Commissaris van de Koningin getrakteerd op zoete lekkernij "Winteravond" van Hugo Claus goed neergezet door Spektakel Zevenhuizen aan de wandel Ontmoetingsdienst «int ra tuin Opsehoondag in Zuid Jaarfeest Burg. Keijzer- school met talentshow Nationale Zonnebloem van start ^amendag en sponsor '00P bij De Eendragt 20e jaargang nummer 771 10 juni 1998 1 '.*1 Puppies Waddinxveen - In de Victorwijk, Apollowijk, Jupiterlaan, Junolaan en Mercuriusweg wordt in een drachtige samenwerking van de Be wonersorganisatie Zuid met de speeltuinvereniging Zonnig Zuid, Woonpartners Midden-Holland en de Gemeentelijke Plantsoenen dienst op zaterdag 13 juni een zoge naamde opsehoondag gehouden. Al het zwerfvuil, onkruid en dergelij ke in deze wij k zal dan door d e bewo ners verzameld en verwijderd wor den. Tevens zal Woonpartners zorg dragen voor het verwijderen van graffiti op schuren en muren. De Gemeentelijke Plantsoenen dienst heeft haar volledige mede werking toegezegd, onder andere door het beschikbaar stellen van materialen voor verwijderen en af voeren van vuil. Moerkapelle - Op vrijdag 19 juni van 19.00 tot 21.30 uur wordt door de openbare Burgemeester Keijzer- school de "Keijzer-Talent-Show" ge organiseerd voor alle leerlingen. Vaders, moeders, broertjes, zusjes, opa's en oma's zijn van harte wel kom bij deze show waarvoor inmid dels al 41 kinderen zich hebben aan- De deelnemers tonen zang en dans, ze goochelen, playbacken, er is een komiek en er wordt acrobatiek ge showd. De jury bestaat uit burgemeester U P. Keijzer, Daniëlle Deuss, train- to bij JazzTar en de nieuwe direc teur van de school, de heer P. de Otuijl. Er zijn mooie prijzen te win nen. Regio - De Zonnebloem organiseert diverse activiteiten voor de zieke, gehandicapte en hulpbehoevende medemens. Zonder de financiële ondersteuning van ('e Nederlandse bevolking kan de Zonnebloem haar activiteiten onmogelijk organiseren. De natio nale loterij is een van haar belang- nijkste inkomstenbronnen. De vere niging hoopt dat dit jaar weer veel mensen een of meer loten kopen. name in de week van 15 tot 20 |®i zullen de vrijwilligsters van de °nrieb!oem langskomen. Zevenhuizen - Op zaterdag 27 juni 10-00 tot 15.30 uur wordt bij de 'j, riste'ijke basisschool De Een- fagt een sponsorloop en kramen- aS gehouden. De sponsorloop be- ®nt om 10.00 uur. De organisatie °°pt20 veel geld bij elkaar te krij- j':|' Voor het opknappen van het v ooiplein en voor scholenbouw 0or straatkinderen in Kenia. 1 kramen zal onder andere imÜ e^an<li speelgoed verkocht err n ^erc'er zÖn er eettentjes, is eon rad van avontuur, schmin- sch'i |Unnen ónderen bekers be- Cr eren en zijn er nog veel meer 'eve dingen te doen. Iedereen 15 van harte welkom. Door Sylvia van Doornen Zevenhuizen-Moerkapelle - Maan dag 8 juni bracht de Commissaris van de Koningin mevrouw ir. J.M. Leemhuis-Stout een bezoek aan Ze venhuizen-Moerkapelle. Rond 9.00 uur werd zij op het gemeentehuis ontvangen en voerde zij overleg met het college. Vervolgens stond een bezoek aan het in Moerkapelle ge vestigde bedrijf Marfix van Heeks op het programma. Samen met de he ren ir. A.J. Korff (griffier van de Provincie Zuid-Holland), drs. E.C.M. de Jaeger (chef kabinet), burge meester L.M. Schoots, de wethou ders M. Zijderhand en R. de Gooyer en secretaris A. Visser, arriveerde zij om 11.00 uur bij dit bedrijf waar marsepeinfiguren worden vervaar digd. Marfix startte in 1978 met een fabriek in Waddinxveen en verhuisde in 1982 naar het in dustrieterrein van Moerkapelle. Na jarenlang de concurrentie te zijn aan gegaan met het soortgelijke bedrijf van Heeks in Nunspeet, bundelden beide bedrijven per 1 januari 1998 de krachten om onder de naam Marfix van Heeks in Moerkapelle door te gaan. Momenteel wordt het pand aan de Nijverheidstraat fors uitgebreid. Na een grondige renovatie van het oorspronkelijke gebouw, is door mid del van een forse aanbouw de produc tie- en opslagruimte vergroot, een grote kantine gerealiseerd alsmede was- en kleedruimtes die voldoen aan de eisen van deze tijd. Mede door het feit dat binnen dit bedrijf een echt- binnenlands product wordt gemaakt waaraan nog handwerk te pas komt, was dit voor de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle reden genoeg om hier met mevrouw Leemhuis-Stout een kijkje te nemen. Door directeur ir. P. Spermon