Gymnastiekvereniging NAS vertelt sprookjes BROUWER DE KONING Shirts voor Groenewegjeugd Flyers Dames 1 verliest van koploper Dames Gouwestaete winnen, heren verliezen UITVAARTVERZORGING Fusie Aeolus en Florida Toos naar Demogyjada VC Nesselande in halve finale Nederlands kampioenschap Nesselande-dames overleven circus in Gennep Polderloop Hart van Holland/1 april 1998 pagina 9 Basketbal Waterpolo Dames 1 tegen PSV Heren 1 tegen BZ&PC Badminton Door Svlvia van Doornen Benthuizen - Afgelopen zaterdagmid dag vond in sporthal De Hil de jaarlijk se uitvoering van gymnastiekvereni ging NAS plaats. Omdat er dit keer voor het thema 'sprookjes' was geko zen, werd steeds vóór de oefeningen een klein sprookje verteld. De deelne mende kinderen, verdeeld in verschil lende leeftijdscategorieën, beeldden vervolgens het sprookje uit. Op deze wijze passeerden onder andere "De Witte Wieven" en "De versleten schoentjes" de revue. Ook de aller jongste leden van NAS deden mee; aan de hand van mama huppelden zij door de zaal en vertolkten het kabou terlied. Aan de uitvoering is veel oefening vooraf gegaan. Trainers Marian van der Wel, Teus van Vliet en Annemiek Schilleman bedachten de onderwer- pen en hadden hun handen vol om de in totaal 151 deelnemende kinderen voor te bereiden op de uitvoering. Dit beslist niet zonder succes want ouders, grootouders, broertjes en zusjes die kwamen kijken, waren vol bewondering en hadden bovenal een leuke middag. Waddinxveen - Dames 1 verloor van horst met 9 punten. Niels Stensen, de koploper in de com petitie. Winst was er voor Jongens aspiranten 1. De Meisjes junioren, waren niet zo succesvol. Bij Heren 1 kwam de tegenstander niet opdagen. Dames 1 begon uiterst gemotiveerd aan de wedstrijd tegen Niels Stensen en had de eerste tien minuten het heft in handen. Verdedigend klopte het -voortreffelijk, waardoor een kleine voorsprong kon worden genomen. Gaandeweg de wedstrijd werd duide lijker, dat het scorend vermogen van Flyers onder de maat bleef en dat dit bij de tegenstanders steeds beter ging lopen. Hierdoor verloor Flyers de greep op de wedstrijd. De beide helf ten overziend waren twee gelijkwaar dige ploegen aan het werk, maar er was één ploeg die scoorde. Einduit slag 38-60. Topscorer: Mireille Raap- Jongens aspiranten 1 speelde een goede wedstrijd tegen medekam- pioenskandidaat Argus. Beide teams waren redelijk aan elkaar gewaagd, waarbij Flyers over een iets beter uit gebalanceerd team beschikte en daardoor de verdiende winst kreeg. Uitslag 67-56. Topscorer: Johan Wal- hout met 29 punten. Meisjes junioren 1 verloor de wed strijd in de eerste helft. Hierin werd vergeten te scoren en omdat de tegen stander MSV dit wel deed was het verlies onafwendbaar. Uitslag 33-66. Topscorer: Suzan Tholenaar met 10 punten. Vrijdag 3 april in de Duikelaar om 21.00 uur Jongens junioren 1 tegen Team Ten Dreamers. Bij winst behou den de junioren nog een kleine kans op het kampioenschap. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Da- raes F reisde af naar Eindhoven en versloeg PSV 1 met 13-8. Heren 1 trad in Bodegraven aan tegen BZ&PC. De oerby eindigde in een 10-16 nederlaag voor Gouwestaete. De dames van Gouwestaete gingen "aar Eindhoven met de wetenschap 'Jat alleen winst nog geldt om kans te ouden voor deelname aan de Playoffs. Wellicht met het nipte re- aat van vorige week nog in de oppies, startte Gouwestaete erg oorzichtig. Pas tegen het eind van de rste periode wist Gouwestaete via n break van Gillian van den Berg de °P "et scorebord te krijgen, gillian «rgde even later ook voor 1-2. In de J™e Periode drukte het team pas vont door. via Gillian (2x), Mirjam iioijam en Wendy de Frankrijker "opGouwestaete ujt naar 1-6. Ook in periode werd er flink op los LC°ord en de ene goal nog fraaier C)y ander. Gillian (4x) en Mirjam t 1 ontpopten zich als een ware ain gyoor de Eindhovense goalie. De haHdrift van beide internationals n„ yFrdedigend echter ook conse- ook !es' PSV scoorde deze periode .