Lijnbaltoernooi BROUWER DE KONING Nesselande pakt beker niet Schoolsporttoernooi Bad-mini-ton Flyers dames boeken grote overwinning Brand naar halve finales UITVAARTVERZORGING Rutmer van Weringh Nederlands Kampioen Kortebaan Nesselande dames verslaan Rijnmond Hart van Holland/25 maart 1998 pagina 9 t Reigerbos-6 blijft ongeslagen Basketbal Jonge Flyers niet altijd succesvol VIOLEN, PRIMULA S en VASTE PLANTEN KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Finale Dames 2 verslaat Delta Dnnr Gerard Verhellen Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week woensdagochtend organiseer den de basisscholen uit Zevenhuizen en Moerkapelle in het dorpshuis Swanla het jaarlijkse lijnbaltoernooi. Het deelnemersveld bestond uit de groepen 7 van De Eendragt, de Keij zerschool, de Rehobothschool en W Reigerbos. Lijnbal wordt gespeeld met zes spelers. Bij lijnbal gelden prak tisch dezelfde regels als bij vol leybal. Met dit verschil dat de bal bij het opslaan gewoon ge gooid mag worden en dat de tegenpartij aan de andere kant van het net de bal mag opvan gen. Daarna mag de bal maxi maal twee keer binnen het eigen vak overgespeeld worden. Dan moet hij weer naar de andere Waddinxveen - Een wedstrijd waar met veel zorg naar werd uitgekeken was de uitwedstrijd tegen Idetrading in Rotterdam. De Flyers-dames speel den een van de betere wedstrijden tot nu toe. Verdedigend klopte alles en aanvallend werd - vooral in de tweede helft - met overleg gespeeld. Rust stand 22-24. Een flitsende start in de tweede helft werd de basis voor een klinkende overwinning. Einduitslag 32-56. Topscoorders: Anita van Unen en Gea Kok, beiden met achttien pun ten. Heren 1 speelde de eerste helft rede- lijkin de uitwedstrijd tegen Niels Sten- sen in Utrecht maar sloot deze helft toch af met een achterstand van tien punten. Flyers begon goed aan de tweede helft, maar aanvallend liep het niet zoals het moest en gaandeweg bleek Niels Stensen toch de betere ploeg. Uitslag 67-46. Waddinxveen - Meisjes junioren zit het niet mee in deze competitie. De eerste overwinning moet nog komen, maar de meeste wedstrijden worden nipt verloren. Zo ook tegen Dunkinn. De hele wedstrijd bleef het gelijk op gaan, met Dunkinn aan de positieve kant van de score. Flyers bleef echter vechten voor een beter resultaat, maar een overwinning kwam er niet uit. Uitslag 59-64. Topscoorder: Anne WillemijnCrompvoets met 15 punten. Jongens kadetten 2 had in Westland Stars een tegenstander die net iets heter was en daarom steeds een klei ne voorsprong had. Flyers deed zijn uiterste best om langszij te komen, maar dit lukte niet. Via een ruststand van 23-27 werd de einduitslag 55-63. topscoorder: Tie Ho Lam met 19 pun ten. De jongste leden van Flyers speelden hun beste wedstrijd. Vooral jongens mini deden van zich spreken, door de koploper van de competitie in een goed gespeelde wedstrijd te verslaan. Uitslag 63-58. Topscoorder: Sebasti- aan Overdam met 29 punten. De Benjamins traden ook aan tegen de koploper en ook hier ontstond een goede en spannende strijd om de overwinning. Grasshoppers trok aan het langste eind, ondanks de prachti ge inhaalrace van Flyers in de laatste periode. Uitslag 22-29. Topscoorder: Willem Wubben met 10 punten. Vrijdagavond 27 maart in de Duikel aar om 19.15 uur de topper jongens aspiranten 1 tegen Argus en om 21.00 uur dames 1 tegen Niels Stensen. Za terdagavond om 19.00 uur heren 1 tegen Das. Waddinxveen - Zondag 22 maart werd m Beverwijk de tweede voorwedstrijd voor het Nederlands turnkampioen- schap voor heren gehouden. Toos- turner Michel Brand werd in zijn ni- veauzevende en plaatste zich voor de a've finales van het Nederlands kam pioenschap. Voor gymnastiekvereniging Toos wamen in