Molenaar worden uit pure liefhebberij: iets voor u? Flessenactie Scouting groot succes Koninginnedag bij De Paddestoel De Sperwer Jubileum kunstmarkt op Koninginnedag Hengelsport Politieberichten PvdA-staatssecretaris Netelenbos in onder wijsdebat met jongeren Gospeltheek-avond Koffiebar De Schutse Tijdrede S.G.P. Help! Ik krijg een kind Broers exposeren brons versterking vóórhaar correspondenten-team m/v Uit welk land komt deze vuurpot? ui i Hart van Holland/22 april 1998 pagina 43 vervolg politieberichten van pagina 3 Boskoop Koninginnedag Pnor Svlvia van Doornen Benthuizen - Wie over voldoende vrije tijd beschikt en op zoek is naar een (nieuwe) hobby, zal waarschijnlijk niet meteen met de gedachte spelen molenaar te worden. Toch is molenaar zijn ook een hobby en men hoeft er niet eens contributie voor te betalen. Wel kost het tijd; de molen moet immers draaien maar ook voor het wekelijks klein onderhoud zoals schilderen en timmerwerk zijn de vrijwillige molenaars samen verantwoorde lijk. De vereniging van vrijwillige mo lenaars in Benthuizen draagt zorg voor windkorenmolen "De Haas". Deze molen werd in 1772 ge bouwd en maakte nog datzelfde jaar z'n eerste omwentelingen. Jacob G. Koole was de laatste echte molenaar op de molen tot hij het molenaarsbe- staan niet meer rendabel vond en de molen in 1924 verkocht aan de Coöpe ratieve Maal- en Dorsh-vereeniging 'De Tijdgeest". Deze vereniging ging al snel over op het elektrisch malen vanhaar maalgoed wat inhield dat het pleit beslecht was voor de windkoren molen. Het maalbedrijf werd later voortgezet door de heer A.A. Bakker, diens zonen hebben het bedrijf uitein delijk opgeheven. Ondanks de acties die werden ge voerd kon de molen niet in oorspron kelijke staat behouden blijven, met als gevolg dat in 1932 beide roeden werden verwijderd en de stelling werd gesloopt. Slechts de romp bleef over. Tot in 1974 werd meerdere ma len gedacht ook de romp te slopen. Acties onder de Benthuizer bevolking hadden echter tot gevolg dat de mo lenromp allereerst op de monumen tenlijst werd geplaatst en in 1983 het startsein werd gegeven voor restau ratie. In 1985 kon de mo len voor het eerst sinds 53 jaar zijn wieken weer laten rondgaan. In okto ber 1986 werd de molen door de gemeente Bent huizen officieel overge dragen aan 'Stichting Molen De Haas' die vanaf dat moment verantwoor delijk is voor het beheer en onderhoud van de molen. De 'Vereniging Benthuizer Mole naars' werd al tijdens de restauratie opgericht en de molenaars van het eerste uur (1985) zijn Cor Boonstra, Jan Menge, Jan Siebert en Bert Riet dijk. Samen met de twee molenaars die later tot de vereniging toetraden, draaien zij bij toerbeurt iedere zater dag de molen en malen zij verschillen de soorten graan zoals tarwe, rogge en boekweit. Het meel wordt in de winkel van de molen verkocht. Zij lei den ook bezoekers rond. Vooral tij dens de zomermaanden geniet de molen belangstelling van veel (bui tenlandse) bezoekers. Omdat sommige Benthuizer Mole naars inmiddels enigszins op leeftijd zijn is de vereniging op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Van de mole naars in spe verwachten zij interesse voor molens en dat de primitieve kant van het vak hen aantrekt. Er is immers niets geautomatiseerd. De toekomsti ge molenaars krijgen een deugdelijke opleiding waarbij zij onder andere le ren hoe de molen werkt en in elkaar steekt, hoe je er veilig mee omgaat en waar je op moet letten wat het weer betreft. Verder krijgen zij onderwijs in het graan malen. De opleiding tot molenaar kan na circa één jaar afge rond zijn. Wie belangstelling heeft voor deze bijzondere hobby, kan zich op zater dag in de molen verder laten informe ren. Waddinxveen - Onder het motto "Sta voor scouting in de bres, geef de St. Lctorgroep een