feLITI E BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! Sandra, waar ben je? (2) BROUWER DE KONING deHaij vanderWende UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/8 juli 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle F amilieberichti Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 Zevenhuizen-Moerkapelle Idinxveen Boskoop ^specialiseerd in het installeren en het onderhouden van ^[^installaties voor woonhuizen en bedrijfspanden "URG gecertificeerd en lid van het VEB anaf 15Ó0,- incl. meldkameraansluiting en montage Vlijtige Lies OOK al niet l week deel 2. ORANJE AFRIKANEN NU IN DE VERKOOP! Nog steeds goede kwaliteit en sortering in PERKPLANTEN en GERANIUMS KAMERPLANTEN 3 grote begonia's ƒ12,50 ORGE Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 29.000 exemplaren Udvocaten (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN I Controle geslotenverklaringOp 30 «tussen 8.15 en 8.45 uur is controle 1 uitgevoerd op de geslotenverklaring wndeSwanlaweg. In de ochtenduren -;de Swanlaweg voor motorvoertui- ffl verboden gebied. Er werden geen overtredingen geconstateerd. I -mnjding: Op 1 juli rond 18.15 uur tót een aanrijding plaatsgevonden an de Nrd. Dwarsweg. Een 32-jarige Mn uit Amsterdam reed op een lig- dets over het fietspad en stak de krui- met de Nrd. Dwarsweg over, I Tiaar gaf geen voorrang aan een 34- man uit Zevenhuizen die met «auto op de Nrd. Dwarsweg reed. Defletser is met onbekend letsel over gebracht naar het Groene Hart zie- I venhuis in Gouda. I Controle visserijwet: Langs de Rotte I '®sen de A12 en de jachthaven zijn I «n20-tal vissers gecontroleerd. Alle I pupieren waren bij de vissers in orde. I fonische overlast. Vorige week is I jje politie meerdere malen gebeld °°f mensen die telefonisch werden 8'ig gevallen. In alle gevallen wer- de mensen gebeld door een I J°uw, die meldde van de politie in 1 wdinxveen te zijn. De gebelde men- IJ® zouden geluidsoverlast hebben I «oorzaakt en daarom zouden ze een I 'f; moeten betalen. Eeapolitiewa- IW zou langs komen om de boete te I ®en, maar die is niet geweest. I '^inbraken: Op 1 juli is aangifte I ,n van inbraak in een auto die parkeerd stond aan de Zuidkade. limit is geforceerd en er wordt een labiele telefoon vermist. lite" on?er invloed: Op 3 juli rond ttn oiUr 's aan •'an Campertlaan -1-jarige man uit Waddinxveen Sehouden wegens rijden onder lf v° ;®'jeen bjaastest bleek dat hij l nad gedronken en na de aan- uing is de man overgebracht naar "«DO i :t Politiebureau I jdaaruit b °bolpromillage van 1,2 had. De Ir...ucuureau voor een ademana- I waaruit bleek dat de man een man heeft een rijverbod van vijf uur, een proces-verbaal en een boete ge kregen. Jongetje gewond: Zaterdagmiddag 4 juli om 12.20 uur is op het Kon. Wilhel- minaplein een vijfjarig jongetje uit Waddinxveen gewond geraakt en naar een ziekenhuis in Gouda ver voerd. Het slachtoffertje zat achter op een fiets en raakte met zijn been be kneld tussen de spaken, waarna de fietser ten val kwam. De fiets werd bestuurd door een ouder broertje. Het jongetje liep verwondingen aan het gezicht op. Vlam in de pan: Op 6 juli rond 12.15 uur heeft een brandje gewoed in een woning aan de Jupiterlaan. De 34-jari- ge bewoonster had een pan op het vuur gezet en even naar buiten gelo pen. Vervolgens is zij de pan verge ten, tot zij door haar buurvrouw werd gewaarschuwd dat er rook uit de keu ken kwam. Ze heeft geprobeerd het vuur met de deksel te blussen, maar dat lukte niet