Politieberichten kwijt Eerste proefalarm nieuw sirenestelsel Ondernemerskring bezoekt Van Rijs Zadel- en Tuigmakerij Rommel- en antiekmarkt Top 12 schaaktoernooi [ieuws uit de regio Sta-in-de-wegwijzer uw-©}.. in het Hart van Holland Het leven "op dorp" De Reisduif FOTO S pppf fon VS\bnr,!!oH nsv ftsH Hart van Holland/27 mei 1998 t; FMT-cn pagina 25 I Benthuizen Ingezonden IJsbrand Chardon aanwezig bij bedrijfsbezoek IJsbrand Chardon Activiteiten Ondernemerskring Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een GIRO 6868 s Aan het Noordeinde in Zevenhuizen, richting Moerkapelle, net voor de spoorwegovergang, is het gevaarlijk oversteken. Een pad, of paadje, achter het bushokje langs, is voor fietsers en voetgangers die richting Noordeinde gaan, wellicht heel gemakkelijk. Een besluit wordt (waar?) genomen: dat paadje komt er! Het is veilig, gemakkelijk en niet te veel werk om aan te leggen.. Een informatiebord staat al jaren bij het bushokje aan het Noordeinde. Handig! Ongewijfeld maken katten, hazen en kikkers veelvuldig gebruik van het net aangelegde pad. Fietsers en voetgangers moeten blijkbaar nog even wachten. Snelkraak Donderdag om 23.15 uur hebben on bekenden bij een bedrijf op het Ver- breepark een snelkraak gepleegd. Met een stoeptegel werd een grote ruit ingegooid. Uit het bedrijf werden in enkele minuten een aantal mobiele telefoons en geld gestolen. De beveili gingsdienst en de politie waren snel bij het bedrijf maar hebben geen da ders gezien. De redactie van Hart van Holland bepaalt of een ingezonden brief in aanmerking komt voor publicatie. Brieven worden uitsluitend geplaatst met vermelding van naam en woonplaats van de schrijver. Wonen in het centrum van Zevenhuizen is alles behalve rustig, het dorp leeft d uur lang! Na een heel leven lang midden in de polder te hebben gewoond ro het tijd om te verhuizen en waar kun je beter wonen dan "op dorp Eindelijk was het dan zover, een huisje op dorp, lekker dicht bij de winkels en omgeven door andere mensen om de laatste roddels mee jnt te wisselen. Een plek om je veilig kvoelen want omringd door zoveel huizen en bedrijvigheid zal jou toch zeker niets gebeuren. Niets is min der waar en dat blijkt wel uit het volgende verhaal. be eerste zonnestralen van het jaar schijnen je altijd naar buiten te lok- Ken. tijd om wat aan de tuin te doen, ooi een stukje te gaan fietsen of om heerlijk te genieten van de begin nende lente. oor het huis staat een wit bankje on kunststof en geloof me, dat nokje is absoluut goud waard. Het °et me een beetje denken aan oegere tijden toen het sociale le en zich hoofdzakelijk buiten op rP afspeelde. Samen met de zon L eeo krant wordt er veelvuldig van bankje gebruik gemaakt, de urvrouwen, en buurmannen niet 'er§ften, vertellen elkaar sappi- 11 bels en genieten van het goe- even- Tot op dat droevige mo- n b'e ochtend vergeet men gew 1je-r' ^et bankje was ernstig na een heftige aanrijding k, een zoevende brommer, het Dr Je was niet meer. Maar geen zei» we bellen gewoon de ver- nering die gelukkig alles vergoed. Daav Ve,e' om gelachen en na een je wWeken stond het nieuwe bank- plekje6r ^et oube vertrouwde heirfSen ^as ba,: gevoel van veilig- reldphl etie afgenomen en bor- Contin Sevoel van irritatie erg op. die arm6 verclwenen er plantjes, ,me viooltjes werden bruut de hid'p<l|U'l; Setm'kken om vervolgens den De 0t 'n stru'ken te belan- Plaakf m6ins 's 8°ed van nature en zonHprvrollikweer nieuwe plantjes, ls zo saai. Een kwajongens streek, laten we het daar maar op houden. Deze jongens gaven het al leen niet zo snel op, zelfs uit de plan tenbakken werden ze ontvreemd, niets beters te doen of zo? Uiteinde lijk gaven ze het maar op, na drie keer is de lol er wel af. Het is een tijd rustig en dat is maar goed ook want Nederland geniet van de heerlijk zomerse temperaturen. De camping stroomt weer vol, de terrasjes zijn bezet door rood getinte mensen, het vaarverkeer neemt toe en iedereen is bezig met de tuin. 