Buitelende vrachtwagen Nationale collecteweek Zoa-Vluchtelingenzorg Vooijaarsconcert Kleine Trompetter TZM behaalt maximale winst Nipt verlies Moerkapelle 1 Uitstekend herstel v.v. Moerkapelle Brand in garage Dames Gouwestaete winnen nipt, heren niet weggespeeld Uitleg Mattheus Passion Koffieochtend ling en taalproblemen bij kinderen Rode Kruis Hart van Holland/25 maart 1998 pagina 13 Waterpolo Heren 1 tegen PSV Dames 1 tegen Van Luin/ Brandenburg Nm twintigduizend vrijwilligers zamelen geld in voor jubilerende hulporganisatie Schaken I Zevenhuizen - Vrijdag 20 maart om streeks 7.10 uur sloeg een 12 tons vrachtauto op de kruising Bredeweg met de Zuidelijke Dwarsweg een aan tal malen over de kop. De bestuurder van de vrachtauto, een 51-jarige inwo ner uit Benthuizen, liep daarbij ver moedelijk een botbreuk op. Het voer tuig kwam tot stilstand tegen de gevel van een boerderijDe rollende vracht auto veroorzaakte grote schade aan onder ander een duiker en de tuin voorde boerderij. De omvang van de schade aan de gevel van de boerderij wordt nader onderzocht. it een voorlopig onderzoek is geble- I ken dat de bestuurder van de vracht auto de macht over het stuur verloor nadat deze in de berm was geraakt. Volgens getuigen is de vrachtauto daarna een aantal malen over de kop geslagen. Het bergen van de vrachtauto nam enkele uren in beslag. Het verkeer heeft geen hinder ondervonden van het ongeval. Boskoop - Woensdagavond 18 maart omstreeks 21.45 uur brak brand uit in een garagebedrijf aan de Badhuis weg. De brand werd door passanten ontdekt die vervolgens de brandweer waarschuwden. De brandweer kon niet voorkomen dat het pand totaal uitbrandde inclusief veertien auto's die in en voor de garage stonden. Een naast de garage staand woonhuis liep took en waterschade op. De bewo ners werden tijdelijk in een hotel on dergebracht. De brandweer was de brand omstreeks 23.30 uur meester maar heeft wel de gehele nacht nage blust. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De politie sluit derhalve brandstichting niet uit. Zij roept daarbij enkele getuigen op waaronder een trimmer die de brand ontdekte en een automobilist die langs reed op het moment van het ontstaan van de brand. Lk. ponyparadijs Anne, Coymansstr. 13 Mkp 079-5931597 vouwwagen Scout 4/6 pers. i.g.st. banden, matrassen "97/1600,- 0172-614135 tk.BX 16 RE '89 Ipg 170.000 apk dec '98 2000,- 0182-618562 t.k. gevr. kinderspeelkeuken stapelbed en zonnescherm 4.50 m 0172-210214 modern wit bed 1.9 st. 80/90x1.90 auping spiraal ƒ100,-0182-617539 Koperen gravure stadhuis Leiden ƒ30,- wijnrek eiken 25,- vloerkleed 25,- 0182-618321 Zevenhuizen - Op donderdag 26 maart is er een koffieochtend in het Hervormd Centrum aan de Dorps straat 156. Ank Verboom uit Rotter dam spreekt over het thema "Groeien is dat bloeien". De koffieochtend is van 9.30 tot ongeveer 11.00 uur. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. Er is kinderoppas. Voor meer informatie 0180-312969, 0180-634485 of 079- 5931203. Moerkapelle - Op dinsdagavond 31 maart om 20.00 uur houdt peuter- speelgroep 't Hobbelpaard de jaar vergadering. Aansluitend geeft logo pediste mevrouw Husson een lezing over spraakontwikkeling en taalpro blemen bij kinderen. Belangstellen den zijn welkorrt. "Qskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams v® Gouwestaete, met uitzondering D® dames 1, thuiswedstrijden. In wuwebad 'De Sniep' verloor heren 1 'weliswaar met 7-4 van koploper PSV1 «chwerd niet weggespeeld. Dames 1 zondagmiddag in Bilthoven ui- tast moeizaam met 5-4 van Van Luin/ Bandenburg 1 Houwestaeteheren kregen bezoek 'ir; koploper PSV. Evenals vorige Jeek moesten de heren het doen zon- Mare Mommers (blessure) en -aarcel Ribbens. De eerste ontmoe- 'ussen ploegen werd door Gou- !