Straat-Beachvolleybaltoernooi groot succes Demogroep NAS onderworpen aan toets BROUWER DE KONING Zomerschaak van start Toos op zomerkamp Vierde jeugdteam badmintonvereniging Zeven huizen kampioen Geslaagde fanclubdag Gillian en Mirjam UITVAARTVERZORGING Nederlektocht Hart van Holland/1 juli 1998 pagina 9 ■iiiiii la van Langeraad 'Superfan' Gillian en Miijam wederom in Oranje \mrSvlvia van Doornen Benthuizen - Op donderdag 25 juni i0nd in sporthal 'De Hil' van 17.00 tol 18.30 uur de toets voor de demo groep van gymnastiekvereniging \AS plaats. De demogroep is het pa radepaardje van de vereniging en Bestaat momenteel uit zo'n 20 meis- jesvan 8 tot en met 13jaar. Omdat zij uitblonken in de verschillende groe- penbinnen NAS, werden zij gekozen I alslid van de demogroep. Afgelopen donderdag werden zij door de jury- leden van de gymnastiekvereniging Beoordeeld op verschillende onder delen waaronder de lange mat, het trampoline-springen en de kast. De toets wordt bij alle groepen binnen NAS, twee keer per jaar afgenomen. Er zijn hierbij drie verschillende diploma's te halen; al lereerst het gele diploma wat gekop peld is aan het eerste niveau, vervol gens het rode waarvoor iets hogere eisen worden gesteld en uiteindelijke het blauwe waarbij men als volleerd demo wordt beschouwd. Op het di ploma staan de geboekte resultaten vermeld en men krijgt het alleen mee naar huis als er uitsluitend voldoen des opstaan. Het diploma kent echter geen cijferlijst maar kleine plaatjes zoals het 'chagrijntje' dat voor onvoi- I doende staat, het 'rechte mondje' voor bijna voldoende, het 'lachebek je'voor goed en de 'duim' voor per fect. Van de meisjes van de demo- groep mochten er uiteindelijk twee het diploma mee naar huis nemen. De rest zal komend seizoen het niveau verder op peil moeten brengen en rond de kerstvakantie opnieuw be oordeeld worden. Voor de leden van de gymnastiekver eniging zit het seizoen er (bijna) op. Zodra de scholen na de zomervakan tie weer beginnen, starten ook bij NAS de wekelijkse lessen weer. Gymnastiek bij NAS is een leuke en gezellige bezigheid. Het lichaam blijft er bovendien soepel bij. Er wordt les gegeven door een professionele trai ner en zowel jong als oud vindt bij NAS een passende groep. Zo is er kleuter- gym, er zijn groepen voor zowel jon gens als meisjes in verschillende leef tijdscategorieën en turn-, gymnas tiek- en conditietraining-lessen voor volwassenen. Verder biedt NAS vol leybal-mogelijkheden op verschillen de niveaus. Voor meer informatie kan men contact opnemen de voorzitter van de gymnastiekvereniging Fryke van Vliet, telefoon 079-3421013. De deelnemers aan de fanclubdag. Achteraan in het midden Superfan Lex van Langeraad. Waddinxveen - Op zaterdag 27 juni ^zamelden niet minder dan 28 le- ®n van Gouwestaete's fanclub 'Gilli an en Mirjam' zich, met fiets, bij huize ->°t aan de Akkerwinde 17. De fan clubdag werd voor de eerste keer ge- wilden en zou later in de middag de Wste 'Superfan' opleveren. Na de üie en stroopwafel gaf Robert Slot een uiteenzetting van de bedoeling "an de dag. De aanwezigen werden in vWf groepen ingedeeld voor een puz- Mspeurtocht in de omgeving van addinxveen en Boskoop. Voor Gilli jn Mirjam stonden een paar in-line ates klaar, doch met het oog op het '"staande internationale toernooi n aa overleg met de bondscoach erd het gebruik hiervan afgezien. arht voor ben n°g een tandem ®er de hand. Na onderweg allerlei ij .achten te hebben vervuld, werd L "dejijk verzameld op een voet- j /e'd in het Gouwebos. Hier werd •■r, Lennis b') de leden omtrent Gillian Mirjam nader aan de tand gevoeld, werd uiteindelijk gewonnen door van Langeraad die daarmee tot hJ1 j an 1998' werd gebombar- Tevens werd Katell van Lange- st j.