Nieuwe werkkleding "VUTgroep" v.v. Moerkapelle BROUWER DE KONING Dames Gouwestaete grijpen laatste strohalm Kostbare nederlaag v.v. Moerkapelle Nesselande-dames pakken punt bij koploper TZM 2 krijgt een flink pak slaag UITVAARTVERZORGING Vooijaarstoernooi Den Edel De 4 Plassentocht Sjoelen Diplomazwemmen Duinentocht Zoetermeer '77 Klaveijassen in Het Zuidhonk Bingo in De Boog Klaveijassen in De Paddestoel Hart van Holland/18 maart 1998 pagina 9 Waterpolo Dames 1 tegen Polar Bears Heren 1 tegen De Rijn Moerkapelle - Elke woensdagmiddag is bij voetbalvereniging Moerkapelle een aantal "Vutters" op de accommo datie te vinden om op en rond de velden diverse werkzaamheden te verrichten. Zo voorzag men onlangs het totale meubilair van een nieuw verfje. Dankzij een sponsor kregen deze medewerkers onlangs door voorzitter Cor Rutgrink een tas met werkkleding (overall, body-warmer en regenpak) overhandigdOp de foto toont een aantal van deze groep men sen de nieuwe kleding. Moerkapelle - Het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle leed zaterdag 14 maart een kostbare ne derlaag tegen Gouda. Aangezien concurrent Berkel haar wedstrijd wel in winst wist om te zet ten liep het verschil met deze ploeg op tot vijf punten. Aanstaande zater dag kunnen de Moerkapellenaren deze achterstand terugbrengen tot twee punten, want dan moet de ach terstallige wedstrijd bij Bergambacht worden ingehaald. Zaterdag speelde Moerkapelle niet sterk. Gouda speelde ook niet groots, was slechts enkele keren gevaarlijk voor het doel van Mark Huisman, maar wist wel de kansen bijna opti maal te benutten. De wedstrijd begon spectaculair, want al in de eerste mi nuut schoot Ron Kievit rakelings Moerkapelle naast terwijl direct daarna mark Huis man een vallende kopbal van Gouda- spits Michael Blonk onschadelijk maakte. Daarna werd vooral aan Moerkapellezijde het spel nerveus, weinig overtuigend en werd er veel balverlies geleden. Eenmaal kreeg de thuisclub een enorme kan maar de voorzet werd door bijna alle voorhoe despelers gemist. Direct hierna kwam Gouda op voorsprong, toen Martin Lekkerkerk een bal miste en de Gouda rechtsbuiten rondde deze kans koel bloedig af. Moerkapelle probeerde het daarna met afstandsschoten, maar deze werden door de sterke doelman Otis Sahetapy uitstekend verwerkt. Direct na rust kwam Gouda op 0-2. Daarna liet Gouda zich terug zakken en kreeg Moerkapelle een veldoverwicht. Dit overwicht leidde echter niet tot uitgespeelde kansen en in voorkomende gevallen trad ook nu de Goudse~keeper bekwaam op. Éénmaal schoot Ronald Germeraad nog op de paal, waarna de bal in de handen van de keeper terecht kwam, maar aan de andere kant was Gouda bij uitvallen gevaarlijk en belandde de bal éénmaal op de lat. Al met al was de nederlaag terecht en moet zaterdag beslist worden gewonnen. Zevenhuizen - Bij de tegenstander Abcoude had men een bijzonder pro bleem; door winst op medekoploper Micro was men met één punt voor sprong op kop gekomen en dreigde men kampioen in de le divisie te wor den. Dreigde, want men wil in Abc oude helemaal niet promoveren. De wat oudere selectie wil maar een be perkt aantal uren per week trainen en ook organisatorisch ziet men geen brood in de gang naar de eredivisie. In de dames van Nesselande zag men ook geen bedreiging voor de volle winst, want in Zevenhuizen immers bad men nog eenvoudig met 3-0 ge wonnen. Ook in de eerste set leek de selectie van coach Bosschaart geen partij te kunnen geven, want door een reeks pass- en aanvalsfouten keek Nesselande al snel tegen een 8-1 ach terstand aan. Binnen 15 minuten won Abcoude de set met 15-5 en dreigde voor Nesselande een forse nederlaag. In de tweede set stond er een ander Nesselande. Met name veel meer ser- vicedruk van Ruth Minderhout en aanvalskracht van Fanny Lafeber zet ten de tegenstander op een snelle 1-9 