I LITI E Biegel en Bromberg: knappe woordspelers B E R I C H T E N INBRAAKBEVEILIGING! 1 Hart van Holland im deHaij v ander W ende iet t W elcC tjll Hart van Holland/27 mei 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Neeltje van Vliet (Nelleke) ^venhuizen-Moerkapelle gespecialiseerd in het installeren en het onderhouden van ^"^installaties voor woonhuizen en bedrijfspanden gecertificeerd en lid van het VEB na'1500,- inct. meldkameraansluiting en montage Baadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 (Ji P» Frits Bromberg Bromberg Vluchtplan Waddinxveen lees verder op pagina 21 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zalig zijn de armen van geest, want hunner is het Koninkrijk der hemelen. Mattheüs 5 3 Verdrietig geven wij u kennis van het vrij plotseling overlijden van onze lieve zus, tante en huisgenote op de leeftijd van 55 jaar. Moerkapelle: Zevenhuizen (ZH): Bunnik: Gouda: Wim en Maatje van Vliet-Laban Jan en Didi van Vliet-Godde Jopie en Jaap van den Beukel-van Vliet Neven en nichten Huisgenoten en personeel "De Huik" Gouda, 22 mei 1998 Huize "De Huik", Meerburgstraat 10 Correspondentieadres: Marskramersbaan 25 - 3981 TJ Bunnik. Op dinsdag 26 mei hebben wij Nelleke - na een dienst in het Hervormd kerkelijk centrum - naar haar laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen gebracht. Ruim 28 jaar heeft zij in "De Huik" gewoond en daar alle liefde en aandacht van de wereld gekregen. Wij zijn het personeel en haar huisgenoten van "De Huik" daar ontzettend dankbaar voor. ."tiijHnbraken: Tussen 19 en 20 mei '"gebroken in een woning aan de uPerussingel. Door middel van «jes boren in een raam is men in de ninS gekomen. Er worden diverse ler,en en pasjes vermist, alsmede ?n geldbedrag. P O.mei r°nd 1.00 uur heeft een ,j u'P'ng plaatsgevonden in een wo- Hop Moerkapelse Zijde in ieur ape"e' ^oor een °Penst:aande iem ls,'Jlen binnen gekomen en heeft He., ns gez'en een portemonnee huis i nemen- De bewoners van het bgen te slapen en werden wak ker, doordat iemand in de woning was. Toen de bewoners opstonden is de dader(s) er vandoor gegaan. Aanrijdingen: Op 19 mei rond 21.00 uur heeft een aanrijding plaatsgevon den aan de Julianastraat in Moerka pelle. Een 18-jarige jongen uit Moerka pelle was de bocht omgegaan bij de Nijverheidsstraat. Daar zag hij een 38- jarige automobilist uit Alphen aan den Rijn aankomen, waar hij van schrok. De 18-jarige gooide zijn brom fiets om en kwam daardoor ten veil, waarbij hij met zijn hoofd een paaltje raakte. De jongen is met letsel aan arm en hoofd overgebracht naar het Groe- Door .lulia Pengirim "Beter dan de Tuinen van Dorr, vind ik wat ik het laatst schreef: 'De brie ven van de generaal'Kijk zelf maar. Dat zei auteur Paul Biegel onlangs over deze eigen titels, al had hij tevoren verklaard die Tuinen nooit te hebben overtroffen. Het komt vaker voor, dat schrijvers hun laatste werk ook als beste kwa lificeren, soms ten onrechte. Bij Biegel weet ik het niet. 'Dorr' vind ik subliem, die 'generaal' voor treffelijk. Maar het zijn appels en peren. 