Uitslag verloting De Gouwebloem childerij Saman Abdul Kader Ibrahim vergedragen aan gemeente est bij de Hondensport Vereniging oud voor Barry van Bommel anning om kampioenschap WSV Senioren goed op dreef op midgetgolftoernooi Ontdek de mooiste babyspulletjes bij 't Ooievaartje Hart van Holland/3 juni 1998 pagina 15 Bel 0800-1210: Districtskampioenschappen/NK voorronden afdeling 1 Districtskampioenschappen/NK voorronden afdeling 2 -r Karin van Lanseraad ddinxveen - Tijdens een informele bijeenkomst het gemeentehuis heeft Saman Abdul Kader im het schilderij dat hij had gemaakt naar eiding van het gedicht 'Verzet' van Sietse Wijn- aovergedragen aan de gemeente Waddinxveen. "deze overhandiging waren Saman Abdul Kader im en een delegatie van het AZC en Sietse jnsma met een aantal mensen van het Coene- -p College aanwezig. Bij deze gelegenheid heb- n Saman en Sietse kennis met elkaar gemaakt. et schilderij vormt een interpretatie van het gedicht 'Verzet'. Hij verwoordt zijn schilderij als volgt: Ik kom uit het duister en zie hoe de -sen strijd leveren, strijd maakt hen zonder hoop. zien dat de mensen vrede willen, zien ook dat de mensen elkaar beschadigen, doornen zijn de pijn die de mensen moeten door- anom te komen aan de betere dingen (bloemen), rvinden ze de hoop op een beter leven (de ladder) hun uiteindelijk de kracht geeft om neer te kijken situatie en in te zien dat oorlog geen winnaars :t. boot zal hen brengen naar een betere wereld, boot is als hoger gedachtengoed geplaatst in de lken bestaan uit de contouren van mensen. t schilderij en de tekst van het ge- ht zijn samen gefotografeerd en bben een plaats gekregen inde por- ttengalerij bij het Vredespaleis, "e foto vormde de bijdrage van ddinxveen aan het motto van de Nationale bevrijdingsdag 1998 'Vrij heid vraagt ieders stem'. Saman Abdul Kader Ibrahim heeft in middels de A-status en zal op korte termijn verhuizen naar Delft, waar hij gaat werken als kunstenaar. Hieraan voorafgaand zal het werk van Saman te zien zijn tijdens een expositie in de Openbare Bibliotheek van Waddinx veen, medio augustus. ddinxveen - Dit jaar bestaat de (ndensport Vereniging Waddinx- n (H.S.V.W.) vijftien jaar. De afge- enmaanden zijn er al diverse festi- "iten geweest. Aanstaande zater- zal het grootste evenement zijn. 10.00 uur start op het terrein van H.S.V.W. de jaarlijkse clubmatch de Ronald Berger wisselbeker. ,<ig jaar streek mevrouw A. Schou- uit Gouda met de spreekwoorde- eeer.Zij zal dit jaar haar titel ver- igen. Aan de clubmatch doen een ot aantal leden van de vereniging deelnemers moeten zaterdag sa men met haar of zijn hond, hun kwali teiten laten zien op diverse onderde len en hindernissen. Zo zal de hond een deel van de behendigheidsbaan moeten afleggen. Ook zullen baas en hond met een bootje over een sloot moeten varen. Rond 15.00 uur zal een regionale jachthondenvereniging een demon stratie geven op het terrein van de H.S.V.W. Iedereen is van harte welkom zater dag vanaf 10.00 uur op het terrein van de H.S.V.W. aan de Middelburgseweg in Waddinxveen. ^dinxveen/Esbjerg - Tijdens het n Deense Jiu-Jitsu kampioen- ap in Esbjerg (Denemarken) op 22 (heeft het Nederlandse Jiu-Jitsu onder leiding van bondscoach t van Haren vier maal goud, drie 1 zilver en drie maal brons be- d. ^concurrentie op de open Deense zeer sterk met vertegenwoordi gingen van Frankrijk, Duitsland, Zwe den en Denemarken met hun sterkste teams. Hoewel Barry nog maar net is hersteld van een zware longontsteking slaagde hij er in met Angelique Poort de eerste plaats te halen. Hiermee stellen bei den zich kandidaat voor minimaal een podiumplaats op het W.K. in novem ber dat in Berlijn plaats vindt. nieuw een overwinning voor L. van de Haven, die knap W. van de Hoek wist te verslaan en een knappe overwin ning voor N. Dannis met de zwarte stukken tegen G. van de Knaap. 