Sandra, waar ben je? (4) BROUWER DE KONING foto's in het Hart van Holland deHaij van de rW end e Gerrit Roos Gerrit Roos Ruud Bontenbal Visio, Audiotheek start 22 juli posteractie Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle UITVAARTVERZORGING pos kantoor, Je moet het in Zeven- L»—«"-4 huizen proberen 29.000 exemplaren Hart van Holland/22 juli 1998 pagina 3 s in het Hart van Holland kunnen aan Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen ,50. Foto's dienen van tevoren betaald men ze een paar dagen tater af kan VOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BU OVERLIJDEN "De Heer is mijn Herder, mij zal niets ontbreken" Dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat na een werkzaam leven van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa in de leeftijd van 83 jaar. N. Roos-Clazing Nel en Gerrit Nelleke en Ton Arjan en Oettie Jan en Ingrid Janita en Bram Gert-Jan en Jolanda Joke en Tjebbe Petra en André Stefan en Roy Bea en Patrick Lea en Walter Arie en Joke Bart Wendu Erik 15 juli 1998 Knibbelweg 63 2761 JC Zevenhuizen De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden. Wij willen Zorgcentrum "De Zevenster" bedanken voor de liefdevolle verzorging van de heer Familie Roos sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door Julia Pengirim De deur van het gemeentehuis in Waddinxveen opende zich gastvrij volautomatisch. Dit dorp is groot en toch kent iedereen vast wel iedereen, dacht Wout. In het bijgebouw, links, keek hij rond naar een aanknopingspunt, dat hij leek te hebben gevonden in een door het publiek te bedienen infor matie-computer. Maar die stond niet aan en zelfs toen Wout op de Aan-knop drukte en een groen lamp je ging branden, gebeurde er niets. Maar de jongen werd te hulp ge schoten door Wim Vermij, de ge meentelijke publieksvoorlichter en zo te zien oud genoeg om heel Wad-1 dinxveen te kennen. Dat bleek bijna het geval, nadat Wout zich had voorgesteld en had uitgelegd wat hij kwam doen. Maar ook deze man kwam niet verder dan: "Ja, ik ken een Sandra, maar niet van die leeftijdEn ik werk toch al vijfentwintig jaar voor deze ge meente." Wout zag aan de ogen van Vermeij, dat de man met het kortgeknipte haar hem zeker had geholpen, als hij een Sandra van veertien, vijftien jaar had gekend, met donkerblond, halflang haar en blauw-groene ogen. "Maar waar kan ik het dan proberen?" vroeg Wout. "Er moet toch iets of iemand zijn..." "Probeer de Stichting Welzijnswerk Waddinx veen", stelde Vermeij voor. "Vraag naar Jan Korving, die kent heel jeug dig Waddinxveen en anders wel een van zijn medewerkers. De SWW zit in Kreater, een voormalig schoolge bouw aan de Kerkweg. Dat is het spoor over en helemaal aan het eind links." Wout reed op zijn scooter het spoor over, sloeg helemaal aan het eind links de Kerkweg in, vloog Kreater voorbij en pas tien minuten later zat hij tegenover de bebaarde Korving die hem in stijgende verba zing aanhoorde. "En d'r schoen maat weet je zeker ook?" Maar zelfs deze ervaren teamleider van de SWW wist van geen Sandra. "Mis schien een van m'n medewerkers. Die zitten verderop." Wout volgde Korving die het verhaal aanzienlijk ingekort voorlegde aan twee medewerksters, die van het ver haal niets begrepen, maar elkaar een moment strak aankeken, waarop bei den verklaarden wel een Sandra van een jaar of vijftien te kennen. Ook de andere gegevens bleken bij deze San dra's te kloppen. "Maar we geven hun adressen toch niet door", zei Korving. "We kunnen wel vragen of er een San dra bij is, die onlangs in Griekenland met vakantie was en of die jou weer wil bellen. Dat kunnen we wel doen. Kof fie?" Wout wilde wel koffie. Hij zou alles braaf opdrinken, als hij maar de kans kreeg Korving of zijn medewer kers uit te kunnen horen. De koffie was sterk en zeer heet en Wout kreeg alle gelegenheid zijn ver haal nog eens te doen. En hoe hij had gespeurd en mensen had aange klampt en dat hij zijn spaargeld ervoor