««-maal, waardoor de tussen- (jp °P 5-12 kwam. Nadat begin vier- zoroar'0(?e Miriam voor 6-13 had ge- conr Z ^et sPe'peil ver terug. De te J,ntratle was weg bij Gouwestae- ntw werd benadrukt toen ook SJ e.n viermeter werd gemist. PSV de si j n°S we' tweemaal en bracht landstand op 8-13. Het eind van de waterpolocompetitie voor de Gouwestaeteheren nadert. Traditioneel gaat dit gepaard met spanningen. In zowel de top van het klassement alswel in de onderste re gionen is het spannend. Gouwestaete heren zijn nog niet zeker van handha ving en opponent BZ&PC uit Bodegra ven doet nog volop mee om het kam pioenschap. Op papier zou BZ&PC geen problemen moeten hebben met Gouwestaete, maar de eerste ontmoe ting tussen beide streekgenoten ein digde verrassend in 7-7. In de tweede periode liep BZ&PC een voudig weg van Gouwestaete en was het aan Gouwestaete om de schade beperkt te houden. In de tweede pe riode had het hier geen schijn van. BZ&PC verloor de concentratie en liet Gouwestaete terug in de wedstrijd komen. Door een zuivere hattrick van Jeroen van Tol was de spanning terug in de wedstrijd, zeker nadat Marcel Ribbens en Remko Overdam de stand op 10-9 hadden gebracht. Met een 11- 9 achterstand hadden de heren nog een kleine kans om voor een verras sing te zorgen. Helaas bleek de in spanning in de derde periode tever geefs geweest en nam BZ&PC in de laatste periode weer de leiding. In een alles of niets poging gingen de Gou westaeteheren uiteindelijk ten onder; eindstand 16-10. Zaterdag 4 april speelt Gouwestaete thuiswedstrijden. In De Sniep speelt heren I om 18.00 uur tegen het hoger geklasseerde De Zijl/LGB 1 uit Leiden. Dames I speelt om 19.00 uur tegen middenmoter De Ham 1 uit Wormer- ueer. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking, p. Gespecialiseerd in thuisopbaring. uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Na meer dan een jaar praten en werken is het zover: Flori da en Aeolus gaan fuseren. Woensdag 25 maart was de laatste algemene ledenvergadering als ge scheiden clubs, waarin de leden kon den stemmen over de fusie en de re glementen van de nieuwe club. Alle aanwezige leden stemden voor de fu sie, maar een belangrijk element ont brak nog, dat was de naam. Uit een rij van dertig namen werd een naam ge kozen en dat werd Invictus. Op 31 maart werd bij de notaris de akte tot fusie ondertekend en op 1 april is deze kracht. Om de fusie te vieren is er op zaterdag 4 april een fusiefeest in sporthal De Duikelaar. Op deze dag is er onder andere van 15.00 tot 17.00 uur een clinic van Den nis Tjin Asjoe voor de jeugd, senioren en alle overige belangstellenden, 's Avonds begint het echte feest met live muziek. Waddinxveen - Zaterdag 28 maart ging multi-sportvereniging Toos in vier bussen naar Barendrecht voor de regionale demonstratie jazzgymnas- tiek en dans, demogyjada. In de zaal in Barendrecht moesten alle groepen eerst oefenen; dit gaat altijd in een razend tempo. Daarna was het tijd om de speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde kostuums aan te trek ken en om te schminken. Vanaf zes uur was het druk bij de kassa, want veel ouders, familie en belangstellen den wilden een kaartje bemachtigen om naar een wervelende voorstelling van zo'n 40 dansen te kijken, uitge voerd door ongeveer 400 deelnemers Om 19.00 uur begon de voorstelling. Met name de jeugdselectie met een dans op de muziek van Wes, maar ook de demo-groep