'nxveen - Donderdag 28 mei was en schaakavond bij de Waddinx- jnse Schaakvereniging WSV, waar i?n flinke opkomst van veertig akers de 33e ronde van de huis elijke competitie werd afgewik- .sPaJlnend slot om het kampioen- P blijft realiteit, aangezien de grote rivalen hun partij in winst ("om te zetten en met nog drie envoor de boeg kan de al weken- koploper L. Willemen bij een nde remiseuitslag van zijn kop- e worden gestoten. Koploper L. men met de zwarte stukken S ais tegenstander L. Ellers (10), -Ijil i te uitdager, die deze com- ODtiJ! u nige goede partijen in de 'iukJh ft afge'everd. Goed spel 'tzpiro anten> waarbij de witspe- (k niet de mindere leek. In het erde .(hter wist de lijstaanvoer- tnrk"i!.'ma'e optische betere stel- olst k er uit te buiten, met als «daan no§ een onverwachte ne- i f,°Voor de goed spelende uitda- onS te rivaal w- Hennink (2) "'en ctn'kYanNieukerke (7) en B. rins nn §oeb volgen door A. euiM en nederlaag te zetten. Re- Karn,^'1 werden behaald door C0'® en P. de Louw (5) en E. Pse (6) en H. de Roodt (8). Op- In de subtop blijft J. van Oort in vorm door nu H. Smitskamp onder de tafel te spelen, G. Ritter en T. Goor teken den voor een puntendeling en J. Muit was te sterk voor B. David. In de grote middengroep verliespar- tijen voor J. van de Heiden, C. Klaas- sen, J. van Sandijk, J. Ponsioen en E. Hildebrand tegen J. Stam, H. van Offe ren, A. van de Starre, A. Hennink en D.J. van Offeren. Remisepartijen wa ren weggelegd tussen J. Smit en A. Versluis en G. Torenbeek tegen een verder weg zakkende T. Kuiper. In de kelder van de schaakdivisie een nederlaag voor hekkensluiter L. Coe- vert tegen P. van Offeren, eindelijk weer eens de punten voor H. Verwaal, die daarmede T. Bronk diep op de ranglijst liet bungelen en als laatste genoemde partij, die tussen V. Coe- vert en H.E. van Offeren, waarbij laatstgenoemde door zijn overwin ning zich enigszins van de onderste plaatsen wist te verwijderen. NDAAG IS S&teLAATSTE Kinderen horen in de klas, niet in de fabriek. Word daarom Novib- donateur voor f 12,50 per maand, dan steunt u de strijd tegen kinderarbeid. dan kunnen binnenkort nog meer kinderen m naar school. NPVlb Boskoop - De midgetgolfvereniging De Trekvogels organiseerde voor de vijfde keer een nationaal senioren- toernooi. Deze leeftijdsgroep is sterk vertegenwoordigd in de midgetgolf- sport. Er spelen twaalf senioren bij De Trekvogels en de vereniging heeft vijf jaar geleden het voortouw genomen en voor deze steeds groter wordende groep sporters een toernooi in het leven geroepen. De dames en heren deelnemers zijn volgens de geldende regels ingedeeld in de A- of B-klasse. Dit geeft het ni veau van de spelers aan. grote klasse toonde De Trekvogelsspeler Arie van der Kooij bij de heren senioren A. Met een zeer sterke score van 22-23-22 en 21 werd hij onbedreigd de winnaar in zijn klasse met 88 slagen en had daar mee een flink gat geslagen met de als tweede geëindigde Jos Vlasveld uit Zoetermeer met 97 slagen. Arie Blan ken sr. legde de vier ronden af in 98 slagen en moest een barrage aangaan met Joop Leijssen uit Bilthoven. Voor de thuisspeler was het op baan 1, de dubbele heuvel, al snel bekeken, want Arie sloeg een 2 en zijn tegenstander zag de bal met één slag in het hole verdwijnen. Bij de heren senioren B was de verras sing evenwel nog groter. Pas drie jaar lid van De Trekvogels, 75 jaar oud en nog steeds ontevreden als zijn score niet zo goed is als die van de groep spelers die al meer dan vijftien jaar lid zijn. Voor Koos Vermeulen was dit de grootste overwinning in zijn nog korte midgetgolfcarrière. Hij presteerde het zelfs om in de derde ronde liefst zestien enen te slaan. Alleen de salto en de hoek waren mis. Met een score van 26-27-20 en 31 kwam hij de tweede plaats eindigde Aat van Haaften uit Aalsmeer met 106 en derde werd Theo Serraarens uit Rotterdam met 109. De derde titel van de dag ging naar Irene Blanken. Op haar thuishaan kreeg zij deze eerste plaats echter niet zomaar cadeau. Tekenend voor de sterkte in deze groep was de score van de vijf beste speelsters in de laat ste ronde. Met 23 slagen wist Irene haar totaal op 103 te brengen (26-25- 29-23). Alida Brouwers uit Doorwerth sloeg er 25 en kwam daarmee ook uit op 103. De Boskoopse Corrie Vermeu len spande in de laatste ronde hele maal de kroon. Na een drietal mindere ronden van 27-30 en 28 wist zij de laatste