Dorpshuis Swanla bestaat 25 jaar Koninginnedag 1998: ook voor de ouderen Spektakel speelt Winteravond Acti1 Damt*, heren, kinderen: iedereen kan terecht bij Bac Druk bezochte beleggersavond Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/8 april 1998 Zestig+ pagina 19 Nader advies Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Het jubileumcomité dat zich de afgelopen maanden bezighield met de samenstelling van de feest- week ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het dorpshuis Swanla kan terugzien op een geslaagd evenement voor jong en oud. Vorige week woens dagmiddag was het feest voor de kin deren. Voor de groepen 1 t/m 4 van de basisscholen was er poppenkast. Ver kleed als stripfiguren en met geverfde gezichten volgden zij de spannende voorstelling "Sim Sala Bim". Voor de kinderen van de groepen 5 t/m8wasereenspellenmiddag. Ook deze kinderzeskamp werd druk be zocht. De kinderen konden mee doen aan de postzegelrace, het fiets bandgooien, zaklopen, het bestor men van de zeephelling en de hin- dernisbaan, T-ballen, ringwerpen, balwerpen en het spel met de dob belsteenbal. Dat de deelnemertjes het uitstekend naar hun zin hadden, was af te lezen aan hun zwetende, hoogrode gezichten. Voor de disco op vrijdagavond met de Eva Move your body-show was niet zoveel belangstelling. De slot- avond op zaterdag kende een rede lijk gevulde zaal met een program ma met veel caraïbische items. :::;:TTV Thomasuaer en Pieternel Voor de zestigplussers werd op donderdagmid dag een zogenaamde boerenmiddag georgani seerd. Tijdens de Bra bantse koffietafel wer den zij onder meer ver maakt door Ernst de Vo gel, het Viswijvenkoor, het Huisvrouwenkoor uit Moerkapelle en Tho mas vaer en Pieternel. Deze laatsten stonden stil bij de veranderingen die zich in de loop van een kwart eeuw in Zeven huizen hadden voltrok ken. "Daar werd ge boord, gehakt, gesloopt, gebouwd. Veel ver dween wat zo leek ver trouwd. Kijk bij hotel Vos Heel veel kinderen genoten van "Sim Sala Bim Voor de jeugd vanaf ongeveer acht jaar was er een leuke zeskamp. op de hoek aan de overzij, daar stond toch ooit een boerderij? Dat was de woning van Jan Vente, die grond is waard heel, heel veel centen. Daar is nu een plan voor huizen met Chinese muur. Met gracht en brug, wordt dat niet een beetje duur? Bij het postkan toor, waar êne Hogenes zijn stempels zette, zag men plotseling politiepet- ten. Maar in 't postkantoor is daar wel een cel? We mogen het hopen dat dieven niet zomaar los kunnen lopen. Ook het samengaan van ons dorp met Moerkapel, dat vergeet men niet zo snel. Weet je nog, Moerhuizen, die naam alleen klonk als een schreeuw door merg en been. Twee dorpen heel verschillend, elk met eigen aard wer den door de Haagse heren toch bijeen gegaard. Maar nu men elkaar wat be ter kent, raakt men langzaam aan el kander gewend". <2 uUlzenT°neelgroep Spektakel Unr? r.i ^rama "Winteravond" van go Claus op 8, 9 en 15 mei en 5 juni orjMhuis Swanla. De voorstelling 20 m °m 20 30 uur- de zaal is om jW uur open. vJ6? voorstelling komt een in het wieden verborgen gebleven schuld tok Een vereenzaamde wedu- ^rengt haar verjaardag door in een van PihüiZien De Nederlandse Bond vpiV telandsvr°uwen, afdeling Ze- DprinaIZen' deed voor de komende Drnoi- 6en aantal activiteiten op het Pr°gramma staan. 16 april gaan de da- en in groepsverband. Ze ver- onguur café met haar zoon José. Rosa, een vroegere vriendin van José, ver schijnt en veroorzaakt een tragische onthulling. Claus weet ook in Winter avond ee persoonlijke drama's van de hoofdfiguren tot het einde te bewa ren. trekken om 19.00 uur vanaf de brand weerkazerne. Het fietsen vindt plaats op iedere eerste en derde donderdag van de maand. Op donderdag 23 april komt de heer van der Mee een lezing geven over "Depressiviteit en trauma's". Aan vang 20.00 uur in de grote zaal van Cl ankzij tWPP fstprkp niilprc Hp moroi ooi ,-.