«aete kansloos verloren met 13-4. eneren redelijk geconcentreerd aan ,ewedstrijd. PSV wist wel met 0-1 de l'j'nl>te nemen in de wedstrijdmaar 1 zichtbaar problemen met het -Pelvan Gouwestaete. Halverwege de fede periode kon PSV de voor- Prong uitbreiden naar 2-5. Voor Gou- estaete wist alleen Jaco de Jong tot 9ren te komen. PSV imponeerde i?ri moment en liet de kansen vooral liggen in de afwerking. In de derde periode was het krachtsverschil ver dwenen. Het was Wouter Steller die in deze periode 306 aantekende. In de laatste periode was het zelfs Gou westaete dat het betere van het spel had. Nadat Jeroen van Tol de 4-6 ge maakt had, kregen de Gouwestaete- heren nog 'hoop' op aansluiting, maar deze 'hoop' was van korte duur. PSV besliste de wedstrijd door 7^1 te scoren. Geen slecht resultaat voor het gehavende team van Gouwestaete. De heren kunnen zich opmaken voor de kraker tegen BZ&PC in Bodegraven. Gouwestaete wist al van de 16-11 winst van Damixa/Ravijn op Polar Bears. Echter het zien van scheids rechter Kaltenecker moet, achteraf gezien, een enorme druk hebben ge legd op het team van trainer/coach Martin Pronk. Ondanks zijn waar schuwingen om toch vooral gecon centreerd te spelen, werden deze al binnen 20 seconden de grond inge boord en wist de arbiter Gouwestaete al op een viermeter tegen te trakteren; 0-1. Toch herstelde Gouwestaete zich knap na deze tegenvaller. Gillian van den Berg schoot 1-1 in de touwen en even later wist ook Sandra Bercken- kamp, de overigens uitstekend keep ende, Carla van Usen te verrassen; 2- 1. Begin tweede periode boogde Mir jam Overdam de ploeg uit Waddinx- veen naar 3-1, waarna Brandenburg toch weer aansloot; 3-2. Met een enor me knal bracht Mirjam Gouwestaete op 4-2, waarna Gillian uit een break 5- 2 scoorde. Hierna vond Kaltenecker het kennelijk welletjes en wist zoda nig zijn stempel op de wedstrijd te drukken dat het nog enorm spannend werd. Aan het eind van de derde pe riode stond het dan ook 5-4; dit werd ook de eindstand. Door dit resultaat moet Gouwestaete nog twee keer win nen om de vierde plek (play-offs) ze ker te stellen. Aanstaande zaterdag speelt Gou westaete uitwedstrijden. Dames 1 speelt om 19.15 uur PSV 1 in Eindho ven. Heren 1 speelt om 20.00 de derby tegen runner-up BZ&PC in Bodegra ven. haO I oril Week van maart t°t en met 4 I |aan meer dan twintigduizend |J, ''Sers uit geheel Nederland col- ii; '1 voor het werk van Zoa-Vluch- §enzorg. De inzameling wordt I ifm 'n meer c'an 300 burgerlijke m nten. Het thema van de natio- voo co"/ct:eweek is: 'Er is niet veel ]e "°dig om vluchteling te worden. 95 of geloof is al genoeg...'. I Vli?riste|iike hulporganisatie Zoa- C5t!nSenzorg herdenkt in 1998 ''nkï iari®. bestaan. Begonnen als %d act'ecomité heeft een groep ijSr,enten en jongeren vanuit een zol dertje in Groningen de basis J*'voor een organisatie die nu - leite 25 jaar bestaat. De activi- P 2iin begonnen ten behoeve van ra r-Ucktelingensituatie in Indo-Chi- l c'e eerste jaren ziin 'ttid profecten van andere uitvoe- i:;'' ',rganisaties in het buitenland I C|eel ondersteund. Later, in het begin van de tachtiger jaren, is Zoa- Vluchtelingenzorg zelf programma's in vluchtelingenkampen gaan uitvoe ren met inzet van eigen uitgezonden veldwerkers. De hulp wordt geboden zonder aan zien des persoons als een betoon van christelijke barmhartigheid. Er wor den prqjecten uitgevoerd in 15 landen in Azië en Afrika, de projecten variren van noodhulp tot en met assistentie na terugkeer in eigen land. Zoa heeft specialisme opgebouwd in vrijwel alle facetten van het hulptraject, te weten: gezondheidszorg, training en voorlichting, landbouw, educatie, watervoorziening en sanitatie, inko mensverwerving en traumaverwer king. Daarbij wordt de doelgroep zelf zoveel mogelijk ingeschakeld. In Nederland biedt de afdeling Maat schappelijk Werk hulp aan vluchtelin gen en asielzoekers die met psycho sociale nood te kampen hebben. Zoa-Vluchtelingenzorg kreeg per 1 ja nuari van dit jaar het KEURmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving toegekend. Charitatieve instellingen die in aanmerking komen voor toeken ning voldoen aan strenge