LITI E Oppassen een feest met 'Oppaspret' Bi Dag van het Middeleeuwse Boek op 20 juni Oproep Baby van de maand t van Holland B E R ICHTEN deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Arie Huibert Veerman Hart van Holland/17 juni 1998 pagina 3 Familieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen - az- Sfeurf/, dag 9 sehili, Boskoop Museum van het Boek/Museum Meermanno-Westreenianum Ontdek de geheimen van perkament Een kijkje in de keuken Schrijven en verluchten als een middeleeuwse monnik Wat bezoekers verder deze dag kunnen doen: Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van de maand". Alle pasgeborenen komen in aanmerking voor deze pagina. Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland de ouders, grootouders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een geboortekaartje, een duidelij ke foto en het liefst een leuk verhaalde over de baby. Degene die als "Baby van de Maand" In het Hart van Holland verschijnt 'verdient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. Wie foto en geboortekaartje terug wenst, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, mee te sturen. 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN AI ging ik ook in een dal der schaduw des doods, ik zou geen kwaad vrezen, want Gij zijt met mij; Uw stok en Uw staf, die vertroosten mij. Psalm 23:4 Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden thuis van mijn lieve man en onze zorgzame vader 16-11-1947 - 13-06-1998 Sandra Veerman-Green Rachel Esther Rebecca 1 South Parade Croft-on-Tees Darlington co Durham, DL 22 SN Engeland De rouwdienst zal plaatsvinden op 18 juni 1998 om 13.00 uur in de St. Peters Church, Croft-on-Tees. Aansluitend zal om ongeveer 14.00 uur de begrafenis plaatshebben. Confro/e geslotenverklaringOp dins- a§S juni tussen 7.00 en 8.45 uur werd parallelweg van de Swanlaweg Psluipverkeer gecontroleerd. Daar- J, Werden zestien automobilisten Keurd voor het negeren van de ge- ïnn nverk'aring. Op 10 juni tussen ka uur 's weer toezicht ge- I ™en op de geslotenverklaring. I sen 6.00 en 10.00 uur is het verbo- 'fen voor Si „:«en:Tussenl0juni23.00 e. en 1juni 6.30 uur is ingebroken in. [v w°ning aan de Noordelijke n,.nr jWeS- Men is in de woning geko- •;i: 00r gaatjes te boren en een Er wordt onder rf.c "motorvoertuigen om over anlaweg te rijden. jni? ^er verbreken andere een geldbedrag vermist. dtijfsinbraken: Rond middernacht btok(.naC van 10 °P U juni is inge lost Vn een winkel aan Kerkweg- stond pp!, Aankomst van de politie tiojs in Jbmjarige man die woonach- Vo0r r| rïdinxveen voor de winkel, drinkt. man 'agen etenswaren en u'tdew-' Ta,: a'komstig bleek te zijn deijji, in"i Pe verdachte is vermoe- de winkel gekomen door een en toegangsdeur te vernielen. De r het politiebureau in Gouda. man '^^Hgehouden en overgebracht da? 'n drugszaak: Op dins- 3 luni zijn in de avonduren ver ende personen aangehouden op verdenking van handel in drugs of het in het bezit hebben van verdovende middelen. De handel zou hebben plaatsgevonden in een woning aan de Vondellaan in Waddinxveen. Naar aanleiding van klachten uit de buurt over vermoedelijke handel in verdovende middelen is de politie een onderzoek gestart. Dit leidde op 9 juni tot de aanhouding van drie ver dachten, waarvan vermoed werd dat zij verdovende middelen hadden ge kocht. Deze mannen waren afkomstig uit Waddinxveen en in de leeftijd van 23, 25 en 26 jaar. Na verhoor, waarin zij bekenden verdovende middelen gekocht te hebben, zijn zij weer in vrijheid gesteld. Dezelfde avond werden in de woning aan de Vondellaan een 31-jarige man uit Waddinxveen en zijn 26-jarige vrouw aangehouden op verdenking van handel in verdovende middelen. De vrouw is na verhoor in vrijheid gesteld, de man is donderdag 11 juni voorgeleid aan de Officier van Justitie en de rechter commissaris. De politie zet het onderzoek voort. Snelheidscontrole: Tussen 8 en 10 juni is een snelheidscontrole gehouden aan de Henegouwerweg. Ongeveer 780 bestuurders reden te hard, wat neerkomt op ongeveer 2,7%. De hoogst gemeten snelheid is 100 kilo meter per uur, terwijl 50 kilometer per uur is toegestaan. Aanrijding: Dinsdagmiddag 9 juni om- Door Pattv Paling Iedereen heeft wel eens een keer op een neefje, nichtje, zusje of broertje gepast. In eerste instantie draait dat natuurlijk om de zorg en voeding voor het kind, tot het moment aanbreekt dat de kleine wil spelen. Vaak is het moeilijk te bedenken wat te gaan doen. Er zijn echter heel veel leuke, gezellige dingen te beleven met de kleintjes. Oppaspret' is een gids voor oma's, opa's, neefjes, nichtjes en alle ande ren die regelmatig oppassen. Het is een leuk en nuttig boek met allerlei soorten spelletjes voor binnen en buiten, kinderliedjes en een groot aantal creatieve activiteiten. Regent het buiten? Ga eens een boot maken van een bed of een bank! Lekker snoep en limonade mee en fantaseer maar dat je de zon tege moet vaart! Schijnt de zon buiten? Trek zwem- kleding aan en ga kliederen met water in de tuin of maak zelf een brilletje voor in de zon. Genoeg tips voor het hele jaar. Bij het boekje zit een CD met de leuk ste kinderliedjes. 