I E BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! 1 Schitterende Velthuijs kleurig en zeer groot Bingo 55-phissers deHaij van d e rW ende üt t Hart van Holland/15 april 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle et Josina Gorissen-de Bil ^venhuizen-Moerkapelle Waddinxveen gespecialiseerd in het installeren en het onderhouden van ^installaties voor woonhuizen en bedrijfspanden W gecertificeerd en lid van het VEB 1500,- incl. meidkameraansluiting en montage Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 In de wolken Geld verdienen Boskoop 29.000 exemplaren VOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 t.o.f. in de leeftijd van 80 jaar. s ter o-o- TE CK H ley A BINNEN DEUREN 9 april 1998 Begoniapleln 6 Leen Gert-Jan Reinier Johan en Corrle Cor René Lia Johan Lenie en André Nanda en Ronald Aranka Remko Corrie en Arie Linda en William Danny Wim en Fetsje Stephanie Christiaan 2761 GT Zevenhuizen De begrafenis heeft woensdagmiddag 15 april plaatsgevonden op de ALgemene Begraafplaats te Zevenhuizen. UITVAARTVERZORGING ZUIDPLASLAAN (0182) DIRECTE OVERLIJDEN Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis. 2 Corinthiërs 5:1 Bedroefd om het gemis, maar vervuld met diepe dankbaarheid voor alles wat God in haar aan ons heeft geschonken, geven wij u kennis van het overlijden van onze zorgzame moeder en lieve oma weduwe van Cornells Leendert Gorissen uÏÏyd'fgen; Op 8 april rond 10.00 (W, V een aanrijding plaatsgevon- ior,oeanhetNoordeinde-Een 16-jarige fiet n Zoetermeer reed over het veen d 'n de r'cht>ng van Waddinx- indeietl1 ,ekruising met het Noorde- 39-iani iniet §oed °P> waarbij een niet m^e ^cnw u't Moerkapelle hem i„„Jerkon ontwijken. De 16-jarige bracht 'S met beenletsel overge- - naar een ziekenhuis in Zoeter meer. Auto-inbraken-, Tussen 6 en 7 april is ingebroken in een auto die gepar keerd stond aan het Jan van Bijnen- pad. Een ruit is ingeslagen en er wor den een zonnebril en cassettebandjes vermist. I I""* Tl Door Julia Pengirim Er is moed voor nodig, denk ik, een werk uit te durven geven voor jonge lezers op een dergelijk groot for maat, als Leopold doet met Max Velthuijs in zijn vertrouwde rol van auteur en tekenaar. 'De trouwe dienaar' is de titel van het onlangs verschenen werk, dat lezertjes die achteraf toch maar weer liever gingen voetballen, als de wiedeweerga op het rechte pad zal terugbrengen. Het kind, dat het in handen krijgt, zal het koesteren als het mooiste stuk speelgoed en het IS ook een deksels mooi stuk. Volle, warme kleuren, in een duide lijk herkenbare Velthuijs-stijl na tuurlijk, spreken onmiddellijk aan, waarbij het zeer ruime formaat een niet onbelangrijke rol meespeelt. Voor het aardig gevonden verhaal heeft Velthuijs bovendien woorden gebruikt, waar jonge kinderen geen moeite mee zullen hebben. Het verhaal gaat over de trouwe dienaar van Koning Leo die de pos terijen niet vertrouwt, wanneer een brief moet worden verstuurd aan de beste vriend van Koning Leo in Amerika. De dienaar reist de post achterna, door oerwoud, woestijn en een ziedende zee, via een tele fooncel en een postkantoor in de woestijn en per roeiboot door hui zenhoge golven. Natuurlijk doet de post het prima, maar het zou toch verkeerd zijn afgelopen, met die brief, als de trouwe dienaar er niet was geweest. Aan hem is het ook te danken, dat de President van Amerika de volgende dag al naar Koning Leo afreist om diens verjaar dag, als beste vriend, bij te wonen. De dank die de trouwe dienaar krijgt, is evenred'P aan zijn heldhaftige presta ties. Als kind zou ik er apetrots op zijn en er heel voorzichtig mee omspringen. Leopold mag in die trots delen, al wist deze uitgever natuurlijk ook wel, wat de veelbekroonde Max Velthuijs in zijn mars heeft. Ongeveer even blij mag het kind zijn, dat 'Door een gat in de wolken' van Anne Takens in handen krijgt. Ik heb zelden een zo wens-vervullend kin derboek gelezen, dat toch niet van het begin af helemaal voorspelbaar was. Het gaat over vliegtuigen. Nu ja, dat ook weer niet heel precies, al begint elk hoofdstuk met de afbeel ding van een of ander vliegtuig en ook al staat er een levensgrote Cessna op het omslag en ook al speelt vliegen een overheersende rol in dit boek. Maar het gaat ook heel erg over de liefde tussen een zieke vader en een trouwe zoon, op, tussen en door alle regels heen. Het verhaal. Vader Hans wordt uit het ziekenhuis ontslagen met een kaalgeschoren hoofd, omdat een tumor moest wor den verwijderd. Zoon Jordie ziet er de ernst niet helemaal van in, te meer omdat zijn vader al heeft toegezegd over een paar dagen weer zo veel beter te zijn, dat ze samen de hei op kunnen, om een stukke driedekker weer te laten vliegen. Dan verschijnt aan de hemel een sportvliegtuig met de gesleepte tekst: Gratis vliegles. Maandag. Op Teuge. En een telefoonnummer. Een telefoongesprekje leert Jordie, dat als hij die maandag maar ruim voor acht uur op het vliegveld bij Apeldoorn is, hij die vliegles