Heiden van Jazztar maken schitterend debuut Jeugdweek in Moerkapelle I Basisschool De Nessevliet viert Jan Droog jeugdtoernooi weer pik bezet Koor- en samenzangavond EK Rolski: sportief spektakel in en om Bergschenhoek Zeven Muzen sluiten seizoen met grote muziek uitvoering Ouderenreis Moerkapelle Moleimuismeuws Excursie Buytenpark M 00 jaar bouwen aan christelijk onderwijs -1998 Hart van Holland/17 juni 1998 pagina 19 |[wir Svlvia van Doornen liioerkapelle - Hoewel het voor de ■voetballiefhebbers later die avond ■nooalteleurstellend uitpakte, werd er ijgelopen zaterdag van 18.30 tot 20.00 ■uurnogvolop genoten van het spette- I rende optreden van de Moerkapelse I gymnastiekvereniging Tarzan/Jaz- laar. Het waren nu eens de meiden ■van de jazz-afdeling die, overigens Ivoor de allereerste keer, een grote Iuitvoering voor publiek in petto had ji. Uiteraard stond hierbij het dan- |sen centraal en er werd niet alleen Igedanst op de favoriete muziek van Ideze jonge generatie. Ook nummers ■(vervlogen jaren werden ten geho- I re gebracht waardoor zowel jong als I oud even lekker weg kondromen.Het Ioptreden vereiste de nodige voorbe- ïg;door zowel de mini's (6 tot 10 liaarjals de maxi's (10 tot 14 jaar) verder gedurende vijf maanden druk end. Ook hadden zij de zorg Ivoor de kostuums, schmink en het I Imaken van de programma-boekjes. Hun inspanning werd beloond: het publiek was razend enthousiast en de meiden kijken terug op een mooie debuut-avond. liioerkapelle - Onder leiding van een ■enthousiast team vrijwilligers van de I Hervormde en Gereformeerde Ge- lireente wordt van 10 tot en met 14 I agustus in Moerkapelle een jeugd- I teek georganiseerd. I De kinderen van 6 tot en met 12 jaar I toren zich in de laatste week van de I vakantie niet te vervelen. Elke morgen I an 8.30 tot 12.00 uur kunnen de kin: I deren terecht in dorpshuis Op Moer. I Vrijdags kunnen de kinderen van 8.30 I tot 15.45 uur terecht, met tussen de I middag pannenkoeken voor ieder- I ito jaar is het thema: "Licht op je weg". Rond dit thema worden enkele bijbel verhalen verteld en liederen gezon gen. Daarnaast is er het spelprogram- ma. De spelen zijn door de leiding van de Jeugdweek (door de kinderen ooms en tantes genoemd) bedacht. Enkele spelen kan de organisatie wel verklappen: "Autopech" en "Bejaar denhuis op stelten". Dit zijn maar twee van de vijf spelen... Ouders die hun kinderen komen op halen mogen gerust eens langs komen om een kijkje te nemen in de zaal. De deelname is op alle dagen gratis. Voor meer informatie: P. Slingerland, telefoon 079-593.61.16. I Verlaat - Toen Ommoord nog I Pt huizen kende, Zevenkamp nog I «eiland was en Alexanderpolder er I echt als een polder uitzag, stond I'al een school aan de Wollefoppen- UOud Verlaat. Dat is basisschool I "e Nessevliet. 1/schoolvereniging van de Nesse- li® bestaat dit jaar een eeuw. Dat Iff Wordt met ouders, kinderen en I-' »e belangstellenden gevierd. Er F/ouderwetse' schoolfoto's ge- tW. liedjes-van-toen gezongen en Iik k"aaneen historisch museum I ;®acht. Zo zijn er elke maand activi- Op zaterdag 20 juni is er in en om basisschool De Nessevliet een rom melmarkt, een sponsorloop, ponyrij den, schminken, barbecue, rad van avontuur, allerlei spelletjes, enzo voort. ledereen is welkom om een kijkje te nemen en mee te doen. Tussen 11.00 en 16.00 uur is er heel wat te beleven bij deze honderdjarige. De opbrengst van alle activiteiten is voor speeltoestellen op het school plein en voor een goed doel: de bouw van een school in het Afrikaanse land Rwanda. Voor inlichtingen: 010-455.02.69. <nen Van ^et 's bijna zo ver. Het jeugdtoernooi dat wordt gespeeld op de I '^1 gezel]?nn'sc'.ub Zevenhuizen telt dit jaar vele inschrijvingen en er zal I Nsirji,||z'jn in een weekje vol tennis voor de jeugd. De vernieuwde I Vo en P p®' bestaande uit Ewoud, Robert, Björn, Michiel, Maaike, Klien, veline zijn druk bezig met de voorbereidingen van het toernooi. I (""'eeweH? '0ties'net a's de vorige editie; het is te hopen dat het weer ook ljtohet ten "if11 ^at c'e banen optimaal bespeelbaar zijn. 