werd het gezelschap rondgeleid door het bedrijf. Uiteraard kwam hierbij het productieproces uitgebreid aan bod. Hoe van de grote blokken marsepein de meest uiteenlopende figuren wor den gemaakt, kon nu eens van dichtbij 7T77 De rondleiding door de productiehal van Marfix van Heeks worden bekeken. Ook het kleuren van de marsepein in de spuitcabine en het met de hand beschilderen werd in de fabriekshal door het personeel gede monstreerd. Ondanks dat er in deze maanden nauwelijks marsepein in de winkels ligt, draait Marfix al sinds Pa sen op volle toeren om tijdig de mar sepeinfiguren voor sinterklaas- en kersttijd te kunnen leveren. De marse pein vruchten, varkentjes, worsten, broodjes en vele andere figuren, wor den na de productie opgeslagen in een koelcel en wachten daar om tegen de feestmaand december te worden ge transporteerd naar winkeliers en wa renhuizen door heel Nederland. Onder het genot van een kopje koffie mèt petitfour kwamen onder andere vragen over personeel, houdbaarheid van de producten en de exportmoge lijkheden van het bedrijf aan de orde. Om na het proeven van de sfeer, ook de smaak van marsepein nog eens goed op te nemen, kreeg het gezel- schap ter afsluiting een marsepeinen lekkernij overhandigd. Na het bedrijfsbezoek heeft mevrouw Leemhuis-Stout in het gemeentehuis nog een gesprek gevoerd met alle po litieke groeperingen in de raad. Hier bij kwamen zaken aan de orde zoals de problematiek rond doorgaand ver keer, ruimtelijke ordening en volks huisvesting. Rond 12.30 uur vertrok zij richting Den Haag. Als dank voor haar bezoek kreeg zij van de gemeen te een mand met daarin alle produc ten die op land- en tuinbouwgebied in en rond Zevenhuizen geproduceerd worden. De eerste avond zit er op. Voor de dertiende keer ging maandagavond 8 juni de Zevenhuizense avondvier daagse van start. Om kwart over zes gaf Jan Keizer het startsein aan ruim 350 deelnemers. Basisschool De Een dragt liep mee met een groep van 58 kinderen en ook de voetbalvereniging was ruim vertegenwoordigd met een aantal van 65. En of de deelnemers 5 of 7,5 kilometer liepen, het weer was hen goed gezind; iedereen arriveerde droog aan de finish. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers verlopen de routes prima en wordt er onderweg iets lekkers uitgedeeld. Voor kinderen van 0 tot 4 jaar is het vrijdagavond 12 juni puppie-avond. Alleen op deze avond kunnen de jong- sten meelopen of meedoen in de wan delwagen. De puppies ontvangen na afloop een leuk aandenken. De kosten voor deelname bedragen voor pup pies ƒ2,50. Op de slotavond starten alle deelnemers om 18.30 uur. Door Karin van Laneeraad Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla heeft toneelgroep Spektakel haar gasten een goede toneelavond bezorgd. De eenakter "Winteravond" naar het boek van Hugo Claus handelt in een café. Alle daarin voorkomende karakters worden treffend neergezet. Het verleden van de hoofdpersonen komt aan de orde, relaties, zowel tussen ouders en kinderen als tussen partners, worden goed begrepen en geïnterpreteerd door de spelers. Het stuk refereert aan het dagelijks leven, met een veelheid aan invloeden en patronen. De voorstelling in dorpshuis Swanla werd goed bezocht en de kritieken achteraf waren lovend. Voor regisseur Gert-Jan Masselink was dit een bijzondere avond. Zijn presteren werd door een drietal commissieleden van de Theaterschool beoordeeld. In een gesprek na de voorstelling verdedigde hij zijn keuzes. Na een indringend gesprek kon bij uiteindelijk meedelen dat hij was geslaagd, reden voor een extra feestje. Waddinxveen - Zondag 14 juni wordt in gebouw Kreater aan de Kerkstraat 13 een ontmoetingsdienst gehouden door de Baptistengemeente Ichthus. Spreker in deze dienst is de heer J.M. Storm. De groep Myosotis (wat 'vergeet-mij- nietje' betekent) verleent muzikale medewerking. Aanvang 18.30 uur. Ie dereen is welkom* HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE WATER IN DE TUIN LIGT VOOR U KLAAR. ürtie rjjfe. Klassieke Ü^^FEngelse roos. Verkrijgbaar in diverse kleuren. Geurt en bloeit de hele zomer door. Voelt zich prettig in de zon/half schaduw. Van 19.95 voor ll?5 NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a, Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur open. Zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1