over had als de temaleider ten minste wilde vertellen waar hun Sandra's maar ongeveer woonden. Korving bleef welwillend en aandach tig luisteren, sloeg Wouts spaargeld af, bleek alles helemaal te begrijpen, maar een adres kreeg Wout niet. "Ik bel morgenmiddag", beloofde Kor ving. Wout onderging de volgende nacht woelend, hij dronk om half vier een beker warme melk en toen de volgen de middag om half vijf de telefoon ging, werd hij met een sprong wakker. Het was inderdaad Korving, die geen goed nieuws had. "Beide Sandra's zijn nooit in Grieken land geweest", meldde hij. Waarna Korving, met een lichte aarzeling er bij voegde: "Zeggen ze." Die avond stond Wout voor de spie gel. "Aap!" mompelde hij. "Moet je dat smoel zien. Een van die Sandra's was natuurlijk wel zijn Sandra, dat wist Wout heel zeker. Maar dat kind had leuk met hem liggen praten, had ook niemand anders, daar aan dat verre strand. Maar wat had ze ook maar weer gezegd? Ze had het goed, thuis, met haar ouders en haar vrien den... Nu, die waren nu allemaal pre sent en ze had die aap zonder kin hier natuurlijk niet meer nodig." Die nacht sliep hij als een blok, dro mend over oceanen en oerwouden waarin hij als een aap te keer ging. Het was een warme nacht geworden en toen Wout kletsnat van het zweet wakker werd, weet hij dat aan de warmte. Bovendien voelde hij een nieuwe rust over zich, die hij weken was kwijt geweest. Je kunt die Sandra wel vergeten, wist hij zeker. Die moet geen kinloze aap. Maar in het weekblad Hart van Hol land liet hij die ochtend deze adver tentie achter: 'Wout zoekt Sandra die hij begin deze maand ontmoette op het strand van Athene en die de Mid dellandse Zee mooier vond dan de Rottemeren'. En zijn telefoonnum mer. (Volgende week verder) Alles waar je echt van houdt, zal je warmte blijven geven. Ook al is het niet gebleven, 't blijft altijd een deel van jou, een stukje van je leven. Met intens verdriet geven wij u kennis dat totaal onverwacht uit ons midden is weggenomen mijn kanjer, mijn papa "Flappie", onze zoon, schoonzoon, broer, zwager en oom 30 september 1957 13 juli 1998 Alphen aan den Rijn: Greet Bontenbal-Boode Anique Familie Bontenbal Familie Boode Hemelen: Martin Helma Zevenhuizen: Tonneke. Henny Wim Anneke, Rob Frans, Alice 13 juli 1998 Zadelmaker 110, 2401 PJ Alphen aan den Rijn De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI u i tings term ijn adver ten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898 Regio - Visio, Audiotheek is de enige organisatie in Nederland die dankzij sa menwerking met de omroepen, hoor spelen en radiodocumentaires uitleent aan visueel en anderszins gehandicap ten die niet op gebruikelijke wijze kun nen lezen. Omdat Visio, Audiotheek sinds oktober 1990 officieel van start is gegaan, is deze bijzondere voorziening nog relatief on bekend. Daarom vraagt Visio met be hulp van BTC-sponsoring middels deze posteractie aandacht voor de activitei ten van de nationale audiotheek. Helaas worden er nog maar weinig hoor spelen uitgezonden terwijl er toch, vooral bij slechtzienden en blinden, gro te behoefte bestaat aan hoorspelen en radiodocumentaires. Mensen die vaak hoorspelen willen beluisteren zijn daar om aangewezen op de nationale audio theek van Visio. Niet alleen individuele abonnementen zijn mogelijk, ook een organisatie zoals bijvoorbeeld de afdeling oogheelkunde van een ziekenhuis kan lid worden. De hoorspelen staan op audiocassettes die in speciale dozen gratis door de PTT verstuurd worden. Catalogus en folder zijn in verschillende leesvormen verkrijgbaar. De posters worden verspreid in Berg ambacht, Bodegraven, Boskoop, Gou da, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouderkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Wad dinxveen en Zevenhuizen. Nadere informatie: Visio, Audiotheek, de heer B. Theunis, Amersfoortsestraat- weg 180, 1272 RR Huizen, telefoon 035-6985755.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3