Nesselande trekt stand gelijk in finale NK Geen finale voor Gouwestaete Florida 3 kampioen Goud voor turnster Daisy Walter BROUWER DE KONING Flyers heren 1 wint overtuigend Zestig jaar lid van O.S.S. e regio UITVAARTVERZORGING Ratjetoernooi op Koninginnedag bij HCW Beker voor Ingrid Oskam bij rolschaats- wedstrijd Tennisclub Zevenhuizen opent jubileum seizoen Bedrijfsvolleybal Hart van Holland/29 april 1998 pagina 9 Waterpolo Dames 1 thuis De return ORGEN Zevenhuizen - VC Nesselande speel de zaterdag in eigen huis voor een duizendkoppig publiek de tweede wedstrijd in de finale play-offs. Om in de race op het Nederlands kam pioenschap te blijven moest er ge wonnen worden. Na een enerveren de strijd wisten de Nesselanders met 3-0 te winnen (16-14, 15-12 en 15-6). Coach Mathieu bracht voor Nes selande het gebruikelijke basis team in het veld met Jochem de GruyterGijs Ronnes, Kristiaan van der Wel, Ferry van Hal, Arno van Sol- kema en Michiel van der Kuip. De eerste set verliep gelijk aan die van de eerste wedstrijd. De supporters van Nesselande zagen een PZ dat al snel op 10-1 voorsprong kwam. Coach Mathieu bracht Joost van der Hoek in het veld voor Gijs Ronnes. Langzaam maar zeker wist Nesselande met een ander aanvalspatroon punten te sco ren. PZ bleef nog overeind en wist naar een 7-14 stand te spelen. In deze fase maakten de Zevenhuizense spe lers geen fouten meer. Zij overleefden negen setpoints en met de opslag beurt van Arno van Solkema werd een 15-14 voorsprong bereikt. Michiel van der Kuip wist met zijn blokkering het beslissende punt te scoren: 16-14. In dé tweede set hielden de ploegen elkaar in evenwicht tot 10-10. Daarna wist Nesselande met een sterke mid den-aanval uit te lopen en zorgde Gijs Ronnes met zijn blok voor de eind stand 15-12. Piet Zoomers was in de derde set de weg kwijt en Nesselande kon daar dankbaar gebruik van ma ken. Door meer servicedruk en een betere midden-aanval bezorgde Nes selande Piet Zoomers een 3-0 neder laag met 15-6 als laatste setstand. Vanavond, woensdag 29 april, is de derde wedstrijd in Apeldoorn, aan vang 19.30 uur. Deze wedstrijd is cru ciaal voor de strijd om het Neder lands kampioenschap. De druk ligt nu geheel bij Piet Zoomers en Nesselan de kan bij winst zaterdag 2 mei om 19,00 uur in het dorpshuis Swanla het karwei afmaken. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen weekend speelde dames 1 van Gou westaete play-off-wedstrijden voor een plaats in de finale van het lands kampioenschap. In een bomvol gouwebad De Sniep werd zaterdag de thuiswedstrijd tegen Keiler Keukens/ Donk met 14-7 verloren. Zondag wa ren de Goudsen eveneens te sterk voor de Waddinxveensen; in zwem bad De Tobbe werd het 13-6. De finale zal gaan tussen Keiler Keukens/Donk en ZWV/Nereus dat Damixa/Ravijn wist te verslaan door in de uitwed strijd met 9-9 gelijk te spelen; thuis was de wedstrijd met 7-7 geëindigd. De Gouwestaetedames waren niet opgewassen tegen de sterke Goudse ploeg. Reeds in de eerste periode stonden zij met 3-1 achter. Alleen Wendy de Frankrijker wist te scoren (2-1). ook in de tweede periode bleek de ploeg, geen vuist te kunnen maken tegen de Goudse ploeg. Ook hier wist alleen Wendy tot scoren te komen (4- 2). Na 6-3 door Heike Koglin in de derde periode, liep Donk verder uit en kon de jarige Cindy de Geus pas 9-4 laten aantekenen. In de vierde perio de scoorde Mirjam Overdam 10-5, Sandra Berckenkamp 11-6 en Wendy de Frankrijker 11-7 uit een viermeter. Hierna liep Gillian van den Berg tegen haar derde p-tje op en kon Donk de eindstand bepalen op 14-7rt>pmerke- lijk, of wellicht juist