criteria op financieel, bestuurlijk en organisato risch gebied. Het KEURmerk garan deert dat Zoa goed omgaat met het geld dat zij inzamelt. Tijdens de campagneweek zullen in het kader van de Socutera-zendtijd televisiespots worden vertoond, re gionale- en plaatselijke radio- en TV zenders zullen commercials uitzen den. En in de maand maart wordt de collecteweek ondersteund met pos ters op alle NS-stations. Met dit alles hoopt Zoa-Vluchtelin genzorg extra aandacht te vestigen op vluchtelingenproblematiek en de goe de resultaten van professionele hulp verlening. Zevenhuizen - Op zaterdagavond 28 maart organiseert muziekvereniging De Kleine Trompetter haar jaarlijkse voorjaarsconcert. Na het jubileum jaar met grote optredens is het nu de beurt voor het traditionele voorjaars concert met het tamboer- en lyra- korps, het jeugdorkest en de harmo nie. Het voorjaarsconcert is dit jaar in de Nederlands Hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. On der andere zullen de volgende muzi kale werken andere ten gehore wor den gebracht: Vaudeville suite van Pi Scheffer; Belfast, het bekende nummer van Bo- ney M uit 1976; De mars 'Marathon"; Double Dutch, van Dizzy Stratford; Die Zauberflöte (de toverfluit) van Wolffgang Amadeus Mozart; Mars "Before the Parade". Dit is slechts een selectie. De rest merkt u wel tijdens het concert. Aanvang 20.00 uur, kerk open om 19.30 uur. Toegang 10,=, kinderen tot 14 jaar, CJP en pas 65 7,50. Kaartver koop uitsluitend aan de deur. Zevenhuizen - De vereniging van Vrij zinnige Hervormden en de Culturele Stichting de Zeven Muzen hebben de heer Cees Tijssen bereid gevonden om donderdag 2 april uitleg te komen geven over de Mattheus Passion van Johan Sebastiaan Bach. De avond in het kleine kerkje aan de Dorpsstraat 139 begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. Deze avond is zowel bedoeld voor mensen die de Mattheus Passion nog nooit hebben gehoord, als voor dege nen die er juist meer van willen weten. Cees Tijssen vertelt over de vorm, de structuur, de rolverdeling en de ko ren. Alle onderdelen die erin zitten komen aan bod. Hij gaat ook in op de uitvoering en laat video-materiaal zien. Moerkapelle - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft in de thuiswed strijd tegen Flamingo's 2 uit Gouda de maximale winst behaald. Door dit re sultaat zijn zij weer wat verder uitge lopen op de naaste concurrenten en staan zij fier aan kop. Guus Van Ame- rongen, Ad van Heijningen en Hans Smit wonnen al hun partijen. Ook de dubbel werd gewonnen: 10-0. Het derde team speelde in de uitwed strijd tegen TOP 10 uit Haastrecht gelijk. Bart Klos won drie partijen, Kassem Srour won er twee. Anne Duursma kon niet tot winst komen. De dubbel werd verloren. Team 4 speelde een thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 20 uit Gouda en verloor met 2-8. Dick van Vliet en John Meurer wonnen beiden één par tij. André Te Paske won geen partij. De dubbel werd verloren. Het vijfde team speelde een thuis wedstrijd tegen Vriendenschaar 27 uit Gouda en speelde gelijk. Adrie Bout en Walter Micke wonnen beiden twee partijen. Henry Lindhout won geen partij. De dubbel werd gewon nen. Moerkapelle - Op 21 april houdt het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Ze- venhuizen-Moerkapelle, haar jaarlijk se ledenvergadering in het Rode Kruisgebouw aan het Moerveen 3. Aanvang 20.00 uur. Moerkapelle - In de voorlaatste ronde van de RSB-competitie heeft Moerka pelle 1 in de promotieklasse twee matchpunten verspeeld. In de wed strijd tegen nieuwkomer Nieuwer- kerk aan den IJssel waren er zeker kansen voor het Moerkapelse achttal. Wim Vroegindeweij, Dick Bac en Ger ard van Ommeren wisten deze kansen te benutten en wonnen. Maarten Vroegindeweij moest na een gewon nen stelling toch met remise genoe gen nemen. Ben van Geffen, René Or- delman, Wouter Vroegindeweij en Marcel de Haan verloren. Eindstand 3,5-4,5. In de 23e ronde van de onderlinge competitie bij de