxveen BEVEILIG INGE Gespecialiseerd in het installeren en het onderhouden van alarminstallaties voor woonhuizen en bedrijfspanden BORG gecertificeerd en lid van het VEB f 1500,- incl. meldkameraansluiting en montage Vriendin Dierenoppas Boskoop Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 ITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Controle parkeergedrag: Mede op ver zoek van bewoners aan het Reho- bothplantsoen in Moerkapelle zal door de politie extra aandacht wor den besteed aan parkeeroverlast al daar. De overlast bestaat uit stilstaan op het trottoir en het niet opvolgen van het parkeerverbod. Diefstal fietsen uit bergingIn de nacht van 10 op 11 maart werden aan de Wielewaal, het Hazeveld en de Koren straat in totaal vier fietsen uit niet afgesloten bergingen weggenomen. Woning-inbraken: Op 11 maart tussen 19.20en 20.40 uur is ingebroken in een woning aan de Wilgenlaan. Een slot is geforceerd en er worden een geldkist je en een horloge vermist. Auto-inbrakenTussen 12 en 13 maart 's ingebroken in een bestelauto die stond aan de Schielandsingel. Een slot is geforceerd enerwordenonder andere papieren, een cd-speler en stukken gereedschap vermist. Tussen 12 en 13 maart is ingebroken in een auto die stond aan De Gras kamp. Een slot is geforceerd en er worden een tankpas, spaarkaarten en ■nessen vermist. %en onder invloed: Op 15 maart r°nd 2.15 uur reed een 29-jarige wouw uit Moerkapelle op de Dorps straat. Bij een ademanalyse bleek ze onder invloed. Ze had een alcoholpro- nullage van 0,8 wat haar op een boete van ƒ390,- kwam te staan. Aanrijdingen: Op 16 maart rond 13.30 our heeft een aanrijding plaatsgevon den op het Noordeinde. Op de krui- smgvan het Noordeinde met de oprit van de A12 ontstond een aanrijding tussen een 31-jarige vrouw uit Moer kapelle en een 32-jarige man uit Den oaag. De man had last van zijn hoofd en de vrouw had een verwonding aan ue kin en last van haar nek. Beiden zijn vergebracht naar het ziekenhuis. ^^braken: Op 15 maart is inge- ■en in een auto die stond aan de Willem de Rijkelaan. Een ruit is inge slagen en er worden een radio-casset terecorder en tankpasjes vermist. Alcoholcontrole: Op vrijdag 13 maart tussen 20.00 en 0.30 uur heeft op de toe- en afrit van de Rijksweg A12 een alcoholcontrole plaatsgevonden. In die periode zijn ongeveer 520 blaaste- sten afgenomen. De blaastesten die bij de controle op straat worden ge bruikt geven een globale indicatie aan. Bij drie personen gaf de blaastest aan dat er alcohol in het spel was en die personen werden overgebracht naar het politiebureau voor een ademanalyse. Een 52-jarige man uit Gouda bleek een alcoholpromillage van 0,6 te hebben, wat hem een boete opleverde van ƒ380,-. Een 33-jarige man uit Gouda en een 50-jarige man uit Krimpen aan den IJssel hadden respectievelijk een alcoholpromilla ge van 0,9 en 1,0. Dit levert hen een proces verbaal en een boete op. Daar naast weigerde een 35-jarige man uit Gouda de blaastest op straat en de ademanalyse op het bureau. Zijn rij bewijs is in beslag genomen. De alco holcontrole was een gezamenlijke ac tie van het Korps Landelijke Politie diensten (acht medewerkers) en dis trict IJssel en Gouwe (zeven mede werkers). Vernieling glas-in-loodraam: In de nacht van 13 op 14 maart is een glas- in-loodraam van de Kruiskerk aan de Passage vernield. Het betreft een raam uit de jaren '20. Auto aangetroffen en auto gestolen: Bij een bedrijf aan de Coenecoop werd op 14 maart een gestolen auto aange troffen. Later bleek er een andere auto van het bedrijf te zijn gestolen. Diefstal aanhangwagen: Tussen 13 en 16 maart is vanaf een bedrijfsterrein aan Coenecoop een aanhangwagen gestolen. Het hek van het terrein was geforceerd. Woning-inbraken: Op 14 maart is inge broken in een woning aan de Maurit- slaan. Een raam is geforceerd en er worden een geldbedrag en sieraden vermist. Door Julia Pengirim Bijna alles doet vermoeden, dat 'De prinses met de dikke billen' is ge schreven voor tamelijk jonge kinde ren, acht-plussers, schat ik in. Het werk bevat acht sprookjes van Ar mando, gedrukt in een tamelijk grote letter en echt moeilijke woorden ko men er niet in voor. De titel van het boek is ontleend aan het eerste sprookje en zal wel zo zijn gekozen, om de verkoopbaarheid te bevorde ren. Ook de illustraties, parmantig en vrolijk zullen bij die acht-plussers onmiddellijk in de smaak vallen. Toch zijn de sprookjes niet echt kin derlijk, op die prinses na. Armando beschikt over een gevoel voor hu mor waar kluif aan zit en in feite eerder aansluit bij de belevingswe reld van de oudere jeugd, om niet te zeggen volwassenen. Wat te zeggen, bij voorbeeld, van de 88-jarige me neer die dood wil, maar dat van zijn vrouw niet mag, omdat hij nog veel te grappig is. En Magere Hein durft de man nog niet op te halen, hij moet armando De prinses met do dikke bibs Wef ttkcKir,j)( op bevel van de vrouw opdonderen en dat doettie. Maar ALS meneer eenmaal in z'n kist ligt, steekt hij toch nog gauw even zijn tong uit. Dat soort gevoel voor