Vrolijk zomerfeest bij De Zeven Dwergen Onderhoud en beheer woonwagenlocatie wordt nitbesteed Speurquiz in bibliotheek Zevenhuizen fwi Kerkdiensten Adopteer een stukje landbouwgrond met een abonnement op biologische groente en fruit Zwemvierdaagse in De Koornmolen van 22 tot en met 26 juni De Stormvliegers Activiteiten -Agenda l°fkapeUe: Medische weekenddienst Werkwijze Peronne Hart van Holland/17 juni 1998 pagina 13 De gemeente heeft er voor geko zen om het beheer en het on derhoud van de woonwagenlo caties uit te besteden aan een extern bedrijf, te weten de firma Nijbod Con sultancy beheer en onderhoud B.V. te Eindhoven. Dit bedrijf heeft ruime er varing op het gebied van beheer, on derhoud en toezicht op de woonwa genstandplaatsen en de know how voor wat betreft de omgangsvormen met de woonwagenbewoners. Daar naast heeft men kennis van de speci fieke woonwagenregelgeving. Ten aanzien van de uitvoering in de De woonwagenstandplaatsen in de wijk Swanla in Zevenhuizen. kern Moerkapelle is de afspraak ge maakt dat de vrijstellingsprocedure zal worden afgewacht. In de gecombineerde vergadering van de commissie I en II is geïnformeerd naar de mogelijkheid om geen gebruik te maken van de BWS-gelden omdat door het gebruik van deze subsidie de te innen huur aan een norm gebonden is. Wethouder Zijderhand heeft toege licht dat bij éénmalig gebruik van de BWS subsidie de huur slechts voor één jaar vast staat. Voor volgende jaren is er de mogelijkheid om de huur te verhogen. Door de heer Fermont (PvdA) zijn vragen gesteld met be trekking tot de exploitatie. Na discussie ging de PvdA fractie uit eindelijk akkoord met het voorstel, met ernstige bedenkingen over de exploitatie. Hier zal de fractie later op terug komen. Zevenhuizen - Sinds enige tijd biedt 't Karrewiel, de groentespeciaalzaak in Zevenhuizen, haar klanten een spe ciaal abonnement aan: klanten kun nen zich abonneren op het Odin Groente- en/of Fruit-Abonnement. '1 Karrewiel aan de Dorpsstraat 71 biedtsamen met versverdeler Odin te Geldermalsen het zogenaamde Oden Groente-Abonnement aan: een tas met een gevarieerde sortering van wse biologisch-dynamische sei- mensgroenten van Hollandse bodem die abonnees wekelijks bij de winkel bnnen ophalen. Sinds april 1997 kun- nen consumenten zich aanmelden 'oor het Odin Fruit-Abonnement. ook de inhoud van deze tas is gebaseerd ®P het principe dat elk jaargetijde jaar eigen fruitsoorten biedt, die dan jet lekkerst zijn. Zowel bij het Odin Groente-als bij het Fruit-Abonnement wordt een nieuwsbrief geleverd met daarin wetenswaardigheden over de groenten, Fruit en de telers en heerlij ke recepten. 1 Karrewiel heeft nu meer dan 25 abonnees. Aangezien voor één Odin- Abonnement 200m2 biologische land bouwgrond nodig is, zorgen de Odin- Abonnees van 't Karrewiel alleen al voor ruim 5.000m2 biologisch be werkte landbouwgrond. Klaas van Diemen van 't Karrewiel: "We krijgen veel leuke reacties van abonnees, bij voorbeeld dat ze veel afwisselender eten, dat ze eindelijk niet meer na hoeven te denken wat ze gaan eten, en dat ze genieten van de recepten die erbij worden geleverd. De leukste reactie was van een abonnee die zei: "Het is net alsof ik elke week een kerst pakket krijg!" In heel Nederland zijn er op dit mo ment ruim 26.000 huishoudens die wekelijks genieten van de biologisch geteelde groente en fruit in het odin Groente- en Fruit-Abonnement. Dit betekent voor de biologische land bouw een extra stimulans voor meer dan 520 hectare! Klaas van Diemen: "Ons voorlopig streven is het onder steunen van precies 1 hectare biolo gisch landbouwgrond, dus 50 abon nees. Vandaar dat we de komende weken een actie hebben met het Oden Groente- en Fruit-Abonnement. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631 733. Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege ermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op éen Ü5H5 Plaatsvinden» 'venhuizen IJre zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein, lifr 27juni: 10.00-15.30 uur: Kramendag en sponsorloop bij de christe- l"e basisschool De Eendragt. oktober: 20.00 uur dorpshuis Swanla: jubileumconcert gem. zangver. nglust m.m.v. "Accordeonata". kdrevenster: maa't'idvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 <J!tan'°°p elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00. Ul u Spelmiddag-, elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag14.00 bii ri en ~^e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen jl™rPshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk rtr .j^-30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke onderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; spm" "Uis H'storisch Centrum Ons Verleden: op de dinsdagen 28 juli, 29 iuni on en 24 november van 19.00 tot 21.00 uur en op de zaterdagen 27 y augustus, 31 oktober en 19 december van 13.30 tot 16.00 uur. !^elvereniging Zang en Kleur. Kaarten in het clubgebouw aan de Zuid Weg 20.00 uur; zomerkaarten op 18 juni en 3 en 17 juli. 'Verkap: 25, 26 en 27juni: volleybaltoernooi; 29 aug.: buurtfeest. Underdog: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos. zanm 7u'f.' 20.00 uur Ned. Herv. kerk: concert christelijke gemengde Visvereniging Sursum Corda. Zevenhuizen - Op maandag 22 juni wordt om 16.00 uur het startsein gege ven voor de jaarlijkse zwemvierdaag se. De andere dagen kan vanaf 15.30 uur worden gezwommen. Op maandag 22 en dinsdag 23 juni kan ingeschreven worden aan de kassa van het bad tot 20.00 uur. Vooraf even de deelnemerskaart kopen is nog be ter. Abonnementen en tienbaden kaarten zijn voor dit evenement niet geldig. Afstanden: 10 banen zwemmen voor kinderen tot 10 jaar (250 meter) en 20 banen voor 10-jarigen en ouder (500 meter). Kinderen moeten het A-diploma be zitten. Doe ook allemaal mee aan de sponsor actie voor het Ronald McDonald Kinderfonds: gezonde kinderen zwemmen voor en sponsoren zieke kinderen. Voor de jongste en oudste deelnemer is er een leuke attentie en voor elke vijftigste deelnemer een T-shirt. Bij de inschrijving moet duidelijk ver meld worden: de leeftijd en voor de hoeveelste keer men meedoet. paardrijlaarzen mt. 39 ƒ15,- ministepper z.g.a.n. ƒ35,-0182-619392 Zondag 21 juni Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur drs R. Wijkhui zen, Waddinxveen; 18.30 uur drs J.W. vd Linden, Zoetermeer. Herv. kerk 10.00 uur ds GJ v Beek; 19.00 uur ds MC vd Meer, Nieuwer- kerk a/d IJssel. Oud Verlaat 10.00 uur J.A. Lambal- gen, Schiedam. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur dr J. Buit kamp. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur 18.30 uur - - Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 20 juni: dokter R.P. Rens sen, Cederhof 3, Bleiswijk, telefoon 010-521.40.85. Zondag 21 juni: dokter W. Vroegin deweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, telefoon 079-593.16.87. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur/K Zevenhuizen - De afgelopen drie weken hebben alle groepen 8 van de basisscholen in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat een bezoek gebracht aan de bibliotheek voor de jaarlijkse speurquiz. Door middel van een dertigtal vragen, verdeeld over vier on derdelen, maken de leerlingen van de hoogste groepen van de basis scholen kennis met informatie uit ver schillende bronnen. Zo komen de do cumentatiemappen, de naslagwer ken, de geautomatiseerde catalogus en de cdrom-naslagcomputer aan de orde. Dit jaar is voor het eerst de naslag computer in de speurquiz opgeno men, met als doel de leerlingen die straks naar het voortgezet onderwijs