senioren waren en kele interessante partijen. Hugo van Elteren versloeg zijn broer Jesse, die op de tiende zet een fout maakte. Mark van Putten had geen enkele moeite met Arie Hoogduijn en ver sloeg hem in vijftig minuten. In een spannende partij wist Jan Blok te win nen van Aart-Jan van Vliet. Overige uitslagen: A. Corpeleijn-J. de Lange 0-1H. van Putten - G. van Meet- eren 0-1, S. Hertog-J. van Helden 0-1, H. Doornhein - M. van Elteren 1-0. Stand: 1. Gerard van Ommeren, 2. Dick Bac, 3. Jesse van Elteren. Bij de onderlinge competitie van de jeugd was het koploper Aart-Jan van Vliet die winst "boekte tegen de num mer vier, Michiei Rensen. Jan van Hel den die op de tweede plaats staat, wist door winst op Kevin Bakker het verschil met Aart-Jan gelijk te hou den. Peter van Vuurde won tegen Pie- ter van de Werff en Ron Droog en Sander Hertog speelde remise. In groep twee verloor de koploper Patrick Stam van Michael van Eijk. Ook nummer twee, Saskia Droog ver loor van de nummer drie, Stefan Ren sen. Hierdoor stijgt Stefan naar de tweede plaats. Overige uitslagen: Glenn Krijgsman - Jasper Kamp 1-0, Dick de Wild - Lieke van der Werff 1-0, Pieter Perdijk - Sylvester van Huisste de 1-0. In groep drie wist Freek Hof man door zijn overwinning op Rob van Helden op te klimmen naar de derde plaats. Overige uitslagen: Ma- rius van der Torren - Martijn van der Heijden 0-1Wietse Wigboldus - Jessi ca Stam 1-0, Norman van Rhijn - Anne- mie van der Torren 0-1. Volgende week wordt er in de laatste ronde van het Rapid-toernooi beslist wie er dit jaar Rapid kampioen van S.V. Moerkapelle wordt. De beste kan sen liggen er voor Gerard van Omme ren, die met 45 punten royaal aan kop staat. Moerkapelle - De onverwachte neder laag vorige week zaterdag tegen Gou da had geen verdere negatieve uit werking op het standaardteam van de voetbalvereniging Moerkapelle. De toch wel met enige angst tegemoet geziene inhaalwedstrijd bij Bergam bacht werd ruimschoots met 0-5 ge wonnen, waardoor met nog drie wed strijden voor de boeg de achterstand op koploper Berkel werd terugge bracht tot twee punten. Op zaterdag 18 april wordt met onder andere de wedstrijd Moerkapelle-Berkel de competitie afgesloten. Zaterdag 21 maart lieten de Moerkapellenaren goed veldspel zien, al bood Bergam bacht niet al te veel weerstand. Vanaf de allereerste minuut belegerden de Moerkapellenaren met in een hoog tempo uitgevoerde aanvallen het doel van de tegenstanders en dat leidde ai snel tot succes. Al in de zevende mi nuut van de wedstrijd kreeg Raschid Boutasgount uit een vrije' schop de bal in bezit en met een droog schot tekende hij 0-1 aan. In de vijftiende minuut leverde een hele mooie aanval opnieuw succes op. Ron Kievit gaf een fraaie steekpass op Lennaert Visser en deze gaf vervolgens de Bergam bacht doelman het nakijken. De goed spelende Ronald Germeraad bracht kort daarna Lennaert Visser opnieuw in stelling en deze zorgde er met een hoog schot voor, dat Moerkapelle al na vijfentwintig minuten op een veili ge 0-3 voorsprong stond. Bergam bacht stelde hier weinig tegenover, zodat de blauw-witte defensie nauwe lijks in actie hoefde te komen. Na rust oefende Bergambacht wat druk uit, maar tot echt gevaar leidde dat nau welijks. De mooiste aanval van de wedstrijd bracht in de tiende minuut 0-4 op het scorebord, na een mooie driehoekscombinatie tussen Raschid Boutasgount, Ronald Germeraad en Lennaert Visser schoot laatstge noemde hoog in de linkerkruising. Vervolgens paste trainer Cees Ver- bree een drietal wissels toe en kregen Marco van de Loos, Patrick Bontenbal en Peter Paul Breedijk bracht de eind stand op 0-5 door van zeker dertig meter hoog over de voor zijn doel staande keeper te schieten. Daarna nam ook Moerkapelle wat gas terug en stelde het zich met deze stand tevre den. Zaterdag 28 maart ontvangt men op sportpark De Wilde Veenen het Rot terdamse Egelantier Boys, aanvang 14.30 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13