ü&intratuin Sumoworstelen op Koninginnedag Avondvierdaagse Feest voor 55-pIussers in De Schuilplaats Vooijaarsconcert en ruilbeurs Vrouwenontmoetings- ochtend in Leiderdorp ^hannes Passion SAMSONITE SPOTGOEDKOOP KIJK SNEL OP PAG 15 Koninginnedag Moerkapelle Juiste advies op het juiste moment Romantisch Open dag 1 Zevenhuizen - Als jaarlijks terugke rend evenement in Zevenhuizen is de avondvierdaagse populair bij iong en oud. Dit jaar zal er gelopen worden in de week van 8 tot en met 12 juni, vijf avonden. De deelnemers mogen, naar keuze, een vrije avond nemen. Tijdens de slotavond op vrij- vindt de feestelijke intocht I plaats. Het aantal kilometers per route is 5 of 7,5 kilometer. Voor meer informatie: 0180-633365 of 631913. 1 ,Moerkapelle - Op Koninginnedag organiseert het Oranjecomité voor 55-plussers een gezellige och- I tend in dorpshuis Op Moer met on der andere een optreden van Rolling M. Ook worden dia's vertoond van oud Zevenhuizen-Moerkapelle en I de fotohobbyclub. Ook is er een bin- [goen wordt men getrakteerd op kof een een drankje. [Benthuizen - Bij koffiebar De Schuil plaats wordt op zaterdag 28 maart ieen bingo gehouden in De Bron, ach- jter de hervormde kerk. De zaal gaat jont 20.00 uur open, de bingo start lom 20.30 uur. iHazerswoude-Dorp - Zaterdag 28 naart vindt in de Gereformeerde ffirk een orgelconcert plaats in de serie voorjaarsconcerten op het 'iunckelorgel. Dit keer wordt het «gel bespeelt door Simon Stelling, 'aste bespeler van het orgel in de Adventskerk in Alpen aan den Rijn Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. '■addinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel organi seert op vrijdag 27 maart een bingo, 'edereen vanaf 12 jaar is welkom aan de Lijsterbesstraat 18. De zaal gaat p 19.30 uur open, de bingo start W 20.00 uur. De toegang is vrij. p zaterdag 28 maart is er een ruil beurs in De Paddestoel van 14.00tot H.00 uur. Voor meer informatie: 0182-616720. e?io - Op woensdag 1 april wordt |een °"tmoetingsochtend voor vrou- I Pp gehouden in kerkcentrum 'De 1 enswording' aan het Heelblaadjes 1 in Leiderdorp. Spreekster is u'h Rimaris, schrijfster van boeken :'Ver rouwverwerking. De ochtend om 9.30 uur. Er is kinderop- jPas aanwezig. v°or meer informatie: 071-5898855 071-5414122. Gouda - De Christelijke Oratorium- erpiging "Laus Deo" brengt op Wag 27 maart om 20.00 uur in de 'nt danskerk de Johannes Passion d°han Sebastiaan Bach ten ge- re Als solisten werken mee: so- aan-Marjorie Ginczinger; alt-Hele- berti ^er' tenor (evangelist)-Ro- Luts; tenor (aria's)-Rein Kolpa; s (Crhistus partij)-Math Dirks, vs (arin'sHeo Geers; orgel-Tijn oe 'i^Ramba-FreekBorstiap.Diri- is Edwin Wolf. De toegang be- "7 727,50; 65+ ƒ22,50; jongeren ^üjde 18 jaar ƒ17,50 Openingsmanifestatie Rabobank Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Donderdagavond 19 maart waren de genodigden massaal toegestroomd om de officiële opening van het grondig verbouwde kantoor van de Rabobank mee te maken. In dorpshuis Swanla leidde gastheer Ton Planken de ruim 400 gasten luchtig langs de drie elementen samen leven, samen werken en samen leren. De manifestatie werd feestelijk afgesloten met een bezoek aan de bank zelf. Zoals Ton Planken aangaf, was het geboden programma uniek in Nederland. Hij nam de gasten mee langs de vele mogelijkheden van samen leven, samen werken en samen leren. Dit motto kwam ook duidelijk naar voren in de openingsspeech van Jan Boersma, voorzitter van het be stuur van de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle. Zijn bank in Zevenhui zen werd gerenoveerd om een revolu tionair concept in bankieren tot bloei te laten komen. Namelijk het verbre den en hechter maken van de band met de cliënt. Het feit bijvoorbeeld dat het vooral de plaatselijke vakmen sen zijn geweest die de Rabobank met eigen handen hebben gevormd tot wat het geworden is, heeft" volgens hem bevorderd dat er een grote be trokkenheid is ontstaan tussen on dernemers en Rabobank. Niet alleen tussen bank en ondernemers, ook tus sen de ondernemers onderling. Het is een leerproces geweest op het gebied van samen leven, samen leren en sa men werken. Dat is ook noodzaak, want volgens Boersma zal de onder neming van morgen en overmorgen een typische samenwerkingsorgani satie moeten zijn. Dat dit