Oranje Dames waterpolo slechts zesde in toernooi Spilimbergo Strijd om zomerschaaktitel in volle gang De Reisduif DeSp erwer Feyenoord bezoekt WSE Mega Elshout: voor de grootste keuze en voordeligste prijzen Oproep Baby van de maand &rA^minuut- Hart van Holland/22 juli 1998 nes snakken naar rust Rust danüll' ty St. Ghislain Chantilly pagina 13 Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van de maand". Alle pasgeborenen komen in aanmerking voor deze pagina. Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland de ouders, grootouders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een geboortekaartje, een duidelij ke foto en het liefst een leuk verhaaltje over de baby. Degene die als "Baby van de Maand" in het Hart van Holland verschijnt 'verdient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. Wie foto en geboortekaartje terug wenst, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, mee te sturen. loskoop/Waddinxveen - Het Neder landse Dames waterpoloteam dat van donderdag 16 tot en met zondag 19 juli deelnam aan het achtlandentoer- nooiinSpilimbergo bij Venetië (Italië) leeft slechts een zesde plaats be- baald. Oranje eindigde als derde in poule A na een 5-7 verlies tegen de latere toernooiwinnaar Australië, 24- iwinst op Spanje en een 6-6 gelijkspel tegen Hongarije. In de kruisfinale tódende dames nog verschrikkelijk lit tegen Frankrijk door met 30-1 te •innen, doch in de strijd om de vijfcfe a zesde plaats wist Nederland geen rist te maken tegen Griekenland en roloor met 7-8. Hongarije eindigde op de tweede plaats na 6-7 verlies legen Australië. Canada werd derde nal5-14 winst tegen Italië. Spanje ver sloeg Frankrijk met 13-7 en eindigde lis zevende. Bij Nederland was Carla Quint met elf doelpunten topscoorster. Karin Kui pers scoorde tien keer en de Gou- westaeteleden Mirjam Overdam en Gillian van den Berg scoorden respec tievelijk vijf en drie keer. Het team keert maandag 20 juli terug en kan nu een paar weken uitrusten van een lang seizoen. Half augustus beginnen de trainingen voor de regu liere competitie. Oranje komt dit jaar niet meer in actie op toernooien. In 1999 staan weer enkele belangrijke toernooien op de rol. In april de Fina Cup in Quebec, alwaar de mogelijk heid wordt geboden een plaats te ver overen voor deelname aan de Olympi sche Spelen in Sydney 2000 en in sep tember de EK in Florence. Wdinxveen - De strijd om de zomer schaaktitel 1998 is in volle gang in wijkgebouw Het Zuidhonk. Aanvoerder van de ranglijst is Jan Evengroen, die tijdens ronde zeven acht geen medelijden kende met Mulder en P. de Louw en derhalve rogzonder enig puntverlies de onbe- Mste leider is op dit moment. Ben van Geffen volgt op slechts vier pun- ta achterstand en deed ook goede aken deze avond door zowel G. van wimeren als H. de Roodt met lege Wlen achter te laten. V. Wouden- wrgstaat nu op de derde plaats dank- winst op D. van Offeren en een janise tegen H. de Roodt. 'Wassing van de avond was de op- Mvan Biniam David naar de vierde Ms. Na zijn winstpartij tegen P. de «t slaagde hij er ook in om tegen G. Ommeren de winst binnen te halen. Schaakfamilie Hennink beleefde ook een goede avond: zowel vader Wim als zoon Arjan behaalden beiden de volle winst deze avond. Verder een 100% score deze avond voor W. Mourits en H. van Offeren. Kersverse WSV kampioen Leon Wille men was ook van de partij en moest na winst tegen A. de Jong berusten in een remise tegen E. Singeling. In de mid denmoot een slechte dag voor H. Pon- sioen, Eric Hennink, C. Schepers en E. Hildebrand die er niet in slaagden om een partij te winnen. Rode lantaarn drager blijft vooralsnog Peter Kok die de smaak van een overwinning nog niet heeft mogen proeven. Ronde negen en tien staan op het programma op donderdag 23 juli. Aanvang 20.00 uur.