niet, was dat veel beslissingen in het voordeel van Donk werden uitgelegd. Feit was dat Donk liefst vijf viermeters kreeg toebe deeld. Ook in de uitwedstrijd was Donk de sterkste. Gouwestaete begon góed met een doelpunt van Wendy de Frankrijker, doch scoorde Donk vier keer op rij. In de tweede periode kwam Gouwestaete sterk terug en leek het nog een spannende wedstrijd te worden. Ingrid van Veen scoorde 4- 2 en Mirjam Overdam, Marion van Hooft en Gillian van den Berg brach ten halverwege de wedstrijd de stand op 5-5. In de derde periode werd Gou westaete ineens royaal getrakteerd op U20, waardoor Donk uitliep naar 8- 6. Alleen Mirjam wist te scoren. Met wederom een derde p-tje voor Gillian van den Berg kon Donk in de vierde periode de score nog wat opvoeren en de eindstand bepalen op 13-6. Waddinxveen- Dit weekend is bij bad mintonclub Invictus een jeugdteam kampioen geworden, nadat Florida 2 vorige week kampioen werd, was nu de beurt aan het derde team. Nogspelend onder de oude clubnaam ging Florida 3 dit weekend naar Aigis om daar het kampioenschap probe ren binnen te halen. Maarten Bakker speelde als eerste heer en won gemak kelijk met 1-15 en 1-15. Tweede heer Tim Kalkman had in zijn enkel weinig te vertellen en verloor. De eerste dame Bianca Boeters ging voortva rend van start, de eerste set won ze zonder moeite, de tweede set ging zo [nogelijk nog makkelijker (3-11, 4-11). De tweede damesenkel werd ge speeld door Leonie Sloof. Deze ver iep soepel en werd gewonnen met 3- '1 en 6-11. Rienke Teerink en Tim Kalkman bleken een goed koppel en speelden de tegenstander gemakke lijk uit, waardoor de wedstrijd werd gewonnen. Door deze winstpartij werd het team kampioen in hun klas se. De tweede mix werd daarna verlo ren, maar de dubbels werden gewon nen, waardoor er met 2-6 gewonnen werd. Een mooie strijd was er tussen Florida 8 en Delft 4. Voor de wedstrijd begon, stond Florida eerste, maar had een wedstrijd meer gespeeld. Erik Kra nendonk speelde de eerste herenen kel. Hij won met tweemaal 15-9. Daar na speelde Alain Kruijf een ongeloof lijk spannende driesetter. Alain won de eerste set met 18-15, maar kon het in de tweede niet volhouden en ver loor deze met 11-15. in de derde set ging het gelijk op, maar net op het laatste moment kon de tegenstander de winst grijpen en werd het 1-1Anni- ka de Jong speelde ook een driesetter. En ook hier was de derde set het spannendst. Dit keer won het Invic- tus-lid. Angela Jansen won redelijk gemakkelijk en ook de twee mixen werden gewonnen. De spannendste wedstrijd was waarschijnlijk de dub bel van Erik en Alain, in de eerste set was de spanning al om te snijden;' na een vermoeiende set werd het 18-17. De tweede set ging ruim verloren met 8-15, maar de heren kwamen goed terug in de derde. Wederom werd er bij 13-13 verlengd en weer konden Erik en Alain de verlenging winnend afsluiten; het werd 18-16. Ook Annika en Angela maakten er een driesetter van, hier waren de ver schillen per set alleen veel groter. Florida won uiteindelijk met 7-1. Woerden/Zevenhuizen - In de Dr. Dijkstrasporthal in Woerden werden op zaterdag 25 april de regionale turn- «mpioenschappen-E gehouden. Een aantal meisjes van de selectiegroep va?. OSS-Zevenhuizen heeft aan deze individuele wedstrijden meegedaan. jn de categorie meisj es van 8 en 9 j aar ™d OSS ingeschreven met één turn- er- Marisa van Rijs had vorig jaar al nagedaan en toonde duidelijk voor dgang. Vooral op de brug-ongelijk let zij een goede oefening zien met een gehurkte salto achterover als af dong. Zij behaalde op de 4-kamp 28.95 punten een gemiddelde van een