Haalbaarheidsstudie windenergie van start Verkeersbrigadiers feestelijk onthaald Havenstaddagen Pop-In koor in Woerden Baggeren Rotte, Rottemeren en Toevoerkanaal Optreden Tröckener Kecks EHBO-vereniging start nieuwe cursus Vraege vogelexcureies IVN Bossen- en Waardentocht en de Rode Kruistocht Hart van Holland/24 juni 1998 pagina 17 Plaats Inspraak Goede start Hoogheemraadschap van Schieland Proefbaggeren bij de Middel weg Baggeren Toe voerkanaal tussen Oostplein en Jaffabrug Baggeren Rotte en Rottemeren Baggeropslag Mogelijke overlast tot novem ber 1998 Veiligheid Door Karin van l.angerand laddinxvem- Woensdag 17 juni werden de verkeersbrigadiers van de Bethelschool en de Prins Alexanderschool in Sez®1-Burgemeester Jonkman heeft alle brigadiers welkom geheten in 'het huis van de burgers, het huis jTa brigadiers, kinderen en ouders van deze scholen, kregen een fietsreparatiesetje. Voor sommige S a naSuer een extra attentie' een cadeaubon of een oorkonde, voor vele jaren bieden van veiligheid aan renderen De burgemeester sprak zijn waardering uit voor alle brigadiers, die alle dagen van de week, in alle eersomstandigheden er voor zorgen dat schoolkinderen veilig van en naar school kunnen gaan. verkeersbrigadiers van andere scholen ontvingen hun attentie op de eigen school. Maandag 15 juni is op initiatief van energiebedrijf EWR de Stuurgroep Haalbaarheid Windenergie Rijnland opgericht. Deze stuurgroep gaat de mogelijkheden voor het toepassen van windenergie in het leveringsge- bied van EWR in kaart brengen. De stuurgroep bestaat uit vertegenwoor digers van de betrokken gemeenten, de provincie Zuid-Holland, land bouworganisaties, Rijkswaterstaat, de Zuid-Hollandse Milieufederatie en EWR. Voorzitter is mevrouw G.W. van der Wei-Markerink, burgemeester van de gemeente Warmond. In het jaar 2000 moet 3% van de ener- gieafzet van EWR uit duurzame ener gie bestaan. Dit staat gelijk aan het elektriciteitsverbruik van 20.000 huis houdens. De toepassing van wind energie lijkt hiervoor de meest aange wezen methode. Het leveringsgebied van EWR is rijk aan wind, de techniek is voorhanden en de meerkosten zijn relatief laag. De stuurgroep Haalbaarheid Wind energie Rijnland zal nu gaan onder zoeken op welke wijze de plaatsing van windmolens het beste gereali seerd kan worden. De bepaling van de juiste plaats voor de windmolens is vrij complex, omdat rekening moet worden gehouden met natuur- en landschapswaarden, bestemmings plannen en mogelijke geluidsover last. Dit is met name in het Groene Hart en de Duin- en Bollenstreek het geval. Deze zomer zal in enkele gemeenten de mening van de bevolking over windenergie in het algemeen en in de woonomgeving worden gepeild. In een later stadium zal inspraak wor den georganiseerd, waar iedereen die dat wil zijn of haar mening over het project en de voorgestelde locaties naar voren kan brengen. Pas daarna doet de stuurgroep een definitief voorstel over de mogelijke locaties. De stuurgroep wil haar werkzaamhe den begin volgend jaar afsluiten. EWR is bijzonder blij met de mede werking van alle betrokken partijen. De ervaring leert dat lokaal draagvlak de belangrijkste factor is voor het welslagen van windprojecten. Gezien de brede steun voor de voorgestelde aanpak tijdens de startvergadering, heeft EWR alle vertrouwen in een goe de afloop van het project. Geïnteresseerden kunnen het door de stuurgroep vastgestelde plan van aanpak bestellen bij de afdeling Voor lichting van EWR, telefoon 071- 5247736. Opzaterdag 4 en zondag 5 juli organi seert het IVN Alphen aan den Rijn en omgeving natuurwandelingen door ®et Rietveld. Evenals andere jaren weten de deelnemers heel vroeg uit ®everen: om 6.00 uur starten de wan- Wingen. Maar eenmaal in de polder «B men in alle rust genieten van de weidevogels. En dat zijn er heel wat: Snitto s, kieviten, tureluurs en zwarte sterns. Maar ook de planten worden met vergeten. Langs de slootkanten worden vele soorten gevonden. Tel daarbij de interessante historie van het landschap en alle ingrediënten voor een mooie wandeling zijn aan wezig. Na afloop van de ongeveer drie uur durende tocht staat een ontbijt klaar in het poldercafé. Deelnemers moeten zich vooraf opgeven (voor 2 juli) in verband met het te bestellen ontbijt. Informatie en opgave: Jan de Frankrijker: 0172-212902 of Jeannette Teunissen: 0172-437018. ::5 ^termeer - Toervereniging