GIRO 2737 De Sperwer Natuurtentoonstelling 'De Hond' bij Kardinaal Alfrinkschool Aurafotografie bij De Steenbok Oranje-disco in )e Paddestoel Foto's in het Hart van Holland v Kerkdiensten Klaveijassen in Het Zuidhonk Kaartavond De Gouwe Rijders Help 2.000.000 mensen met een spijsverterings ziekte. Zondagmiddagsoos voor verstandelijk gehandicapten Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelij ke Dwarsweg la te Zeven huizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. MAAG LEVER DARM Postbus 430, 3430 AK Nieuwegein pagina 15 ^bySyey.' "Bethel" 9'3° UUr Hart van Holland/17 juni 1998 Peronne STICHTING Hiep hiep hoera, 25 juni is het groot feest. Bas en Linda gaan dan trouwen! "augustus lijkt nog ver weg. Maar voor je het weet is het zover: de jeugdweek! eampingbed. weinig gebruikt ƒ50,- 079- 5932760 (mkp) "*B peuterzitje voor in de auto, van 9 mnd tot 4 jr ƒ80,- 0182-611343 jjjjevr. tietszitje voor achter 0182-617213 Ij. Zondag 21 juni Waddinxueen Sf',kerk vrijg. 9.30 uur ds E. Bnri uur ds J-P-C- Simpelaar, Negraven. dftrT10eti11 gskfi-k 9.30 uur Vprri Mongers; 17.00 uur ds A. uerdoorn. Hp1); 'fflmanuel 9.30 uur drs A.W. Oritm I"1' Le'den; 17.00 uur sow r'n- kerk. <k 'ehting De Rank 10.00 uur de Boer, Gouda. drftr'tf0'" L'Cloofsgem: 10.00 uur Hpwf' °s, Woubrugge. sen- i&' 9'3" uur ds MD vd Gies- De Stek a)nr 'dem (in geref' kerk) Gei-af i uur R- de Reuver. donk-'isfon 9 30 uur ds J-A-v- Hooii- Chr e P uur zie herv. gem. Bmiinfn kerk 11-15 uur ds H. de in 7™,en Haa84 15-00 uur dienst Quant ?rentruni; 19.00 uur ds D. ff1'Den Haag. Waddinxveen - Postduivenvereniging DeSperwer nam zaterdag 13 juni deel aan een concours vanuit Bourges. Weersgesteldheid: matige zuid-zuid- oosten wind. Afstand 573 kilometer, kconcours waren 161 duiven die werden gelost om 6.35 uur. Aankomst eerste duif was 12.37 uur met een snelheid van 1578 meter per minuut. Be laatste duif arriveerde om 13.23 uur. Uitslagen: 1,8 en 9. Joh. L. Bol; 2 en 3. f Noorlander en Zn.; 4,5 en 6. R.A. van Ier Made; 7. H. Vink; 10. E. van Beek. De Sperwer nam die dag ook deel aan een concours vanuit Peronne. Weers gesteldheid was ook hier matige zuid zuidoosten wind. Afstand 266 kilome ter. In concours waren 200 duiven die gelost werden om 7.15 uur. De eerste duif arriveerde om 9.55 uur met een snelheid van 1646 meter per minuut. De laatste duif kwam om 10.04 uur aan. Uitslagen: 1. Davy Hofman; 2. M. Tol lenaar &Zn.; 3. M. Verbeek; 4. R.A. van der Made; 5. E. van Beek; 6. Joh. L. Bol; 7 en 9. J. Jansen Zn.; 8 en 10. H. Metselaar. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - De dag begon dinsdag 9 juni wei heel bijzonder voor de kinderen en vele ouders van de Kardinaal Alfrinkschool aan de Zuidplas- hof. Deze dag was namelijk de eerste dag van de bijzondere natuurtentoon stelling 'De Hond'. Wethouder Neele verrichtte de officiële openingshande ling, waarbij hij werd begeleid door 'schoolpuppies', kinderen die ge schminkt als hondje een helpende hand boden. Op het schoolplein volgde een demonstratie van de honden brigade', de speciale tak van de Politie Hollands Midden. Een in drukwekkende show waarbij de hon den voorwerpen moesten zoeken en 'de boef' staande hielden. Grote be wondering was er ook voor de hond die direct de achtervolging stopte omdat er 'een moeder met kinderwa gen' tussen 'de boef' en de hond kwam. De kinderen van groep 12 en 3 kregen op deze bijzondere dag bezoek van een ambassadeur van de Koninklijke Nederlandse Geleidenhonden. De blinde mevrouw Stempher van 73 jaar