lchthusschool viert spectaculair schoolfeest The Night of Harmony" ƒ11.000 voor Unicef VW-Boskoop De Sperwer Dodelijk verkeersongeval Kinderactiviteiten in de zomer vakantie Diplomazwemmen Werkplaats senioren Brand in woning Scholieren in de ban van Ethiopisch Kindercircus O IÖ7T \f°°p Hart van Holland/1 juli 1998 pagina 27 Vm!?anuel 9 30 uur ds c- de I |w Svlvia van Doornen I Boskoop - Afgelopen week werd vain dinsdag tot en met donder- I dag op de lchthusschool een groots opgezet schoolfeest gehou- I den. Het feest stond in het teken van het 25-jarig bestaan van het I schoolgebouw en met als thema "geef Ichthus de ruimte!" werd I den en ander op spectaculaire wijze vormgegeven. Zo werd voor de opening van het schoolfeest op dinsdagmor gen rond 8.30 uur een hoogwerker gebruikt die een astronaut met zijn raket op het schoolplein moest laten landen. Dit ging I literaard gepaard met veel rook en de nodige support. Nadat de I astronaut onder belangstelling van alle leerlingen van de school en I verschillende ouders, inderdaad veilig op de schoolplein was I arriveerd. werd meteen het startsein gegeven voor de verschei- I jeneactiviteiten. Zo werd er nog diezelfde dag onder andere een I sponsorloop gehouden voor de groepen 3 tot en met 8 en een lietspuzzeltocht. Op woensdagochtend organiseerden de leerlin- I ten van groep 6 tot en met 8 een rommelmarkt. Hier kon men I allerlei spullen kopen maar ook deelnemen aan verschillende I activiteiten zoals grabbelen, darten en poffertjes eten. Ook konden I de kinderen springen op de Space Base: het grote springkussen. I Op donderdag stonden verschillende voorstellingen op het pro- I pramma. Zo bekeken de kleuters een poppenkastvoorstelling van I faneke Kuipers en Prof. Quantum gaf 's middags een show weg. I Ookwerd er die dag lekker op school gegeten, gingen de leerlingen I van groep 3 tot en met 6 op vossenjacht in het Gouwe Bos en kregen I allekinderen 's middags ter afsluiting een cadeautje overhandigd. I Al met al werden het bijzonder leuke I jagen waar met plezier op teruggeke ken zal worden. Ook veel ouders wa lm razend enthousiast en hebben r waar nodig hun medewerking ■verleend. Uiteindelijk heeft het I schoolfeest nog een behoorlijk be- lèag opgeleverd. Omdat de Ichthus- I school allerlei plannen heeft om het I ervoor de leerlingen nog gezelliger en I aantrekkelijker te maken, zal het geld besteed worden aan de volgende doelen: speeltoe stellen voor op het school plein; uitbreiding van het spelmateriaal voor de groepen 3 en 4; uitbreiding van het documentatiecentrum met cd's, aansluiting internet en boeken; de inrichting van de vernieuwde schooltuin met een tuinhuisje, in- structietuin en tuingereedschap; en De spectaculaire opening can het schoolfeest waarbij I een astronaut op het schoolplein landde. de aanschaf van verscheidene cd-spe- lers. Het is de wens van de lchthus school om op deze manier in allerlei opzichten voorbereid te zijn op de komende 25 jaar. Waddinxveen/ Zevenhuizen - Mevrouw Loef uit Waddinxveen mocht afgelopen donder dag, uit handen van het Oogstfeestcomité Zevenhuizen, een waardebon van f100,- in ontvangst nemen. Zij won deze bon met de wed strijd, die uitge schreven was om een nieuwe naam te vinden voor de muzikale avond voor het jaarlijkse Oogstfeest. "The Night of Harmony" kwam als beste uit de bus en leverde mevrouw Loef de waardebon op. loonden: baby born fietsstoeltje af te halen: ^___Akkerweg 75 Moerkapelle /foren: tarzanpakje schoentjes Lianne "1. De Grutto 17 Mkp 079-5932714 Zondag 5 juli vrijg. 