NIVON Zin in een flinke avondwandeling? Loop mee door het prachtige Koornmolengat! M het een dagje heerlijk vertoeven |of tussendoor een uurtje bijkomen? Het NIVON, een goede combinatie van natuur en cultuur A W ifc? IJssel-Meer-Mega-Concert De Kast Hart van Holland/1 juli 1998 pagina 19 ijHiermen Elysium kies je voor pure ontspanning: Trillende H Voor actieve en ontspannende recreatie _dL [twüvlvio van Doornen «huizen - Al vele jaren worden door Natuur- en jelwacht "Rotta" gedurende de zomermaanden lelingen georganiseerd in het Koornmolengat. De indelingen vinden elke vrijdagavond plaats en nemen leveer twee uur tijd in beslag. Door de gids worden de wandelaars om 19.00 uur ontvangen bij het Ibpaneel, circa 20 meter leotbij Camping Zevenhuizen jon de Tweemanspolder. Via letfetspad vertrekt de pep naar het |tornmolengat en betreedt ■n het gebied dat normaal gesproken door middel van een hek is afgesloten. Het gebied is ongeveer 4,5 hectare groot en toont nog een stukje oorspronkelijk .landschap. Het is een drassig, puur veengebied en zeer waterrijk. De vele planten zijn kenmerkend voor dit bijzonder natte gebied. Verder zijn er veel watervogels te bewonderen. De groep vervolgt zijn weg over het knuppelpad dat door het gebied loopt. Dankzij dit pad van houten dwarsliggers die met balken worden ondersteund, is het mogelijk het gebied te doorkruisen. Al wandelend tussen de rietkragen en bomenrijen wordt het Koornmolengat door de meeste wandelaars als een ware oase ervaren. Het is echter bijna onvoorstelbaar - Wie al echt de vakantiekriebels heeft maar nog even zal moeten wachten met pters pakken, kan alvast een voorproefje nemen bij Thermen Elysium, het zeer complete "e deVitalité dat tal van ontspanningsmogelijkheden biedt. termen Elysium beschikt onder andere over maar felst negen verschillende r'Q s' diverse whirlpools, ften- en buitenzwembad, pden, neveltuin, r®Q9e- en beauty- Pfog, restaurant en n* rustruimten. Om het fin Elysium een extra h tintje te geven is er 'n strand, compleet duinen, wuivende ™en en flaneerboulevard ye9d, Wie hier vertoeft, •"dan ook absoluut het rtel er écht tussenuit te kan men dan ook hele dag Tangen en omdat hier FJWg gebruik van wordt l?okUleeft men er keuze arrangementen. Speciaal in de maanden juli en augustus kan men profiteren van een uiterst luxueus vakantie arrangement inclusief onder andere een deelmassage en schoonheidsbehandeling volgens "Methode Jeanne Piaubert". Lezers van Hart van Holland ontvangen bij dit arrangement bovendien een wgardecheque die ƒ60,- korting biedt op de volgende schoonheidsbehandeling! De schoonheidsbehandeling volgens "Methode Jeanne Piaubert" is absoluut high- tëchnology te noemen. Niet voor niets wordt deze unieke en specifieke methode van Active Dermoplastics, uitsluitend uitgevoerd door gekwalificeerde schoonheidsspecialistes in de gerenommeerde instituten, Tijdens de behandeling worden op de huid verschillende producten aangebracht met actieve werkstoffen. Door middel van elektro-stimulatie en de juiste massagetechnieken, worden deze stoffen diep in de huid ingebracht. Alle huidfuncties worden hierbij gestimuleerd met als resultaat een optimaal verzorgde huid die ook veel steviger aanvoelt. Het Beauty Center van Elysium biedt uitstekende mogelijkheden om de huid regelmatig te laten verzorgen. Wie geen gebruik wenst te maken van de vele andere faciliteiten van Elysium maar lekker een uurtje bij wil komen onder de handen van één van de bekwame schoonheidsspecialistes, kan gebruik maken van de eigen entree van het Beauty Center. Thermen Elysium is gevestigd aan de Kooilaan 1 in Bleiswijk. Voor meer informatie en/of reserveringen: 010- 5213998. dat hier ooit mensen woonden in hun schamele boerderijen! Ook heeft hier ooit de korenmolen gestaan waar de bewoners hun graan moesten laten malen. Tegenwoordig vindt men er geen bebouwing meer; de laatste