'Dorr' is een gedicht in proza-vorm, 'de generaal' een uitbundig, knap gecomponeerd verhaal, waarin Bie gel al zijn vakmanschap bundelde. In 'De brieven van de generaal' wor den verschillende verhaallijnen uit gewerkt die alle met elkaar te maken hebben en tenslotte samen komen. Het gaat over muizen op ontdek kingsreis naar vetspek, verliefde sij zen die elkaar vinden, een generaal met een Opdracht, logerende kinde ren die normaal doen en een oma, echtgenote van de generaal die schitterend abnormaal doet, in haar poging de kinderen te begrijpen. Je zult je geen ogenblik vervelen, zoals bij de ontdekkingsreis van de muizen onder leiding van Blom en Van der Aa. Wie wel eens het Cen traal Station van Amsterdam be- té* zoekt, begrijpt het grapje wel. Ook een woordspeler, maar op ander niveau, is Frits Bromberg in zijn bun del 'Knor-verhalen'. Hij speelt met 'groen van ergernis' en 'wit van woe de' als het om gras en graswortels gaat, in gevecht tegen EEN paarde bloem die in de lente met duizend pluisjes wraak neemt. Opa Knor kent vele verhalen, maar soms weet hij niet, waar hij ze gelaten heeft. Ze zijn misschien uit z'n hoofd gewaaid. "Misschien door m'n oren". Martine, Wout en Bas helpen opa met zoeken; ze vinden de verhalen tussen de messen en de vorken, tussen de bieten en in de kachel als aanmaakpa- pier. Helemaal vrijblijvend zijn de verhaal tjes niet. Ze gaan steeds ergens over, met een piepklein boodschapje: ver liefdheid, honger, jaloezie, verraad en discriminatie. Gelukkig hebben de woordgrappen de overhand, zo dat de boodschapjes nergens zwaarwichtig worden en toch overeind blijven. Wel een heel duidelijke bood schap zit in Brombergs 'Vlucht plan Athene... geslaagd', geschre ven voor woordblinde kinderen uit de hoogste groepen. Al denk ik, dat ook 'gewone' kinderen rond de 12 jaar er plezier aan kunnen beleven. Het boek draagt alle eigenschap pen van een spannend (jongens)boek. De pientere, maar onhandige Rolf mag van zijn vader met zeilvakantie in Griekenland, mits hij erin slaagt een luchtfoto te maken met zijn modelvliegtuig. Anders moet hij elke week de auto wassen. Rolf slaagt er natuurlijk in, gehol pen door de handige Hajo (Hou- jekop) die op schooi als oerstom bekend staat. Ook Hajo weet niet beter, dan dat hij een stommeling is: iedereen zegt het en hij krijgt immers alleen maar onvoldoen des. Maar op tijd komt er de vioolspe lende Martine bij en dus een span nende verliefdheid waarin geluk kig ook plaats is voor een knallen de ruzie. En passant lossen Rolf en Hajo, vrienden geworden, een reeks in braken op, met behulp van dat vliegtuigje, in de nacht nog wel. En Hajo, die het dankzij Martine op school steeds beter gaat doen, gaat natuurlijk over. De ontkno ping valt op de laatste bladzijde: Hajo, die zoveel had te vertellen, heeft daar geen behoefte meer aan, alles is immers goed zo. Jongens die meer willen weten over de technische kanten van vliegtuigmodelbouw, komen pri ma aan hun trekken, Bromberg heeft op dit punt goed zijn huis werk gemaakt. Aan woordblinde kinderen, die bijna rijp zijn voor de gewone bibli otheek, worden moeilijkere woor den aanvankelijk door streepjes verdeeld, zoals het twee-delige viieg-tuig. Na een paar herhalingen vervalt dat streepje en heeft het lezende kind er weer een woord bij geleerd. In de pientere, maar ogenschijnlijk zo oerstomme Hajo zullen veel woordblinde kinderen zich moei teloos herkennen. Paul Biegel: 'De brieven van de generaal'. Uitg. Leopold, prijs f 24,90. Frits Bromberg: 'Knor-ver halen' en 'Vluchtplan Athene... geslaagd'. Uitg. Wolters Noord- hoff, prijs resp. f 21,50 en f 30,50. ne Hart Ziekenhuis in Gouda. Op 20 mei rond 8.45 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de krui sing van het Noordeinde met de Swan- iaweg. Een 49-jarige man uit Zoeter- meer reed op zijn motor op de Swan- laweg, komende uit de richting van de Al 2. Op