totaal zeven turners in In niveau 6c (8 en 9 jaar) turn en Daan Vermeij, Dennis van Hof, vienno Versluis en Wouter de Graaff. plevier lieten goede oefeningen zien. aan werd de beste Toos-turner. Hij «Wie met 44.90 punten op een jwaalfde plaats, op de voet gevolgd Wouter, die dertiende werd met "J punten. Menno scoorde 38.40 Punten en kwam hiermee op een acht- nae plaats. Dennis werd twintigste 33.95 punten. Mede door de hevi- S concurrentie wist geen van de jon- MinlZ,ich te kwalificeren. v/f1,. Brand, Richard Nobel en Tim iaat turncJen'nniveau4c(12en 13 D. Van de drie heren kan gezegd ^J/^ndat de wedstrijd niet echt heel goed ging. Richard eindigde met 32.65 punten op een zestiende plaats en Tim werd veertiende met 33.55 punten. Michel kwam uit op een eind- totaal van 38.10 punten en dat was goed voor de zevende plaats. Daar mee kwalificeerde hij zich voor de halve finales van het Nederlands Kampioenschap heren-turnen, die gehouden zullen worden op 4 en 5 april op Texel. Zevenhuizen-Moerkapelle - De twee de wedstrijd van de voor-/najaars- competitie is op 21 maart gehouden in de Rotte bij Bergschenhoek. De vangst was redelijk; zeven deelne mers vingen 14.370 gram vis. J. Visser werd eerste met 3.440 gram, tweede werd A. Metselaar met 2.620 gram en derde J. Kok met 2.550 gram. De derde wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 4 april, vertrek om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats bij Hotel Vos. Voor meer informatie: 0180- 632654. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten -Codicil op aanvraag beschikbaar. Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen, enz. KWEKE GEEN KOOPAVOND! VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 kant worden geworpen. Smashen is verboden. Net als bij volleybal kan alleen de serverende partij punten maken. Dat de kinderen helemaal in het spelletje opgingen, bleek uit het oorverdovende lawaai als er ge scoord werd. Niet alleen hoge keelge luiden van de spelers, maar wellicht meer nog van de aanhang. Om 11.30 uur werd de uitslag bekend gemaakt werd. Met 10 punten uit 5 wedstrijden bleef 't Reigerbos-6 onge slagen. Heerenveen/Zevenhuizen - Na een heel seizoen vergeefs wachten op een ijslaag op sloten, plassen en meren zijn zaterdag 21 maart in het ijssta dion Thialf in Heerenveen de Nationa le Kampioenschappen Kortebaan ge houden. Bij de junioren B verschenen op uitnodiging van de KNSB 32 jon gens van 15,16 en 17 jaar aan de start. Volgens oude tradities gaat de wed strijd over een afstand van 160 meter zonder bochten (de meisjes en dames rijden 140 meter). De ijsmeester van Thialf had de baan tot buiten het sta dion verlengd. De start was buiten en de finish binnen. Alle jongens reden in de eerste ronde tweemaal de 160 meter. De zestien snelsten mochten door naar de twee de ronde. In de halve finale kwamen acht jongens aan de start en tenslotte bleven de vier beste rijders over. In de finale werd Rutmer van Weringh uit Zevenhuizen eerste en Nederlands Kampioen, Hendrikus Top uit Den Horn werd tweede, Patrick Borst uit Zoetermeer derde en Michiel Siemens uit Zwolle eindigde als vierde. Hazerswoude-Dorp - Op zondag 29 maart klinkt voor de derde maal dit jaar het startschot voor de Polder loop, voor de halve marathon, 15,2, 10, 5 en 1,5 kilometer. Degene die hun stempelkaart in januari en februari hebben laten afstempelen door hun deelname, kunnen na voltooiing van deze loop, hun Polderloop T-shirt 1998 in de wacht slepen. Voor lopers die eenmalig mee willen doen ligt er een herinnering klaar. Ook kan men op alle afstanden tegen administratie kosten (ƒ3,-) meelopen. Overige informatie: starttijden: 1,5 marathon, 15 en 10 kilometer 11.15 uur; 5 en 1,5 kilometer 11.20 uur. Het inschrijfgeld bedraagt zonder herin nering en 1,5 kilometer 3,=. De overi ge afstanden kosten ƒ6,Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in clubhuis Hazer- swoudse Boys aan de Sportparklaan. Zondagavond is mijn kat aangereden op de Swanlaweg. Willen demensen die haar hebben gered mij even bellen? 