zeven en eindigde in de bo- enste helft van het klassement: 23e "een veld van 48 deelneemsters. h- jer.categ°rie meisjes 10 en 11 jaar a<| OSS 8 deelneemsters op een to- 81 aantal deelneemsters van 42. Ca- rola Warnders deed voor de eerste keer in deze categorie mee. Zij voerde haar oefeningen op brug-ongelijk, evenwichtsbalk en lange mat keurig uit. Omdat ze op het onderdeel sprong over de kast 0,00 punten be haalde, eindigde zij uiteindelijk op de laatste plaats met een puntentotaal van 20.35. Ook llona Gritter debuteerde in deze leeftijdscategorie. Met een heel con stant geturnde vierkamp wist zij een totaal van 26.65 te behalen. Daarmee eindigde zij op de dertigste plaats. De oefeningen van Melissa Visser, Yvon ne Westdijk, Annette van de Berg, Connie van de Meer, Jolien van Dam en Daisy Walter waren moeilijker van samenstelling. Melissa turnde een goede wedstrijd en behaalde met 29.45 punten een plaats in de midden moot: 22e. Yvonne liet vooral op de lange mat een zeer goede oefening zien. Zij werd sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37- - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Flyers heren 1 wint met grote cijfers van Rebound. Heren 1 begon niet goed aan de laat ste wedstrijd van de competitie en tot halverwege de eerste helft kon Re bound makkelijk bijblijven. Hierna kwam Flyers beter in het spel en be gon de scoremachine te draaien. De eerste helft werd afgesloten met 41- 29. De tweede helft was meer formali teit dan wedstrijd. Rustig spelend en steeds scorend vergrootte Flyers de voorsprong. Uiteindelijk werd het 95- 52. Topscoorder: Richard Hageman met 23 punten. Jongens kadetten 1 deed in de laatste hiervoor beloond met maar liefst 8.70 punten, de hoogste score van de dag op dit toestel. Met een totaal van 30.35 punten werd Yvonne 12e. Annette turnde een hele goede wedstrijd. Vooral op balk kwam zij goed uit de voeten met een 5e plaats in het totale deelnemersveld. Zij werd met 30.60 punten lie. Connie viel met 31.45 punten net buiten de prijzen. Zij werd 8e en kan terugzien op een hele goede wedstrijd zonder grote fouten. Jolien en Daisy, die in de turncompe- titie al verschillende keren hoog ein digden, streden samen om de verde ling van het goud en het zilver. Jolien moest één keer vroegtijdig de balk verlaten en trok daardoor ditmaal aan het kortste eind.. Met een totaal van 33.20 punten werd zij tweede. Daisy behaalde met een zeer fraai uitge voerde sprong het hoogste cijfer van alle deelneemsters op deze dag: maar liefst 9.80. Mede daardoor wist ze Jo lien met 0.10 voor te blijven en behaal de zij met 33.30 de gouden medaille. In tie categorie meisjes 12 en 13 jaar tenslotte leverde O.S.S. twee van de dertig deelneemsters in de personen van Maaike Hendriks en Marije Grootendorst. Maaike deed voor het tweede jaar mee en wist zich ten opzichte van 1997 aanzienlijk te verbeteren. Werd ze in 1997 nog laatste, dit keer behaal de ze met 25.95 punten de 21e plaats Marije deed voor het eerst mee in deze categorie. Vooral op lange mat deed zij het erg goed: 8.10 punten. Met een totaal van 26.65 werd zij 17e. Voor GERANIUMS en PERKGOED nog 1 week te vroeg maar keuze in VASTE PLANTEN en VIOLEN genoeg! EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a. pootaardappelen, plantuitjes, zaden, tomaten, witvrije komkommers, kroten, tuinbonen, kool- en slaplanten enz. Bonenstokken, broeiramen, meststoffen, aardbeiplanten enz. KWcKc GEEN KOOPAVOND! VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 wedstrijd van zich spreken door in een uiterst spannende wedstrijd kam pioenskandidaat Grasshoppers