Hef verloop van de verkiezingen in Boskoop Fietstocht 55-plussers Vrouwenbond FNV viert 50-jarig bestaan De Sperwer Kaartavond Gouwe Rijders VW Boskoop Boomkwekerij kanotocht De Trekvogels vierde op NK midgetgolf Natuurwandeling Gouwebos Rommelmarkt Bingo 55-plussers WSV-koploper L. Willemen houdt B. Jansen op afstand linxveen-l »P Extra 'kleintjesbus' in Waddinxveen Geraniummarkt Discomaand in De Paddestoel Bingo in De Boog Hart van Holland/13 mei 1998 pagina 16 Door Svlvia van Doornen Boskoop - Even een blik in de hal van het gemeentehuis tijdens de verkie zing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal op woensdag 6 mei jongstleden. De Bos- koopse kiezers wachten met de op roepkaart in de hand geduldig hun beurt af om de stemcomputer hun politieke voorkeur kenbaar te ma ken. De opkomst bleek lager dan in '94; toen stemde 85,4% van de kies gerechtigde bevolking van Boskoop, terwijl nu 80,7% kwam stemmen. De WD kwam, wat Boskoop betreft, als grote winnaar uit de bus. Deze partij kreeg de stem van 2699 kiezers (30,6% in '98 25,3% in '94). Verder was in de gemeente Boskoop de uit slag als volgt: PvdA: 1730 stemmen (19,6% in '98 14,1% in '94); CDA: 1975 stemmen (22,4% in '98 28,4% in '94); D66: 711 stemmen (8,1% in '98 14,5% in '94); AOV-U55+: 35 stemmen (0,4% in '98 2,3% in '94); Groen Links: 530 stem men (6,0% in '98 3,1% in '94); CD: 49 stemmen (0,6% in '98 2,7% in '94); RPF: 390 stemmen (4,4% in '98 3,7% in '94); SGP: 293 stemmen (3,3% in '98 3,2% in '94); GPV: 85 stemmen (1,0% in '98/ 1,0% in '94); SP: 172 stemmen (2,0% in '98/0,5% in '94); overige: 145 stemmen (1,6% 1,2% in '94). Waddinxveen - Op dinsdag 19 mei or ganiseert het seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk de tweede fietstocht van dit sei zoen. De tocht van ongeveer 40 kilo meter gaat deze keer richting Pape- kop-Oudewater. Bij goed weer ver trekt de groep om 10.00 uur vanaf het Anne Frankcentrum. De kosten voor deelname bedragen ƒ4,- per persoon (inclusief 3 consumpties). Alle en thousiaste fietsers van 55 jaar en ouder zijn welkom. Ffet is niet nodig zich van te voren op te geven, Men kan op de dag zelf inschrijven. De volgen de fietstochten zijn gepland op de dinsdagen 16 juni, 14 juli, 11 augustus, 15 september en 13 oktober. De Vrouwenbond FNV bestaat dit jaar vijftig jaar. Op 16 mei is er een groot feest voor alle leden op de Paasheu- vel in Vierhouten. Flet feest begint met een officieel gedeelte met toe spraken van onder andere Wil Eijben en Karin Adelmund. Na het officiële gedeelte zijn er verschillende optre dens en activiteiten en om 14.00 uur vindt de trekking van de loterij plaats door Maria Henneman, Ilona Hofstra en ex-voorzitter van de Vrouwenbond FNV Hilde ter Doest. Op het terrein is een overzichtsten toonstelling van 100 jaar Vrouwenar beid en een overzichtstentoonstel ling van 50 jaar Vrouwenbond NW/ FNV. Waddinxveen - Postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een con cours vanuit Creil. Weersgesteldheid: kalme zuiden wind. Afstand 349 kilo meter. In concours 436 duiven. Gelost om 8.00 uur. Aankomst eerste duif 11.20 uur. Aankomst laatste duif 11.49 uur. Snelheid eerste duif 1730 meter per minuut. Uitslagen (1 tot en met 10): 1. J.A. Troost, 2. R.A. van der Made, 3. J. Toor, 4. M. Verbeek, 5. en 6. E. Van Beek, 7. Davy Hofman, 8. H. Vink, 9. en 10. H. Metselaar. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 14 mei haar traditionele kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond wor den vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Inschrijven kan bij Hotel De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: De Dijk op 14 en 15 mei in het Paard Den Haag; De Chippendales 'Classics' op 5 de cember in het Nederlands Congresge bouw Den Haag; Anthony Cleopatra op 5, 6 en 7 juni in Poederoyen en Muiden; Golden Earring Unplugged op 11 oktober in het Nederlands Con gresgebouw Den Haag; Hot R&B op 30 mei in de Groenoordhallen Leiden; Drie Lande Gospel Festival op 23 mei in Kerkrade; Passepartout Dauwpop en Motorhead op 21 en 22 mei in Hel- lendoorn; Pinkpop van 30 mei tot en met 1 juni in Landgraaf. Boskoop - Op zaterdag 16 mei wordt voor de vijftiende keer de Boskoopse Boomkwekerij kanotocht gevaren. Door de jaren heen heeft de route steeds een ander verloop gekregen. Voorheen werd gestart aan het Reij- neveld, de laatste jaren bij het clubge bouw van de organiserende Boskoop- se kanovereniging 't Schouwtje. Ook dit jaar belooft het een fantas tische tocht te worden. Uit het hele land zullen kanovaarders naar Bos koop afreizen voor de tocht van onge veer 17 kilometer door het kwekerij- gebied van Boskoop. Voor kanova rend Nederland de enige gelegenheid om hier een keer te varen. Normaal gesproken is er immers geen doorko men aan met al die bruggen en slui zen. De clubleden zullen deze dag druk in touw zijn om deze talrijke obstakels te bedienen en vragen bij deze enig begrip voor het mogelijke ongemak. Dit jaar is de altijd weer prachtige Rozenlaan en een gedeelte van het Reijerskoop in het parcours opgeno men. De boomkwekerijen laten zich in deze periode van het jaar van haar beste kant zien, veel gewassen staan in volle bloei. Een ieder die beschikt over een beet je kano-ervaring en in bezit is van een kano is van harte uitgenodigd deel te nemen aan deze recreatieve toer tocht. Voor een klein bedrag aan in schrijfgeld krijgt men twee consump ties en ene typisch Boskoopse herin nering na afloop. Overigens is ieder een die geïnteresseerd is in kanova ren en in de Boskoopse kanovereni ging van harte welkom bij het clubge bouw. Dit is te vinden op het terrein van de NS aan de Parklaan. Er wordt gestart om 10.00 uur en de tocht zal daar om circa 16.00 uur ook eindigen. Onderweg kan op een aantal aangege ven plekken gestopt worden voor een picknick. Waddinxveen - De kleintjesbon die regelmatig te vinden is in het Hart van Holland kan op verschil lende plaatsen in het versprei dingsgebied ingeleverd worden in een 'kleintjesbus'. Met ingang van heden kunnen inwoners van Waddinxveen op twee locaties te recht om hun 'gratis kleintje' in te leveren. Naast het adres Dorp straat 33 (Heemskerk elektra) kan men nu ook terecht bij de Cl000- supermarkt aan de Passage 208. Boskoop - De KMTP/Groei en Bloei afdeling Boskoop organiseert op vrij dag 15 en zaterdag 16 mei een gera niummarkt in de showtuin bij het voormalig hotel aan de Zuidkade. Op zaterdag is er tevens een demonstra tie "buxus vormsnoeien". De tuin is op beide dagen geopend van 10.30 tot 17.00 uur. Waddinxveen - In de maand mei orga niseert wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel twee disco's voor de jeugd. Op 15 mei is de "Party in de Paddie" voor jongeren van 9 tot en met 14 jaar. De disco is van 19.15 tot 21.30 uur. De entree bedraagt ƒ1,50. Op vrijdag 29 mei van 19.15 tot 22.00 uur is de "Cartoon-disco". Waddinxveen - Op vrijdag 15 mei wordt in buurtcentrum De Boog een bingo gehouden. De zaal gaat om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. Zondag 17 mei Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uur ds F. Bos. Herv. Immanuel 9.30 uur ds F. Bos; 17.00 uur sow Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank 18.30 uur L. v. Rikxoort, Ridderkerk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur rev. drs F.H. Sachs. Herv. gem. 9.30 uur ds L. v. Nieuw- poort; 18.30 dr J. Haitsma. De Stek 9.30 uur ds MD vd Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- laar; 18.30 uur drs W. v. Domselaar, Ter Aar. Chr. Geref. kerk 9.30 uur drs Th. Peppink, Kampen; 15.00 uur (in zorgcentrum) ds H. de Bruijne, Den haag; 18.30 uur ds J. Bos, Aarlander- veen. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. Boskoop/Baarn - Op het terrein van De Duinholers in Baarn werd het Ne derlands Kampioenschap midgetgolf voor drietallen dames en zestallen heren gehouden. Het lag in de bedoe ling dat De trekvogels met zowel een héren- als damesteam mee zou doen, maar de heren slaagden er niet in om door de voorronde te komen. De da mes werden direct tot het hoofdtoer nooi toegelaten. Inzet van dit Nederlands kampioen schap was, naast de titel, plaatsing voor het toernooi om de europacup van 7 tot 10 oktober in Paderno (Ita lië). De Trekvogels begon met Marianne Groenendijk, Irene Blanken en Corrie Vermeulen. Els van der Stroom start te als reserve. Het Boskoops dames team begon met ronden van 113 en 116 en stond daarmee al zo'n zestien slagen achter op de nummer drie, ti telkandidaat Geldrop. Een groot strui kelblok vormde de 'wijdslag', een baan waarop de bal zo'n 25 meter ver moet worden geslagen. De cirkel waarin moet worden geput is ook een stuk groter, en dat maakte het er alle maal niet gemakkelijker op. De eerste dag werd afgesloten met een ronde van 121 en een vierde plaats met 350 slagen. Op de tweede dag werden er vier ron des gespeeld. In de eerste ronde lie ten de Boskoopse dames goed midgetgolf zien en dat resulteerde in een ronde va'n 109 slagen. Daarnet werden zeven slagen op het als twee de geklasseerde Hole Ridders terug gepakt. In de daarop volgende ronde werd het gat met de drie koplopers steeds groter. Echter, de vierde plaats van De Trekvogels kwam geer moment in gevaar. Met een totaal van 821 slagen werd een keurige vierde plaats behaald. Groot was de span- ning in de laatste ronde, toen Aal smeer zeven slagen moest goec ken op Hole Ridders en vijf op drop. Wonder boven wonder lu. het de dames van Aalsmeer om de eerste plaats over te nemen met 74" slagen en daarmee konden zij de reis naar Italië vast gaan boeken. HoleRid- ders werd tweede met 749 en Geldrop derde met 751 slagen. Bij de heren werd titelhouder Gd drop kampioen van Nederland met een enorme voorsprong. Spelend voor Geldrop is ook Ruud Slappende! enkele jaren geleden nog uitkomend voor De TrekvogelsRuud heeft al ai meerdere Europese kampioenschap pen meegedaan, alsmede aan de We reldkampioenschappen, enkele jaren geleden. Voor Ruud is dit echter de eerste keer dat hij in een team speelt dat aan de Europacup gaat deelne men. Met 1235 slagen werd zijn team glorieus kampioen en had maar liefst een voorsprong van 46 slagen op Hole Ridders uit Ridderkerk (1281). 1 Maatveld uit Almelo werd derde met 1282. Waddinxveen - Vrijdagavond 15 mei kunnen belangstellenden een natuur wandeling onder begeleiding meema ken in het Gouwebos. De wandeling wordt georganiseerd door de Wad- dinxveense werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. In het Gouwebos, gelegen tussen Waddinxveen en Boskoop, zijn vele zangvogels te beluisteren en mogelijk ook de rugstreeppadden. Het weidegebied is op zich uniek door de aanwezigheid van vele weidevo gels die er broeden en hun jongen grootbrengen. Zo broeder er onder andere de grutto, kievit, tureluur, scholekster, visdief en slobeend. Van af de dijk heeft men een mooi uitzicht! over het gebied en kan men genieten: van de vogels met hun jongen. Aange raden wordt een verrekijker mee te nemen. De wandeling start om 19.3U uur bij het Wilgenlaantje aan het be^ gin van het Gouwebos in Waddira- veen. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Waddinxveen - Op zaterdag 16 mei wordt voor de 17e keer de rommel- markt/bazar van de Gereformeerde kerk gehouden op het evenementen terrein tegenover zwembad De Sniep. Op de markt zijn veel bruikbare spul len te koop. De opbrengst is bestemd voor een aantal goede doelen en de Gereformeerde kerk in Waddinxveen. Bijna 200 vrijwilligers zijn op die dag bezig met het verkopen van allerlei spullen die vanaf februari bijeen zijn gebracht. Alles is gesorteerd en nage keken. Er zijn meubelen, kleding, boe ken, platen, keukenspullen, witgoed, radio's, televisies, bloemen, planten, handwerken, speelgoed, glaswerken nog veel meer. Ook zijn er leuke spel letjes te doen,is er een Rad van Avon tuur en een gezellig terrasje, ledereen is welkom van 9.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen - Op dinsdag 19 mei is i vindt plaats in het Anne Frankce de laatste bingoavond voor 55-plus- trum vanaf 19.30 uur. sers van dit seizoen. Dit evenement Waddinxveen - Met nog zes rondes van de interne competitie van schaak vereniging WSV voor de boeg werd donderdag 7 mei de 31e ronde ge speeld. Een druk bezette avond en een aantal interessante wedstrijden, waarbij moet worden gezegd dat in de top 10 zelfs vier remisepartijen wer den opgetekend. Koploper L. Willemen had de laatste weken wat mindere uitslagen ge boekt, wat evenwel niet zijn kopposi tie in gevaar had gebracht door pun tenverlies van de concurrentie. Deze ronde was de strijd tegen B. Jansen (3), waarbij voor de zwartspeler om alsnog prolongatie van zijn titel te bewerkstelligen, een overwinning zeer noodzakelijk was. Zover liet L. Willemen het niet komen, aangezien de gehele partij beide kemphanen zich strikt in evenwicht wisten te hou den en in de slotfase een logische remise een feit werd. Rivaal W. Hen- nink (2) liet ,eveneens belangrijke punten liggen door een puntendeling tegen A. Kardol (8). Een positieve uit slag voor J.v an Woudenberg (5), die N. Dannis (10) uit de top 10 wist te kegelen. Knap werk van T. van Nieu- kerke (9), die P. de Louw op remise wist te houden en dezelfde uitslag voor H. de Roodt (7), die door W. van den Hoek (11) knap van de winst werd afgehouden. In de subtop verrassende winst v A. Prins, die in het eindspel eenv beter staande L. van der Haven partij zag verkwanselen. Verder L. Ellers te sterk voor J. van der den en J. Muit en H. Smitskamp den elkaar in evenwicht. Verder g de winst naar G. van der Knaap, - en F. Ritter. Ietr In de grote middengroep een pu deling tussen J. Markus en A.V er - een wat afzakkende A. van der na verlies tegen J. Stam. D J va ren zakt ook verder af dooreen laag tegen T. Kuiper, verjJer,eeii ke partij van J. van-^"^i^'Lerd Offeren op een nederlaag trak en goed spel van (ex jeugd-jsp Hennink, die G. Torenbeek op rem* wist te houden. .„rivisi" In de kelder van de schaakdiW moest J. van der Haven 1 0Pm ongenoegen van de nederlaag v ven, nu tegen P. van Offere"- waal weet zich niet door de v ging van H.E. van Offeren hee slaan en strandde op remrs nieuw een nederlaag voor d j. kende J. Ponsioen, nu tegen e brand, die het trouwens ste fi(je gaat doen. Als laatste vermeld 1 punten voor J. de Bock, waa !jerj stander T. Bronk opnieuw'e laag op zijn conto diende bij e ven waardoor de onderste plaats erg dichtbij is gekomen.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 16