0180-632638 Zwolle/Zevenhuizen - Afgelopen weekend, werd de strijd om de Natio nale Beker gestreden in de WRZV- hallen in Zwolle. VC Nesselande speelde de eerste halve finale tegen Alcom/Capelle. In een zinderend duel wist VC Nesselande een plaats in de finale te behalen met 3-1. Trainer/coach Pierre Mathieu bracht Joost van der Hoek, Michiel van der Kuip, Matt Lyles, Ferry van Hal, Arno van Solkema en Timo Dijkgraaf in het veld. De Nesselanders begonnen ge spannen en kregen een ontketend Al com/Capelle tegenover zich. Alcom wist al snel een voorsprong op te bou wen, zelfs tot 14-10. Nesselande gaf niet op; bij de stand 14-12 dacht Al com het beslissende punt gescoord te hebben, maar de scheidsrechter be sliste anders. Hierna wist Nesselande de aangeslagen Capelse ploeg verder aan te slaan door de eerste set met 16- 14 te winnen. In de tweede set liep Nesselande door veel servicedruk uit naar een 8-2 voor sprong, maar Alcom bleef terugvech ten en wist met veel inzet langszij te komen en een 14-11 voorsprong te behalen. Ook nu weer wist Nesselan de tot 14-13 bij te komen, voordat Alcom deze set met 15-13 naar zich toe kon halen. Het herstel op het eind van de tweede set bij Nesselande ging in de derde set door en met een uitste kend spelende Ferry van Hal en Arno van Solkema werd deze derde set met 15-6 winnend afgesloten. De vierde set gaf het toestromend publiek een spannende en gelijk op gaande strijd te zien, waarbij tot op het eind weinigen de setwinnaar kon aanwijzen. Bij de stand 13-14 in het voordeel van Nesselande dacht de aanhang de beslissende klap te zien hebben, ook nu besliste de scheids- Hardinxveld-Giessendam/Waddinx- veen - Op 21 maart werd door de reddingsbrigade Hardinxveld-Gies- sendam een meerkamp georgani seerd, een wedstrijd waar verschil lende brigades elkaar op meerdere onderdelen bestrijden. De Waddinxveense Reddingsbrigade reisde met vier teams af. De wedstrij den begonnen om 15.30 uur en waren om 18.30 uur afgelopen. De teams be streden elkaar op onderdelen als: bal- werpen, vervoeren met een bal, wis selslag estafette, duikestafette, pion- nenrace, estafette met zwemvliezen reddingsestafette en puzzelrace. De Waddinxveense Reddingsbrigade eindigde op de achtste plaats. rechter, terecht, dat dit niet het geval was. Alcom kreeg nog een kans om op gelijke hoogte te komen, maar Nesse lande liet dat niet toe en bij de volgen de service wist Nesselande het beslis sende punt te maken en zo met 15-13 de set en dt wedstrijd te winnen. In de tweede halve finale ging de strijd tussen Remote IT/Zwolle en Piet Zoomers, Remote IT zorgde voor een verrassing en wist met 3-2 te winnen en stond tegenover Nesselande in de beker-finale. In een spannende finale wist de Zwol lenaren in hun eigen hal een 3-1 winst te behalen in de finale en zo de beker na afloop in ontvangst te nemen. Nes selande hield in de eerste set Remote goed onder druk en zorgde tot 12-12 dat de kansen in evenwicht waren. In de eindfase wist Remote met een ster ke Van der Brink de set met 12-15 binnen te halen. Ook de tweede set werd een overwinning voor Remote nu met 8-15. De derde set werd een slijtageslag, Nesselande wist een voorsprong te nemen. Toch wist Re mote, gesteund door een veelkoppig publiek terug te komen en werd het een bloedstollend eindfase, waarbij over en weer de setpoints kwamen. Uiteindelijk wist Nesselande met een sterk spelende