's Ochtends, wanneer het nog niet zo warm is, is de beste tijd om even op het bankje te zitten en te genieten van een stralende dag. Eenmaal bij het bankje aangekomen slaat de schrik om het hart: waar is het bank je! Na alle struiken, zijstraatjes en de sloot afgezocht te hebben moet men wel concluderen dat het hier om een heuse "bank-roof" gaat. Wie steelt er nou een bankje, moeten we dan echt alles aan de ketting gaan leggen? Tja, de politie is geïnformeerd en waar zouden we zijn zonder de verzeke ring. Het derde bankje doet zijn intre de en moet helaas zijn vrijheid opge ven, hij is geketend. Net bijgekomen van de schrik wordt er alweer iets ontvreemd: een prachtige stenen bloempot met plant en al. De schut ting heeft hen helaas niet ontmoe digd, de grote mooie pot is weg, zoe ken levert ook deze keer niets op. zoals je ziet leeft ons dorp dag en nacht, criminaliteit, vandalisme, we ontkomen er gewoon niet aan. Dit waren nog maar de gebeurtenissen van de afgelopen maanden, het gaat hier om één gedupeerde maar de schrik en ontzetting zit er bij ieder een in. Je begrijpt dan ook wel dat we met spanning afwachten wat de vol gende zet zal zijn; een droogmolen met kleding misschien? Stephanie Slappendel, Zevenhuizen Op woensdag 3 juni 's middags om 12.00 uur, vindt in de gemeenten die deel uitmaken van de Regionale Brandweer Midden-Holland het eer ste jaarlijkse hoorbare proefalarm van het nieuwe sirenestelsel voor de calamiteitenalarmering plaats. De re gio doet mee aan het landelijke proef alarm, georganiseerd door het minis terie van Binnenlandse Zaken. Het doel van het proefalarm is tweeledig: enerzijds maakt het de bevolking at tent op het bestaan van de alarmsire nes en het geluid ervan, anderzijds biedt het de regiobrandweer en de gemeenten de mogelijkheid om -op- nieuw- een controle uit te voeren op het bereik van de sirenes. Voor het proefalarm zullen de sirenes driemaal anderhalve minuut lang op volle sterkte hoorbaar zijn, telkens met een tussenpoos van tweeënhalve minuut, dus om 12.00 uur, 12.05 uur en 12.10 uur. Bij een werkelijk alarm zal de sirene eveneens anderhalve minuut achtereen weerklinken, maar het aantal herhalingen hangt dan af van de aard en de omvang van de ramp. Anders dan bij het oude alarmstelsel is het proefalarm nu nog maar één keer per jaar, op de eerste woensdag in juni, te horen. In de overige maan den test de brandweer het alarmsys teem onhoorbaar. Het nieuwe stelsel heeft ook geen signaal meer voor ein de alarmering. De regio Midden-Holland nam een jaar geleden, op 2 juni 1997,52 sirenes in gebruik. Tussen toen en nu zijn er nog zes bijgeplaatst. Luisterproeven in de periode van juni tot december 1997 hebben uitgewezen dat er, onder andere door nieuwbouw, nog drie si- renemasten bij moeten komen om een betere "dekking" te bereiken. De bijplaatsing, in Waddinxveen (indus triepark Bredeweg), Gouda (indus trieterrein Gouwestroom) en Reeu- wijk-Brug (Reeuwijkse Hout) zal in 1999 plaatsvinden. Het initiatieTtot de aanleg van een landelijk vernieuwd alarmsirenenet kwam van het minis terie van