Voetbalvereniging W.S.E. bestaat 50 jaar NK Mountainbike BROUWER DE KONING 53e Sportweek afgesloten Open Kampioenschappen Perdijk-Open prima van start Finale turncompetitie Hengelsport IÉ Zwemvierdaagse jiPe Hazelaar Diplomazwemmen UITVAARTVERZORGING Eindstanden vooijaars- competitie TZM Zevenhuizense deelneming Ingrid Riep wint jeugdzeskamp Jeugdzeskamp Koppelklaveijassen Rolschaatsen Hart van Holland/17 juni 1998 pagina 9 rwir Karin Jongkind Waddinxveen - Voetbalvereniging W.S.E. bestond op 9 juni vijftig jaar. Om die reden hield de vereniging op die dag haar jubileumreceptie in kantine "De Lansbrekers" op het sportcomplex Oranjewijk. Twee dagen voor deze officiële receptie hield W.S.E. (Waddinx veense Sportvereniging Excel sior) een reünie voor leden en oud leden. In het kader van het vijftigjarig bestaan speelt W.S.E. in de zomerva kantie wedstrijden tegen de drie Rot terdamse clubs uit het betaalde voet bal. Op 9 juni 1948 werd in Waddinxveen de voetbalvereniging W.S.E. opge richt. Eén van de stuwende krachten in de eerste jaren was de heer Com peer. Zijn foto prijkt op een prominen te plaats op de muur van de voetbal- kantine. In de kantine was een ten toonstelling ingericht over vijftig jaar W.S.E. Een van de sprekers tijdens de recep tie was oud-penningmeester Huug van den Dool. Hij was speciaal voor de festiviteiten uit Amerika overgeko men. "De club bracht in het begin met trots twee teams in het veldHet voet balveld was overigens aangelegd op een weiland, waar door-de-weeks de koeien graasden. Daarom konden de teams pas aan voetballen toekomen, nadat de koeienvlaaien van het veld geruimd waren." bestuur van W.S.E. nieuwe verenigingsvlag uitgereikt Voorzitter Andre Moons blikte tij dens de receptie terug op de reünie van twee dagen eerder. Met name de aanwezigheid van veel oud-leden, vervulde hem met trots. Het achtkoppige bestuur kreeg tij dens de receptie een nieuwe vereni gingsvlag uitgereikt van de K.N.V.B. De N.K.S. (Nederlandse Katholieke Sportfederatie), waar de voetbalvere niging aan verbonden is, bood een bord met inscriptie aan. Vier W.S.E.- leden werden onderscheiden met het ere-lidmaatschap. Het betrof Thijs Fens, Joop van der Lans, Cor Blonk en Cor Droog. W.S.E. maakte vijftien jaar geleden de overstap van de afdeling Gouda, naar de K.N.V.B. Momenteel speelt W.S.E. in de vierde klasse-K.N.V.B. Het doel is om binnen afzienbare tijd de derde klasse te bereiken. De voetbalvereni ging is in alle leeftijdscategorieën ver tegenwoordigd en heeft ook een da meselftal. De festiviteiten zullen tijdens de zo mer worden afgesloten met drie wed strijden tegen teams uit het betaalde voetbal. Deze wedstrijden zullen wor den gespeeld door een selectie van W.S.E. spelers, aangevuld met spelers van de regionale selectie. Op 14 juli vindt de eerste wedstrijd plaats tegen het le elftal van Feyenoord. Op 25 juli wordt er gespeeld tegen de selectie van Excelsior en op 4 augustus tegen Sparta. Bergschenhoek - Worden het dit keer Be specialisten of gaan de veldrijders met de eer strijken. Dat is de grote vraag bij het NK Mountainbike, dat op 20 en 21 juni wordt verreden op een nieuw parcours van de mountainbike club Dirty Hill in Bergschenhoek. wellicht dat de echte mountainbike specialisten dit keer wel tot grootse Baden kunnen komen, vorig jaar im mers, was veldrijder Richard Groe- nendaal, vedetten als Bart Brentjens, Marcel Gerritsen en Jan Weevers te ®1 af. Zeker voor Brentjens wordt hethoog tijd dat hij tot een sprekende prestatie komt, want sinds zijn Olym- pische titel in Atlanta heeft Brentjens nauwelijks meer een aansprekende wedstrijd in Nederland gewonnen, in