Ferry van Hal de set met 17-16 naar zich toe te halen. In de vierde set kon Nesselande de ingesla gen weg niet vervolgen en kon Remo te met 7-15 de set binnen halen en zo de beker pakken. Voor aanstaande week staan de play off wedstrijden tegen Versatel/AMVJ op het programma, eerste woensdag in Amstelveen en de return zaterdag om 19.00 uur in dorpshuis Swanla. Zevenhuizen - Tegen het op de vierde plaats in de le divisie staande Rijn mond diende de damesselectie van Nesselande de eigen derde plaats te verdedigen. Coach Bosschaart begon met Janneke de Butter in de basis. Dit was een beloning voor haar training- sarbeid en het goede presteren in de oefenwedstrijd tegen Zaanstad. Hoe wel de pass van haar niet altijd op maat was, wist de jeugdige de Butter zich goed te handhaven. Door een betere service en blokkering wist Nesselandede lesetmet 15-12te winnen. Dit recept gold ook in de 2e set, waarin wederom enkele passfou- ten tot puntenverlies leidde. Monique Vermeulen wist met enkele geplaats te ballen te scoren in deze set, die uiteindelijk met 15-8 in Zevenhuizens voordeel werd beslist. De 3e set ver liep aanzienlijk moeilijker. Rijnmond veranderde van tactiek en sloeg zich niet meer vast in het hoge blok. Op de vele tactische geplaatste ballen vlak achter het blok hadden de dames geen antwoord. Rijnmond won deze set met 11-15 en coach Bosschaart probeerde zijn selectie tot beter spel te krijgen. Het tempo ging omhoog en hierop hadden de oudere speelsters van Rijnmond geen antwoord. De aanval op de buitenkant scoorde vol op en ook de krachtige aanvalslagen vanachter de 3-meter hadden een goed aandeel in het forse overwicht dat Nesselande opbouwde. Met 15-3 won Nesselande de 4e set en met 3-1 de wedstrijd, waardoor de volle 3 wedstrijdpunten in Zevenhuizen ble ven. De technische leiding van Nesse lande was echter niet tevreden over het vertoonde spel, omdat hierin nog teveel persoonlijke fouten zaten en er ook onvoldoende werd gereageerd op tactische ballen van de tegenstan der. Voor volgende week wacht de uitwedstrijd tegen Flamingo's in Gen nep, dat op de 8e plaats staat. Coach Medan gunde zijn wisselspeel sters Kim Walter en Sabine van de Spek de volle speeltijd in de thuiswed strijd tegen Delta. Zij weerden zich perfect en wisten met hun team een eenvoudige 3-0 overwinning op het Delftse Delta te boeken. Helaas kon Angelique van de Meer nog niet spe len. Haar knieblessure baart enige zorg met name ook in verband met de finaleronde van het nationaal kam pioenschap open-club op 11 april. Komende zaterdag wacht voor de da mes de lastige uitwedstrijd tegen VCV in Veenendaal. Waddinxveen - Zaterdag 21 maart is het schoolsporttoernooi bad-mini- ton gespeeld bij badmintonclub Flori da. Florida regelde voor leerlingen van de basisscholen in Waddinxveen ook dit jaar een dag vol spelletjes. Er speelden veel scholieren mee, voor de lol, maar ook voor de prijzen. De gehele dag werd er sportieve strijd geleverd in sporthal De Dreef. Op elk niveau - de leerlingen zaten allen in een team met leeftijdgenoten - was de spanning te snijden. Er waren zestien groepen met in to taal 215 deèlnemers, verdeeld over ochtend en middag, die de acht soor ten spelletjes afwerkten. Het betrof hier onder andere spelletjes waarbij de deelnemers het racket ter hand namen om zo wat vaardigheid op te doen. Aan het eind van de dag was er voor iedere deelnemer een certificaat van deelname en voor de eerste drie van iedere groep was er een prijs in de vorm van een standaard. De Dick Brunaschool had de meeste deelnemers ingeschreven (40) en haalde tevens de meeste prijzen bin nen ƒ6). De 48 prijzen werden over negen scholen verdeeld.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9