'voorbeplr|1S n za' er e"ce dag op het toernooi een "thema-dag" zijn van 'leukgeh 6?n Pannenkoeken- of poffertjesdag. Dit maakt het toernooi tot 'is van h voor spelers/speelsters, supporters en toeschouwers, leder- narte welkom. Moerkapelle - De reis die de ouderen van Moerkapelle op woensdag 10 juni maakten is, mede dankzij het goede weer, een succes geworden. Om half negen 's morgens vertrok de bus van af het voormalige gemeentehuis met Wim Stormbroek achter het stuur richting Maarsbergen. De route ging binnendoor via Bos koop, Nieuwkoopse Plassen, Woer- dens Verlaat en bij Breukelen de A2 op en vervolgens de Al2. Om 10.00 uur stond koffie met gebak klaar bij de Weistaar, een kaasboerderij met mu seum. Een diaserie maakte duidelijk hoe van melk diverse soorten kaas gemaakt kunnen worden. Via Woudenberg en Barneveld arri veerde het gezelschap om 12:30 uur in Hoenderlo om de lunch te gebruiken. Nadat er bij het paleis het Loo een gids aan boord was gekomen, werd de tocht vervolgd over de Kroondomei nen met een interessante uitleg over de flora en fauna van dit prachtige deel van de Veluwe. Deze excursie eindigde in Hoog Soe- ren waar een verfrissing genuttigd werd in een mooi gelegen restaurant. De tocht werd vervolgd naar Mont- foort, waar de deelnemers door file vorming te laat aankwamen maar het diner liet zich, mede daardoor, goed smaken. Om 21.00 uur was iedereen terug in Moerkapelle. aan komen lopen: jonge kater zw./grijs w. voetjes, w. bef, niet gecastr. omg. Zuideinde 0180-631679 waterpompje voor tuin z.g.a.n. merk Honda Benz Moto9r met slang 0182-615079 licht grijs leren bankstel 2+3 zits 500,- i.z.g.st. 0182-610491 Daihatsu applause li okt '91 85.000 km grijs metal, zonnedak ƒ6500,- 0172-215699 Benthuizen - Op zaterdag 20 juni hou den het hervormd gemengd koor "Im- manuël" en het kinderkoor "De Bent- huizer Zangertjes" de laatste zang avond van het seizoen. Aan deze avond verleent het hervormd kinder koor "Met Blijde Klanken" uit Gouda haar medewerking. Dit koor staat on der leiding van Petra Versluis en pia nist Nico Roggeveen. De koren uit Benthuizen staan onder leiding van Arjen Uitbeijerse; het orgel wordt be speeld door J. Vis en de piano door Kees de Bruin. Verder zullen op deze avond Jantine Vis en Lenneke van der Velden op de dwarsfluit spelen. De avond wordt gehouden in de Ne derlands Hervormde Kerk en begint om 19.30 uur. Iedereen is welkom. zonnescherm kl. rood lengte 5.5 meter t.e.a.b. 0182-616336 11 1 1 aquarium compl. met onderkast 1.1.20 b. 0.40 h. 040 ƒ450,- 0172-213635 Benthuizen - Zaterdag 20 juni worden in het Molenhuis demonstraties "Em bossing" gegeven; Ook bestaat de gelegenheid om te genieten van de :entoonstelling "De verzamelingen van Jacob Vis". Een ieder is van 13.30 17.00 uur van harte welkom in het Molenhuis en de Winkel van Sinkel. Fiat Panda 750 cl bj '88 zwart gekeurd tot 1- '99 ƒ2950,-0172-213067 zwarte dressoirkast 218x50x116 cm unieke kast! 0172-218076 4 pers. bung, tent luifel toebehoren en punttent t.e.a.b. na 18 uur: 0172-215775 Regio - Zaterdag 20 juni organiseert de KNNV, vereniging voor veldbiolo- gie in Gouda, een excursie naar het Buytenpark in Zoetermeer, een nieuw groengebied waar men de natuur zo veel mogelijk zijn gang laat gaan. Ver zamelen om 9.00 uur bij het NS station Gouda aan de Bloemendaalse Zijde. Het vervoer gaat per auto. De excur sie duurt een halve dag. Voor inlich tingen: 0182-618037. eettafel 4 stoelen ƒ100,- Acaciastr. 28 Waddinxveen PC 286 30 MB HD 1 MB ontern met wp 5.1 ƒ175,-0182-613710 damesfiets citybike 6 versn. hal. verl. 1,5 jr. oud 175,-0182-618543 Opel Corsa bj '87 trekhaak radio ƒ3750,- apkjan '99 0182-610293 Van vrijdag 26 juni tot ep met zondag 28 juni nemen ruim 200 deelnemers uit 16 verschillende landen deel aan de Europese Kampioenschappen rolski in Rotterdam/Bergschenhoek. Voor het publiek de kans om kennis te maken met deze zomervariant van langlauf en te genieten van een inter nationale sportwedstrijd op het scherpst van de snede. Het bijwonen van het evenement is gratis. De officiële opening van de Europese Kampioenschappen is op vrijdag 26 juni