achterstand. Bij die stand had Abc oude beide time-outs al verbruikt en twee passers gewisseld. Ook dat mocht niet meer baten, want de ploeg uitZevenhuizen denderde door naar j*n 6-15 setwinst. Dat was andere boek dan een makkelijke 3-0 overwin- n|og, Abcoude was gewaarschuwd. De derde set was ongemeen span nend. Tot aan 14-14 hielden de ploe gen elkaar in evenwicht. Fouten in de service en pass werden afgewisseld met prachtige aanvalsspel en solide blokkering. Twee volstrekt onnodige fouten in spelverdeling en aanval bra ken Nesselande echter op en Abc oude stond met 2-1 voor en zag alsnog de volle winst binnen bereik. In de vierde set speelde Nesselande haar beste spel. Het werd de set van Aafke Verbrugge die naast de spelverdeling vele ballen blokkeerde en ook met tactische ballen enkele punten scoor de. Abcoude werd overklast en zag de set met maar liefst 3-14 naar Nesselan de gaan. De energie die dit had ge vraagd eiste z'n tol. In de vijfde rally- point set werd Nesselande verrast door tactisch spel van de geroutineer de tegenstander. Vier passfouten op rij en twee blunders van scheidsrech ter Snikkers brachten Nesselande op een onoverbrugbare achterstand. Abcoude speelde het slim uit en won de set met 15-8. Beduusd was men echter door het verlies van een wed- strijdpunt, waardoor de moeilijke keuze van wel of niet promoveren ge heel van de baan lijkt. Micro zal Nes selande dankbaar zijn. Komende za terdag speelt het eerste damesteam om 14.00 uur thuis tegen Rijnmond uit Schiedam en ontmoet dames-2 om 17.00 uur Delta. partijen. Anne Duursma won één par tij. De dubbel werd verloren. Team 4 verloor de uitwedstrijd te gen TTVN 9 uit Nieuwkoop met 8-2. Kees de Wilde en John Meurer won nen één partij. André Te Paske won geen partij. De dubbel werd verloren. Het vijfde team speelde in de uitwed strijd tegen Ilac 12 uit met 5-5 gelijk. Harm Rodenboog en Adrie Bout won nen twee partijen, Walter Micke won één partij. De dubbel werd verloren. Moerkapelle - De wedstrijd van afgelo pen week van het eerste team van '^tennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle is verschoven naar 31 maart. Team 2 incasseerde haar grootste nederlaag ooit. In de thuiswedstrijd egen TOP 5 uit Haastrecht verloor dit team met 0-10. De degradatie is hier door inmiddels een feit. Niemand van "et team, waarbij André Te Paske als invaller fungeerde, wist een partij te Winnen. Ook de dubbel werd verlo ten. Het derde team speelde een thuis wedstrijd tegen Smash 2 uit Schoon hoven en won met 6-4. Kassem Srour pinion Wondergem wonnen twee sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en-Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Op zaterdag 14 maart hield sportinstituut Den Edel in sport hal De Duikelaar een voorjaarstoer- nooi. Ruim 400 judoka's namen deel aan dit toernooi. De judoka's waren van te voren ingedeeld in kleur/slip, leeftijd en gewicht. Na een welkomst woord van Bert den Edel werd er met de wedstrijden begonnen. Na afloop werden de prijswinnaars gehuldigd op het erepodium. Waddinxveen - Op donderdagavond 19 maart vindt in wijkgebouw Het Zuidhonk een dartavond plaats. De avond wordt opgesplitst in twee de len. Van 19.00 uur komt de jeugd aan bod. Daarna spelen de volwassenen tot 22.30 uur. De kosten bedragen 2,50 per persoon. Er kan gekozen worden uit competitie of gezellig- heidsspel. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zaterdag 21 maart De 4 Plassentocht. Deelnemers kun nen kiezen uit vier afstanden te weten 35,60,80 of 125 kilometer. Alle afstan den zijn uitgepijld. De startplaats is bij café De Roerdomp aan de Tweemans polder 12. Voor de 35 km. kan men starten tussen 10.00 en 13.00 uur, voor de 60 km. tussen 10.00 en 12.00 uur, voor de 80 km tussen 9.00 en 10.00 uur en voor de 125 km. van 8.00 tot 9.00 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ3,- tot 100 kilometer en ƒ4,- boven 100 kilometer. Een herinnering kost ƒ5,-. Waddinxveen - De prijzen bij de Wad- dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Jan Kersbergen, Dirk Jan van Drunen, Henk van Beek, Dick Dros, Peter van Leeuwen, Cor van Herk, Teus Visser, Gerard Vos, Cees Slingerland, Wim Slingerland sr., Otto Supusepa, Jaap Ridder, Cees van Wijk, Jan Olie, Simon Supusepa, Yvonne Kersbergen, Jea- nette Kersbergen, R. Taktor, A. War- melink. Tweede ronde: Riet van Wijk, André van Gemeren, Jan van Beek, Ronald Meyer, Guus van Renesse, Mien van Renesse, Marius Kersbergen, Floor van Abshoven en Trudy van Dam. Vanavond is er sjoelen in het gebouw van de schuttersvereniging vanaf 18.30 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - In gouwebad De Sniep is op dinsdag 10 maart gezwommen voor het A-diploma. Namens de Na tionale Raad was de heer A. Fokke als afgevaardigde aanwezig. De beoorde lingscommissie bestond uit de heren Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er waren vijftig kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Rosanne Jansen, Irene van de Reijken, Anouk Havenaar, Sharon Rijnbeek, Maaike Gerlagh, Iris Govers, Leonoor Portengen, Marjo lein Heezen, Vincent van de Plaat, Tom Boersma, Luke Rijnbeek, Patri cia Vergeer, Irene Holierhoek, Ilse Janmaat, Bonnie Huisman, Lineke van der KnijffJade de Wit, Jeffrey Jansen, Louwrens Braai, Hanna Kooijman, Naomie Verlaan, Catharina Krijgs man, Irene Kooijman, Sylvia Kooter, Samira Sbaa, Kayleigh Kivits, Gabriel- le Windhorst, Patrick Geers, Judith van 't Veer, Patricia Boer, Karlijn Schipper, Lisa Gerritsen, Tim Stout hart, Nourdine Darrazi, Mark van Nieuwkoop, Wesley Slierendrecht, Dennis van Setten, Mike Vroegop, Jeroen Hogendoorn, Dennis Noorlan- der, Linda van Oostenbrugge, Thijs Spruijt, Michel Poot, Pascal Reeuwijk, Arline Houweling, Barry Vermulm, Mandy Corver, Bart Nuyten, Jeroen Tichelaar en Jesse Evers. Zoetermeer - Toerfietsvereniging Zoetermeer '77 houdt zaterdag 28 maart de eerste officiële toertocht van het seizoen. Deelnemers aan deze Duinentocht kunnen kiezen uit drie routes door het duinengebied: 25, 50 en 100 kilometer. De kosten zijn afhankelijk van de ge kozen afstand en bedragen tussen de ƒ5, en ƒ6,N.T.F.U.-leden krijgen op vertoon van hun TFK ƒ2,korting. Bij deelnamen van volwassenen met kinderen tot en met 12 jaar aan de afstand van 25 kilometer betalen de kinderen 1 Voor de kinderen is een medaille inbegrepen. De starttijden zijn vanaf 9.00 uur voor de 100 kilometer, tot uiterlijk 12.00 uur voor de 25 kilometer. Startpunt is het clubgebouw van de Toervereni- fing Zoetermeer '77, Buytenparklaan 3b, (wijk 17 nabij Locomotion), Zoe termeer. Voor informatie, Ap Middelkamp, te lefoon 079-331.11.32 (na 18.00 uur). Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuidhonk kan men op vrijdagavond 20 maart vrij-klaverj assen (geen com petitie). Aanvang 20.00 uur. Entree prijs ƒ2,50 per persoon. t.k. 3 zits chesterfield z.g.a.n. ƒ1250,- 0182-618448 gevonden: leesbril bruin montuur in etui van batiaan-optiek 079-5931933 Karlina vandaag is het feest want je bent al 12 jaren geweest Waddinxveen - Op vrijdag 20 maart wordt in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan een bingo gehou den. De zaal gaat om 19.30 uur open, de bingo begint om 20.00 uur. Ieder een is welkom. Waddinxveen - Vrijdag 13 maart is er vanaf 20.00 uur klaverjassen bij De Paddestoel. Entree ƒ2,50 voor leden, ƒ3,50 voor niet-leden. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden. In gouwebad De Sniep greep dames 1 de laatste strohalm voor het behalen van de play-offs door Polar Bears uit Ede met 9-7 te verslaan. Heren 1 had onverwacht veel moeite om rode lan taarndrager De Rijn uit Wageningen een punt te ontfutselen en speelde met 8-8 gelijk. De Gouwestaetedames hebben door de knappe winst met 9-7 op Polar Be- ars nog steeds uitzicht op het behalen van de vierde plaats, welke recht geeft op deelname aan de play-off-wedstrij- den. Uit hadden de Waddinxveensen met 7-8 verloren. Gouwestaete heeft alles nog niet in eigen hand. Immers Damixa Ravijn zal aanstaand week end haar sportieve plicht moeten doen. Wint het Ravijn dan moet de marge van een doelpunt, uit het on derling resultaat in het voordeel van Gouwestaete, voldoende zijn. De ploeg van trainer/coach Martin Pronk moet dan wel alle resterende wed strijden winnend afsluiten. winst tegen Polar Bears kwam niet vanzelf tot stand. Wel nam Gouwestaete in de eerste periode brutaal een 2-0 voor sprong door doelpunten van Sandra Berckenkamp en Marion van Hooft. De tweede periode was de beste van Polar Bears. Met drie doelpunten op rij namen zij een 2-3 voorsprong. Via Wendy de Frankrijker werd het toch nog 3-3. Na 3-4 begin derde periode bracht Mirjam Overdam de stand op 4-4 en verraste Ingrid van Veen de keepster van Polar Bears volkomen door 5-4 in te 'bogen'. Na 5-5 scoorde Heike Koglin 6-5 uit een overtal. Polar Bears kwam weer langszij: 6-6. Begin vierde periode scoorde Wendy de Frankrijker 7-6, waarna de berinnen wederom een gelijkmaker produceer den; 7-7. Natuurlijk was het een hek senketel in De Sniep. Met man en macht werd dames 1 aangemoedigd. Dit resulteerde in een uiterst span nende slotfase, waarin beide overtal- situaties door Gouwestaete werden benut. Eerst scoorde Wendy de Frankrijker 8-7 en met ruim twee mi nuten voor tijd bracht Gillian van den Berg de eindstand op 9-7 en kon alles wat Gouwestaete was, vooralsnog opgelucht adem halen. De heren moesten winnen tegen hek kensluiter De Rijn uit Wageningen om zichzelf definitief in de veilige zone te nestelen. De heren begonnen gehan dicapt aan de wedstrijd zonder basis spelers Marcel Ribbens (vakantie) en Mare Mommers (gebroken rib). De heren begonnen gespannen aan de wedstrijd tegen de reeds gedegra deerde Wagenaren. De Rijn wist de eerst periode verrassend op voor sprong te komen, alleen Remko Over dam kon in deze periode iets terug doen. Al snel bleek dat de heren de noodzakelijke punten niet cadeau kregen en was het gemis van een aan tal spelers duidelijk. Ook in de tweede periode konden de heren geen vuist maken. Door doelpunten van Remko Overdam en Jaco de Jong was de stand halverwege de wedstrijd 3-3. In de derde periode kregen de Gou- westaeteheren legio kansen om op voorsprong te komen, maar keer op keer werden de overtal-situaties om zeep geholpen. In totaal kregen de heren wel 16 overtal-situaties. Hier door speelden de Gouwestaeteheren •vooral tegen zichzelf. Rodi Visser en Remko Overdam brachten hun ploeg uiteindelijk aan het einde van de der de periode voor het eerst op een voor sprong; 5-4. In de vierde periode leek het gebeurd met De Rijn. Remko Over dam bracht zijn ploeg op 6-4 en de Gouwestaete leek meer grip op de wedstrijd te kjijgen. Halverwege deze periode tekende Mare Faber 7-5 aan, maar De Rijn wist voor een ommekeer in de wedstrijd te zorgen en kwam terug in de wedstrijd, de spanning steeg ten top, zeker nadat Jaco de Jong de wedstrijd moest verlaten met drie persoonlijke fouten. Het had de schijn dat De Rijn hun eerste wed strijd ging winnen. Met nog 1.27 mi nuut op het scorebord nam De Rijn brutaal de leiding met 7-8. Remko Overdam kon tien seconden voor tijd zijn team behoeden voor een blamage door 8-8 te scoren. Een teleurstellend resultaat voor de Gouwestaeteheren, die nu de laatste wedstrijden nog ste vig aan de bak moeten om niet in de gevarenzone te komen. Komend weekend speelt heren 1 om 18.00 uur tegen lijstaanvoerder PSV 1 uit Eindhoven. Zondag speelt dames 1 om 16.15 uur tegen Van Luin/Brandenburg 1 in zwembad 'De Brandenburg' te Bilt- hoven.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9