^.Toeschouwers zijn van harte welkom. ™erswoude-Dorp - Postduivenvere- ™Pg De Reisduif nam op lOjuli deel een wedvlucht vanuit Dax. Af- J024 kilometer. In concours "Mi 50 duiven die om 13.00 uur met 'sten wind gelost werden. De eerste arriveerde om 11.10.52 uur en «een snelheid van 1094.37 me- Per minuut. bU1óSin§: l'3-4'5- 7'8en 10-w- Kiiijt; Kappe; 6. W.P. van Rijk. li nam De Reisduif deel aan startrtuc'UC'1t vanu't Chantilly. Af ren i/c k'lometer. In concours wa- ruiri du'ven d'e om 8.00 uur met wincl gel°st werden. De «eduif arriveerde om 11.34.07 uur en haalde een snelheid van 1661.72 meter per minuut. De uitslag: 1,3,4,6,7,9. P. Groen &Zn.; 2. J.W. Fase; 5. W.M. van Dorp; 8 en 10. Jac. de Jongh. Tevens nam postduivenvereniging De Reisduif deel aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain. Afstand 190 kilo meter. In concours waren 537 duiven die om 8.20 uur met zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arri veerde om 10.20.09 uur en haalde een snelheid van 1578.84 meter per mi nuut. De uitslag: 1, 2, 3, 4, 5 en 10. A.P. Noorlander; 6, 8 en 9. P. Groen Zn.; 7. C. van den Berg. .^dinxveen-Postduivenvereniging een?„erWer nam °P 18 juli deel aan stand vanuit St- Ghislain. Af ten 7iqj .meter. In concours wa ttes. duiven die met een matige Most™lw1esten wind om 8.20 uur "•25 en- Aankomst eerste duif "•34 nUr' 'aatste huif kwam om '555 m U.r aan' 8ne'heid eerste duif Hevrn.iJ6' 8 en 10- Joh- L- Bol; 2. 'andprs!,^' van Vlieti 4. 5 en 7- RA- 9. mevrouw E.J. de Wit. Ook nam De Sperwer deel aan een concours vanuit Chantilly. Afstand 354 kilometer. In concours waren 217 duiven die met een matige west-zuid- westen wind om 8.00 uur gelost wer den. Aankomst eerste duif 11.32 uur, de laatste duif arriveerde om 11.45 uur. De snelheid van de eerste duif was 1662 meter per minuut. Uitslag: l.T.H. Twigt &Zn.; 2,3,4,5, 7, 8 en 10. Joh. L. Bol; 6. C. Smitskamp; 9. C.A. Bode. het niJf j 7 en Sylvia hebben P nfond en de vloer af, goud he 3 maanden WriLÏÏi8 Van Leeuwen, hartelijk 'enciteerd met uw 40-jarig huwelijk. Annemarie 9-^,a7ndbedienN scooteralarm op 0"ig.Zevenhuizen-Waddinxveen S0182-614382 T.g.v. vandalisme zijn diverse vogels ontsnapt. Gevangen? Bel s.v.p. 0180-632696 Vink, kanarie, parkiet o.i.d. gevangen? Ontsnapt uit voliere. Bel svp 0180-633942 Wil mevr. die g.ring heeft opgeraapt op woe. 15/7/98 bij Aldi W'veen zich daar svp melden Monique en Joop zijn 19 juli 7 jaar getrouwd. Van harte geteliciteerd. Pa en Ma Rotterdam - Wie Mega Elshout aan de winkelboulevard Alexandrium II bin nenstapt, ontdekt meteen dat in dit pand een ware superstore is geves tigd. Verdeeld over twee verdiepin gen vindt men er verschillende afde lingen met o.a. alles op gebied van multi-media, telecom, foto en video, t.v., k.t.v. en audio en huishoudelijke apparatuur. Een deel van de winkel is zelfs ingericht met de allernieuwste apparatuur dat op dit moment nog in de kinderschoenen staat. Door Els hout worden deze innovaties als eer ste aan het winkelend publiek gepre senteerd zodat men volledig op de hoogte is van wat in de toekomst te koop zal zijn. Wie via de roltrap de eerste etage betreedt, vindt er o.a. een heel bijzon der assortiment Amerikaanse koel kasten. Mega Elshout heeft maar liefst 50 verschillende modellen in huis, verkrijgbaar in iedere maat en kleur stelling. In tegenstelling tot de 'gewo ne' veelal kale koelkast, is de luxe Amerikaanse koelkast een blikvanger in iedere keuken dat behalve veel meer ruimte, ook leuke extra's biedt zoals een frisdrankautomaat en ijs blokmachine, Ook kan men kiezen voor een 0-graden vak waarin produk- ten aanzienlijk langer vers blijven. Ideaal voor mensen die geen tijd heb ben om dagelijks boodschappen te doen! Uiteraard is het personeel van Mega Elshout behulpzaam bij het maken van een persoonlijke keuze. Volgens directeur Marcel Capitein zijn de vol gende drie punten de kracht achter Mega Elshout: personeel met een ge degen kennis van zaken, de voordelig ste prijs en grootste keuze. Op de vraag waarom de vestiging van Mega Elshout in Alexandrium II slechts het enige filiaal is, antwoord hij kort maar krachtig: "Kwaliteit en service kun je alleen leveren vanuit één plek." En inderdaad, de service van Mega Els hout is uniek voor deze branche te noemen. Het bedrijf biedt een pas poort garantie-certificaat waarmee men o.a. recht