kwam samen met haar blindengelei dehond Nena een bezoek brengen. De tentoonstelling op de Kardinaal Alfrinkschool geeft uitgebreid infor matie over de hond. Zo is er van alles te leren over de verschillende rassen, de verwantschap tussen de wolf en de huishond, hondenbelasting en ande re regels, de strijd tegen hondenpoep, een prettige vakantie voor de hond en nog heel veel meer. in elke hoek van een kleuterlokaal is een hoek ingericht met hondenknuf fels. Er is een kleurwedstrijd georga niseerd voor de kleinsten, terwijl de hogere groepen kunnen deelnemen aan een prijsvraag. De tentoonstelling is te bezichtigen tot en met 22 juni in de Kardinaal Alfrinkschool. Het college van burgemeester en wet houders heeft voor deze tentoonstel ling een eenmalige subsidie beschik baar gesteld van ƒ240,-. Het college is van mening dat een dergelijk initiatief en het thema van de tentoonstelling in aanmerking kwamen voor een bij drage in de kosten. De hondenbrigade gaf een demonstratie op het schoolplein. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuidhonk kan men op vrijdagavond 19 juni vrij-klaverjassen (geen compe titie). Aanvang 20.00 uur. Entree be draagt ƒ2,50 per persoon. Marian Hans kids: enorm bedankt voor jullie hulp en steun! André Adrie +A+M+A+M Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 18 juni een kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging om mee te doen; iedereen is welkom. Inschrijven kan bij De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Waddinxveen - Op vrijdag 19 juni rondt Wijk- en speeltuinvereniging «Paddestoel de maandelijkse disco- wond voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De disco van «ze avond is de laatste van het sei zoen en daarom gaat men er in De Paddestoel er een groot feest van maken. Beze maand is het thema "Oranje- lsco omdat heel Nederland in de aan is van het WK voetbal. Het wijkgebouw van De Paddestoel voor de tweede achtereenvolgen- keer weer speciaal worden aange- kleed voor deze disco met Nederland se vlaggen en natuurlijk veel oranje. Ook wordt de wedstrijd die op het moment van de disco wordt gespeeld, bij De Paddestoel op TV uitgezonden, zodat de voetbal-verslaafde disco- gangertjes geen minuut hoeven te missen. De organisatie zou het leuk vinden als alle bezoekers zich in een Oranje-sup porters outfit steken. De entreeprijs is 1,50. De disco vangt aan om 19.15 uur en is om ongeveer 21.30 uur afgelopen. Sandra gefeliciteerd met je HAVO-diploma. Papa, mama en Peter Wie heeft mijn bedelarmbandje gevonden? Natasje Perdijk; 079-5932565 Waddinxveen - Op zondagmiddag 21 juni wordt in wijkgebouw Het Zuid honk een soos gehouden voor ver standelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes ge speeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. eiken k. ledikantje 70x140 ƒ15,- nieuwe buggy 25,- 079-5932729 massief eiken buffetkast i.z.g.st. 1.120 h. 180 br. 50 ƒ400,-0182-614448 jwir Karin van Laneeraad Waddinxveen - Met 1714 deelne mers aan de tweede avondvierdaag se kan gesproken worden van een succesvol evenement. Onder het motto'Waddinxveen Wandelt' werd op vier avonden van 9 tot en met 12 juni een route door Waddinxveen gelopen. De deelnemers konden ach inschrijven voor een route van 5 of 10 kilometer. Er werd ook veel gelopen in groepsverband: scholen, verenigingen en clubs. Waddinxveen - In de Steenbok, de winkel met mineralen, fossielen en new age artikelen aan het Koningin Wiihelminaplein, kunnen belang stellenden op vrijdag 19 juni van 11.00 tot 18.00 uur