Lydia Rood liefdevol in historisch Marken LITI E Hart van Mand B E R ICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! deHaij van d e r W en d e Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Johanna Adriana Stokman De stem van het water Cornelia Adriana Agnes Bakker-van Wetten Michalis Neeltje Johanna Bergshoeff Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Gespecialiseerd in het installeren en het onderhouden van alarminstallaties voor woonhuizen en bedrijfspanden BORG gecertificeerd en lid van het VEB Vanaf 1500,- incl. meldkameraansluiting en montage tM Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 29.000 exemplaren Hart van Holland/13 mei 1998 pagina 3 OCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 ZUIDPLASLAAN WADDINXVEEN (0182) DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Groter dan het kleinste plekje dat zij hier op aard' beslaat, is de leegte die onze moeder bij haar heengaan achterlaat. I Bedroefd, maar ook dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is I gebleven, geven wij u kennis dat, toch nog onverwacht, zacht en 1 kalm. van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma sinds 15 juni 1984 weduwe van Abraham Johannis Geuze in de gezegende leeftijd van 91 jaar. Jan en Bep Lianne Marie-Elize Piet en Joke Natasja en Jan I 9 mei 1998 I Begoniaplein 16 - Zevenhuizen I Correspondentieadres: I P. Geuze Weideplantsoen 8 - 2761 XD Zevenhuizen De begrafenis heeft dinsdag 12 mei plaatsgehad op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Door Julia Pengirim Als zesde deel in de serie Spannende Tijden schreef Lydia Rood 'De stem van het water'. Heel mooi, heel lief devol en vermoedelijk heel waar heidsgetrouw over Marken, want Lydia woont daar. Eerder schreef ik al over Lydia Rood, dat ze ogen in d'r kop heeft. En ze gebruikt ze ook. Er ontgaat haar weinig tot niets, met een paar woor den komen haar karakters tot leven en ze hoeft maar even een steen aan te raken, of er gebeurt wel iets. Niet dat deze jeugdroman is volge propt met spannende gebeurtenis sen. Bijna in tegendeel, zou ik zeg gen. Okee, een stuk Marken brandt af en er is de kolossale overstroming van 1916. Maar verder heeft Lydia Rood met Tsjechow gemeen, dat ze bladzijdenlang de lezer in spanning kan houden, zonder dat er echt iets wezenlijks gebeurt. Lees Tsjechows 'De steppe' maar: 25 boeiende blad zijden en er gebeurt toch echt hele maal niets. Het is haar dubbele aanpak, die Langs deze weg willen wij graag iedereen bedanken voor het meeleven, in welke vorm dan ook, betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve vrouw en moeder J.S. Bakker Jan, Willem, Pieternel Moerkapelle, mei 1998 spannende Rood zo boeiend maakt: Marken in het begin van de twintigste eeuw en een visser die een hekel aan water heeft. Zo mag ik het horen. Centraal staat de tweeling Sijmen en zijn zus Tijne. Sijmen wil naar zee, maar is daar nog te jong voor, al blijkt hij het later in zich te hebben schip per te worden. Tijne is de jong-vol- wassene, die in deze tijd iets als minis ter zou zijn geworden, maar zich in het Marken van toen op voorhand al bij het toekomstige moederschap lijkt te hebben neergelegd. In dit boek mag ze, op kosten van de staat, naar Amsterdam - die grote stad - om een onderwijsacte te halen. En dat was, in die tijd, al heel wat. Ik heb dit boek met intens plezier gelezen, om de kleine ontwikkelingen tussen de mensen, de sublieme sfeer, het meeleven in de strijd tegen het wassende water, de hoop van pro gressief Marken in een toekomst zon der zee. Maar waar het precies over ging? Al sla je me dood. Een boek beoordelen op z'n omslagte kening mag helemaal niet, volgens de wet van de recensenten. Dat doe ik dus niet, maar onderhand. Als ik kind was, zou ik, met het geld in m'n klam me knuisten, 'De bende van Michalis', geschreven door Peter Schaap, mooi op de planken hebben laten liggen. De omslag straalt zoveel kille vijan digheid uit, dat ik niet nieuwsgierig naar de inhoud was geweest. En dat is jammer, want Schaap schrijft een vriendelijk verhaal, met stukjes schit terend gevoel voor humor. Boven dien is zijn kennis van Griekenland, waar het verhaal zich afspeelt, meer dan middelmatig. Al is hij daarmee bij mij bij de duivel te biecht. De (modern) Griekse woorden die hij gebruikt, kloppen allemaal precies, behalve het door hem gebruikte 'jas- sas', dat '(op je) gezondheid' moet betekenen. Het moet zijn 'ja-sas' (op jouw) gezondheid, met het accent op 'ja' tegen 'ja-sou', 'op jullie ge zondheid', meervoud dus. Dat moest