addinxveen zingt uit volle borst alle vijftien van Wilhelmus Rommelmarkt van Stichting Woord en Daad "~n ftsintratuin ra Koninginnedag in "Zonnig Zuid" Open training bij Hockeyclub Afdelingsavond Plattelandsvrouwen Disco's in het Zuidhonk Koninginnedag enhetB.O.C. Koninginnedag op het Kerkplein A makelaardij o.g. NVM Het Wilhelmus, het huis van Oranje Rabobank Waddinxveen - Koninginnedag staat bij speeltuinvereniging Zonnig Zuid dit jaar in het teken van de W.K. voetbal. Veel voetbalactiviteiten voor jong en oud. Het feest begint om 11.00 uur met een optocht in sporttenue door de wijk. Om 12.00 uur gaat de bar open en de barbecue aan en om 13.00 uur beginnen de activiteiten, 's Avonds is er een kinderdisco en een Oranjebal. Waddinxveen - Op woensdag 6 mei j om 14.30 uur is er een open training bij hockeyclub Waddinxveen. Wie zin heeft om mee te doen, of wil komen kijken, is welkom. Voor hockeysticks en ballen wordt ge zorgd. Voor informatie: Xandra Rot teveel, 0180-631100. Benthuizen - Op 13 mei organiseert J de afdeling Benthuizen van de Ne- j derlandse Bond van Plattelands vrouwen een afdelingsavond met 1 als thema "gewoonten en gebruiken j in culinair Engeland". Spreker en gastheer op deze avond is Eric Kö- per (vinoloog). Het blijft niet alleen bij woorden, culinair Engeland is ook te proeven. De entree is voor 1 leden gratis, niet-leden betalen j /7,50. Waddinxveen - Vrijdagavond 8 mei houdt de Stichting Wijkwerk Dei Zuidpias in wijkgebouw Het Zuid-j honk een disco voor de jeugd van 11j tot en met 16 jaar. Aanvang 19.30 j uur, toegang ƒ2,50. De jongere kinderen komen aan bod j op zaterdag 9 mei. Aanvang 18.301 uur, toegang ƒ2,50. f Daarna kunnen de ouderen swingen f tijdens de disco voor dertig-plus-; sers. Aanvang 21.00 uur, toegang; ƒ5,-. Benthuizen - Het Benthuizer Ont moetingscentrum staat ook dit jaar I op de Koninginnemarkt met enve- J 0PPen trekken en een gezellig ter-j ras- Een mini-playbackshow met veel bekende artiesten is ook onder- j eel van het programma. DezeI show begint om 13.30 uur. In de pauze is er een demonstratie zelf- Verdediging. ^sluitend is er in het B.O.C. van jj 3 00 tot 17.00 uur een kinderdisco, oegang ƒ2,50. Het jaarlijkse Oran- lebal begint om 20.00 uur. ^venhuizen - Als vanouds is het er Plein op Koninginnedag omge ard tot snuffelmarkt. Een gezel- 8 P ein waar een ieder terecht kan y koffie, oliebollen en pannen- °e en maar ook voor heesters en 'token, leuke spulletjes en mooie boeken. Vanaf 9.30 uur is de koffie klaar. De opbrengst is be-1 stemd voor het on-j derhoud van de kerk. Door Sylvia van Doornen Waddinxveen - Vrijdagmiddag 24 april werd in het gemeentehuis het boekje "Het Wilhelmus, het huis van Oranje en het volkslied van Waddinx veen" officieel uitgereikt aan burge meester F. Jonkman. Ook wethouders M. Wientjens-van der Velden en J. Neele kregen een exemplaar overhan digd. Het boekje is uitgegeven ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van Rabobank Waddinxveen. Met de heren Gerrit van Ringelenstein en Ar- noud Ammerlaan van de bankinstel ling werd na afloop nog even nage praat over de totstandkoming en in houd van dit lezenswaardige boekje. In het boekje wordt op boeiende en populaire wijze de geschiedenis van het ruim vier eeuwen oude Wilhelmus belicht door de Waddinxvener dr. Bram Maljaars, docent Nederlands aan het Driestar College in Gouda. Uiteraard vind men in het boekje alle 15 coupletten. Door Waddinxveens historicus Cees Neven wordt in het boekje onthuld dat ook Waddinxveen over een eigen volkslied beschikt. Verder wordt in de uitgave de dit jaar 150 jaar oude Grondwet van Thor- becke behandeld in een voor jonge ren bedoelde tekst en komt de band van Waddinxveen met' het