Zoeter- Wer /7organiseert zaterdag 27 juni e ossen- en Waardentocht en in Menwerking met het Rode Kruis, de ue Kruistocht. De Rode Kruistocht een gezinstocht. Deelnemers hier- n kunnen kiezen uit twee "afstan- 7iin 40 kilometer. De afstanden Jv.v,° dig gepijld. De route gaat mogelijk over binnenwegen 'andelijke Zoetermeer en Men brengt een bezoek UnH v ^eren'g'ngsgebouw van het h7« s'Atexanderplantsoen 1 len termeer; hier kan men ookstar- S^Jnemers aan de Bossen- en Waar- dentocht kunnen kiezen uit vier af standen: 85, 120,160 en 250 kilometer. De kosten zijn afhankelijk van de ge kozen afstand en liggen tussen de ƒ5,00 en ƒ8,00. Kinderen t/m 12 jaar, onder begeleiding, ƒ1,00. N.T.F.U.-le- den krijgen ƒ2,00 korting. Starttijden vanaf 6.30 voor de 250 envanlO.OO tot 14.00 uur voor de 25 en 40 km. De start is bij het clubgebouw aan de Buyten- parklaan 2b, (wijk 17, nabij Locomo tion). Voor de 25 en 40 kilometer kan men ook starten vanaf het Rode Kruis- gebouw. Voor informatie: Zoetermeer '77, Pa trick Coers, telefoon 079 - 321 24 94. Rode Kruis, Jan de Vries, telefoon 079 316 38 05. (en h P.26.27en28juniorganise- Stir•htie n.'cht'ng Gouda Floreert, tod nc®. ,innenhavenmuseum Turf- t.„5g Zeekadetkorps Gou- »onr^ .^bantykoor West-Zuidwest stailu keer de Gouda Haven- schfo u11- Meer dan vijftig histori- ijn Kif pen "ggen over een lengte binnJI!a ,een kilometer in de oude oi Hoger Van Gouda lar|gs de Lage Turkic ouwe. langs de Vest, de ifw5 en Nieuwe Veerstal af- 'Annirif» ls de aanwezigheid van de ïtevf» de. Zeemeeuw" en de Oen mi f00r insiders bekende na- de nautische wereld. Deze tocht u? annen ook van binnen be- th Titian ff13 van de havenstaddagen is ('atMitotVfrvo,er en laden". Een thema SOïopiH i Past Bijde stad Gouda, stad odb een belangrijke haven- NanHc Van de voornaamste bin- teuwen 6 vervoerroutes in vroeger ^;:,:ronele binnenvaartsche- '«hiintp Stlanders en aanverwan ten «_z!en- Daarnaast wordt er op '■'an histofi aau e.n ge'ost" met behulp Iets or'sche kraan- en vrachtwa- Shar,ty Festival Gouds is op 27 juni, waarbij diverse Shantykoren met zeemansliederen optreden op diverse locaties in de binnenstad. De koren Nelsons Blood, Kaapstan der, Rumor in Casa, West Zuidwest, het Kraaiennest en het Viswijvenkoor treden op van 14.00 tot 18.00 uur en staan borg voor een passende entou rage. De afsluiting van het Shantyfes- tival is een gezamenlijke optreden van alle Shantykoren op de Markt om 20.30 uur. Vanaf 12.00 uur is er op zaterdag 27 juni een wedstrijd bedrijfsroeien op de Hollandsche IJssel en op zondag 28 juni een demonstratie wrikken in de Sluiskom van het binnenhavenmu seum. Diverse activiteiten voor kinderen gedurende het gehele evenement zijn te vinden bij het Nonnenwater en de Amsterdamse Verlaat. Op vrijdag 26 juni wordt het binnen varen van de schepen begeleid door de "De Notedop" bekend van onder andere Sail Amsterdam. Dit minuscu le vaartuigje zorgt niet alleen voor een overdaad aan muziek maar ook voor de nodige lichteffecten. Zondagmiddag is er een koffieconcert van de Stedelijke Harmonie Caecilia bij het IJsselhuis, Schielands Hoge Zeedijk 1 vanaf 12.30 uur. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 27 juni zal de Nederlandse topact "Tröckener Kecks" een optreden ver zorgen in de feesttent op het plein bij Jongerencentrum Stek in Hazerswou de-Dorp. In het voorprogramma zal de feest band "4 neven en 1 nicht" het publiek opwarmen met aanstekelijke Neder landstalige hits. Aanvang 20.15 uur, entree 22,50. Benthuizen - Na de zomervakantie is er gelegenheid om een EHBO-cursus (inclusief reanimatie) te volgen bij de EHBO-vereniging. Afgelopen jaren zijn er heel wat cur sisten geweest die het diploma heb ben behaald. Wel eens getuige geweest van een ongeval en niet weten wat te doen? Kinderen die af en toe een rare smak maken? Wellicht is het een goed idee om dit najaar een EHBO-cursus te starten. iedere maandagavond van 20.00- 22.00 uur worden de lessen gegeven. In januari 1999 is het examen. De kos ten van de cursus bedragen ƒ230>=. De nieuwe cursus start op maandag avond 7 september. Meer informatie en/of aanmelden: Jeanne Fokke: 079-3312573; Tineke Retel: 079-3411449 of Bert van de Star re: 079-3310006. Op zaterdag 27 juni treedt het Pop-In koor op in Woerden. Op die dag wordt het Straat-Theater-Festival gehou den. In het centrum van Woerden staan vijf podia