P..LITI E Dada: lust en must voor jong en oud Nestvlotten maken voor de zwarte stern Bart van Mand-lD U BERICHTEN deHaij van d e r W ende Gerrit van Kralingen Hart van Holland/6 mei 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten I Zevenhuizen Waddinxveen Boskoop Uitvaartverzorging wBroekema Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. 29.000 exemplaren DVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Mef eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN 11 Voor ons nog onverwacht heeft de Heere uit ons midden j weggenomen onze lieve broer, zwager en oom echtgenoot van T. Gersie in de leeftijd van 66 jaar. Gouda, 3 mei 1998 namens de familie, C. van Kralingen Moerkapelle Woning-inbraken: Op 1 mei is ingebro ken in een woning aan de Rottekade. Bij deze inbraak is tevens een rode Mercedes ontvreemd. Geweld met letsel: Op 2 mei rond 1.30 uur kreeg een 21-jarige inwoner van Zevenhuizen aan de Vlietkade een klap van een tweetal mannen, die ver dacht bij een woning in de buurt lie pen. De kaakslag kwam hard aan en hierdoor viel het slachtoffer op de grond. De twee mannen renden ver volgens weg in de richting van Rotter dam-Zevenkamp. De man die sloeg was een blanke man van circa 1.90 meter, normaal postuur, lang haar tot up de schoudersHij droeg een groen/ Blauwe jas en een spijkerbroek. De Bfder man heeft een getint uiterlijk, is j/rca 1.85 meter heeft een snor en krullend zwart haar (blokhead). Auto-inbraken: In de nacht van 3 op 4 me' 's ingebroken in twee auto's. Een j*uto stond geparkeerd aan De Meer koet. Er is geprobeerd een slot te for- ceren, maar toen dat niet lukte is een fuit geforceerd. Er wordt een radio- tdspeler vermist. De andere auto nd geparkeerd aan De Iep. Een raam is geforceerd en er wordt een luidspreker vermist. üudrijfsinbraken: me' even voor 3.30 uur is inge- 1°*®^ een bedrijf aan het Konin- L e'minaplein. Een ruit is gefor- u, j 's no8 niet bekend wat wordt vermist. 2t)fnPart'j: april heeft rond D ,u"r aan de Sniepweg een vecht- 'i Plaatsgevonden. Daarbij is een 23-jarige man gewond geraakt aan zijn been en borstkas. Een 23-jarige man uit Waddinxveen werd door twee auto's klem gereden toen hij weg wilde rijden. Uit de auto's stapten acht personen met bivakmut sen en knuppels. Deze mannen heb ben de ruiten van de auto vernield en tevens klappen uitgedeeld aan de man. Vervolgens ging de groep te voet en met de auto weer weg. De 23-jarige man herkende in de groep twee man nen van 20 en 24 jaar, die eveneens afkomstig zijn uit Waddinxveen. Hij is vervolgens naar de woning gegaan van deze mannen aan de Limaweg en heeft daar vernielingen toegebracht. Ook een 25-jarige man uit Waddinx veen wordt verdacht van het plegen van vernielingen. Vanwege de vernie ling aan de woning zijn de 23- en de 25- jarige man aangehouden. Deze beken nen de vernielingen te hebben ge pleegd. In verband met de vechtpartij zijn de 20-, 24- en 26-jarige mannen uit Waddinxveen aangehouden. De 26-ja- rige man heeft bekend betrokken te zijn geweest bij de vechtpartij. De 20- jarige man en de 24-jarige man ont kennen daarbij betrokken te zijn ge weest. Het onderzoek loopt, de politie is op zoek naar getuigen. Getuigen kunnen zich melden bij de politie IJs- sel en Gouwe, telefoon 0182-621666. Diefstal mobiele telefoon: Op 30 april is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een mobiele telefoon. Deze is gestolen op 30 april tussen 11.00 en 12.00 uur op de rommelmarkt op het Beukenhof. Verkeersgeweld: Op 30 april rond 18.00 uur vond op de kruising van de Zijde met het Noordeinde bijna een Ifag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Albert R, ousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Kinderen zijn kunstenaars bij uit stek. Ze hebben veelal een onein dige en ongeremde fantasie die de mooiste kunstwerken oplevert als ze gaan tekenen, schilderen of knutselen. Toen ik hoorde over een kunst tijdschrift voor kinderen wil de ik daar direct meer van weten. Via de uitgever, Stichting Plint, kreeg ik een exemplaar van 'DADA, kunsttijdschrift voor kinde ren van 6 tot 106' in handen. Dit februari-nummer staat geheel in het teken van de Cobra-beweging. Deze kunstbeweging, waartoe onder an dere Karei Appel en Corneille beho ren, is nou net een vorm van kunst die alles met 'kinderkunst' te maken heeft. Als kunstminner, maar zeker niet kunstkenner maak ik een enthou- siaste start. Veel kom je dan te weten in DADA, over het ontstaan van Cobra bijvoorbeeld en waar komt die naam 'Cobra' vandaan? De naam bestaat uit de beginletters van de steden waar de oprichters woonden of werkten: CO van het Franse woord voor Kopenha gen, BR van Brussel en A van Amster dam. De overeenkomst met de kinderkunst