fles (of 3)" gingen de jongste speltakken van de St. Victor- groep afgelopen vrijdagavond en za terdagmorgen op pad om huis aan huis lege statiegeldflessen op te ha len. De flessen werden verzameld in vuilniszakken, die door de gulle gaven a' snel behoorlijk zwaar werden. Er feed een busje door de wijken die de opgehaalde flessen overnam. «terdag om 12.00 uur werd de actie beëindigd en konden de flessen bij de supermarkt in de Zuidpias ingeleverd worden. De opbrengst (1107 petfles- sen, 515 bierflesjes en overige) werd door de eigenaar naar boven afge rond op een rond bedrag. Samen met de financiële bijdragen die tijdens de actie is ontvangen, heeft de actie ƒ1400,- opgeleverd. De opbrengst is bestemd voor een nieuw clubhuis. Alle gulle gevers bedankt. Op Koninginnedag in de Zuidpias, kan men met eigen ogen zien wat de St. Victorgroep allemaal doet en waar om men zich zo inzet voor een nieuw clubhuis, tijdens verschillende activi teiten, onder andere mini-survival en poffertjeskraam en bij de informaties tand. addinween - Op 30 april zullen de estiviteiten bij wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel bestaan uit een j^PhHling/klauterbaan met zwem- ad en bootje, luchtkussen voor de Kleintjes, ringsteken te paard en een lunderzweefmolen. Bij inlevering van Waddinxveen - Postduivenvereniging .er//er nam deel aan de concours anuit Duffel. Weersgesteldheid: kal- "e wind. Afstand 108 kilometer. In j0urs waren 475 duiven die gelost fden om 14.50 uur. De eerste duif duif1 °f. '®i97 uur aan' de laatste '6.16 uur. De snelheid van de nuut was 1393 meter per mi- 16SiQgf:fh-L Bo11. 3, 4, 5,8,9,15, 61 o'26'37'49' 5°. 52, 58, 59, 60, &7n 0 oi 89, 90, 97' 113; Jansen Dmü'u 40,105, 108,111,112, 118; avY Hofman 6,67, 68, 79, 85, 87, 101, een kaartje krijgen de kinderen gratis een bekertje drinken bij de koe. Deze koe moet wel eerst gemolken worden. Aanvang 11.00 uur tot 16.00 uur. De uitslag van de lootjesverkoop zal aan het eind van de middag bekend wor den gemaakt. 102, 119; J. Troost 7, 26, 30, 91; T.H. Twigt &Zn. 10,38,66; P. Noorlander& Zn. 11, 24, 25, 77, 106; W. Breedijk 12, 76, 80, 100, 103, 107; C.G. Hofman 13; H. Metselaar 14, 27, 32, 39, 44, 53, 55, 71, 74, 78, 86, 88, 94, 104, 110, 115; E. van Beek 17, 75, 82; D.M. Degenhardt 18, 45; mevrouw E.J. de Wit 20, 29, 98; M. Tollenaar &Zn. 23,33,34,35,46,56, 57, 69, 84, 96, 99, 109, 114; W. Hofman 28, 31; H. Vink 41, 73; R.A. van der Made 42,43; C.A. Bode 47,54,8183; J. Toor 48, 51; D. Heeren 62, 65, 70, 92, 95, 117; M. Verbeek 93; C. Smitskamp 116. hmJnxveen 'er gelegenheid van veen*n iaar bestaan van de Waddinx- m.J' K"nst Kring is er een kunst- Arm» rP Koninginnedag in en om het Wo HtT"lkcentrum- Om 10.45 uur Marian sa «nstrnarkt geoPend door PvHAjoffers, fractielid van de [Tn«> Waddinxveen. Krina .Van ('e Waddinxveense Kunst sfultkpn°nen op ^eze daS hun werk- Vn v"nngëvingen techniek h'Wn'rif-t0t ^'39 uur stellen deskun- d? a ,'nwoners van Waddinxveen bezit" p §enheid om privé "kunst- echthJa te 'aten beoordelen op en niogelijke waarde. Kind "omenf Van tienaar hebben deelge- Het thprrf1 een oreaheve wedstrijd, ma was: Feestbeest. De wed strijd werd georganiseerd met een aantal basisscholen in Waddinxveen. De inzendingen worden op de Kunst markt tentoongesteld. Om 15.00 uur worden de prijzen uitgereikt aan de winnaars. Gedurende drie uren speelt de mu ziekgroep ES 5 binnen en buiten het gebouw Europese volksmuziek op een niet authentieke wijze. Enkele leden hebben een kunstwerk ter beschikking gesteld. Deze kunst werken worden verloot aan de bezoe kers van de kunstmarkt. De loten wor den gratis versterkt aan hen die eerst invullen welke tienjarige de publieks prijs verdient. De kunstmarkt is van 11.00 tot 15.00 uur geopend. De toe gang is gratis. Hazerswoude-Dorp - Vrijdag 24 april is er een Gospeltheek-avond, in de Koren Molenlaan. Naast Gospelhits van vroeger en nu, wordt er ook een vooruitblik naar het Flevo Totaal Festival gegeven. Aanvang 21.00 uur. Voor informatie: 0172-588520. Hazerswoude-Dorp - Donderdag 30 april op Koninginnedag wordt een fietspuzzeltocht uitgezet. Er wordt gereden voor het nieuwe gebouw van koffiebar De Schutse dat in septem ber geopend wordt. Start en finish zijn bij het verenigingsgebouw op het Raadhuisplein. Starttijden zijn van 13.00 tot 14.00 uur. Rijnwoude - De aangekondigde tijdre de op woensdag 22 april gaat niet door. Deze is verplaatst naar woens dag 6 mei. Spreker zal zijn Ds A. van Heteren van Barendrecht. De tijdrede wordt gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente van Benthuizen aan de Dorpsstraat 63. Aanvang 19.30 uur. Iedereen is wel kom. Boskoop - Dit is de titel van het toneel stuk dat op vrijdag, 24 april wordt opgevoerd in "de Loods" aan de Zijde, door de toneelvereniging van de Ka tholieke Vrouwenvereniging. De zaal is open om 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt 10.=. Leden zijn gratis. verkleedkleren voor koninginnedag voor jongens en meisjes ƒ12,50 p.st. 0172-12291 Hoera, 25 april Iris 12 jaar! Gefeliciteerd van je oma en opa Waddinxveen - In de maand mei is er een expositie van bronzen beelden en foto's in de bibliotheek. De bronzen beelden zijn vervaardigd door Erik van Eldik, die uit Ede afkomstig is. Elk beeld waarin de emoties van de kun stenaar gestold zijn vertelt een eigen verhaal. De geëxposeerde foto's zijn van zijn broer Theo, woonachtig in Waddinxveen. De foto's vormen ieder een karakteristieke verbeelding van de bronzen beelden die op posterfor maat hun eigen leven gaan leiden. De bronzen beelden en foto's zijn tijdens de openingstijden van de bibliotheek te bezichtigen. Controle vreemdelingenwetgevingBij een bedrijf in Waddinxveen werd bij een controle door de vreemdelingen politie in samenwerking met de ar beidsinspectie vijf personen aange troffen die illegaal aan het werk war ren. Alle personen zijn het land uitge zet naar het land van herkomst (Po len). Poging inbraak: Op 20 april is een po ging gedaan in te breken bij een be jaardenhuis aan het Jan van Bijnen- pad. Het is waarschijnlijk bij een po ging gebleven en er is niemand binnen geweest. Tussen 20.15 en 23.00 uur is de inbreker vermoedelijk teruggeko men en heeft een bovenlicht gefor ceerd. Er wordt een leren jas vermist. Snelheidsproject. Tussen 9 en 10 april is een snelheidscontrole gehouden aan de Alphenseweg. Ongeveer 780 passanten reden te hard, wat neer komt op 3,8%. De hoogst gemeten snelheid is 85 km per uur, terwijl 50 km per uur is toegestaan. Alcoholcontrole: Op vrijdag 17 april is aan de Zijde in Boskoop van 22.30 tot 23.45 uur een alcoholcontrole gehou den. Vrouw te water. Zondagmorgen 19 april om 4.20 uur bleek aan het Re- ijerskoop een vrouw door onbekende oorzaak te water te zijn geraakt. Het slachtoffer, een 38-jarige Reeuwijkse, werd door jongeren uit het water ge haald en bij het jongerencentrum bin nen gebracht. De vrouw had onder- koelingsverschijnselen en werd in een ziekenhuis opgenomen. De politie sluit een misdrijf uit. Het Hart van Holland is op zoek naar Heb je enkele uurtjes per week (overdag en/of in de avonduren) beschikbaar? Ben je woonachtig in het verspreidingsgebied? Heb je belangstelling voor mensen? Ben je geïnteresseerd in activiteiten die plaatsvinden in de regio? Schrijf dan een sollicitatiebrief, voor 4 mei, naar: Hart van Holland Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Telefoon 0180-632289. Zevenhuizen-Moerkapelle/Waddinx- veen - Bij de eerste gezamenlijke wed strijd van Waddinxveen en Zevenhui- zen-Moerkapelle was de opkomst van de zijde van Waddinxveen