omdat ook de afzuigkap inmiddels in brand stond. De brand weer kreeg de brand snel onder con trole, maar in de woning is wel rook en roet schade. De bewoonster en de buurvrouw zijn overgebracht naar het ziekenhuis, vanwege het inade men van rook. Winkeldiefstal: Vermoedelijk op za terdag 27 juni zijn uit een winkel aan de Gouwestraat drie videocamera's gestolen. De diefstal werd op maan dag 29 juni ontdekt. Op 2 juli tussen 13.00 en 13.30 uur zijn uit een winkel aan de Gouwe straat zes mobiele telefoons gestolen. De telefoons stonden in een afgeslo ten vitrinekast, die mogelijk met een valse sleutel is geopend. Brand in woning: Op 1 juli iets voor 22.30 uur is een melding binnengeko men van een brand in een woning aan de Wilgehout in Boskoop. De politie, de brandweer en de ambulance zijn ter plaatse gegaan. In de woning wa ren op dat moment de vier bewoners aanwezig, een 28-jarige man, zijn Door Julia Peneirim Wout voelde zich een vreem de kostganger toen hij rich-f ting Hazerswoude-Dorp reed. Een beetje detective, maar ook een beetje verdacht. Die Arno was een prima kerel, overwoog hij. Maar die man had ook kunnen vragen wat hij kwam uitspoken en wat hij van die Sandra moest. Maar Wout voel de zich achter het donkere glas van zijn helm onherkenbaar en daarom durfde hij bij een Shell-station, op zes kilometer van Boskoop, redelijk veilig, naar een bloemenwinkel te vragen. Bovendien had hij van Ha- zerswoude niets te duchten. Van ver had hij een kerkje met een vreemde, veel te grote witte top gezien en verder onmetelijk ruim grasland, tractoren en mooi aangelegde tui nen. Onwillekeurig vergeleek hij dit Hollandse groene vlakke land met de droge en vaak kale Griekse ber gen. Daar je vakantie, hier je leven, dacht hij. Ik zou niets anders willen. Alleen Sandra nog... Als dat vakantie-meisje niks met bomen te maken heeft, overwoog hij, dan misschien iets met planten. Bloemen en planten. Op aanwijzingen van een automobi list volgde hij de provinciale weg tot aan de verkeerslichten. Daar sloeg hij rechtsaf de Dorpsstraat in waar hij, nog geen 500 meter verder, een bloemenwinkel aantrof, met welko me open deur. 'Vlijtige Lies', stond boven die deur. Achter de toonbank stond een vrouw die bijna Sandra was, maar niet helemaal. Ouder, paarden staart en blauwe ogen. Maar Sandra had blauw-groene ogen, wist Wout zeker. Bijna zeker. Hij stond op het punt om Sandra op te geven en tegen deze vrouw te zeggen: "He, ik heb je eindelijk gevonden". Dan was hij van het gezoek naar Sandra af, die hem nu zowat onmogelijk ver voorkwam en deze vrouw leek hem ook best aardig. Maar hij liet de overweging vallen, het moment waarop de ge dachte bij hem op was gekomen. Onzin. "Ik zoek Sandra", begon hij weer. "Ongeveer een kop kleiner dan ik, donkerblond, halflang haar, vrolijk en iemand om uren mee te kletsen. Ze doet in bloemen", zei hij opgewekt. De vrouw ging in gedachten kennelijk haar kennissenkring na. "Ik ken geen Sandra", zei ze tenslotte. "Maar dat kon best", verdedigde Wout zich. "Sandra doet ook in bloe men en planten, al kunnen het soms bomen zijn. En ik dacht: Vlijtige Lies... Moet het overigens geen Vlijtigliesje zijn?" De vrouw met de paardenstaart lach te. "Dat is de naam van een plant. Maar omdat ik Lies word genoemd, heb ik de winkel maar naar mij ge noemd. Vandaar die Vlijtige Lies." Wout begreep het. Hij begreep alles, dat moment. OOK dat hij Sandra mis schien nooit terug zou vinden, al was hij nog lang niet van plan op te