Focus lieten een staal tje van echte jazz zien. De sterke cho reografie voor deze beide groepen speelde hierbij een belangrijke rol. Maar ook de allerkleinsten deden hun uiterste best om ze goed mogelijk voor de dag te komen. Het werd een geslaagde avond waaraan deelne mers en publiek veel plezier hebben beleefd. Effe gauw is 65 jaar. Kan het nu iets langzamer? Zevenhuizen - Afgelopen week speel de vc Nesselande in de eerste ronde van de play-offs, die naar het kam pioenschap van Nederland moeten leiden. Nesselande was door het re sultaat in de competitie gekoppeld aan het team van Versatel/AMVJ uit Amstelveen. Deze eerste ronde ging om twee gewonnen wedstrijden. Woensdag speelde Nesselande in Amstelveen de eerste wedstrijd en wist met overtuiging deze wedstrijd met 3-0 te winnen via de setstanden 8- 15, 8-15 en 12-15. Zaterdag werd de tweede wedstrijd in dorpshuis Swan- la gespeeld en ook nu wisten de Nes- selanders met 3-0 te winnen 15-4, 15- 10 en 15-5). Trainer/coach Pierre Mathieu bracht voor Nesselande het volgende zestal in het veld: Joost van der Hoek, Joost Looman, Matt Lyles, Ferry van Hal, Arno van Solkema en Kristiaan van der Wel. In de beginfase wist AMVJ met een andere tactiek dan in de eer ste wedstrijd een 3-1 voorsprong ne men. Maar Nesselande was gauw op de midden-aanval ingesteld met de blokkering, zodat daar weinig drei ging van uit ging. Met veel service- druk zorgde Nesselande ervoor dat de aanvallen van Versatel in kracht moesten inboeten en met 15-4 werd deze set gewonnen. In de tweede set was er duidelijk sprake van concen tratieverlies, hiervan wist de ploeg van trainer Edwin Benne te profiteren en liepen uit naar een 2-7 voorsprong. Een time-out bracht de concentratie bij Nesselande terug en langzaam kwamen de punten binnen. Bij de stand 7-7 wist Versatel nogmaals een voorsprong te nemen 7-9, maar daar na was het afgelopen. Joost Looman wist met een aantal smashes en blok keringen punten te scoren en Nesse lande won deze set met 15-10. De der de set werd nu gedecideerd met 15-5 gewonnen. Door deze overwinning is vc Nesse lande zeker van deelname aan Europa Cup III volgend seizoen en zal Nesse lande in de halve finale om het kam pioenschap van Nederland spelen. Daarin zal het team Remote IT/Zwolle als opponent krijgen. Deze tweede ronde zal gaan op drie gewonnen wedstrijden, de eerste wedstrijd is op zaterdag 4 april om 19.30 uur in Zwolle, de tweede wed strijd wordt in het dorpshuis Swanla gespeeld op dinsdag 7 april om 19.30 uur. In de uitwedstrijd tegen Flamingo's in Gennep had de selectie van coach Bosschaart meer moeite met de offi cials dan met de tegenstander. Het was ook bepaald niet verheffend wat arbitrage, lijnrechters en -vooral- de teller ter ondersteuning inbrachten voor deze wedstrijd zonder al te veel competitie-belangen. Bosschaart be gon met de jeugd in de basis met uitzondering van Fanny Lafeber die met een schouderblessure aan de kant bleef. Nesselande maakte een nerveuze indruk en reageerde sterk op het luidruchtige publiek en de wis selvallige leiding. Desondanks bleef men op voorsprong tot 'een dubbele wissel op 9-13 verkeerd uitpakte. Fla mingo's greep de winst met 16-14. Met de routiniers Verbrugge en Vermeu len in de pass drukte Nesselande in de 2e set door en won deze met 8-15. In de 3e set besloot de teller het wed strijdverloop te beïnvloeden. Nadat Aafke Verbrugge op service had ge scoord nam de coach van Flamingo's een time-out. Hierna serveerde Ver brugge verder, waarna de teller riep dat er een opstellingsfout was ge maakt. Zijn administratie bleek een rommeltje en ondanks dat niemand kon aangeven welke draaifout er dan was begaan, besloot de eerste scheidsrechter