^11r\11 i i telefoonnummer 0180-632365. De regie is in handen van Gert-Jan Masselink. Op 5 juni doet Gert-Jan examen met deze voorstelling voor de regieopleiding van het Rotterdams Centrum voor Theater. Op 16 mei speelt Spektakel het stuk ook in het RCTh aan de Mathenes- serdijk 293 in Rotterdam. Reserveren- 010-4773891. zorgcentrum De Zevenster. Tijdens deze avond wordt een verloting ge houden. Het dagreisje op 7 mei voert de dames naar het streekmuseum van Anton Pieck in Hattem. Vertrek om 8.00 uur vanaf de brandweerkazerne. Informa tie en aanmelden bij mevrouw Kruis telefoon 632283 kann dankz'i twee sterke pijlers renHQaC zicd vei"heugen in voortdu- ziidiop^r°n' Enerz'lds is er de veel- urntp c°"ectie en anderzijds het neel ousiasme van het perso- Ukhp6 m°deshow van 31 maart vendf„°P deze steunpilaren. De le- mevrp6 s„ow werd nu niet door mentaal, van vakkundiê com- f Zlen maar door doch- De commercieel, modische collectie kleding en schoenen werd door de amateur dressgirls en dressmen met flair gepresenteerd. Ook de kleinste mannequins deden het leuk; er waren er zelfs bij van drie jaar. De variatie in de totale collectie is het sterkste punt van Bac. Modische belij ning en wat meer behoudende model len volgden elkaar in vlot tempo op. Qua kleur is blauw, beige en cognac belangrijk, terwijl ook wit en off-whi- te een rol spelen. De prijs is een factor die menigeen aangenaam zal verrassen. De prijzen zijn, gezien de kwaliteit, gewoon laag te noemen. Dit alles met oog voor detail in de afwerking en duurzaamheid maakt de Bac-collectie het bekijken meer dan waard. Richard Zanen van. de Rabobank bedankt de sprekers van Asian Pacific Partners Amsterdam. Zevenhuizen - Vorige week dinsdag organiseerde de Rabobank Zeven huizen-Moerkapelle in de conferenceroom van haar pas gerenoveerde pand m Zevenhuizen een voorlichtingsbijeenkomst met als thema het beieggen in Azië. Hiertoe was Asian Pacific Partners uit Amsterdam uitgenodigd, dat voor een aantal lokale Rabobanken actief onderzoek verricht naar de mogelijkheden van het beleggen in de Aziatische markt. Dat het een goed gekozen onderwerp was, bewees de overweldigende belangstelling die er voor de avond was. De beleggersmarkt in Azië kent een zestal submarkten. De eerste is Ja pan. De tweede zijn de zogenaamde Tijgers, die worden gevormd door Honkong, Taiwan, Zuid Korea en Sin gapore. De derde zijn de Nic's met de landen Indonesië, Thailand, Malei sië, de Philippijnen en China. De vier de is het zogenaamde sub-continent met India, Pakistan, Bangladesh en Sri Lanka. De vijfde bestaat uit de zogeheten LCD's met Laos, Cambod- a, Vietnam, Noord Korea en Myan mar. En het restant van de Aziatische markt wordt gevormd door de meer westers georiënteerde landen Au stralië en Nieuw Zeeland. De spre kers van de avond betitelden bepaal de deelmarkten als heel eng. Daarbij doelden zij vooral op de landen die deel uitmaken van het sub-continent en de LCD's. Met de kogelgaten nog in het balkon is met name bij deze laatste categorie hoe dan ook niets te halen. Dit geldt ook voor de landen die tot het sub-continent behoren, omdat die nogal wat interne proble men kennen. Politiek en economisch zijn ze bijzonder onevenwichtig. Als bëleggingsland is Japan op dit mo ment een probleem. Japanners zijn een spaarzaam volkje. Ze geven wei nig uit en beleggen de spaarcenten die ze hebben in het buitenland. Omdat de voorraden groeien en de winstverwachtingen dalen, heeft het bedrijfsleven weinig vertrouwen in de economische ontwikkeling. Dit ondanks het stimuleringspakket van de overheid. Gezien deze situatie is Japan voor de belegger op dit mo ment niet zó interessant. Toch zijn er volgens de analisten van Asian Paci fic Partners in de Aziatische markt wel degelijk landen te vinden waar kansen liggen, zeker op de lange ter mijn. Een sterk aandeel is bijvoor beeld China Telecom (Hong Kong). China Telecom is China's grootste telefoniebedrijf en is actief in de snelst groeiende sector van de Chi nese economie namelijk de telecom municatie. Een ander sterk fonds is First Pacific Company. First