Ondernemerskring te gast bij PTT-Telecom i Oproep Baby van de maand »o ANBO bedankt dorpshuis Swanla Collecte gehandicaptensport Motortoertocht op 2e Paasdag Brieveiibeurs krijgt zijn eigen jackpot Collegebesprekingen Zevenhuizen-Moerkapelle afgerond Zesduizend zieken en gehandicapten in 1998 met de Zonnebloem op vakantie Gouwestaete wint op alle fronten Koor- en samenzang in Goudse St. Jan Goudsch kamerkoor brengt Barok van oost tot west in >iiand/8 aprii i^9b bed^nfi2g5oVan kerk' °e Pr'iS Vakantiegeld Enorme vraag Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van maand". Alle pasgeborenen komen in aanmerking voor HoU Pafina' Daarot" verzoekt de redactie van het Hart van Üeinv de ouders» grootouders, ooms en tantes hun kind, De red d' nee§e of dichtje aan te melden voor deze pagina, ke fn,1'6 ontvangt graag een geboortekaartje, een duidelij- o en het liefst een leuk verhaaltje over de baby cu net j vmrhudie als BaJ)y van de Maand" in het Hart van Holland tyje f Dnt 'verdient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. *ichz u° Cn 8eboortekaartje terug wenst, dient een aan ttee t geatlresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, Waterpolo Heren 1 tegen De Zijl/LGB Dames 1 tegen De Ham pagina w Vorige week was de Ondernemers kring Zevenhuizen-Moerkapelle te gast bij PTT-Telecom in het World Trade Centre in Rotterdam. Daar maakten de plaatselijke ondernemers kennis met de belangrijkste gebruik smogelijkheden van de huidige, ge avanceerde techniek op het gebied van telecommunicatie en welke facili teiten die techniek voor hun Manage ment Informatie Systeem biedt. Net ten, internetten en tegelijkertijd kun nen faxen en telefoneren, dat is alle maal mogelijk met ISDN. En dan vide oconferencing, waarbij met recht streekse verzending van beeld en ge luid gewerkt wordt. Geld besparen dus door te vergaderen via het beeld scherm met gebruikmaking van de WebCam, een op afstand geplaatste camera. Veel indruk maakte wat dit betreft de directe beeldverbinding met de Niagara-watervallen. illlllllli Op de foto overhandigt Joop Boode de General Manager van PTT-Telcom een boeket bloemen en bedankt haar voor de uiterst prettige ontvangst. Gouda - Op de avond van stille zater dag, 11 april, wordt in de Grote- of St. Janskerk de jaarlijkse Passie- en Paas- stonde gehouden. Aan de avond ver lenen medewerking de ruim tweehon derd koorleden van de Hervormde Gemengde Zangvereniging "Vox Jubi- lans" met Jeugdkoor uit Waddinx- veen, de Albanese cellist Artur Traj- ko, Dik van Doorn met cornet en Jan Mulder, orgel en vleugel. De muzikale leiding is in handen van dirigent Pie- terStolk. DrP.J. Visser, predikant te Bergam bacht, zal mediteren en de avond ope nen. aanvang 20.00 uur; deur open 19.15 uur. De entree bedraagt ƒ7,50. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis entree. Lieve zus, van harte! kusje Pat Hoera, Opa Wijn 8 apr. jarig, lang zal hij leven. We houden van u: Kevin en Arnetia Schat, nog 10 nachtjes dan zie je Abraham. Je poepie W.G. van Hulst boekjes gevraagd: 0172-214024 tk. 2 pers. eiken bed matras ƒ100,- 0172-213286 lk- Wormige vijver 1.95 x 2.35 x 0.70 m nieuw 950 nu ƒ195,- 0172-218599 S'°Het Goudsch Kamerkoor be- a' Jijfhen jaar. Ter gelegenheid an dit jubileum laat het koor binnen- van u3n zickl horen. Het programma h? concert bevat barokmuziek bekende en minder bekende com- PMisten uit oost en west "Eronder M. Leopolita. oorczycld, G.P. da Pales Europa, G. Gerwazy da Palestrina en J.S. thnn ,0U Kamerkoor is een en en stSla.te c'u'3 van twintig zangers Raink a,' )aren onder leiding van CerP van. Vliet. Speciaal voor dit con ditioinstrumentale begelei- Hcil zorSd door Marijn Slappen- (orgel) Het en Anne van Laar (cello). vindt plaats op zaterdag de Hnt! "V?e Oud-katholieke kerk aan van5 20 nn°UWft107 in Gouda- Aan" baa?via e" Zijn verkriig- leden ni Vla een van de Voor aan do Vooraanvang van het concert Zevenhuizen - De zestigplussers die op 2 april