succesvol is en kan zijn bewees ook de plaatselijke aannemerscombinatié die de Dorps straat in Zevenhuizen met de renova tie van de Rabobank een nieuwe face lift gaf. Boersma: "De RAiffeisen-BOe- renleenbank is dit jaar 100 jaar oud en het aloude idee van coöperatie heb ben we eens flink tegen het licht ge houden en vervolgens sterk verbe terd. Vroeger ging het erom voldoen de kapitaal voor boeren bijeen te brengen. Daar gaat het allang niet meer om. Op dit ogenblik hebben al leen al de Nederlandse pensioenfond sen en beleggingsinstellingen en der gelijke een biljoen aan geld. Duizend maal een miljard. Onvoorstelbaar. Kapitaal aantrekken is dan ook niet meer het grootste probleem. Wat wél een pro bleem is, is het juiste advies op het juiste moment". Dit laatste werd door presentator Ton Planken vakkundig geïl lustreerd aan de hand van en kele voorbeelden uit de prak tijk. Het betrof onder meer een glastuinbouwbedrijf dat in een cruciale fase verkeerde en over wilde schakelen op grootbloemige rozen. Door het constructief meedenken (organisatorisch en finan cieel) van de adviseurs van de Rabo is die overgang naar de mening van de desbetreffende ondernemer in alle opzichten uitstekend verlopen. In het kader van het fenomeen sa men leven werd een fitnessde monstratie gegeven. Van hoe je, bijvoorbeeld samen met collega's, in het fitnesscen trum aan je eigen conditie kunt werken. Eén van de "slachtoffers" was bankdirec teur Arno Lamot. Gelet op zijn zittend leven bleek zijn condi tie toch van gemiddelde kwali teit. Het samen leren werd geïllustreerd door een afvaar diging van jonge onderne mers. Zij vormen een zoge naamde master class, een ini tiatief van bankdirecteur Arno HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE TUINAANLEG LIGT VOOR U KLAAR. Hazelaar, geknipt als paastak. Sierlijk door z'n kronkelende takken. Na de pasen prima op z'n plek in de tuin. Van 24.95 voor NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a, Tel. 0180-320527 Arno Lamot (links) kijkt toe hoe bestuursvoorzitter Jan Boersma de zilveren Rabospeld opdoet. Dit ter gelegenheid van het 25-jarig dienstverband van de bankdirecteur. Lamot. In de conferentieruimte van de Rabo komen zij regelmatig bijeen om praktijkproblemen met elkaar door te praten en van elkaar te leren. Na afloop van de manifestatie in Swanla werd het hele gezelschap on der carnavaleske leiding meegeno men naar de bank. Voor de oversteek over de BK-weg waren speciaal voor dit doel stoplichten geplaatst. Heel ludiek. Ludiek was ook de uitgestip pelde route naar de achterkant van de bank. Hoe romantisch deden de fak kels aan die de feestgangers net dat beetje licht verschaften om in de "achtertuin" van de bank niet te ver dwalen. En eenmaal aangekomen in het bankgebouw kon de party begin- Was de donderdag voor onderne mend Zevenhuizen-Moerkapelle, de zaterdag was voor alle inwoners om het heugelijke feit van de opening te vieren. Een open dag waar kosten noch moeite werden gespaard om het de mensen naar de zin te maken. De sfeer werd hoog gehouden door de muzikanten van de Rabo-partyband. Achter de bank op de parkeerplaats werden kindershows verzorgd. Ook de grimeuses waren daar om de vele kindergezichten in kleur te brengen. En onder het genot van een hapje en een drankje kon het publiek fn de bank onder meer genieten van de wonderbaarlijke trucs van gooche laar en ex-wereldkampioen Ger Cop per. Zo was ook deze dag zeer ge slaagd. HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur. Zevenhuizen - Groot spektakel in Zevenhuizen op Koninginnedag. Waan je een echte sumoworste- laar. Twee deelnemers trekken sumopakken aan die worden op geblazen tot het formaat van een echte sumoworstelaar. De deelne mers nemen plaats op een speciale mat en de wedstrijd kan beginnen. Als echte worstelaars moeten ze elkaar op de grond zien te krijgen zonder dat ze buiten de mat ko men. Het geheel wordt gepresen teerd en in goede banen beleid door een presentator. Ook kan men op Koninginnedag kiompjesgolven. De regels van het spel zijn bijna gelijk aan die van midgetgolf, alleen slaat men bij het klompjesgolf met een klomp stick. Er zijn negen verschillende banen. De puntentelling kan bijge houden worden op een scorelijst.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1