opgeteld, waarop al lerlei artiesten te zien en te horen zijn. Dit varieert van Afrikaans trommelen, kindertheater, diverse bands en ko mieken. Het Pop-ln-Koor zal op het podium staan bij de Hema om 11.30 en 14.00 uur. De toegang is overal gratis. Regio - Het baggeren van de Rotte, Rottemeren en het Toevoerkanaal is begonnen. De officiële start voor dit project vond plaats op maandag 22 juni. De voorbereiding van het bagge ren heeft zes jaren geduurd. Vooral de vergunningenprocedures hebben veel tijd gevergd. Daarnaast moesten enkele technische problemen wor den opgelost. Opdrachtgevers van dit unieke baggerproject zijn het hoog heemraadschap van Schieland en het Recreatieschap Rottemeren. Schie land is de trekker van dit project. Op 25 mei is de aannemer begonnen met proefbaggeren ter hoogte van de Middelweg in de Eendragtspolder in Zevenhuizen. De baggerspecie wordt daar door middel van een dustpanzui- ger opgezogen en vervolgens doorge spoten via de persleiding naar depot Eendragtspolder. Binnenkort begint het baggeren van het Toevoerkanaal tussen het Oost plein en de Jaffabrug. De baggerspe cie wordt via een baggermachine in een beunbak geloosd. De beunbak vaart dan naar de overslaglocatie net ten zuiden van de Boezembrug (nabij het benzinestation). Vanaf de over slaglocatie gaat de baggerspecie via vrachtwagens naar het baggerdepot de Slufter op de Maasvlakte, of naar het depot op het Hoge Bergse Bos in Bergschenhoek. Tegelijk met de bag- gerwerkzaamheden wordt op enkele plaatsen het Toevoerkanaal verbreed en wordt de oude houten beschoeiing vervangen door een nieuwe. Om de werkzaamheden goed te kunnen uit voeren wordt er tevens een aantal bomen gerooid langs het kanaal. Het laatste deel van het Toevoerka naal tussen de Jaffabrug en de Vier sprong wordt gebaggerd in de perio de november 1998-april 1999. Daar naast zullen langs dit deel van het Toevoerkanaal natuurvriendelijke oevers worden aangelegd. Na het proefbaggeren wordt van half juni 1998 tot half juli 1999 met de dustpanzuiger het traject tussen de Rottebanbrug en de rijksweg A12 ge baggerd. Het traject tussen de Rotte banbrug en de Viersprong (nabij de A20) wordt gebaggerd met een ande re techniek. Daar knijpt een drijvende kraan de baggerspecie op en laadt deze vervolgens in bakken. De bakken varen daarna naar een bakkenzuiger die gestationeerd is in de Rotte ter hoogte van het Hoge Bergse Bos. Deze zuigt de bakken leeg en pompt de baggerspecie afhankelijk van de kwa liteit naar het depot Hoge Bergse Bos of naar het depot Eendragtspolder. De drijvende kraan wordt ook ingezet in het noordelijk deel van het Zuid- meer vanwege de aanwezigheid van verontreinigde bagger. Na het baggeren wordt de vervuilde baggerspecie opgeslagen in het bag gerdepot op het Hoge Bergse Bos in Bergschenhoek. Met behulp van een zeefbandpers wordt deze specie ver volgens ingedikt en aldaar definitief gestort. De niet vervuilde baggerspe cie gaat naar het pas aangelegde bag gerdepot in de Eendragtspolder nabij de Middelweg in Zevenhuizen. De werkzaamheden zullen plaatsvin den van maandag tot en met vrijdag tussen 7.00 en 19.00 uur. Tijdens de bouwvakvakantie van 27 juli tot en met 14 augustus 1998 ligt het baggerwerk stil. De baggerwerkzaamheden in de smal lere gedeelten van het Toevoerkanaal en de Rotte worden zoveel mogelijk in de winterperiode uitgevoerd om overlast voor de recreatievaart te be perken. De stankoverlast zal naar verwach ting minimaal zijn. Tijdens het bagge ren met de dustpanzuiger zal er hele maal geen stankoverlast zijn aange zien daar met een gesloten systeem wordt gebaggerd, ook met betrekking tot de lawaaioverlast en overlast van ongedierte wordt geen hinder ver wacht. De provincie zal in het kader van de Wet Milieubeheer hier mede op toezien. Op de Boezemdwarsstraat kan er tij dens het baggeren van het Toevoer kanaal enige overlast ontstaan door dat deze straat wordt gebruikt als af- voerroute van baggerspecie met vrachtwagens. Niettemin wordt er al les aan gedaan om de overlast zoveel mogelijk te beperken. In de nabijheid van het baggermateri- eel en op verschillende plekken langs de vaarroute van het Toevoerkanaal, Rotte en Rottemeren worden de re creanten gewaarschuwd door bor den. Rondom de baggerstortlocaties worden hekken geplaatst met bordjes 'verboden toegang'.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17