wordt ook duidelijk: "....Ze wilden als een kind weer vrij zijn. Als je kind bent, mag je tekenen wat je wilt. Je mag fantaseren en gekke beesten be denken. Je hoeft niet perse een kunst opleiding te hebben om een mooie teke ning te kunnen ma ken. De Cobrakunste naars zagen dat." Na veel informatie, leuke en mooie verha len en vooral ook de prachtige illustraties denk ik aan de onder titel van DADA "voor kinderen van 6 tot 106" en vraag me af of kinderen van onge veer 6 jaar met dit blad uit de voeten kunnen. Nou, lees dan gewoon verder en wordt razend en thousiast bij het hoofdstuk KUNST WERK. Dit verhaalt over een project van een basisschool die de Cobra-beweging als thema gebruikte. Het resultaat werd in een tien dagen durende expositie op het gemeentehuis tentoongesteld. Geweldig! Het is overigens mogelijk voor scho len in Nederland om een lespakket hierover aan te vragen (telefoon 076- 5018276); lijkt me een aanrader! Misschien nog wel leuker voor kinde ren is "Abracadabra Cobrarood". Met deeg, verf en karton je eigen cobrakunst maken. Dat ga ik zeker doen met mijn telg van 7. En cobra koekjes, die moeten dan toch ook te bakken zijn? DADA eindigt met "Dada-data": infor matie over het Cobra Museum voor Moderne Kunst in Amstelveen met activiteiten die daar in verband met 50 JAAR COBRA georganiseerd wor den. Dada belandt bij mij niet op de stapel tijdschriften maar krijgt een plaatsje in de boekenkast. En neem maar van mij aan dat dat een ereplaatsje is! S.M. DADA is een uitgave van Stichting Plint, poëzie en beeldende kunst. Verkrijgbaar in (lang niet alle) boekhandels en museumwinkels. Rechtstreeks bestellen bij Plint, dat overigens ook prachtige poëzie- kaarten en -posters uitgeeft, is mo gelijk. Een jaar-abonnement (5 nummers) kost ƒ42,50. Voor meer informatie: Stichting Plint, Postbus 164, 5600 AD Eindhoven, telefoon 040-24.54.001. aanrijding plaats tussen een automo bilist en een groepje van zes fietsers. De fietsers gaven de automobilist geen voorrang waardoor deze hard moest remmen. Dit gaf over en weer de nodige ergernis en de bestuurder van de auto stapte uit. Na een woor denwisseling heeft de 22-jarige be stuurder uit Boskoop een 30-jarige Waddinxvener uit de groep fietsers een kopstoot gegeven. Vervolgens is de automobilist in zijn auto gestapt en weg gereden. Later heeft hij zich bij de politie gemeld. Hij verklaarde zich bedreigd te voelen, doordat hij in de minderheid was. Auto-inbraken: Op 2 mei is ingebroken in een auto die stond aan de Bosweg. Een ruit is ingeslagen en er wordt een mobiele telefoon vermist. Aanrijding: Op 4 mei rond 6.15 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de kruising Snijdelwijklaan met de Bosweg. Een 44-jarige man uit Bos koop reed met zijn auto de kruising op richting het Noordeinde, maar zag daarbij een fietser uit Boskoop over het hoofd. De fietser is met letsel aan het gelaat overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Door Karin van Lanaeraad Waddinxveen - De jeugdleden van de Vereniging Natuur- en Milieu Educatie gaan eens per maand met elkaar en onder deskundige begeleiding de natuur in. Zondag 3 mei was dat het geval en voor deze dag stonden de nestvlotten voor de zwarte stern op het programma. Deze vogels worden regelmatig in het natuurgebied 't Weegje gesignaleerd, echter de juiste broedgelegenheid ontbreekt. De natuur wordt op deze manier een handje geholpen. De zwarte stern nestelt veelal op drijvende waterplanten nabij open water in zeer natte weilanden. Van deze soort is het aantal broedparen sterk in aantal afgenomen en in veel gebieden is de zwarte stern als broedvogel verdwenen. Op plaatsen waar een geschikte nestgelegenheid ontbreekt, kan het uitleggen van vlotjes uitkomst bieden. De kinderen die meegaan en hun begeleiders ontmoeten elkaar in 't Weegje. Nadat de 'stern expert' de kinderen uitleg heeft gege ven over de vogels en hun eigen schappen, met name over de broed tijd en -plaatsen, gaat het gezelschap op pad. Gewapend met de voorberei de vlotjes, touw en stenen (voor bal last) gaan zij het veld in. Onderweg is al voldoende te zien. Van vliegen en naaktslakken tot vogels die bestu deerd worden door meegebrachte verrekijkers. Uiteindelijk wordt de plaats bereikt waar de vlotjes te water worden gela ten. De vlotjes worden verankerd met behulp van de meegebrachte stenen en touw. Tot slot wordt het vlot be dekt met planten en bagger uit de sloot. Dit zal de vestiging van de zwar te sternen bevorderen. Op deze wijze leren de kinderen die deelnemen aan de maandelijks terug kerende expedities spelenderwijs veel over natuur en milieu. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Me/as Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3