Binnenlandse Zaken. Het hele project vergde landelijk een in vestering van circa 150 miljoen. Het ministerie begeleidt het eerste proefalarm op 3 juni met een landelij ke reclamecampagne op radio en tv en in de geschreven pers. Deze cam pagne heeft vooral als doel de opfris sing van het zogeheten "basisscena rio", oftewel de herinnering aan de drie reacties op het horen van de sire ne: "ga direct naar binnen, sluit ramen en deuren en zet de radio aan." Voor de regio Midden-Holland is de regio nale omroep Radio West de "rampen zender", te vinden op 88.4 FM via de ether. Zevenhuizen - Op donderdag 4 juni organiseert de Ondernemerskring een bedrijfsbezoek aan J.J. van Rijs Zadel- en Tuigmakerij. Ook leden van de Middenstandsvere niging Zevenhuizen en de Winkeliers vereniging Moerkapelle zijn voor dit bezoek uitgenodigd; verder het Colle ge van Burgemeester en Wethouders en de leden van de gemeenteraad en vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel. Van Rijs Zadel- en Tuigmakerij is ge vestigd aan de Potgietersingel. Voor parkeren kan men ook op het Dorps huisplein terecht. Van Rijs Zadel- en Tuigmakerij is een begrip in de wereld van de edele vier voeters, zowel in binnen- als buiten land. In de pas verbouwde winkel en showroom is er voor de paardenlief hebber werkelijk alles te vinden, en voor de wedstrijdruiter is het vak manschap van de familie, reeds sinds 1840, de waarborg voor prima materi aal. Op deze bijeenkomst zal IJsbrand Chardon, tweemaal wereldkampioen vierspannen en vele malen Neder lands kampioen, zijn internationale carrière in de wedstrijdsport nader toelichten. Naast deze bedrijfsbezoeken organi seert de Ondernemerskring bezoeken aan bedrijven buiten Zevenhuizen- Moerkapelle. Zo werd in april een be zoek gebracht aan PTT-Telecom in het World Trade Centre in Rotterdam. Ook wordt van tijd tot tijd een beken de spreker uitgenodigd. In het najaar staat een bezoek aan het museum van Oud Zevenhuizen op het programma. Verder vindt er regelmatig overleg met de gemeente plaats over lopende zaken en ook wat betreft de toekomst van de gemeente. In de afgelopen maanden hebben zich weer een aantal bedrijven als lid ge meld. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de heer W.C. Visser, telefoon 0180-631554. Hazerswoude-Dorp - Zaterdag 6 juni is er in Hazerswoude-Dorp een grote rommel- en antiekmarkt. Dit jaarlijks terugkerend evenement wordt gehou den op het Raadhuisplein en begint om 9.00 uur. Voor 0.00 uur kan er niets gekocht of gereserveerd worden, zodat iedereen evenveel kans heeft op de leukste en mooiste koopjes. De opbrengst is bestemd voor de aflossing van de inmiddels gerestaureerde Nederlands Hervormde kerk. Naast heel veel tweedehands goederen, waaronder ketsten, bedden, glaswerk, bestek enzo voort, zijn er ook veel boeken, speelgoed, dier- en tuinbenodigdheden. Er is een grote bloemen- en plantenhoek en er zijn vele soorten perkplanten te koop. De inwendige mens wordt niet vergeten; een kraam met zelfgebak ken koek en andere lekkernijen, een kraam met echte Limburgse vlaaien en oliebollen zullen ook dit jaar aanwezig zijn. Ook is er een kraam met zelfgemaakte handwerkartikelen. Voor groot en klein is er "enveloppen trekken" met altijd prijs en voor de allerkleinsten een draaischijf. Evenals voorgaande jaren is er wedstrijd sjoelen en een grote verloting met mooie prijzen. Een ieder wordt uitgenodigd om op 6 juni te komen. Bij slecht weer wordt er uitgeweken naar de Avantihal asm de Sportparklaan. Hazerswoude-Dorp - Postduivenvere