Pacific, gevestigd in Hong Kong, is een be drijf met omvangrijke activiteiten in Azië. Het is vertegenwoordigd in marketing/distributie, telecommu nicatie, onroerend goed en finan ciële dienstverlening. Ook LG Elec tronics uit Zuid Korea doet het goed. Het is een van Korea's grootste pro ducenten van consumenten-elektro- nica en aanverwante artikelen en witgoed. Australië werd genoemd als een land dat zonder problemen tot de Economische Monetaire Unie (EMU) zou kunnen toetreden. Het land heeft geen tekort aan natuurlij ke hulpbronnen. Bedrijven met we reldnaam zijn RIO, NCP, CCL, LLC en ERG. Indien U geïnteresseerd bent in het beleggen in de Aziatische markt (of andere markten) en nader advies wenst over de mogelijkheden daarin dan kunt U te allen tijde terecht bij de afdeling Beleggingen van de Ra bobank Zevenhuizen-Moerkapelle, Dorpsstraat 190 in Zevenhuizen. U kunt altijd even binnenlopen of U maakt een afspraak met een van de adviseurs (telefoon: 0180-637365). Opaatje en Omaatje 55 jaar getrouwd. H.G. michel angelique remco tim glenn danielle jill papa mama h.g. met jullie 12,5 jarig huwelijk. Cors, Niek, Teun, Jacoline en Marijke Kelly en Mamma van Luyk 7 en 9 apr. jarig. H.G. van opa oma en tante tonny Ja ja het is echt waar, onze moeder is 75 jaar Nettie Fred Gerda en Ernest Zevenhuizen - Koninginnedag is van oudsher een feest met vooral activi teiten voor de kinderen. Het Oranje comité heeft getracht voor de oude ren ook een aantrekkelijk programma samen te stellen. Van 7.00-10.00 uur is er een viswedstrijd in de Ringvaart (vanaf 15 jaar). De aubade vindt dit jaar plaats om 8.15 uur. Vanaf 10.00 uur kan men in en rondom de Gerefor meerde kerk de creatieve markt be zoeken, waar onder andere tekenin gen van houtskool, aquarellen en bloemwerken te bekijken en te koop zijn. Ook zullen er demonstraties wor- den gegeven door diverse deelne mers. De wielerronde voor inwoners van Zevenhuizen start om 10.15 uur: opgeven bij Gerard van der Ham 0180- 632043. Vanaf 11.30 uur start het pro gramma dat gegeven wordt op het Shanty-plein (plein Voorbrood meu belen), dat is aangekleed als een vis sersdorp. Gedurende de gehele mid dag zullen onder andere shantykoor "Het Kraaienest", viswijvenkoor "Sootjevisch" en een troubadour een programma verzorgen. Ook worden er allerlei aan de zee verwante pro ducten verkocht, zoals broodjes pa ling. Op het dorpsplein zullen de Easten- ders uit Zoetermeer allerlei nieuwe en oudere hits laten horen en verzorgt de volleybal de tap en fris. Rondom het dorpsplein is de jeugdaf deling van voetbalvereniging Groene- weg present, zij verkopen hambur gers en saté en bij Zanglust kan men de gatensjoelbak uitproberen. Achter het Hervormd centrum liggen roeibo ten Maar om gratis het dorp vanaf het water te verkennen en op het plein bij de bibliotheek kan men klompjesgol- fen. Vanaf 12.00 uur een ritje maken in een replica van een Jan Plezier (met echte ijzeren wielen) en start het su- moworstelen tegenover het dorps plein. Er vindt om 12.15 uur een dans- demonstratie uit Rwanda aan de Bur gemeester Boerstraat plaats en op een later tijdstip aan de Dorpsstraat. Vanaf 13.00 uur zal het straatorkest van De Kleine Trompetter aanwezig zijn om voor een vrolijke noot te zor gen gedurende de middag. In zorgcentrum De Zevenster gaat de ouderenmiddag om 14.00 uur van start. De amusementsgroep "Óp ge zellige toeren" zal daar optreden. Op hetzelfde tijdstip vindt een workshop country-dansen plaat sop het biblio theekplein. De "Saint Andrews Pipe band" brengt traditioneel Schotse muziek te gehore. Men kan hiervan meegenieten om 15.30uuraandeBur- gemeester Boerstraat en om 16.10uur aan de Dorpsstraat. Op het plein van de Hervormde kerk vindt een rommel markt plaats en zijn onder andere oliebollen te koop. In diverse andere kramen zijn onder andere cd's met countrymuziek, tuinbeelden, oude ambachten, bloemen, planten, boog schieten en nog veel meer te vinden.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19