aan de beurt waren om het 25-jarig jubileum van dorpshuis te vieren, willen het dorpshuis en vrij willigers en mevrouw van der Berg met 'aanhang' hartelijk dank zeggen voor het gebodene. Het huisvrouwenorkest uit Moerka- pelle was uit de kunst. Wat kunnen die zich snel verkleden! Terwijl de tafels werden gedekt voor de maaltijd, konden de aanwezigen luisteren naar Ernst de Vogel die Anne Sytsema en Louise Adams begeleidde op piano. Dit "Trio van de Straat" bracht enkele nostalgische liedjes ten gehore. Carla Bink en Harry de Jong als Pieternel en Thomasvaer zorgden voor een leuke onderbreking. Dan het eten. Er waren 80 aanmeldin gen, maar 130 eters. Toch was ervoor iedereen voldoende te eten. Tijdens de maaltijd konden zestigplussers ge nieten van het viswijvenkoor. Het eten was voortreffelijk en voldaan keerde iedereen om 18.00 uur huis waarts. De Anbo bedankt ook Marius voor het halen en thuisbrengen van diverse bewoners van De Zevenster en be dankt ook de beheerder van dorps huis Swanla en de heer Dirkzwager. Regio - In Nederland beoefenen ruim 25.000 mensen met een lichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke handi cap een veertigtal takken van aange paste sporten. Topsport en recreatie ve sport. Voorzieningen en de bege leiding bij aangepaste sporten zijn duur. Daar is veel geld nodig. Geld voor meer en betere aangepaste sportaccommodaties, meer aange paste materialen, meer begeleiders en geschoolde vrijwilligers, meer ver voer-en transportfaciliteiten en meer locale sportevenementen. Derhalve zal in de periode van 12 tot en met 18 april opnieuw de nationale collecte week voor de gehandicaptensport georganiseerd worden en zullen col lectanten huis-aan-huis voor deze sport een bijdrage vragen. Op tweede Paasdag, maandag 13 april, organiseert de Boreftse Motor Club (BMC) voor de 19e keer de Kaas- stadrit, een motortoertocht van 225 kilometer in midden Nederland. Door pittoreske dorpjes (Haarzuilens), over mooie kleine weggetjes tussen de weilanden, langs de Loosdrechtse plassen, via Soestdijk op weg naar de koffiestop in Spakenburg. Daarna gaat de route over de dijk van Wijk bij Duurstede via Leersum en Nieuwe- gein terug naar het startpunt. Inschrijven is vanaf 9.30 tot 12.00 uur in het Wapen van Waarder, Dorp 26, Waarder, gelegen aan de Al 2 Den Haag-Utrecht, afslag Nieuwerbrug/ Driebruggen/Waarder (tussen Gouda en Woerden). Afhankelijk van erva ring en rijsnelheid duurt de tocht vijf tot acht uur, inclusief koffiestop. De Boreftse (=Bodegraafse) Motor club is opgericht in het dorp met de grootste kaasopslag van Nederland, vandaar Kaasstadrit. Per 25 deelne mers wordt een flinke kaas van circa 4 kilo verloot. De Kaasstadrit is niet alleen in de regio, maar ook ver daar buiten, bekend bij motorrijders. Of je nu alleen, met duopassagier of met een groepje rijdt, iedereen is welkom. Voor meer informatie: Peter Wagens- veld, telefoon 0172-614.478. Regio - De vijfde editie van de Interna tionale poststukken manifestatie "De Brievenbeurs" wordt gehouden op vrijdag 10 en zaterdag 11 april in sporthal De Mammoet in Gouda. Op de tweede dag wordt een hoogtepunt bereikt: de verloting van "De Brieven- box". Veel belangstelling wordt inmiddels getoond voor de bijzondere expositie die ter gelegenheid van het eerste lustrum tijdens de Brievenbeurs wordt ingericht door drie musea: Be lasting Douanemuseum Rotterdam; PTT-Museum Den Haag; Spoorweg museum Utrecht. De Brievenbox wordt verloot op za terdag 11 april om 13.00 uur onder de dan aanwezige bezoekers. Deze doos bevat door de aanwezige handelaren beschikbaar gestelde poststukken. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - De on derhandelingen over het aantal wet houders en welke partijen een verte genwoordiger in het college van Burgemeester en Wethouders zullen afvaardigen, zijn afgerond. Na een zorgvuldige afweging is gekozen voor twee wethouders, de heer Zijderhand van Gemeentebelangen en de heer De Gooijer van de SGP. Een en ander betekent dat de samen stelling van het college in vergelij king met de huidige situatie niet ver andert. Over de portefeuilleverde ling vindt nog nader overleg plaats. Aangezien Gemeentebelangen op 4 maart de meeste stemmen kreeg, nam lijsttrekker Zijderhand het initiatief tot de collegebesprekingen. Alle par tijen werden uitgenodigd om hun mening kenbaar te maken over de sa menstelling van een nieuw te vormen college en over het programma dat men de komende vier jaar voorstaat. In de hoedanigheid van lijstaanvoer der van de RPF gaf de heer Freeke-als zijn mening te kennen dat hij een voorstander is van voortzetting van het huidige college. Mevrouw Spek man (PvdA) gaf als harde voorwaarde aan dat in het college maximaal twee wethouders vertegenwoordigd mochten zijn. Zij vond dat Gemeente belangen als grootste partij in ieder geval een wethouder zou moeten le veren. Verder had zij een lichte voor keur voor de WD, gezien de geboekte verkiezingswinst. Met een andere sa menstelling zou ze ook geen proble men hebben, afhankelijk van het col legeprogramma. In geval van een te grote werkdruk zou ze desalniettemin een wethouder extra gedogen, maar dan wel iemand die afkomstig is van een partij die al een wethouder heeft geleverd. Het criterium moet dan werkdruk zijn en niet het verkrijgen van meer politieke steun. Gelet op de verkiezingsuitslag zal het CDA gëen wethouder beschikbaar stellen. Bij monde van de heer Brouwer koos de partij voor een strikt zakelijke opstel ling. De heer De Gooijer, thans wet houder namens de SGP/RPF, stelde dat de verkiezingsuitslag zich heeft vertaald in steun aan de huidige coa litie. Hij opteerde voor een voortzet ting van het huidige college, dat wil zeggen twee wethouders. Namens de SPG'fractie zegt hij beschikbaar te zijn voor een tweede termijn. De heer Van der Stee (WD) zag liever drie wethouders, waarbij zijn partij als grootste winnaar hem overigens als zodanig beschikbaar heeft. Hij verde digde het standpunt van drie wethou ders door te stellen dat het college dan een goede meerderheid in de Raad zou hebben. Bij twee wethou ders is het college altijd afhankelijk van een gedoogsituatie en dat bete kent weer besturen uit afhankelijk heid. Ook het tijdbeslag op de wet houders zou dan minder worden. Alhoewel Gemeentebelangen altijd voorstander van drie wethouders is geweest, waren de meeste fracties voor twee. Dit respecterende sloot Gemeentebelangen zich bij de meer derheid aan. Verder sprak de partij zich uit voor continuering van de sa menwerking met de SGP. Omdat de SGP bij de laatste verkiezingen een lijstverbinding had met de RPF en een SGP-wethouder in het nieuwe college tevens de belangen van de RPF zal gaan behartigen, heeft een coalitie van Gemeentebelangen en SGP een krappe meerderheid inde Raad (8 van de 15 zetels). Bovendien hebben bei de partijen in het huidige college steeds op een constructieve manier met elkaar samengewerkt. Een en an der heeft ertoe geleid dat de heer Zijderhand namens Gemeentebelan gen en de heer De Gooijer als afge vaardigde van de SGP opnieuw in het college van Burgemeester en Wethou ders zitting zullen nemen. De volgen de fase is nu te komen tot een college programma voor de komende vier jaar. De besprekingen hierover zijn in volle gang. De nationale vereniging de Zonne bloem gaat in mei actie voeren om haar aangepaste vakanties financieel mogelijk te maken. In 1998 gaan 6000 veelal zwaar hulpbehoevende zieken en gehandicapten een weekje met de Zonnebloem op vakantie. Ruim 6200 vrijwilligers, onder wie algemene me dewerkers, artsen, diëtisten, fysio therapeuten en 1300 verplegenden, staan garant voor een deskundige verzorging en begeleiding van de va kantiegangers. In totaal gaat het om bijna 75.000 overnachtingen in door de Zonnebloem gecontracteerde ho tels en het eigen hotelschip "mps de Zonnebloem". Ondanks de belangelo ze inzet van al die vrijwilligers zijn de Zonnebloemvakanties duurder