ik even kwijt. Verder is het een prima verhaal over twee kinderen die met hun saaie ouders naar saai-Griekenland moe ten, althans in hun ogen. Ongewild raken ze betrokken bij smokkel van gevonden kunstschatten, waardoor hun vakantie toch weer spannend wordt. De boeven komen achter slot en grendel, de kinderen worden na tuurlijk helden. Het kind in me leefde met rode oortjes mee, de volwasse ne in me had nogal wat bedenkingen tegen de wat al te heftige verzinsels. Ook al neemt Schaap het op voor de boeven, die eigenlijk arme vissers zijn die toch WAT moeten, om aan de kost te komen. En echt sympathiek is de oude Griekse visser die de avontuurlijke kinderen in zijn bootje meeneemt, met een zwemmend ezeltje achter zijn boot gespannen.terwijl Ezel het tempo van de oversteek aangaf', schrijft Schaap. Hij mag blijven, al is zijn fantasie nogal erg ongebreideld. Lydia Rood: 'De stem van het wa ter'; uitg. Leopold, prijs ƒ27,50. Peter Schaap: 'De bende van Mi chalis'; uitg. Elzenga, prijs ƒ27,50. Met grote droefheid geven wij u kennis dat, na een kortstondige ziekte, van ons is heengegaan onze lieve tante en schoonzuster weduwe van Jan de Graaff in de leeftijd van 88 jaar. 7 mei 1998 Correspondentie-adres Westergo 25 - 2716 CA Zoetermeer. N.L. Karens-Commerell en verdere familie De teraardebestelling heeft dinsdag 12 mei plaatsgevonden op begraafplaats "Westhage" te Moerkapelle. onder invloed van alcohol en heeft een transactie en een rijverbod gekre gen. Krakers aangekouden: Vrijdag 8 mei werden in een woning aan de Zijde twee personen aangehouden van 19 en 20 jaar uit Waddinxveen en Utrecht. Zij wilden de woning kraken omdat deze leeg stond. Woning-inbraken Op vrijdag 8 mei werd ingebroken in een woning aan de Zijde. Aan de ach terzijde van de woning werd een ruit vernield. Vermoedelijk heeft de dader zich daaraan verwond omdat bloed sporen werden aangetroffen. Het is nog onbekend wat er is weggenomen. Valse bankbiljetten: Bij een bank in evenhuizen zijn woensdag 6 mei ontdekf'56 bankbiljetten van f25,= t*!?~-ü^ra^en: is woensdag 6 mei ai it jte Sedaan van diefstal uit een f™ dle stond aan De Patrijs. Er zijn ormachines weggenomen. zitn ^et ^?zeveld en aan de Wielewaal J„,MUt0 s opengebroken. In beide men W6rC^ een rac"° weggeno- l\K*ia\otierlancise ulagOp 4 mei lande" en 19-10 uur is de Neder- Dlein 6 Bestolen van een school- Dp vlaan de Jan Dorrekenskade-Oost. voigp? 'j halfstok gehangen en ver- naar rS or een groepje jongeren enmeegnenomenehaald' '°S geknoopt Werd'6 ,a.an§etroffen: Op 4 mei bii pprff" "/'heucontrole gehouden weu -pj. V'h '1 aan de Henegouwer- 'Idens de controle liep de poli tie op tegen een illegaal in Nederland verblijvende Pool. De 39-jarige man is op 4 mei Nederland uitgezet. De tuin der had tevens op zijn terrein een berg tuinafval dat hij moet laten ver wijderen. Rijden onder invloed: Op 6 mei rond 0.30 uur zag de politie aan de Kerk- weg-Oost een 26-jarige man uit Bos koop rijden in een auto, waarvan een koplamp kapot was. Aan de Henegou- werweg is de auto langs de kant stilge zet en werd bij de bestuurder tevens een blaastest afgenomen. Daar hij ver moedelijk te veel had gedronken werd hij overgebracht naar het bu reau in Waddinxveen waar bij een ademanalyse bleek dat de man een alcoholpromillage van 0,65 had. De man heeft een boete van ƒ390, en een rijverbod van een uur gekregen. Inbraak bouwketen: Vorige week is bij de politie aangifte gedaan van een inbraak in twee bouwketen in de Coe- necoop. Een ruit werd vernield en een slot geforceerd. Uit de keten verdwe nen machines en gereedschap. Auto-inbraken: Aan de Beijerincklaan is ingebroken in een auto. Een laptop is ontvreemd. Zondagavond 10 mei werd aan de Oranjelaan een telefoon uit een auto gestolen nadat een ruit met een bak steen was ingeslagen. Bedrijfs-inbraken: Vrijdag 8 mei bleek te zijn ingebroken in een bedrijf aan de Wilhelminakade. Een hek dat het be drijfsterrein afsloot was geforceerd en een aanhangwagen met daarop een lasagregaat was ontvreemd. Snelkraak: Op 6 mei even na 3.00 uur is een snelkraak gepleegd bij een ju welier aan de Zijde. Een ijzeren rolluik is geforceerd, waarna een ruit werd ingeslagen. Uit de vitrine zijn diverse sieraden meegenomen. Onder invloed: Een 26-jarige inwoner van Hazerswoude-Dorp is in de nacht van 7 op 8 mei om 1.00 uur aan de Burgemeester Colijnstraat aangehou den. Hij is bekeurd vanwege het rijden «KM MÜJU Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI u i tings te rm ijn a d verten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3