humor schuilt in alle sprookjes, ook in het verhaal over de mens-grote kabouter Fluf met z'n schuiftrompet. Hoewel de keuze van de titel van het boek bepaald niet mijn keuze is - maar ik hoef ook niks te verkopen - vond ik het aardige sprookjes. Door het on conventionele ervan, de ongerijmde verzinsels en de verbale grappen. Maar ik vraag me af, of echt jonge kinderen die grappen begrijpen er wat aan vinden. Nee jongens, 'Een vriendin voor dag en nacht' var. Ton van Reen, is ver moedelijk niet, wat je ervan zou ver wachten. Het gaat over twee meisjes, twee vriendinnen. Althans: een van de meisjes is echt, het andere meisje is een overleden meisje dat terug is ge komen als vampier. Ik vond het een wat vreemd boek, gedeeltelijk heel voorspelbaar, an derzijds bevat het ook aardige vond sten. Maar ook wat onlogica. Maar het speet me een beetje, toen Valerie, de vampier uit het verhaal, op het eind aan haar einde kwam. Dat verhaal: Mariet wordt vriend schap opgedrongen door een ouder wets gekleed meisje dat op kost- school zit. Dieren schrikken van haar en Mariets broer moet niks van haar hebben. Toch komt het bijna tot echte vriendschap, tot iedereen ervan uitgaat, dat bloeddrinkende vampiers dood moeten, en dat gebeurt. Echt heel aardig is 'Vreemd kind' van Tessa Krailing, al duurde het een poosje, voor ik door kreeg dat dit 'vreemde kind' een vraatzuchti ge wet-zwarte geit is. Voor de rest is alles gewoon. Nu ja, gewoon... Kinderen besluiten een Dieren-Op- pas-Club op te richten en dat lukt ze in hoge mate. Zelfs spinnen komen voor oppas in aanmerking. Maar het gaat mis, als op een geit moet wor den gepast, die zich ook te buiten gaat aan het gazon van de snibbige mevrouw Van Brede. En die pikt niet alles, dat mens pikt niks, behalve geld. Ik vond het een jolig geschreven ver haal voor jonge kinderen die van dieren houden en van een geintje op z'n tijd. Leuk. Armando: 'De prinses met de dikke billen'. Uitg. Leopold, prijs f 24,90. Ton van Reen: 'Een vriendin voor dag en nacht', uitg. Elzenga, prijs f 27,50. Tessa Krailing: 'Vreemd kind'; uitg. Elzenga, prijs f 19,95. Op 15 maart rond 21.25 uur hoorde een bewoner van de Henegouwerweg buiten glasgerinkel. Toen hij ging kij ken zag hij bij een tuin van een andere woning twee jongens. Deze gingen er met een fiets vandoor. De gewaar schuwde politie heeft de omgeving afgezocht, maar de jongens niet meer aangetroffen. Later bleek bij een wo ning aan de Piet Heinstraat een ruit vernield te zijn, maar er is vermoede lijk niemand in de woning geweest. Auto-inbraken: Aan de Zonnedauw is donderdagavond 12 maart een ruitje ingeslagen van een auto en de tele foon weggenomen. Inbraak bij sportkantines: Bij twee sportkantines aan de Hoogeveense- weg is in de nacht van 13 op 14 maart ingebroken. Bij de kantines is een ruit vernield. Bij de ene kantine worden snoepgoed en een cd-speler vermist, bij de andere sleutels en drank. Door Sylvia van Doornen Benthuizen - Na twintig weken lang de EHBO-lessen van Nelie van Velzen en Tanneke van Dorp (van de EHBO-vereniging Benthuizen) te hebben gevolgd, slaagden alle leerlingen van groep 8 van de School met de Bijbel in februari voor het examen. Vorige week dinsdagmiddag 10 maart mochten zij een demonstratie geven van verschillende EHBO-vaardigheden. Hieraan was te vens een vaardigheidstest gekoppeld. Zo lieten zij zien hoe bijvoorbeeld een drenkeling moet worden beademd, een bewusteloos slachtoffer in stabiele zijligging wordt gelegd en een uitwendige wond dient te worden verbonden. Ook werd de kennis over vergiftigingen getest. Bij de demonstratie waren voornamelijk de groepsleerkrachten, ouders, broertjes en zusjes aanwezig die vol bewondering toekeken hoe de kinderen één en ander op deskundige wijze wisten uit te voeren. Rond half drie arriveerde mevrouw Buiter, huisarts in Benthuizen, om de Jeugd EHBO-A diploma's uit te reiken. Zij gaf nog enkele eerste hulp-tips waarna de middag door de kinderen werd afgesloten met een toepasselijk EHBO-lied. Vernieling aan auto: Tussen 13 maart en 14 maart is een auto bekrast die stond aan de Nieuwstraat. Winkeldiefstal: Op 16 maart tussen 10.00 en 10.30 uur heeft een winkel diefstal plaatsgevonden bij een su permarkt aan de Linnaeusweg. Twee personen liepen met volle bood schappentassen de winkel uit zonder te betalen. Vrachtauto in de berm: Op 16 maart rond 18.00 uur kwam bij de politie een melding binnen dat er een vrachtauto in de berm van de Parklaan zou staan die lekte. Daar aangekomen bleek de vrachtauto half in de berm weggezakt te zijn. Hij was daar terecht gekomen toen de 29-jarige bestuurder uit Oud- Zevenaar was uitgeweken voor een andere tegemoetkomende vrachtau to. De brandweer en de milieudienst kwamen ter plaatse. De brandweer droeg zorg voor de lekkage en de mi lieudienst zorgde dat de olie werd opgeruimd. De weg werd in beide richtingen enkele uren afgesloten. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Slu i tings term ijn ad ver ten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3