vorsten huis ter sprake. Volgens burgemees ter Jonkman zal het boekje er aan bijdragen beter met traditie en ge schiedenis om te gaan. Daarnaast is er in het kader van de Europese Unie volgens hem meer behoefte aan de eigen identiteit van het land. Het ei gen volkslied is hierbij van grote bete kenis en bevordert het saamhorig heidsgevoel. Een mooi voorbeeld van dit laatste is dat het volkslied door steeds meer mensen uit voile borst wordt meegezongen aan het begin van voetbalwedstrijden en bij het be halen van Olympisch goud en de we reldtitel door onze schaats(t)ers. We zijn op dat moment graag één met onze sporthelden. Met het oog op Koninginnedag werd het boekje diezelfde vrijdag ook uit gereikt aan alle leerlingen van de scholen voor het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs in Wad dinxveen. Door Karin van Langeraad Zevenhuizen-Moerkapelle - Morgen, Koninginnedag 1998, is er de jaarlijkse rommelmarkt van de Stichting Woord en Daad. De rommelmarkt wordt gehouden in dorpshuis Op Moer en naast de gebruikelijke rommelmarkt artikelen kunnen belangstellenden in het bezit komen van een goed werkende tweedehands computer. De opbrengst is bestemd voor een project van Woord en Daad, een visserijproject in Vadarevu, vissersdorp in India. Het komende jaar zijn er vele acties te verwachten van de Stichting. De opbrengst van de acties over veertien maanden, van 1 april 1998 tot en met 31 mei 1999, wordt namelijk door het Ministerie van Ontwikkelingssa menwerking verdubbeld. Vadarevu ligt aan de oostkust van India, in de deelstaat Andhra Pradesh. In het dorp leven ruim 120 vissersfamilies in hut ten die gemaakt zijn van takken en stro. Deze zijn niet bestand tegen de wervelstormen die regelmatig de oostkust van India treffen. Het jaarin komen van de inwoners van Vadare vu is nauwelijks voldoende voor de eerste levensbehoeften zoals voedsel en kleding. Vanwege de uitzichtloze situatie waren vele inwoners in de problemen'gekomen terwijl ook alco holgebruik een belangrijke oorzaak was van nog grotere problemen. Ten HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE KLEUR IN DE TUIN LIGT VOOR U KLAAR. Bellenplant of Fuchsia, staat graag in het zonnetje of halfschaduw. Deze hangfuchsia bloeit van april tot ver in de zomer. Keuze uit verschillende kleuren. Van 14.95 voor eerste hebben de bewoners beloofd niet meer te zullen drinken en actief bij te dragen aan het verbeteren van hun levensomstandigheden. Door hulp van de Stichting Woord en Daad is er de afgelopen jaren enige verbetering gekomen in de levensom standigheden. Er zijn inmiddels stormvaste betonnen huisjes en een school gebouwd en er is een zieken huisje met een polikliniek. De school telt inmiddels 800 leerlingen en ook 1100 volwassenen krijgen onderwijs. De Stichting Woord en Daad heeft daarmee de eerste nood gelenigd, maar het doel is uiteindelijk dat de bevolking sociaal en economisch zelf standig wordt. De Stichting Woord en Daad heeft besloten de komende drie jaar geld in te zamelen voor een project om de bevolking van Vadarevu is staat te stellen een zelfstandig leven op te bouwen. Ondermeer is daar een koel huis voor nodig om de vis die gevan gen wordt geschikt te houden voor menselijke consumptie. Met de op brengst van.de vangst kan dan voor zien worden in het eigen levensonder houd. De opbrengst is voor een project in India (foto Woord en Daad) - - Koninginnedag open an 10.00 - 17.00 uur. NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a, Tel. 0180-320527 - HET GROENE WARENHUIS CD Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. h ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 MAKELAAR

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1