genoemd weekeinde zullen in «rgschenhoek zeven categorieën stnjden om de nationale titels. De meest aansprekende uiteraard bij de experts, maar daarnaast zal er ook bij «dames en de junioren felle strijd te Z'en zijn. Ook aan het publiek is ge acht. Tijdens het evenement zijn er «W promostaiids van prominen- ebedrijven op het gebied van moun- mnbikes en op zondagmiddag is er Sr°te MTB demonstratie op het «rein van het Ski- en Skatecentrum 111 Bergschenhoek. De Zevenhuizense deelneming be staat uit Eric-Jan Verdoold bij de Es- poirs (19 tot 23 jaar) en Paul van Holst bij de Junioren (15 tot 18 jaar). Er wordt ook een Funklasse-wedstrijd worden gereden. De Funklasse is be doeld voor recreatieve mountainbi- kers. Ook aan deze wedstrijd nemen renners uit Zevenhuizen deel. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: zaterdag 20 juni: 10.00 uur: Funklasse (60 minuten), met onder andere Willem Gall en Wilco van der Eijk uit Zevenhuizen; 11.30 uur: Sport- klasse (75 minuten); 13.30 uur: Vete ranen (90 minuten); 15.30 uur: Junio ren (90 minuten), met onder andere Paul van Holst. Zondag 21 juni: 10.00 uur: Espoirs (105 minuten), met onder andere Eric-Jan Verdoold: 12.30 uur Dames (105 minuten); 15.00 uur: Experts (135 minuten), met onder andere Bart Brentjens. Overigens, wie wil deelnemen aan de wedstrijd in de Funklasse, kan zich telefonisch opgeven bij Pascal Grout van de organiserende Mountainbike vereniging Dirty Hill. Het telefoon nummer is 0180-615340. ®erswoude-Dorp - Openlucht- iJPi Hazelaar organiseert de en o ?wernvierdaagse van 22 tot i 26 juni. De deelnemers kunnen ldnn aanties zwemmen van 13.00 tot i-UUuur en van 17.00 tot 19.00 uur. brijen kan bij (je kassa van het Der"1 L .Pe bosten bedragen ƒ5,- mJn riiver>; a's aandenken krijgt Jen een vaantje. ]u?^afavond 22 juni gaat de hete- j, 'ballon, bij goed weer, de lucht in. rganisatie hoopt dat het weer iaarm i zo^a,: de winnaars van de AkaM -nu we' de lucht in kunnen, iuni'ngkomt er vrijdagavond 26 b?ongeveer 19.30 uur een dui- ftoP van de brandweer. Ieder- tor, 5 van 7"ls Welkom Waddinxveen - In Gouwebad De Sniep is op 9 juni gezwommen voor het A- diploma. Er waren deze keer 35 kandi- daatjes die allen zijn geslaagd: Eline Kempen, Ferdy Verwey, Felicia de Bruin, Ruben Kraayenbrink, Falko iken, Mare Hogebrug, Shanon Valk, Luuk Grootendorst, Kayleigh Tofield, Frank Heikamp, Eline van Oosten, Sanne Fioole, Martijn Sluijs, Gertjan Ritsema, Sanne Spetter, Debbie Slap- pendel, Jasmina Alhaft, Harriette Boone, Karem Aaltem, Remon de Bruin, Borris Kramer, Fabian Zimmer man, Harmen Verweij, Jeroen van Yperen, Lisette de Pater, Sharon van den Bulk, Brady van Nelfen, Tobias Kemper, Raoul Kruse, Gabrielle Eykel- boom, Marcel Kamperman, Bart de Boer, Wim Bijman, Ayse Arslan en Boudewijn Panhuyzen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking, b Gespecialiseerd in thuisopbaring. uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapelle - De definitieve eindstan den van de voorjaarscompetitie zijn voor T afeltennisvereniging Zevenhui- zen/Moerkapelle als volgt: Het eerste team is in de 2e klasse A promotie op de et ste plaats geëin digd. Het team promoveert naar de 1 e klasse regionaal. Het tweede team is in de 3e klasse promotie op de 4e plaats geëindigd en is met 1 punt verschil aan degradatie ontsnapt. Team 3 is in de 4e klasse promotie op de vierde plaats geëin digd en handhaaft zich daarmee in deze klasse. Team 4 is op de vijfde plaats geëindigd in de 4e klasse degra datie en hoopt via een voorkeurs plaats in deze klasse te blijven. Het 5e team is in de 5e klasse degradatie op de tweede plaats