Nesselande 3 punten te verminderen. Ook de speelsters van de tegenstander erkenden na de wedstrijd dat er geen opstellingsfout was begaan. De tweede scheidsrech ter bouwde in de loop van de wed strijd een score netfouten van 13-2 in het nadeel van Nesselande op en ne geerde diverse malen aanvragen voor time-outs en wissels. Nesselande was tegen dit circus niet opgewassen en verloor de 3e set met 15-9. Ondanks zeer bedenkelijke calls van een lijn rechter bouwde Nesselande in de 4e set een regelmatige voorsprong uit tot een 9-15 setwinst, waarna de 5e set moest beslissen over de wedstrijd winst. De spanning liep hoog op en er werden steeds meer fouten in passing en spelverdeling gemaakt. De ploeg uit Zevenhuizen kreeg maar liefst 4 matchpoints te verwerken, maar vooral de gedurfde servicedruk hield de meiden in deze fase overeind. Pas bij 18-20 viel de beslissing in Zeven- huizens voordeel. Een terechte uit slag na een spannende, maar beslist niet goede en weinig sportieve wed strijd. Met dit resultaat kan de 3e plaats in de le divisie niet meer wor den bedreigd, een prima resultaat voor de jonge selectie. Komende za terdag spelen de dames om 14.00 uur thuis in Swanla tegen WC uit Vught. Hazerswoude-Dorp - Een 280-tal atle ten trok afgelopen zondag de polders van Hazerswoude in om hun favoriete afstand te volbrengen tijdens de 43e Poljlerloop. Erwin Smit van A.V. Veen- lopers (Amstelhoek) kwam op de hal ve marathon als eerste over de finish lijn. Op de kortste afstand, anderhal ve kilometer, legde Swen Strijk (AV'47) beslag op de eerste plaats. Bij de dames finishte Nel van de Hengel (Hou Vast) voor de winnares van de januari-editie Sue Furner als eerste. De uitslagen (vrouwen): 1,5 kilome ter: 1. Ashley Bentvelzen 6.02 de Spartaan, 2. Carmen Stolwijk 6.13 AV'47, 3. Daphne Fossen 6.18; 5 kilo meter: 1. Marlies Benschop 21.23 AV'47, 2. Martine Teuwen 23.23, 3. Melissa Wijnhout 23.40; 10 kilometer: 1Arlet den Ouden 47.25 Delft, 2. Betty Wentink 51.05, 3. Astrid Hol 51.30; 15 kilometer: 1. Martine Bloemendaal 1.13.59, 2. Artid Schoot 1.20.58, 3. Marion de Jager 1.25.12; halve mara thon: 1. Nel van de Hengel 1.46.31, 2. Sue Purner 1.57.47, 3. José de Groot 2.02.05. De uitslagen (heren): 1,5 kilometer: 1. Swen Strijk 5.47 AV'47, 2. Rowan Ho- genboom 5.54 Zevenhoven, 3. Stefan Fossen 5.58 Thor; 5 kilometer: 1Leon vanProoyen 17.46 AV'47,2. Pelle Riet veld 18.40 AAV36, 3. Gerbrand van Breugel 19.07; 10 kilometer: 1. Jaco Pronk 38.03 AV Gouda, 2. Marius van de Berg 40.32,3. Peter van Dorp 41.28; 15 kilometer: 1Wietse de Bruin 57.42 Antilope, 2. Nico Fakker 1.00.25 Lei den Atl., 3. Tjia Liem 1.03.55; halve marathon: 1. Erwin Smit 1.21.07 Veen- loper, 2. Peter Grimbergen 1.23.20, 3. Nico de Bruijn 1.23.28. De eerstvolgende en tevens laatste Polderloop in 1998 wordt gehouden op zondag 26 april. Op 24 mei organi seert de Rotaryclub Rijnwoude de Rotary-Ioop. De opbrengst van spon sor- en inschrijfgeld komt in z'n ge heel ten goede aan een project van Terre des Hommes. Zevenhuizen - De jeugdafdeling van voetbalvereniging Groeneweg heeft de afgelopen periode een drietal nieuwe shirtsponsors mogen be groeten. Alle zestien teams van de groenewegjeugd lopen nu in een te nue van hetzelfde merk. Doordat de tenues gesponsord worden is het voor Groeneweg mogelijk het voet bal voor de jeugd betaalbaar te hou den, hetgeen één van de succesfac toren is achter de explosieve groei van het ledental. De drie nieuwe sponsors zijn Perdijk, Nederlandse Verwarmings Maatschappij en Vers prille. Op de foto de E4 met leider Mark van Duin, Arjan de Bakker en Aart Jonker van Perdijk assurantiën. /II... IJL. Lis

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9