® het zonnetje gezet als het 50- De Gouwestaeteleden Gillian van den Berg en Mirjam Overdam zijn weder om geselecteerd voor het nationale waterpoloteam dat van woensdag 8 tot en met zondag 12 juli deelneemt aan het achtlandentoernooi om de 'Dutch Trophy' in het KNVB-zwem- bad te Zeist. De sterkste landen ter wereld zijn hiervoor uitgenodigd. Van de Olympische kandidaten voor Syd ney 2000 ontbreekt alleen Hongarije (7e bij het WK in Perth). Nederland (2e) is ingedeeld in poule A met Rus land (4e), Griekenland (5e) en Canada (6e). Poule B bestaat uit wereldkampi oen Italië, Australië (3e), Verenigde Staten (8e) en Duitsland. Het is het belangrijkste toernooi in 1998 en wordt beschouwd als tussen station op weg naar de EK volgend jaar in Florence en de Olympische Spelen in Sydney. Nederland speelt woensdag 8 juli om 18.00 uur in de eerste wedstrijd tegen Griekenland. Op donderdag 9 juli speelt Nederland om 19.15 uur tegen Canada en vrijdag 10 juli om 19.15 uur tegen Rusland. Zaterdag 11 juli en zondag 12 juli vinden de (kruis)finales plaats. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. Uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Regio - Op zaterdag 4 juli organiseert Tourclub "De Waardrenner" de "Ne derlektocht". De start en de finish zijn bij café res taurant Schippers aan de Rijsdijk 17 in Krimpen aan de Lek (vlak bij een veer pont naar Kinderdijk). Er kan worden gekozen uit vier afstan den, te weten: 30 kilometer start tus sen 9.00 en 12.00 uur (kosten 3.=). 50 kilometer start tussen 9.00 en 12.00 uur (kosten 3.=). 125 kilometer start tussen 8.00 en 10.00 uur (kosten 4.=). 200 kilometer start tussen 8.00 en 8.30 uur (kosten 6.=). De routes van 30, 50 en 125 kilometer zijn geheel uitgepijld, en de route van 200 kilometer gedeeltelijk. Om 8.00 uur vertrekt de groep met voorrijders voor de 200 kilometer. Om 8.15 uur de groep met voorrijders voor de 125 kilometer. De route van 30 kilometer gaat door de Krimpenerwaard en die van 50 kilo meter ook nog door de Vlist. De route van 125 kilometer gaat ver der naar de Betuwe en de Linge en de 200 nog verder naar onder andere de Drunense Duinen. De 30 en 50 kilometer routes zijn zeer geschikt voor een dagje met het hele gezin. Voor informatie Adri Boelen, 0180- 518532 of Wim van Zwienen, 0180- 663808 (na 19.00 uur). Oud Verlaat-Bij De Vierkap in Oud-Verlaat werd door achttien teams het straat- beachvolleybaltoernooi gespeeld op 25, 26 en 27 juni. Voor de Vierkap was daarvoor een 'echte beachgemaakt met zand en balen stro. Met vereende krachten en bereidwilligheid vanuit het bedrijfsleven is er voor gezorgd dat er 'beach-omstandighedenwerden gecreëerd. Zelfs het weer zat niet echt tegen. Op donderdag-en vrijdagavond werden de wedstrijden onder droge omstandigheden afgewerkt. Op zaterdag werd onder slechtere omstandigheden gespeeld. De finale in drie sets werd in de stromende regen gespeeld en gewonnen door het team Vlietbeach 1, datmet2-l won van DeRottesabel 1. Vlietbeach 1 gingdus met de wisselbeker naar buis. Waddinxveen - Donderdag 25 juni is het inmiddels traditionele Zomer- schaaktoernooi van start gegaan. Dit toernooi, georganiseerd door de Stichting Wijkwerk "De Zuidpias" in samenwerking met de Schaakvereni ging WSV, biedt schakers uit Wad dinxveen en omgeving de gelegen heid om gedurende de zomermaan den door te gaan met de beoefening van hun favoriete sport. Met 63 inschrijvingen en 50 aanwezi ge schakers werden op deze eerste avond twee rondes afgewerkt in wijk- gebouw Het Zuidhonk. Aan het eind van de avond bleken acht spelers erin geslaagd te zijn de volle winst te pakken. 