geëindigd en zal de strijd in deze klasse voortzetten. Voor alle hiervoor genoemde teams, met de daarbij behorende niveaus, zoekt tafeltennisvereniging Zeven- huizen-Moerkapelle die (weer) willen gaan tafeltennissen. Uiteraard zijn mensen die nog nooit getafeltennist hebben ook van harte welkom. Zij zullen onder begeleiding het tafelten nissen eigen worden gemaakt. Wie interesse heeft kan contact opnemen met John Meurer, telefoon 079- 5931813 en voor de jeugd Coerd van Kasteel, telefoon 079-5932742. Waddinxveen -Zaterdag 20 juni wordt in sporthal De Dreef de finale van de turncompetitie gehouden. Dit sei zoen hebben 33 ploegen van vijftien gymnastiekverenigingen uit de regio Gouda aan deze competitie meege daan. Gedurende het seizoen hebben alle ploegen vier wedstrijden geturnd tegen twee of drie andere ploegen uit hun poule. De beste vier ploegen per poule hebben zich geplaatst voor de finale. 's Ochtends vanaf 9.45 uur wordt ge turnd door meisjes tot 12 jaar. IndeF- poule, waarin de meisjes verplichte oefenstof turnen, hebben zich ge plaatst: Saturnia uit Bleiswijk, Veloci- tas uit Gouda, Toos uit Waddinxveen en CGV uit Capelle aan den IJssel. In de E-poule wordt keuze-oefenstof ge turnd. In de C-poule hebben zich ge plaatst: Dos uit Schoonhoven, Pro Patria uit Zoetermeer, Toos uit Wad dinxveen en Toos uit Linschoten. In de D-poule wordt geturnd door Hou- Vast uit Hazerswoude, Tumo uit Moordrecht, G.V. Reeuwijk uit Reeu- wijk en G.V. Boskoop uit Boskoop. Publiek is van harte welkom. De toe gang tot sporthal De Dreef is gratis. Waddinxveen - In het kader van de afsluiting van de 53e Sportweek Wad dinxveen werden afgelopen zaterdag nog een drietal evenementen gehou den. Tijdens de finale van de school- voetbalwedstrijden op het Be Fair- terrein kon de Waddinxveense jeugd tevens meedoen aan een zeskamp. De zes onderdelen, waar met groot en thousiasme aan werd deelgenomen, bestonden uit een stormbaan, klepel- hangen, hobbeifietsenrace, clowns- kop gooien, wervelwind en koemei- ken. Met een .score van 84 punten werd de 12-jarige Ingrid Riep winna res. In de Unie werd het koppelklaver- jassen gehouden. Hier werden de da mes Kuijf en Van den Berg uit Wad dinxveen eerste met in totaal 10891 punten over zes ronden. Aan het evenement werd deelgeno men door 95 voornamelijk Waddinx veense scholieren. De behendigheid bij het onderdeel wervelwind, een gesloten bak met rondvliegende bal len, gaf de doorslag. Wie daar veel ballen verzamelde, had grote kans op een goede score. De 12-jarige Ingrid Riep, wonende aan de Oostpolderweg 98 en leerlinge van de Eben Haëzer- school groep 8, wist daar wel raad mee. Met 36 ballen, alsmede een hoge score bij het koemeiken (19 punten) en de andere onderdelen, bereikte zij een totaalscore van 84 punten. Dat men tijdens het toernooi al gauw kon constateren dat leeftijd van weinig invloed was op het resultaat, bleek wel uit het feit dat de zesjarige Tho mas Twigt uit de St. Victorstraat 9 en leerling van de St. Jozefschool groep 2, met 81 punten de tweede plaats voor zich opeiste. Derde met 80 pun ten werd de 8-jarige Rianka van der Kaaden uit de Alpherwetering 129. Zij is leerlinge in groep 5 van de Leilinde, in ieder geval zal door het Sportweek comité in de loop van de week aan deze drie winnaars een prijsje worden uitgereikt. De jongste deelnemer was Marin Me ijer die met zijn 3 jaar een score van 46 punten wist te behalen. De oudste deelnemer was de 14-jarige Ruud die met 45 punten de olympische gedach te hoog hield; meedoen is belangrij ker dan winnen. Aan het koppelklaverjassen werd deelgenomen door 26 koppels. Er werden zes ronden gespeeld