goed te noemen. Zij waren met veertien vis sers. Zevenhuizen-Moerkapelle met acht. De vangst was goed. Tweeën twintig deelnemers wisten een totaal van 98.160 gram vis te vangen. A. van Leeuwen werd eerste met een ge wicht van 9.660 gram, 2. M. van Leeu wen, 8.170 gram; 3. J. van Egdom, 7.230 gram; 4. M. Reichard, 7.180 gram; 5. J. van Elswijk, 6.440 gram; 6. H. Kraan 6.340 gram. Volgende wed strijd met Waddinxveen op zaterdag 16 mei. De zomercompetitie begint op 2 mei. Vertrek 6.00 uur vanaf parkeerplaats Hotel Vos. Inlichtingen: J. Wiersma, 0180-632654. Hengelsportvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle organiseert een viswed strijd in de Ringvaart voor junioren en senioren. Inschrijven vanaf 6.30 uur aan de Loswal. De wedstrijd begint om 7.00 uur en duurt tot 8.30 uur voor de junioren, en de senioren tot 10.00 uur. Inlichtingen: J. Wiersma, 0180- 632654. Boskoop - Tijdens de tuinbeurs Groen en Doen, die tijdens de paasdagen gehouden werd, was er bij de stand van tuincentrum Van Ofwegen gele genheid om te raden naar de her komst van een zogenaamde vuurpot. Veel bezoekers deden een poging. Het betreffende land was Mexico. De te winnen cadeaubon is gewonnen door de heer C. Rijkaart uit Boskoop. Bromfietsers op de bon: Zaterdag 18 april om 16.30 uur schreef de politie juist een bon uit aan de bestuurder van een bromfiets en degene achter op voor het rijden zonder helm. Prompt kwam uit een poort aan de Christinastraat een derde bromfiet ser zonder helm. De jongen bleek 14 jaar oud te zijn en kreeg dus twee bonnen. Auto uitgebrand: Maandag 20 april om 2.15 uur hoorde de bewoner van het Beelaertspark een claxon gaan, ge volgd door een doffe knal. Uit het raam kijkend, zag hij bij de overburen de auto in brand staan. De gewaar schuwde brandweer heeft het vuur geblust.De oorzaak van de brand is nog onbekend Bedrijfs-inbraken Hazerswoude-Dorp: Zaterdag 18 april is rond 21.15 uur ingebroken in een bedrijf aan de Belgiëlaan. Door een raam in te slaan wilde de inbreker naar binnen. Het inslaan van het raam heeft echter ook meteen het alarm in werking gezet. Vermoedelijk is hier door de inbreker meteen weer ver trokken. Er worden geen goederen vermist. Gouda - Op dinsdag 28 april komt staatssecretaris Tineke Netelenbos van Onderwijs naar Gouda voor een verkiezingsbijeenkomst. Als nummer 6 van de Tweede Kamer-kandidaten lijst van de Partij van de Arbeid zal zij ingaan op het onderwerp "arbeid en onderwijs'. Netelenbos zal aangeven hoe volgens de PvdA onderwijs kan bijdragen aan het bestrijden van maatschappelijke achterstanden. Tevens zal zij uiteen zetten hoe de sociaal-democratische grondgedachte op eigentijdse wijze tot uiting komen in de PvdA-onder- wijsplannen voor 1998-2002. Onderwijsbeleid is niet alleen een zaak van de politiek. Ook de actieve betrokkenheid van "onderwijsconsu- menten" is onmisbaar voor het nodi ge draagvlak. Vertegenwoordigers van organisaties als het Landelijk Ak- tie Komité Scholieren (LAKS) zullen in debat gaan met de staatssecretaris. Zij zullen laten weten wat (allochto ne) jongeren van het onderwijs ver wachten. Onder leiding van burgemeester L.M. Schoots van Zevenhuizen-Moerkapel le is er voor bezoekers volop gelegen heid zich te mengen in de discussie. Op een informatiemarkt zullen de PvdA, Jonge Socialisten, Niet Nix, LAKS en FNV vertegenwoordigd zijn. Verder wordt het programma opge luisterd met een muzikale omlijsting. De verkiezingsbijeenkomst is een ge zamenlijk initiatief van tien PvdA-af- delingen uit de regio Midden-Holland. Alle belangstellenden zijn welkom in de Burgerhal, onderin het Goudse stadhuis aan de Markt. De informatie markt is open vanaf 19.30 uur. Het vervolg van het programma start om 20.00 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 43