dan 'gewone' vakanties. Dat komt vooral door de noodzakelijke aanpassingen en extra voorzieningen. Veel zieken en gehandicapten zijn aangewezen op een uitkering. Voor velen van hen is zo'n vakantie dan ook onbetaalbaar, ware het niet dat de Zonnebloem meer dan de helft van de vakantiekosten voor haar rekening neemt. Dat kan alleen dankzij de "Ac tie Zonnebloemvakanties", die dit jaar met een grote publiciteitscam pagne in de week van 26 april tot en met 2 mei van start gaat. Met deze actie doet de Zonnebloem een beroep op de Nederlandse bevolking om een (bescheiden) deel van het vakantie geld over te maken op giro 145, t.n.v. de Zonnebloem, Breda. Op die manier kunnen ook mensen die van intensie ve hulp en verpleging afhankelijk zijn van een onbezorgde en bovendien betaalbare vakantie genieten. Inmiddels loop het weer storm wat de aanmeldingen voor de Zonnebloem vakanties 1998 betreft. Nu al hebben zo'n 7000 zieken en gehandicapten een aangepaste vakantie bij de Zonne bloem aangevraagd en dat aantal loopt nog dagelijks op. Dat betekent dat de Zonnebloem ook dit jaar niet aan de enorme vraag kan voldoen. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden, heren 1 moest minimaal een punt ha len om zeker te zijn van handhaving in de eerste klasse. Zij wonnen verdiend met 10-6 van De Zijl/LGB 1. Dames 1 moest de laatste wedstrijd winnen om zeker te zijn van de play-offs. Zij won nen met 20-3 van De Ham 1. Het einde van de competitie is in zicht voor de Gouwestaeteheren. Afgelo pen zaterdag speelden de heren hun laatste thuiswedstrijd. Op twintig ki lometer afstand werd de kampioens wedstrijd gespeeld tussen BZ&PC en PSV. BZ&PC wist deze wedstrijd met 7-6 te winnen. Voor Gouwestaete wa ren de belangen ook groot, de ploeg van Jan Middendorp moest nog een wedstrijd winnen om zeker te zijn van handhaving in de eerste klasse. Gou- westaete's tegenstander, De Zijl/LGB, is er echter een van formaat. In tegen stelling tot veel voorgaande wedstrij den begonnen de heren zeer gecon centreerd aan de wedstrijd en zorg den Remko Overdam (2x) en Mare Mommers voor een stand van 3-2 aan het einde van de eerste periode. Het spel van de Gouwestaeteheren bood perspectief. De Zijl/LGB was niet in grootste doen en de Gouwestaetehe ren wilden duidelijk laten zien dat Gouwestaete thuis hoort in de eerste klasse. In de tweede periode waren het Jaco de Jong en Marc Faber die de voorsprong op 5-2 brachten. Mare Faber en Remko Overdam brachten hun ploeg in de derde periode op 7-4. In de laatste periode kregen de heren vleugels en waren het de Gouwestae teheren die nog een aantal zeer fraaie goals mochten scoren. Uiteindelijk waren het Mare Faber, Wouter Steller en Mare Mommers die de eindstand bepaalden op 10-6. Met deze laatste wedstrijd tegen De Ham uit Wormerveer, welke royaal met 20-3 werd gewonnen, hebben de dames van Gouwestaete hun doelstel ling voor dit seizoen, een plek bij de eerste zes, meer dan waar gemaakt. Het is zelfs een vierde plek geworden. Gouwestaete speelt daarom in het weekend van 25/26 april play-off-wed- strijden tegen Keiler Keukens/Donk uit Gouda. Gouwestaete begon tegen De Ham voortvarend. In de eerste pe riode was het al 8-1 door Gillian van den Berg, Marion van Hooft, Mirjam Overdam en Sandra Berckenkamp die ieder tweemaal scoorden. In de twee de periode werd het vervolgens 12-1 door Mirjam Overdam, Ingrid van Veen, Helke Koglin en Gillian van den Berg. Keepster Hellen Boering had een makkie en ondanks dat trainer/ coach Martin Pronk naar hartenlust wisselde bleef Gouwestaete scoren ën liep het verder uit naar 17-2 door doelpunten van Cindy de Geus, Ma rion van Hooft (2x), Wendy de Frank rijker en Sandra Berckenkamp. De vierde periode van hetzelfde laken en pak. Via Ingrid van Veen en Wendy de Frankrijker werd het 19-2, waarna Sandra Berckenkamp de eindstand op 20-3 bepaalde. in het paasweekeinde wordt er niet gespeeld.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 23