'Oppaspret' is geschreven door Mir jam Eijkelestam. Uitgeverij Mingus, Woerden; ISBN 90 6564 282 X, NUGI 721. Het is verkrijgbaar bij de boekhandel voor Den Haag - In het Museum van het Boek aan de Prinsessegracht 30 in Den Haag wordt op zaterdag 20 juni van 12.00 tot 17.00 uur de "Dag van het Middeleeuwse Boek" gehouden. Voor deze dag is een speciaal activi teitenprogramma samengesteld. De boeken in de tentoonstelling "Boeken van Oranje-Nassau" zien eruit of ze gewoon op papier ge schreven zijn. Toch is dat niet zo. Bijna al deze boeken zijn geschreven op perkament, speciaal geprepa reerde dierenhuid. Over hoe perka ment gemaakt werd, hoeveel scha pen er in een boek gingen en welk perkament het meest geliefd was bij de middeleeuwse boekenmakers, vertelt Henk de Groot, Nederlands bekende perkamentmaker. Hij de monstreert het hele procédé van het perkamentmaken, van beestenvel tot schrijfvel. De bezoekers kunnen ook zelf aan de slag: er is voor een beperkt aantal deelnemers plaats bij de workshop perkamentmaken die de Groot deze middag begeleidt. Voor meer infor matie en aanmelding: telefoon 070- 3462700. De kosten, inclusief alle ma terialen, bedragen 25,- voor de hele middag. (Bij regen gaat de workshop niet door). Maanden- soms jarenlang duurde het schrijven- en verluchten van een boek in de Middeleeuwen. Hans de Heus, een miniaturist die nog volgens de echte middeleeuwse technieken werkt, nam de proef op de som en kopieerde nauwgezet een pagina uit een handschrift uit de verzameling van het museum: een 14de eeuws mis saal. Hij gebruikte daarbij precies de zelfde materialen die de middeleeuw se boekenmaker ook gebruikte, en ging op precies dezelfde manier te werk. Óp deze dag hebben bezoekers de kans om de door hem gemaakte kopie te vergelijken met het originele boek in de vitrine van het museum. Hans de Heus vertelt erover en de monstreert hoe hij te werk ging. Om 15.30 uur laat hij bovendien stap voor stap zijn werkwijze zien aan de hand van dia's die hij van elke stadium bij zijn 'monnikenwerk' maakte. Wie ze ker wil zijn van een plaats bij de diale zing, kan zich van tevoren meiden bij het museum: 070-3462700. De toegang voor de lezing is gratis. Hoe zou het toch zijn om als middel eeuwer met een ganzenveer te moe ten schrijven? Op deze vraag krijgt men antwoord als men plaatsneemt in het scriptorium, het 'middeleeuw se' schrijfatelier van het museum, dat deze dag speciaal geopend is voor iedereen vanaf 9 jaar. Men kan zich een echte middeleeuwse mon nik wanen door zich in een monniks pij te hullen en met een ganzenveer een tekst in gotische letters te schrij ven en daarna te verluchten. Natuur lijk kan men afloop het eigen 'monni kenwerk' meenemen. De toegang voor het scriptorium is ƒ2,50 (voor kinderen is hierbij ook een leuke speurtocht inbegrepen). Van tevo ren aanmelden hoeft niet. de tentoonstelling "Boeken voor Oranje-Nassau" bekijken; het videoprogramma van de KRO "God op perkament" over het maken van boeken in de Middeleeuwen be kijken; een bezoek brengen aan de mu seumwinkel waar prachtige boeken, ansichtkaarten en andere originele cadeau-artikelen te vinden zijn; kleine kinderen kunnen de kleur plaat met mascotte van het scripto rium "Manus Scriptor" inkleuren. streeks 16.15 uur vond een kop/ staartaanrijding plaats aan de Alp- henseweg. Een 27-jarige automobilist uit Houten en een 30-jarige automobi list uit Krommenie waren gestopt omdat het verkeer daartoe noodzaak te. Een 29-jarige automobilist uit Alp hen zag dit te laat en botste er achter op waarbij de auto waar hij tegenaan reed opduwde tegen de volgende. De man uit Alphen en uit Krommenie zijn met nekklachten naar het Bleuland- ziekenhuis in Gouda vervoerd. Ter plaatse was het wegdek glad door een oliespoor dat bleek te lopen van Gouda tot Alphen. Verschillende brandweerkorpsen zijn tot 20.30 uur bezig geweest het wegdek schoon te maken. Al die tijd is de weg afgesloten gewest hetgeen tot opstoppingen in de omgeving leidde. Op 11 juni rond 7.15 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de krui sing Laag Boskoop en de Parklaan. Een 19-jarige jongen uit Boskoop reed over de Parklaan nabij de kruising met Laag Boskoop. Hij verleende daar geen voorrang aan de voor hem van rechts komende 44-jarige man uit Zwammerdam. De 19-jarige is met heupletsel overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Vreemdelingencontrole In een pand in de Ridderbuurt is op 10 juni een vreemdelingencontrole ge houden. In het pand werden acht ille gale Polen aangetroffen. Hun pas poorten worden naar de grens ge stuurd. De Polen kunnen hun pas poort daar ophalen en vervolgens het land verlaten. Ook de bestuurder en een inzittende van een auto in Ridder- buurt zijn gecontroleerd. Deze man nen bleken ook illegale Polen te zijn. Ook hun paspoorten worden opge stuurd. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 email 113777.1540@compuserve.com Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Slui tings term ijn a d verten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3