bewoners zijn er reeds aan het eind van de vorige eeuw vertrokken. Aan de Noordzijde wordt het Koornmolengat door de groep verlaten. De wandeling wordt buitenom voortgezet en iangs de oevers van de Rotte loopt men vervolgens terug. Een wandeling door het Koornmolengat is steeds anders. Met het wisselen van de maanden heerst in het gebied telkens een andere sfeer. Niet voor niets lopen sommige enthousiaste wandelaars wel drie of vier keer per seizoen mee. Het gebied is eigendom van het Recreatieschap De Rottemeren en wordt beheerd en onderhouden door een club van circa tien vrijwilligers van 'Rotta'. De wandelingen op vrijdagavond organiseren zij nog tot en met 28 augustus en iedereen is van harte welkom mee te lopen. Vooraf aanmelden is niet nodig; men kan iedere vrijdagavond om 19.00 uur gewoon bij de groep aansluiten. Waddinxveen - Of het nu gaat om een dagje uit of een gehele vakantie: wie graag actief bezig wil zijn in een natuurlijke omgeving kan eens om informatie vragen bij het NIVON. Het NIVON is een vereniging voor actieve recreatie en politiek-culturele activiteiten. Leden van het NIVON zijn actief in hun vrije tijd en zij trekken er graag op uit in de natuur. Ook biedt het NIVON aan progressieve mensen de gelegenheid en een ontmoetingsplaats waar zij zich kunnen verdiepen in actuele maatschappelijk onderwerpen via bijvoorbeeld discussies, lezingen of cursussen. Actieve recreatie bij het NIVON beperkt zich niet tot lichaamsbeweging. Door de aandacht te vestigen op de culturele aspecten van de omgeving kan er meer begrip gekweekt worden voor het leefmilieu, waardoor men door meer begrip beter met elkaar en de omgeving om gaat. In Waddinxveen is er een NIVON afdeling die leden heeft uit de gehele omgeving, ook Zevenhuizen, Moerkapelle, Boskoop en Rijnwoude. Door deze Waddinxveense afdeling worden regelmatig wandelingen en excursies, georganiseerd. Soms zijn deze activiteiten dicht bij huis zoals een 'vroege vogels wandeling' of een bezoek aan de Reeuwijkerpias. Er worden ook excursies georganiseerd, bijvoorbeeld naar kasteel De Haar in Haarzuilen. Wie in de komende zomerperiode toch nog op vakantie wil, zou kunnen overwegen gebruik te maken van een NIVON accommodatie. Er zijn vele natuurvriendenhuizen en kampeerterreinen die het NIVON onder zijn beheer heeft. Nabijheid van de natuur, faciliteiten om zelf het eten te kunnen bereiden en betaalbaarheid zijn steeds de belangrijkste kenmerken. De accommodaties van het NIVON zijn afgestemd op de eigentijdse wensen van het publiek. Gerrit van Lochem, enthousiast lid van het NIVON, heeft zeer uitgebreide informatie in huis over alle accommodaties. Bij hem is het zelfs mogelijk om een vakantie 'op maat' uit te zoeken. Wie met een wensenlijstje aankomt over land van bestemming, mogelijke activiteiten, kindvriendelijkheid en ga zo maar door krijgt van de heer Van Lochem te horen welke kampeerterreinen of natuurvriendenhuizen geschikt zijn voor een vakantieverblijf. Het is ook mogelijk voor niet- leden om deel te nemen aan de activiteiten van het NIVON of om een vakantie te boeken op één van hun terreinen. Voor meer informatie: secretariaat NIVON afdeling Waddinxveen, mevrouw D. Sikking-Sikkema, telefoon 0182-615848 of de heer G. van Lochem NIVON reisbureau 0182-613579. Na het gedenkwaardige concert op 6 juni 1997 in het Abe Lenstra Stadion is het strijdtoneel dit jaar verlegd naar Lemmer: de Poort van Fryslan. Als onderdeel van de Noorderzon tour, meert de band 'De Kast" op 21 augustus aan voor een spektakel dat zijn weerga niet kent. Ih de "Lemmer Arena" die speciaal voor het concert wordt gebouwd, zullen de 25.000 fans de verrichtingen van Syb en zijn maten kunnen aanschouwen. De "Lemmer Arena" wordt gebouwd op het strand van het Usselmeer. Kosten nog moeite worden gespaard om dit evenement tot een spektakel te maken.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19