hun aura laten fotograferen. Frank en Joanna Koopmans zijn in middels bijna een jaar gevestigd aan het K.W. plein en het gaat erg goed. Joanne: "Wij merken dat er in Wad dinxveen veel interesse bestaat op dit gebied, het wordt hier steeds drukker." Het zal de wandelaars niet ont gaan zijn dat er een aantal me ters door het zand gelopen moest worden wegens wegwerk zaamheden. Hoewel de aannemer zijn uiterste best had gedaan de klus op tijdteklaren, was dit wegens de slech te weersomstandigheden niet geheel gelukt. Tijdens deze eerste wandelavond startten er tevens vele wandelaars gesponsord. Het doel was daarbij Unicef. Door het Unicef Comité Wad dinxveen was er bij de scholen een beroep gedaan op de kinderen die zich ingeschreven hadden voor de avondvierdaagse om zich door vrien den, familie en buren te laten spons oren voor Unicef. Ook individuele lo pers zijn in de gelegenheid gesteld om mee te lopen voor Unicef. In de week van 20 juni zal de opbrengst bekend gemaakt worden. De slotavond was wederom een groot succes. Hierbij werd medewerking verleend door de Cormula's en Con cordia. Door hun bijdrage kreeg de intocht een extra feestelijk karakter. Langs de route stonden vele toe schouwers en bewonderaars klaar met bloemen en aardigheidjes. In de etalage staan momenteel prachtige stukken koraal, echte museumstukken. Frank Koopmans kan zeer levendig vertellen over zijn grote passie: stenen, mineralen, fos sielen en koraal. Naast het feit dat hij er veel van weet, kan hij de stenen ook bewerken. Ook de new age artikelen vinden gre tig aftrek. Nieuw in het assortiment zijn artikelen vanuit de Indianencul tuur: zogenaamde dreamcatchers, man-del-la's en rabbitshields. Hout snijwerk uit Indonesië, de 'orang malu' ofwel de verlegen mens, waar men op vele verschillende manieren tegenaan kan kijken, die allen ook weer een andere betekenis hebben. Op het verzoek van Frank en Joanne Koopmans komt Marieke Espinoza in Waddinxveen de aura's van belang stellenden fotograferen. Zij is een be kende van Frank en Joanne en volko men betrouwbaar. De aura is het energieveld dat elk mens, elk dier en zelfs kristallen om zich heen hebben. Het is een heel persoonlijk energieveld, een soort vingerafdruk, vol met informatie met wat men denkt, voelt, over ervaringen in het verleden, het karakter en, heel letterlijk, de uitstraling. Iedereen overkomt het weieens dat je iemand tegen komt en die persoon op het eerste gezicht niet mag, vaak is dat een kwestie van botsende energievel- den. De handeling is als volgt: men gaat zitten voor een wat groot uitgevallen polaroidcamera waarbij de handen geplaatst worden op twee kastjes die met snoeren aan de camera bevestigd zijn. Sensoren in die kastjes meten via accupressuurpunten op de handen de energie van de vitale lichaamsde len. Via een computer wordt hier een kleurcode aan gekoppeld en op de foto geprojecteerd. Uiteraard is het de kunst om de foto op de juiste manier te interpreteren. Ook vrijdag kan men ervan op aan dat er uitgebreid de tijd voor genomen wordt om uitleg te geven en aan te geven waar de eventuele persoonlijke blokkades zijn. De zichtbare kleuren staan voor emoties. Het is echter niet zo dat Marieke Espinoza een thera peut is. De foto geeft inzicht in de huidige situatie; zij is geen toekomst voorspeller en geen hulpverlener. Alle belangstellenden kunnen vrijdag 19 juni langsgaan bij de Steenbok. De kosten voor een aura-foto met de bij- 1 ehorende uitleg bedragen ƒ25,-.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15