en na afloop was er een loterij. In de sfeer volle feestzaal van De Unie, werd door de deelnemers met volle overgave gekaart. Met een totaalscore van 10891 punten (gemiddeld 1815) werd het dameskoppel Kuijf/Van den Berg uit Waddinxveen eerste. De dames Janssen/Van den Berg uit Boskoop werden met 10412 tweede, terwijl het koppel L. Hogebrugge/Van den Berg met 10060 punten en als vijfde het echtpaar Deurloo met 10045 punten. De poedelprijs ging naar de dames Streng en Klatt met 7564 punten. De hoogste toernooiscore kwam op naam van het koppel J. Hogebrugge/ T. van den Berg met 2412 punten, terwijl het koppel Murk met 770 pun ten tot de laagste score kwam. Moerkapelle - Rolling '90 deed enige tijd geleden mee aan de Open Kam pioenschappen rolschaatsen in Berg en Donk. Rona Dijkema wist tijdens deze wedstrijd de combinatietitel in de Internationale jeugdklasse te be machtigen. Zij eindigde als eerste bij het figuren, tweede bij het vrijrijden en eerste in de combinatie. Ook de andere deelneemsters van Rolling '90 presteerden goed. Sjoukje van Haastert (11 jaar), Emily van 't Wout (11 jaar) en iris Dijkema (10 jaar) debuteerden dit jaar in de aspi ranten A klasse tot 13 jaar en eindig den midden in het uit 24 rolschaat sers bestaande deelnemersveld. Liz zy Quick startte in klasse pupillen A in de combinatie en wist beslag te leg gen op een twaalfde plaats (29 deelne mers). De Nationale Kampioenschappen Kunstrolschaatsen worden op 27. 28 en 29 juni gehouden in Nieuwegein. De sporters die Rolling '90 tijdens dit evenement vertegenwoordigen zijn: Pup. A: Lizzy Quick, combinatie en Emily van 't Wout, figuren; Pup. B: Claudia Jonker, combinatie, Ingrid Oskam, vrijrijden en Maria Oskam, Linda Krispijn en Maaike Vonk, figu ren. Aspiranten A: Iris Dijkema en Sjoukje van Haastert, combinatie, Emily van 't Wout en Danielle Hoogendoorn, vrij rijden. Aspiranten B: Carla Matze, Gerdine Lindhout en Trisja van 't Wout, com binatie, Wanda van Hoven, figuren en Elise Hoogendoorn, vrijrijden. Inter nationale jeugdklasse: Rona Dijkema, combinatie. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op woensdag 10 juni is de derde wed strijd van de avondcompetitie gehou den in de Bleiswijkse Zoom. De twaalf deelnemers wisten totaal 27.920 gram vis te vangen. J. van der Zouwe legde beslag op de twintig wedstrijdpunten met een vangst van 5780 gram, A. van Erk werd tweede met 5040 gram vis en derde werd A. Uittenbroek met 4040 gram. De eerstvolgende wedstrijden zijn: de vierde wedstrijd van de avondcompe titie op 18 juni; de vierde wedstrijd van de zomercompetitie op 20 juni. Nadere informatie kan worden ver kregen bij J. Wiersma, telefoon 0180- 632654. gg Zevenhuizen - In alle opzichten in het Perdijk-Open tennistoernooi het afgelo pen weekend voorspoedig van start gegaan. Na het tekenen van de sponsor contracten door voorzitter Bennie Verbakei en sponsor Nico Perdijk zijn ook de eerste wedstrijden gespeeld. Op de eerste zaterdag konden al flink wat partijen worden afgewerkt. En zelfs op zondag konden, ondanks de buien, toch nog 25 wedstrijden worden gespeeld. Volgens wedstrijdleider Angele Magdelijns zullen naar verwachting alle partijen volgens schema worden afgewerkt en zullen zondag 21 juni de finales op tijd klaar zijn. Gedurende het toernooi kunnen in het clubhuis de WK-voetbalwedstrijden worden gevolgd op een grootbeeld-televisie. Op vrijdagavond 19 juni zal het traditionele Midzomernachtfeest voor deelne mers en clubleden worden gehouden. Vanaf half zeven staat de barbecue op temperatuur en zal tevens het haringhappen van start gaan.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9