ronde uit te spelen in 19 sla gen. de enige misser had Corrie op de heuvel maar daardoor wist zij zich wel naar de derde plaats te slaan met 104 slagen. Aly Mesken (Appelscha) en Stien Bouma (Zoetermeer) wisten ook de laatste ronde in 23 slagen af te werken en kwamen respectievelijk uit op 105 en 107. Bij de dames senioren B wist Sjaan van Eijk uit Aalsmeer de eerste plaats als enige niet-De Trekvogelsspeler voor zich op te eisen. Na een zwak begin met 35 slagen kwam zij goed terug met 25-22-26 en kwam uit op 108 slagen. Co Bakhuizen (De Trekvogels) wist met 113 beslag te leggen op de tweede plek voor Marijke Coert (Ami go) met 116 slagen. In Aalsmeer en Ridderkerk streden zeven leden van De Trekvogels om de districtstitel op de 'lange baan'. Deze wedstrijd gold tevens als selectie voor het Nederlands kampioenschap, wat ook op deze twee banen zal wor den gehouden. Er ging slechts een beperkt aantal per klasse door naar de finale en slechts drie 'Trekvogels' wisten zich daarvoor te plaatsen. Bij de dames senioren wist Irene Blanken zich met 299 slagen over acht ronden voor de finale te plaatsen. B ij de he ren senioren wist Arie van der Kooij (277) en Arie Blanken (285) te plaat sen met een respectievelijke 8e en 11 e plaats. Els van der Stroom wist bij de dames een zesde plaats met 288 sla gen te behalen. Op 6 juni wordt in Rotterdam en 7 juni in Boskoop strijd geleverd voor de districtskampioenschappen afdeling 2. Een achttiental leden van de Bos koopse vereniging zal aan deze wed strijd deelnemen. Tevens geldt, net als bij afdeling 1, dat ook hier plaat sing voor het NK kan worden afge dwongen. Deze NK-finale zal later in Leeuwarden en Drachten worden ge speeld. Waddinxveen - Bij de door notaris J.A.M. Koek gehouden trekking van de door de stichting De Gouwebloem zijn de volgende prijzen gevallen: le prijs: Passagebon ƒ500,-: lotnummer 3208; 2e prijs: magnetron: 3547; 3e prijs: diner voor 2 personen: 4541; 4e prijs: levensmiddelenmand: 3118; 5e prijs: tafellaken: 0141Een ieder die in het bezit is van een lotnummer eindi gend op een 5 heeft ook een prijsje gewonnen. De prijzen kunnen wor den afgehaald op woensdag 10 juni tussen 19.00 en 20.30 uur in het ge bouw van de stichting De Gouwe bloem aan de Tollenslaan 161. Waddinxveen - Toen Sandra Vurens-van Wichen enkele maan den geleden haar kraamcadeauspeciaalzaak in Waddinxveen opende, bleek 't Ooievaartje al meteen bij een groot publiek aan te slaan. Nog altijd krijgt zij dagelijks complimenten over haar leuke winkel en bijzondere collectie kraamcadeautjes. Het assortiment van 't Ooievaartje varieert van kleurige houten mobiles, fotolijstjes en andere decoratieve accessoires voor de babykamer tot de mooiste babykleding van o.a. de merken Pompiedom, Confetti, Tuuf World en Bamboo Kidz. Voor het interieur van de winkel zijn sfeervolle pasteltinten gebruikt, wat het geheel een vrolijke uitstraling geeft. Voor het publiek is 't Ooievaartje zeker een aantrekkelijke winkel om even binnen te lopen en eens lekker rond te snuffelen. Dat men bij 't Ooievaartje er in slaagt om het juiste kraamca- deautje te vinden, is mede te danken aan het feit dat aanstaande moeders een verlanglijstje in de winkel kunnen achterlaten. Ook noemt men bijvoorbeeld de kleuren van de babykamer waardoor Sandra de kraamvisite uiteindelijk zorgvul dig kan adviseren. Maar ook ruim vóór de kraamtijd is een bezoek aan 't Ooievaartje zeker de moeite waard. Zwangeren vinden er een ruim assortiment positiekleding van Noppies en Two of Us. Deze eigentijdse, basic mode is onderling ideaal te combineren. Voor de aankleding van de babykamer heeft 't Ooievaartje de complete lijn van Wepa in huis. Deze fabrikant maakt op bestel ling allerlei accessoires van hemel voor wieg of ledikant tot bijpassende muziekdoos. Ook zijn bij 't Ooievaartje geboorte kaartjes, doop- en bruidssuikers verkrijgbaar. Kraamcadeauspeciaalzaak 't Ooievaartje is gevestigd aan de Kanaalstraat 4a en is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur (maandagmorgen gesloten, donderdag koopa vond) en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15