niging De Reisduif nam op 23 mei deel aan een wedvlucht vanuit Arras. Af stand 236 kilometer. In concours wa ren 243 duiven. De eerste duif arri veerde om 9.57.03 uur en haalde een snelheid van 1335.27 meter per mi nuut. De uitslag luidt: 1 tot en met 7,9. P. Groen Zn.; 8. C. van den Berg; 10. J. Vermeulen. ALS JE OM MENSEN GEEFT, GEEF JE AAN HET NEDERLANDSE RODE KRUIS. STEUN ONZE STRIJD TEGEN EENZAAMHEID. HET NEDERLANDSE RODE KRUIS Moordrecht/Regio - Het door schaak vereniging De IJssel uit Moordrecht georganiseerde Van 't Hof Zuidpias top 12 schaaktoernooi, het derde ra pid invitatietoernooi voor de sterkste schakers in het Zuidplasgebied, is gewonnen door Moordrechtenaar Jan Evengroen van schaakvereniging Messemaker 1847. Met zeven over winningen op rij en de eindoverwin ning al in zicht leek titelverdediger Dirk Hoogland van schaakvereniging Nieuwerkerk aan den IJssel alsnog langszij te komen. Evengroen moest toen remise toestaan aan de voor Moerkapelle uitkomende Moord rechtenaar René Ordelman en ver loor verrassend van Nieuwerkerker Cees Klein. Bij winst in het onderlinge duel in de laatste ronde zou Hoogland alsnog op gelijke hoogte komen. Ook Moerkapellenaar Gerard van Omme ren had dan nog uitzicht op de titel. Evengroen liet het evenwel niet zo ver komen. Reeds in de beginfase ver kreeg hij een kwaliteit voorsprong en dat bleek voldoende voor de winst. Van Ommeren legde daardoor beslag op de tweede plaats. Behalve verlies tegen Evengroen moest hij ook in René Ordelman zijn meerdere erken- De eindstand in de invitatiegroep: 1. Jan Evengroen (Messemaker 1847) 9,5; 2. Gerard van Ommeren (Moerka pelle) 8,5; 3. Dirk Hoogland (Nieuwer kerk aan den IJssel) 7,5; 4. Bart Jansen (WSV, Waddinxveen) 7; 5. René Ordel man (Moerkapelle) 6; 6. Dick Bac (Moerkapelle) 6; 7. Sjaak van der Lin de (Nieuwerkerk aan den IJssel) 5; 8. Frank Visser (De IJssel, Moordrecht) 4; 9. Leon Willemen (WSV, Waddinx veen) 4; 10. Wim Hennink (WSV, Wad dinxveen) '3,5; 11. Gerard van der Wouden (De IJssel, Moordrecht) 3; Cees Klein (Nieuwerkerk aan den IJs sel) 2. Naast de invitatiegroep was er ook dit jaar een kandidatengroep. Deze werd met 8 uit 11 gewonnen door Gosse Romkes van schaakvereniging Nieu werkerk aan den IJssel. Hij verdiende hiermee een uitnodiging voor de invi tatiegroep in 1999. Jeugdspeler Mark van Putten uit Gouda en uitkomend voor Moerkapelle legde beslag op de tweede plaats. De eindstand in de kandidaten- groep: 1. Gosse Romkes (Nieuwer kerk aan den IJssel) 8; 2. Mark van Putten (Moerkapelle) 7,5; 3. Eduard Philipse (WSV, Waddinxveen) 7; 4. Jesse van Elteren (Moerkapelle) 7; 5. Ed Janssens (Nieuwerkerk aan den IJssel) 7; 6. Hugo van Elteren (Moerka pelle) 6,5; 7. Ton vanNieukerke (WSV, Waddinxveen) 6,5; 8. Hans Ranft (Nieuwerkerk aan den IJssel) 6,5; 9. Menno van Dijk (De IJssel, Moord recht) 5; 10. Hans Noordam (De IJssel, Moordrecht) 3; 11. Jacco Heek (De IJssel, Moordrecht) 2; 12. Theo Goor (WSV, Waddinxveen) 0. De bestuursgroep, een vierkamp tus sen vertegenwoordigers van de be sturen van de vier verenigingen werd gewonnen door Arie Hoogduijn van schaakvereniging Moerkapelle. In het jeugdtoernooi werd de eerste plaats bij de oudere jeugd gedeeld door Dennis Zijderhand en Ferron Palyama. Bij de allerjongsten even eens een gedeelde eerste plaats voor Ruben Evengroen en Remco Keijzer. De algemene opinie was' weer een geslaagd en uitstekend georgani seerd toernooi dat zeker op de schaakkalender moet blijven.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 25