geven. Maar plotseling hoorde hij Harry in Boskoop nog zeggen: "Plaats een ad vertentie!" Met die woorden, keihard in zijn her innering, besloot hij Vlijtige Lies te verlaten, zelfs toen een vrouw de win kel binnenkwam die hem ook al aan Sandra deed herinneren. Maar ook deze was ouder dan zeventien, zo aantrekkelijk als ze was. Langzaam aan begon hij zich een raar kereltje te voelen, op zoek naar een meisje dat hij misschien nooit meer zou zien en waardoor hij iedere vrouw onder de zestig en met blond haar als de ge zochte wilde bestempelen. Maar Sandra was Sandra en nie mand anders en de wereld was nog groot genoeg, om onderzocht te worden. Daarom nam hij, hartelijker dan hij gewend was, afscheid van Lies Stap per, die niet wist dat de Engelse schrijver Tolkien een ridder van aanzien had bedacht die zich in het drie-delige meesterwerk "In de ban van de ring" Stapper liet noemen, maar in werkelijkheid - Tolkiens werkelijkheid! - Aragorn was, zoon van Aratorn. Ik heb Stapper ontmoet, dacht Wout uitbundig, zich onbewust van de mogelijkheid, dat anderen aan de naam, of het woord stapper, een volkomen andere betekenis kunnen geven. Ze moet Tolkien toch eens lezen, dacht Wout, toen hij zijn helm op zette en zijn scooter startte. Maar die gedachte vervloog met de lucht die hem omspoelde, op weg naar zijn volgende queeste Benthuizen, waar hij de sociale Sandra hoopte te ontmaskeren. Geen bomen, geen bloemen en plan ten, dan maar de sociale kant, dacht Wout, die zich gesterkt voelde door Lies Stapper, bij Tolkien ook al een dolende... die uiteindelijk zou berei ken, wat hij bereiken moest. (Volgende week verder) vrouw en twee kinderen. Vermoede lijk is de brand ontstaan door kortslui ting. De bewoners zijn uit de woning gehaald en de vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis. Over de schade aan de woning is op dit moment nog niets te zeggen. In de woning werd een hennepkweke rij aangetroffen. De ongeveer 350 planten en acht assimilatielampen zijn in beslag genomen. De man zal hierover nog worden verhoord. Woning-inbraken: In een flatwoning aan de Mendelweg werd ingebroken. Vermoedelijk heeft men gebruik ge maakt van een valse sleutel. Uit de woning werden sieraden weggeno men. Vermoedelijk heeft de inbraak plaatsgevonden op 3 juli in de avon duren tussen 19.00 en 21.00 uur. Gevraagd: opklapbed z.ombouw of onderschuifbed 0182-613472 Puch Maxi blauw met wit en met verzekering tot mei '99 izgs 0180-633418 Electr.naaimachine Singer ƒ150,= 0182-612379 Mazda 626 (88) apk nov.'98 pnotk 0172-212107 in prima staat Snelle bromfiets Honda NSR 3jr.oud izgs prijs in overleg 0172-216518 Tk.gevr. oude Ned. ansichtkaarten door verzamelaar 0182-611171 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Breimachine Brother dubbel bed incl. veel toebehoren 250,= 0172-588208 Zadel voor Shetlandpony 75,= zgan 079-5936234 Marklin modelbaan nw. rail 3 locs veel toebeh. vp ƒ1250,= 0180-632464 Vouwwagen Markanto fietsenrek 4 pers. 1500,0180-315190 Jonge katten af te halen 0172-588989 Electr. grasmaaimaaier/electr. kettingzaag 0182-617898 Paardrijjasje mt.36 zwart ƒ100,= 0182-612558 Tk.gevr. Zwitsers autobahnvignet 0172-214635 en alles voor de groentetuin, o.a. Kool, prei, 4 soorten sla, andijvie, ook voor glascultuur enz. - Meststoffen, turfmolm, tuinaarde 4 zakken ƒ10,-speelzand KWEK in de vakantieperiode normaal geopend VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij EJgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3