gaan vast kennis te laten maken met de informatieve waarde van de cdrom-naslagcomputer. Met een ze vental vragen bij dit onderdeel speur den de leerlingen groepsgewijs via de digitale wereldatlas, de algemene-, medische- en natuurencyclopedie naar onder andere informatie over de provincie Zuid-Holland. Per groep 8 worden de leerlingen op gesplitst in vier groepen. Alle groepen krijgen per onderdeel dezelfde vra gen. Na ongeveer tien minuten wordt er gewisseld. Per goed beantwoorde vraag kunnen punten behaald wor den. In totaal waren er 65 punten te behalen. Na de rondes worden de punten opgeteld en wordt de groeps winnaar bekend gemaakt. En dan is het afwachten tot alle groe pen 8 van alle basisscholen de quiz hebben gedaan, om te weten welk groepje van welke school de uiteinde lijke winnaar is. Op donderdagmorgen 11 juni waren de laatste groepen aan de beurt, twee groepen 8 van 't Reigerbos. Het was spannend, want de week ervoor had een groep van de Rehobothschool uit Moerkapelle 56,5 punten behaald, de tot nu toe hoogste score. Met een halve punt meer, 57 punten, won uit eindelijk een groepje van 't Reiger- bos. Het groepje bestond uit Maaike Brandhorst, Jannet Eindhoven, Daisy Walter, Britta Voskuilen en Suzanne Reym. Op de tweede plaats eindigde een groepje van de Rehoboth, be staande uit Marloes Bukman, Anja Huisman, Pauline Moerman, Petra Springer en Miranda Graveland. Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers nam op zaterdag 13 juni deel aan een wedvlucht vanuit Bourges. AFstand 566 kilometer. In concours waren 190 duiven die om 6.35 uur met zuidoosten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.36.13 uur en haalde een snelheid van 1567.76 meter per minuut. De uitslag: 1 en 2. N. Koppenaal; 3,7 en 10. Joh. Stofberg; 4. C. Nobel; 5 en 6. C. Zweere; 8. R. van der Helm; 9. Rita Mizzi. De Stormvliegers nam ook deel aan een wedvlucht vanuit Peronne. Af stand 254 kilometer. In concours wa ren 384 duiven die om 6.50 uur met zuid-zuidoosten wind werden gelost. De eerste duif arriveerde om 9.27.38 uur en haalde een snelheid van 1614.47 meter per minuut. De uitslag: 1. Joh. Stofberg; 2. Gebr. Breedijk; 3. D.C. den Hertog; 4, 7, 9 en 10. C. Nobel; 5. C. Zweere; 6. R. Brands; 8. C.P. Edeling. Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen- Met als thema "strand" werd zaterdag 13 juni bij peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen" aan de Dorpsstraat het jaarlijkse zomerfeest gehouden. Er waren tal van leuke activiteiten zoals het Rad van Avontuur, grabbelen, touwtje trekken, verven en schminken. Door de peuters zelf was er hard gewerkt om de speelzaal in een vrolijke strandsfeer te brengen; zij hadden onder andere hun eigen zwemkleding aan de lijn (laten) hangen en papieren zwembroekjes en-schepjes beplakt. Buiten op het plein werden in kraampjes allerlei waren zoals groente, fruit, bloemen en tweedehands speelgoed ver kocht en op het terrasje kon men desgewenst de lekkere trek stillen met een hot-dog of ijsje. Het zomerfeest werd druk bezocht door peuters, vergezeld door ouders, broertjes en zusjes. Ook d kinderen die nog op de wachtlijst van peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen" staan, waren uitgenodigd voor dit zo merse spektakel. iVvir Karin van Langeraad Zevenhuizen- De gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle is tijdens de raadsvergadering van 9 juni ak koord gegaan met het aangaan van een overeenkomst inzake het be keer van woonwagencentra. Eerder al, in de raadsvergadering van 16 december 1997 heeft de raad een voorbereidingsbesluit genomen voorontwikkeling van twee locaties voor woonwagenstandplaatsen in de gemeente. Binnenkort wordt de locatie in Zevenhuizen opgeleverd.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13