met een nederlaag naar huis te sturen. Lange tijd had Flyers het initiatief, maar Grasshoppers bleef steeds dicht in de buurt en kwam zelfs twee minuten voor tijd op voorsprong. Maar Flyers bleef rustig en pakte een mooie overwinning. Uitslag 73-71. Topscoorder: Vincent Hageman met achttien punten. Meisjes aspiranten 1 kon het niet red den tegen de kampioen Voorburg. Uit slag 21-92. T opscoorder: Esther Klein- hoonte van Os met acht punten. Waddinxveen - Op donderdag 30 april wordt het traditionele Ratjetoernooi gehouden bij de Hockeyclub Wad dinxveen. Op miniveldjes worden wedstrijdjes gespeeld. Zoveel moge lijk leden van alle leeftijden en hun ouders doen mee aan dit jaarlijks te rugkerend festijn, waar het gaat om sportiviteit en spelplezier. Om half 3 speelt heren 1 een competitiewed strijd tegen De IJsseloever. Deze bela den wedstrijd, die eerder met 3-2 door de Waddinxveense heren werd ge wonnen, moet over gespeeld worden door de Hockeybond. De heren staan op rand van degradatie dus elk winst punt is belangrijk en men hoopt op veel publiek. Zaandam/Moerkapelle - Zaterdag 18 april werd in Zaandam de tweede rol- schaatswedstrijd van dit jaar voor de B-klassen gehouden. Aan deze wed strijd deden drie leden van Rolling'90 mee. Zij kwamen uit in de klasse van de pupillen. Ingrid Oskam behaalde bij het vrijrijden een tweede plaats en mocht een beker mee naar huis ne men. Haar zus Maria kwam te vallen en werd vijftiende. Kathy Hoogen- doorn werd zeventiende. Bij het figuur rijden ging het allemaal iets minder. Ingrid en Maria Oskam hadden op 22 maart een tweede bondstest voor figuurrijden behaald. Daardoor kwamen ze zaterdag in een hogere klasse uit en moesten ze figu ren rijden waar ze nog weinig op had den kunnen oefenen. Maria werd elf de en Ingrid dertiende. Zevenhuizen - Het dertigjarig bestaan is voor het bestuur van Tennisclub Zevenhuizen mede aanleiding ge weest de voorgestelde verfraaiingen en verbeteringen van het tennispark versneld te realiseren. Tijdens de winterstop is er hard ge werkt aan de verfraaiing. Het terras is opnieuw aangelegd en voorzien van het TZ-logo. Een deel is verhoogd zo dat het spel op baan twee beter te volgen is door de toeschouwers. Een pergola verdeelt het terras in gezelli ge zitjes. Binnenkort volgt de verdere aankleding met bomen, planten en klimmers. Ook de keuken is aange past aan de eisen van de tijd. In mei wordt gestart met de aanleg van een milieuvriendelijke berege- ningsinstallatie om de bespeelbaar heid van de banen te optimaliseren. In dit.jubileumjaar zijn allerlei toer nooien door de evenementen- en lus trumcommissie van een feestelijk tintje voorzien. De competities zijn inmiddels van start gegaan. Nieuwe leden zijn welkom, want de wachtlijst is aan het begin van dit seizoen weggewerkt. Voor inlichtin gen: secretariaat TZ, Marjan Poorter, telefoon 0180-632327. Getuigen gezocht van aanrijdijng zilverkl. Toyota woensd 15/4 ca 16.00 uur parkeerkpl. Passage 614213 Fam Brandwijk van harte met jullie 12,5 jaar. Tot zaterdag! De feestcommissie Ronald en Carla al 12,5 jaar een gelukkig paar. Van harte JWSVJ en de Italy-gangers Zevenhuizen - Het jaarlijkse bedrijfs- volleybaltoernooi vindt plaats op de zaterdagen 16 mei en 6 juni in dorps huis Swanla. De toegang is vrij en ie dereen is van harte welkom. Zevenhuizen - Mevrouw Bep Meyer en de heer Cor Zweere werden door het bestuur van gymnastiekvereniging O.S.S./Be Fit onlangs verrast met een taart en bloemen omdat zij zestig jaar lid zijn van de vereniging. foto O.S.S./Be Fit)

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9