de kruising met het Noordein de kreeg hij geen voorrang van een 53- jarige man uit Rotterdam die in zijn auto reed. De motorrijder had last van zijn borst en knie en is overgebracht naar het Langeland Ziekenhuis in Zoe- termeer. Vechtpartij: Op 21 mei rond 18.45 uur heeft een vechtpartij plaatsgevonden in een horecagelegenheid aan de Dorpsstraat. In totaal zijn zes perso nen aangehouden wegens openlijke geweldpleging en mishandeling. Deze personen zijn allemaal tussen de 20 en 28 jaar oud en afkomstig uit Gouda, Zevenhuizen en Rotterdam. Een 23- jarige man uit Gouda kwam vermoe delijk de gelegenheid binnen op een moment dat daar al met het een en ander werd gegooid. Hij kreeg iets naar hem toegegooid, waarop hij op die persoon is afgestapt. Tussen bei de personen en hun vrienden ont stond een vechtpartij, die later ook buiten is voortgezet. Zes betrokkenen zijn aangehouden, gehoord en later die avond weer in vrijheid gesteld. Het ambulancepersoneel heeft enke le personen voor kleine verwondin gen behandeld en een van de betrok kenen is met een hoofdwond overge bracht naar het Groene Hart Zieken huis om de wond te hechten. Brand bij bouwval: Op 23 mei rond 3.10 uur kwam een melding binnen dat er brand zou zijn bij een bouwval aan de Rottekade. Het bleek een uit slaande brand in een boerderij te zijn. De boerderij is totaal afgebrand. De politie was eerder op de avond al bij de boerderij geweest om vier jongens uit het bouwval te sturen. Mogelijk hebben zij met de brand te maken. Rijden onder invloed: Op 19 mei rond 21.30 uur heeft de politie aan de Peter Zuidlaan een 30-jarige man uit Bos koop een blaastest afgenomen. Deze gaf aan dat hij te veel gedronken had. Bij een ademanalyse op het bureau bleek de man een alcoholpromillage van 1,35 te hebben. De man heeft een proces verbaal gekregen en zijn rijbe wijs in beslag genomen. Op 26 mei rond 2.10 uur heeft de poli tie een 41-jarige man uit Bleiswijk aan gehouden. De man reed op de Beije- rincklaan en stopte voor het groene verkeerslicht. Navraag bij de meldka mer leerde dat het rijbewijs van de man was ingevorderd. Ook nu bleek bij een blaastest dat de man alcoholi sche dranken had genuttigd. De man is overgebracht naar het politiebu reau, waar een ademanalyse uitwees dat de man een alcoholpromillage van 0,55 had. De auto is in beslag genomen en de man heeft een proces verbaal gekregen. Aanrijdingen: Op 19 mei rond 18.20 uur heeft een aanrijding plaatsgevon den aan de Henegouwerweg. Bij de toerit naar de A12 reed een vrachtau to bestuurd door een 25-jarige man uit Waddinxveen te veel naar links, waar door deze een tegemoetkomende vrachtauto, bestuurd door een 60-ja- rige man uit Zevenhoven raakte. De spiegels raakten elkaar en doordat beide bestuurders met de raampjes open reden, werden ze geraakt door rondvliegend glas. De 60-jarige man uit Zevenhoven hield er een fikse hoofdwond aan over. Hij is hiervoor door het ambulance personeel be handeld. Woning-inbraken: Op 21 mei rond 6.40 uur heeft een inbraak plaatsgevonden in een woning aan de Wilheminakade. Een raam is geforceerd, waarna de inbreker de woning is binnengegaan. Een logé werd wakker van een geluid en ging kijken. Zij zag een blanke man van in de twintig met donkerblond, half lang haar en een petje op weg fietsen. Tussen 15 en 22 mei is ingebroken in een woning aan de Nesse. Een raam is geforceerd, maar er wordt vöorals- nog niets vermist. •x-vore* Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3