100% score voor R. Dannis, J. Evengroen, B. van Geffen, P. de Niet, G. van Ommeren, J. van Oort, A. van de Starre en H. van Woudenberg. Verder goede prestaties van Hugo van Elteren, Jesse van Elteren en E. Singeling door de avond af te sluiten met één winstpartij en één remise. Een grote middengroep met schakers met één winst- en één verliespartij wordt gevolgd door een aantal men sen die er nog niet in is geslaagd om al punten binnen te halen. Tegenvallende resultaten voor N. Dannis en J. van der heiden en de jeugdige deelnemers Alex de Jong, Peter Kok en Jeroen van der Veen. Gezien et feit dat het toernooi tot 13 augustus zal duren zullen ook deze deelnemers zich moeten troosten met de gedachte dat er nog genoeg kansen zullen komen om de punten binnen te halen. De volgende speelavond is op 2 juli, aanvang 20.00 uur. Toeschouwers zijn van harte welkom. Waddinxveen - De kinderen en leiding van Toos gaan dit seizoen naar het Zomerkamp van de KNGB. Zondag 5 juli gaat een groep van veer tig kinderen en zes man leiding van Toos, vakantie vieren tijdens de Zo merkampen van de Koninklijke Ne derlandse Gymnastiek Bond. Deze zomerkampen, die al meer dan dertig jaar bestaan, trekken jaarlijks zo'n 2000 kinderen plus leiding uit alle streken van Nederland. Het is dit jaar de elfde keer dat Toos deelneemt aan deze kampen. Het zomerkamp is geen sport- of turn kamp, maar het is een recreatief kamp met bosspelen, speurtochten, vos senjachten, zwemmen, zeskampen, barbecuen en vele andere recreatieve gezellige activiteiten. Er wordt geslapen in grote 10-per- soons tenten en het kampterrein is gesitueerd in een mooi bosgebied na bij het Sportcentrum in Beekbergen (tussen Apeldoorn en Arnhem). Zevenhuizen - Het vierde jeugdteam van bad mintonvereniging Zevenhuizen is dit jaar kampioen geworden. Na een zware strijd bleven ze na tien wedstrijddagen hun naaste concurrenten uit Wassenaar met één punt voor. Van de andere zes competitieteams zijn er drie als tweede geëindigd en de rest in de middenmoot. Dit team speelt al een paar jaar in vrijwel dezelfde opstelling wat nu vruch ten heeft afgeworpen. Tijdens de wedstrijden was goed te zien dat er vaker met elkaar werd gespeeld en getraind. Bij de vereniging staat niet alleen het leve ren van sportieve prestaties hoog in het vaandel; minstens even belangrijk is het gedrag in en om het veld. Door leden van de jeugdcommissie wordt daarom een jaar lang gekeken naar de sportiviteit van de jeugd. Hoewel het erg moeilijk was om er iemand uit te pikken die boven de rest uitsteekt, viel de keuze uiteindelijk op zowel een jongen als een meisje. De winnaars van dit jaar zijn Lineke Hoeijmakers en Guido Schol en zij kregen, evenals de kampioenen van het vierde jeugd team, op zaterdag 20 juni in dorpshuis Swanla hun welverdiende prijs uitgereikt. Malhew Bylett, Monica Neleman beiden links op de foto), Chris den Hollander en Annemarie Rutgers, die als vierde jeugdteam kampioen zijn geworden.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9