om 17.00 uur bij het gemeente huis van Bergschenhoek. Hierna volgt in het centrum van Bergschen hoek een spectaculaire sprint, waar aan de hele wereldtop meedoet met toppers uit Nederland, Italië, Zweden en de Oekraïne. De overige wedstrij den zijn op het Nationaal Rolskipar- cours, Hoeksekade 139 te Bergschen hoek, van zaterdag 27 juni van 10.00 uur tot 18.00 uur en op zondag 28 september vanaf 9.00 uur. Het par cours ligt naast Tiekano, waar ver schillende buitensportactiviteiten worden georganiseerd. Rolskiën is ontstaan als trainings- vorm voor het langlaufen, maar is in middels uitgegroeid tot een volwaar dige en zelfstandige sport. Ook lief hebbers van sporten als skeeleren en wielrennen zullen in de sport elemen ten hiervan terugvinden. De basis van de rolski is een licht metalen, kunst stof of houten balk van 70 centimeter lang. Wedstrijdrolski's zijn iets kor ter: 53 centimeter. Aan de voorkant bevindt zich één wiel en aan de ach terzijde één of twee wielen. Er zijn verschillende soorten rolski's afhan kelijk van de ondergrond en het ni veau van de rolskiër. De wedstrijd- rolskiërs willen zo min mogelijk ge hinderd worden door de kleding en zijn zeer aërodynamisch gekleed, er worden dan ook snelheden behaald tegen de 50 km/uur. Het parcours in Bergschenhoek is zeer geschikt voor rolskiërs en in het glooiende landschap is het decor voor een spannende wedstrijd aan wezig. Ook de sprintwedstrijd op vrij dag, waar steeds twee deelnemers tegen elkaar uitkomen, belooft een interessant schouwspel op te leve ren. Uiteraard zullen de Nederlandse deelnemers hun best doen ook het EK van een oranjetint te voorzien. Tijdens de WK vorig jaar behaalde de Nederlandse selectie maar liefst zes medailles, waaronder drie keer goud en drie keer zilver, dus dat belooft wat. De grootste kanshebber voor Nederland is Jan Jacob Verdenius, die in Trondheim woont. Hij is behalve tweevoudig wereldkampioen rolski, ook de beste Nederlandse langlaufer ooit. Voor de estafette strijdt hij waar schijnlijk met Gijsbregt Brouwer en Alewijn Brouwer uit Rotterdam en Erik van Leeuwen uit Reeuwijk of San- der Mossing Holsteijn uit Castricum voor de prijzen. Bij de dames zijn Elsbeth Straub uit Rotterdam en Susan van Duijl uit Nieuwerkerk aan den IJssel favoriet. Door Sylvia van Doornen Zevenhuizen - Ter afsluiting van het seizoen organiseerde de culturele stichting "De Zeven Muzen" op zater dag 13 juni een muziekavond in de Gereformeerde kerk aan de Dorps straat. Circa veertig leerlingen, in de leeftijd van 7 tot en met 15 jaar, die bij de stichting deel uitmaken van het kinderkoor of één van de muziekles sen volgen, lieten hierbij met name ouders en andere familieleden horen welke vorderingen zij het afgelopen jaar hebben gemaakt. Als thema was voor muziek uit ver schillende gebieden in Latijns-Ameri- ka gekozen; veelal pittige muziek uit onder andere Mexico, Argentinië, Brazilië, Cuba en de Andes. Solo, in groepjes van twee, drie of meer en waar nodig begeleid door één van de docenten, brachten de jonge muzi kanten op piano, dwarsfluit, blokfluit, gitaar en keyboard hun beste kunnen ten gehore. Er werd geheel volgens programma gespeeld waarbij liedjes als "El Condor Pasa" en "Esta Tarde Vi Llover" elkaar opvolgden. Afwisse lend klonken ook de meer bekende liedjes als "Don't Cry For Me..." en "Bye Bye Love". Het op de piano ge speelde liedje "Moriaantje zo zwart als roet" zal in ieder geval bij iedereen bekend in de oren hebben geklonken. Voor de leerlingen was het bovenal een spannende avond. Dat sommigen toch wel een beetje zenuwachtig wa ren bleek uit het feit dat de meesten na het spelen vluchtig het podium verlieten terwijl een enkeling de tijd nam om nog een keurige buiging te maken. Om het geheel in sfeer bren gen waren aan weerszijden van het podium toepasselijke decoraties aan gebracht zoals cactussen, sombre ro's, palmbomen en prachtige be schilderingen. Al met al was het een geslaagde muzikale avond en menig ouder zal met bewondering naar zijn of haar spruit hebben geluisterd.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19