voor zijn vader kan winnen. Vader Hans was immers bijna piloot geworden, als hij maar voor zijn brevet was geslaagd. Maar hij was daarvoor ge zakt, wegens zenuwen. Wat Jordie ook fietst en doet, het gaat mis. Bijna mis. Ook al, omdat je als lezer al gauw geneigd bent te denken dat vader Hans niet meer lang te leven heeft. Maar alles komt goed, ondanks een wat onnodig krengig wijfje, dat de eigenaresse blijkt van een historische driedek ker waarvan Jordie en vader Hans weer een model hebben. Wat ik met 'Vierenveertig manieren om geld te verdienen' van Ole Ko"nnecke aanmoet, is me nog steeds niet helemaal duidelijk. De titel sprak me natuurlijk enorm aan, maar ik veronderstelde aanvanke lijk, dat kinderen niet veel zouden kunnen beginnen met de soms erg moeilijke grapjes tussen tekening en woord. Want er is aan deze titel geen verhaal verbonden. Boven dien dacht ik, dat een kind een woord als 'boomchirurg' niet kan uitspreken, laat staan begrijpen. Of 'ornitholoog'. Maar kinderen zijn soms onvang- baar. "Ik heb een plan", zei m'n jong ste van zeven, die het boek schitte rend vond. "Als ik later groot ben, zoek ik hier werk uit. Om centjes te verdienen." Zo heeft alles z'n waarde. Max Velthuijs: 'De trouwe dienaar'. Uitg. Leopold, prijs f 34,90. Anne T akens: 'Door een gat inde wolken'. Uitg. Holland, prijs f 24,90, Ole Ko"nnecke: 'Vierenveertig manie ren om geld te verdienen'. Aanhouding verdachte: Op 7 april is in de ochtend een 25-jarige man uit Reeuwijk aangehouden op verden king van diefstal uit woningen. De diefstallen zijn gepleegd in de maand juni bij nog op te leveren woningen in de Zuidpias. De 25-jarige man heeft deze diefstallen bekend. Inbraak bejaardenhuisvesting: Tussen 7 en 8 april is ingebroken bij een ge bouw voor het Anne Frankcentrum. Een raam is geforceerd en er worden een geldbedrag en sigaretten vermist. Inbraak bibliotheek: Op 10 april rond 3.00 uur is ingebroken bij de biblio theek aan de Van Mecklinburg Schwe- rinlaan. Een ruit is geforceerd, maar het is nog niet bekend wat er wordt vermist. Inbraak school: Tussen 9 april en 10 april is ingebroken bij een school aan de Peter Zuidlaan. Een deur is gefor ceerd, maar het is nog niet bekend wat er wordt vermist. Inbraak bij instelling: Tussen 9 en 13 april is ingebroken bij een instelling aan de Stationsstraat. Een deur is ge forceerd en er wordt een geldbedrag vermist. Bedrijfsinbraken: Tussen 8 en 9 april is ingebroken bij een bedrijf aan de Ka naalstraat. Een deur is geforceerd en er worden audio-apparatuur en een geldbedrag vermist. Aanrijding: Op 10 april rond 22.45 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de kruising Staringlaan/Noordka de. Een 19-jarige man uit Waddinx veen kwam vanuit Boskoop over de Noordkade. Hij reed vermoedelijk met hoge snelheid en raakte de macht over het voertuig kwijt. Hierna wilde hij rechtsaf de Staringlaan op gaan, maar daar stond een auto met daarin twee broers uit Gouda. De 19-jarige reed tegen deze auto aan, sloeg over de kop en kwam in een tuin tot stil stand. Deze auto is total-loss; er raak te niemand gewond. Diefstal auto: Op 11 april is een auto gestolen die stond aan de Oranjelaan. De benadeelde was in een horeca gelegenheid aan de Kerkweg-Oost ge weest, waar zijn jas was gestolen. In zijn jas zaten ook de autosleutels. La ter bleek ook zijn auto te zijn gestolen. Tussen 11 en 12 april is een auto gesto len die stónd aan de Passage. Rond 4.00 uur werd het voertuig aan de Verzetslaan in Gouda weer aangetrof fen. De auto wordt door de technische recherche onderzocht. Rijden onder invloed: Op 11 april rond 3.00 uur is een 31-jarige man uit Bos koop aangehouden wegens rijden on der invloed. De man reed aan de Snij- delwijklaan toen hij moest blazen. De blaastest gaf aan dat de man teveel gedronken had en hij werd overge bracht naar het politiebureau in Wad dinxveen. Daar bleek bij een adem analyse dat de man een alcoholpro millage van 1,3 had. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Op 12 april rond 2.00 uur reed een 44-jarige man yJt Waddinx veen aan de Zijde, ook hij moest bla zen en bleek teveel gedronken te heb ben. Op het politiebureau bleek hij een alcoholpromillage te hebben van 1,0. Hij heeft een proces-verbaal en een rijverbod van vier uur gekregen. Aanrijding met gewonde: Op 11 april rond 16.15 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de kruising Noor deinde en Snijdelwijklaan. Een 53-jari- ge automobilist uit Waddinxveen stond bij de kruising te wachten op een auto die voor hem stond. Een 28- jarige motorrijder zag dit te laat en reed er tegenaan. Hij liep daarbij ver wondingen op aan zijn been. De mo torrijder is overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert op woensdag 22 april een bingoavond voor 55-plussers in het Anne Frank centrum. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Tijdens deze avond wordt ook een verloting gehouden. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3