9.30 uur ds E. kerk DeJijjjp" uur ds A.J. v. Zuylekom ^'Ontmoetingskerk 9.30 uur ds Hei^.ek; 17-00 uur geen dienst. gt|2; /;u0 uur sow Ontm. kerk. n.Achting De Rank 10.00 uur «Boer, Gouda. j^Oort' Geloofsgem: 10.00 uur 9-30 uur ds MD vd Gies- -30 uur ds K.J. Jansen, dficht uu» cis lx.j. Jansen Hek fe dienst in 8eref- kerk) Geref k 9 uur ds J.H. Langelaar iU„i erk 9.30 uur J.A. van Hooij Chrpi8,3.9 uur: zie herv. gem. Ij.Th v kerk 9-30 en 18.30 uur ds Vstpn Zierikzee. ^VHetyey' "Bethel" 930 uur af te halen: jonge konijntjes 0180-638188 Wil maak er een onwis jaar vna in Australië. Ik zal je missen. Marlenne Magda nog 1 jaar. Geniet er van. Hartelijk gefeliciteerd AJJKF Opa. heel erg bedankt voor de vele uurtjes oppassen veel kusjes Suzanne Jaco pap mam wie wil er spicegirl-stickers en plaatjes ruilen of vekropen? 0182-610491 Waddinxveen - Tijdens de eerste avond van de Waddinxveense Avond vierdaagse op dinsdag 9 juni waren er velen die tevens meeliepen voor Uni cef. De deelnemende scholieren wa ren van te voren via school in de gele genheid gesteld sponsors te zoeken voor de te lopen kilometers. Inmid dels zijn alle enveloppen van de deel nemers opgehaald en geteld en de Waddinxveense lopers hebben meer dan ƒ11.000,- bij elkaar gelopen. De leden van het Unicef Comité in Waddinxveen zijn erg blij met dit fan tastische resultaat. Boskoop - VW-Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: André Hazes op 19 oktober 1998 in Ahoy Rotterdam; Volendamse avond met Piet Veerman, George Baker en Anny Schilder op 19 september 1998inBar- neveld; Kenny Rogers op 25 septem ber 1998 in Barneveld; Axion Beach Rock Festival met 39 groepen en dj's op 18 juli 1998 op het strand van Zeebrugge; Frans Bauer in Concert op 12 november 1998 in Carré Am sterdam; Gilbert Becaud benefiet concert ten bate van de stichting Day By Day (bestrijding leukemie) in het Concertgebouw Amsterdam; Natio nale Taptoe Breda van 27 augustus tot en met 5 september 1998 in Breda; René Froger op 20 november 1998 in de Rai-parkhal Amsterdam. Voor inlichtingen 0172-214644. Ben je 6 jaar en ouder? Kom dan op 10 augustus 8.30 uur naar dorpshuis Op Moer af te halen: jonge poesjes 6 wk 2x cypr. kater 1x lap poesje 06-51646653 Waddinxveen - Postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een con cours vanuit Chateauroux. Er stond een krachtige zuidwesten wind. Afstand 621 kilometer. In concours waren 144 duiven. Gelost om 7.45 uur. Aankomst eerste duif 13.52 uur. Laatste duif 14.16 uur. Snelheid eerste duif 1690 m.p.m. Bij de eerste tien eindigden: Joh.L. Bol 1, 3, 4, 8; R.A. van der Made 2; M. Verbeek 5; E. van Beek 6; J. Toor 7, 10; M. Tollenaar Zn. 9. Waddinxveen - Op zondag 28 juni rond 7.45 uur vond op de Beijerinck- laan een verkeersongeval plaats, dat later dodelijk bleek te zijn. De be stuurder van de auto, een 18-jarige inwoner van Voorburg, reed over de Beijerinckiaan in de richting van de Bredeweg en verloor, door nog onbe kende oorzaak, de macht over het voertuig. Vervolgens botste de auto met forse snelheid tegen een boom, links van de weg. Bij aankomst van de hulpverleners bleek hét slachtoffer nog in leven. De brandweer, de ambu lancedienst, een traumahelikopter en de politie zijn ter plaatse gekomen. Nadat het slachtoffer uit de auto was bevrijd werd hij per ambulance ver voerd naar het Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam, onder politiebegeleiding. Daar overleed het slachtoffer. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert in de zomervakantie activiteiten voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar. In de eerste week van de schoolvakantie zijn er activiteiten op dinsdag 7 en woensdag 8 juli. Het thema van deze activiteiten is "Baljoo's wonderreis". Twee dagen lang maken de kinderen een soort 'bootreis' langs een aantal fantasie-eilanden. Op ieder eiland valt wel iets te beleven. In groepjes doen de kinderen allerlei spelletjes en knut- selactiviteiten. De activiteiten vinden plaats in ge bouw Kreater. Er wordt 's morgens om 10.30 uur gestart en de activiteiten lopen door tot 15.