heeft op een lange ga rantieperiode, voorkeursbehande- Het team van Mega Elshout ling bij reparatie en gratis vervangen de apparatuur indien de reparatie niet thuis kan worden uitgevoerd. Verder is het uiteraard vanzelfspre kend dat alles gratis thuisbezorgd en aangesloten wordt. tos** teas»; WADDINXVEEN - Afgelopen dinsdag 14 juli kwam topclub Feyenoord op bezoek bij voetbalvereniging W.S.E. Deze wedstrijd was de eerste in een reeks van wedstrijden, die W.S.E. speelt in het kader van het 50-jarig jubileum tegen de drie Rotterdamse profclubs. W.S.E. had lang uitgeke ken naar deze wedstrijd. De voorbe reidingen waren al in het vorige na jaar begonnen. In het begin van dit jaar stemde als Feyenoord als eerste definitief toe om het jubileum van W.S.E. op te luisteren. Ook de ande re clubs uit Rotterdam - Excelsior en Sparta - gaven niet lang daarna hun toezegging om te komen. Zij komen op respectievelijk 25 juli en 4 augus tus aanstaande naar Waddinxveen. Op de wedstrijddag zelf was het vroeg in de middag al een hele drukte op het sport complex Oranjewijk in Waddinxveen. De tribunes werden op gebouwd en aan het veld werd de laatste^ hand gelegd om de Rotterdammers en het talrijke publiek zo goed mogelijk te ont vangen. Rond de wed strijd zorgde de party band "de Bietenbouwers" voor muzi kaal entertainment. In totaal waren er naar schatting drie duizend toe schouwers. De W.S.E. selectie was uitgebreid met enkele spelers die in het verleden voor W.S.E. uitkwamen en nu elders in de regio voetballen. Het team werd daarom gepresenteerd als regionaal team, maar had toch een duidelijke W.S.E.-inbreng. Voor W.S.E. kwamen in het veld: Rene Boekhorst, Martijn van der Wal, Marcel van Dijk, Thijs van de Voort en Erwin Pleus. Andere spelers uit de regio: Johan Boer (Rijnsburgse Boys), Vincent van Sta veren (ONA), Michael Berhane (Wil helmus), Dennis Jager (Groeneweg), Mark Feldman (Alphense Boys) en Wim Westerberg (ARC). Het team had twee weken voorbereidingstijd en werd getraind en gecoacht door Bert Keij. Onder Bert Keij behaalde W.S.E. een van de grootste successen in de historie van de club, namelijk de pro motie in 1973 naar de vierde klasse. Feyenoord, dat op 19 juli zelf haar negentigjarig-jubileum viert, speelde in het kader van de voorbereiding op de nieuwe competitie. De club heeft enkele "nieuwe" mensen aangetrok ken. "Een wedstrijd zoals tegen W.S.E. is voor een club als Feyenoord een ideale training", aldus trainer/coach Leo Beenhakker. "Van de negentig minuten, die er gevoetbald wordt ben je normaliter zeventig tot tachtig mi nuten in balbezit en dus is het een prima manier om nieuwe mensen te testen. Met nieuwkomers Bert Konterman en Jon Dahl Tomasson heeft Feyenoord meer voetballend vermogen in de ploeg. Ook Peter van Vossen is een belangrijke versterking, maar is op dit moment nog niet hon derd procent fit." Voor Feyenoord kwamen in actie: Jer- zy Dudek, Christian Gyan, Bert Konterman, Ronildo Tinhinho, Ferry de Haan, Jean Paul van Gastel, Patrick Allotey, Paul Bosvelt, Jon Dahl To masson, Peter van Vossen en Bona- ventura Kalou. De wedstrijd werd geleid door scheidsrechter John Blankenstein. Blankenstein zette twee jaar geleden een punt achter zijn carriere als scheidsrechter in het betaalde voet bal. Sindsdien werkt hij als hoofd scheidsrechterzaken bij de K.N.V.B. Hij werd bijgestaan door de grens rechters Edwin Vermey en Albert de Koning. Alhoewel de eerste echte kans van de wedstrijd na zo'n tien minuten speel tijd voor de spits van W.S.E. was kon het team niet echt een vuist maken. Feyenoord domineerde - en dat mag geen verrassing zijn - de gehele wed strijd. W.S.E. kon desondanks met korte uitvallen enkele kansen creee- ren. Zoals het bij een oefenduel hoort, was het een sportieve wedstrijd. Het mooiste doelpunt van de wed strijd kwam van de voet van de Brazi liaan Tinhinho, die daarmee 11-1 aan tekende. Volgende week zaterdag 25 juli speelt W.S.E. om 16.00 uur tegen Excelsior en dinsdag 4 augustus komt Sparta om 19.00 uur op bezoek.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13