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 2,50 per kind per dag. Het is de bedoeling dat de kinderen zelf een lunchpakketje meenemen. Aanmelden kan tot 3 juli bij de Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk, Kerkstraat 13, telefoon 631932. In de laatste vakantieweek zijn de ac tiviteiten op woensdag 12 en donder dag 13 augustus. Aanmelden voor deze dagen kan tot 7 augustus. Waddinxveen - In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 23 juni gezwommen voor het B-diploma. Namens de Natio nale Raad was de heer J. Besse als afgevaardigde aanwezig. De beoorde lingscommissie bestond uit de heren Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er waren negentien kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Anouk Havenaar, Matthijs Oosterom, Lichelle Fisser, Maartje Pols, Lieke van Dijk, Chris Milev, Jonathan van Klaveren, Anne ke de Bruin, Suzanne Jansen, Claudia de Wit, Dennis van Setten, Dennis Demoed, Sander Langebeeke, Jouke Ypma, Björn Dingeldein, Stefan Korte- noeven, Neal van der Laan, Irene Hol- ierhoek en Jorinde de Bruin. Waddinxveen - De Stichting Waddinx veens Welzijnswerk is begonnen met het opzetten van een 'werkplaats' voor senioren. Vijftigplussers, zowel mannen als vrouwen, kunnen straks van deze werkplaats gebruik gaan maken voor klusjes, bijvoorbeeld omdat ze daarvoor thuis onvoldoen de ruimte en/of gereedschap hebben of omdat ze het gezelliger vinden om samen met andere mensen te klussen. De 'werkplaats' is niet bedoeld om grote verbouwingen uit ge voeren. Het gaat er meer om kleine reparaties te verrichten aan bijvoorbeeld huis houdelijke apparaten en kinderspeel goed, het plakken van een lekke band of om het uitoefenen van een hobby enzovoort. Bovendien kunnen mensen gebruik maken van eikaars deskundigheid. De ruimte die hiervoor beschikbaar is, bevindt zich in het schoolgebouw van de voormalige Kohnstamm-mavo aan de Mauritslaan. De stichting zoekt nog uitbreiding van de groep vrijwilligers die het opzetten en inrichten van de 'werkplaats' op zich heeft genomen. Wie tijd beschik baar heeft en enig technisch en/of organisatorisch inzicht en wie het leuk vindt om mee te werken aan de opzet voor de 'werkplaats' kan zich aanmelden als vrijwilliger bij de heer Korving, telefoon 0182-631932. Boskoop - Op maandag 29 juni rond 23.00 uur kwam er een melding bin nen van een brand in een woning aan de Mendelweg te Boskoop. Het betrof een flatwoning op de tweede etage. Het vuur kon ontstaan, doordat een 8- jarig kind in de woning met een aan steker had gespeeld. Het vuur ont stond in de slaapkamer die vrij snel vlam vatte en uitbrandde. Hierna verspreidde het vuur zich ver der in de woning. De bewoners van de flat, een moeder met het eerder genoemde kindliepen vanwege de rookontwikkeling, adem halingsmoeilijkheden op en werden verder ongedeerd, per ambulance vervoerd naar het Groene hart zieken huis te Gouda. Dankzij snel optreden van de brand weer te Boskoop kon worden voorko men dat de brand, die het karakter kreeg van uitslaand, verder om zich heen greep. Wel ontstond waterscha de aan de woning onder de betreffen de flatwoning. Bij de brand kwamen geen gevaarlijke stoffen vrij. De schade kan als fors worden omschreven. Een precies be drag is niet bekend. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Vrijdag 26 juni was het in sporthal De Dreef een geweldi ge drukte bij twee voorstellingen van het Ethiopisch Kindercircus. Bij beide voorstellen waren zo'n 650 kinderen aanwezig. Alle kinderen waren hiervoor uitgenodigd door de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking. De show was spectaculair en wist de kinderen dan ook van begin tot eind te boeien. De 23 artiesten, variërend in leeftijd tussen de acht en zeventien jaar, waren in staat om bijna zonder hulpmiddelen, anderhalf uur het publiek te verma ken met dans en acrobatiek. De men selijke piramiden die leken om te val len en het touwtje springen met een brandend touw ontlokten luide "aaahh's" aan het publiek. De begelei dende traditionele Ethiopische mu ziek was swingend en meeslepend. De artiesten konden dan rekenen op een luid applaus.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 27