Kattenliefhebbers vinden nu alles over hun favoriete dier op CAT-WEB Aanvaring tussen kruiser en tanker Vakantie Bijbel Club Aanstormend Boogie Woogie talent op Jazzfestival van Geffen alleen op kop Beloofd is beloofd linxveen-Boskoop it Kerkdiensten M Foto's in het Hart van Holland Zonierschaak Tentweek 1998 12+ tent Openluchtzangavond Themadienst Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan haten. Hart van Holland/5 augustus 1998 pagina 13 Door Sylvia van Doornen L SfTl W] fa)dinxveen-Op29juliheeftopde Gouwe nabij de hefbrug van Wad- dinxveen een aanvaring plaatsge vonden tussen een kruiser en een tanker. De kruiser raakte total loss, maar er vielen geen gewonden. Rond 12.00 uur vaarde de kruiser vanaf de Coenecoopbrug in de rich- ting van de hefbrug. Daarachter aarde de tanker met hogere snel- heid. De bestuurder van de kruiser, een 34-jarige man uit Rotterdam, wilde de tanker na de hefbrug voor platen gaan. Hij ging er vanuit dat ie tanker moest wachten voor de gesloten hefbrug en dat hij met zijn boot onder de gesloten hefbrug door zou kunnen gaan. De brug wachter en de 28-jarige kapitein van de tanker hadden echter contact gehad en de brug ging open. De kapitein van de tanker wilde zonder vaart te verminderen onder de hef brug door varen, maar zag door een dode hoek de kruiser niet. In een poging de tanker te ontwijken, stuurde de bestuurder van de krui ser nog naar links, maar dat mocht niet meer baten. Een aanvaring was het gevolg. Door de aanvaring ontstond een gat in de kruiser, waardoor de 34-jarige bestuurder en zijn 30-jarige vrouw uit de boot konden komen. Zij raak ten niet gewond, maar hadden wel een nat pak. De boot is door een takelbedrijf met behulp van duikers van de brandweer aan de kant ge haald. De waterpolitie van het KLPD is ter plaatse gekomen en neemt de aanvaring verder in onderzoek. Het vaarverkeer heeft tussen 12.00 en 14.45 uur stil gelegen. Op het grasveld van de Mendelweg verzorgt de Vakantie Bijbel Club een bijeenkomst met als thema "Beloofd is beloofd". Kinderen van 4 tot en met 12 jaar betalen 1.50 per dag. Voor het foppentheater 1.50. De tiener clubvan lOtot 13 jaar 1.50. De Stuif in.vanaf 12 jaar is 7.50. Dinsdag 11 augustus van 10.00 tot 11.30 uur wordt begonnen met zin- P, bijbelverhaal en knutselen, fan 14.00 tot 15.30 uur: sport en spel Van 19.00 tot 20.30 uur: Tiener club met zingen, bijbelverhaal en W verwerking, speciaal voor 10 tot en met 13 jarigen, fansdag, 12 augustus van 10.00 lot 11.30 uur: zingen, bijbelverhaal en verven. Van 14.00 tot 15.30 uur: sport, spel en een verrassing. Vanaf 19.30 uur Stuif In voor 12 jaar en ouder, met gospelmuziek en een barbecue. Donderdag, 13 augustus van 10.99 tot 11.30 uur: zingen, bijbelverhaal en knutselen. Van 14.00 tot 15.30 uur: poppentheater Kom en Zie. Van 19.00 tot 19.45 uur: afsluitings avond met de kinderen en hun ouders, met onder andere een pop penspel. Zondag 16 augustus begint om 9.30 uur de afsluitingsdienst onder lei ding van de student N. den Hertogh, in de Christelijk Gereformeerde kerk aan de Nieuwstraat 79. feuda-Na zijn succes op het recen- i'horth Sea Jazzfestival komt Mar- >|n Schok, aanstormend Boogie '°ogie talent, tijdens het komende ®ndstad Jazzfestival van 3 tot en "et 5 september naar Gouda. Op aterdagavond 5 september gaat 'lin het Spiegelpaleis op de Markt toetsentergende Boogie Battle aan met een gevestigd fenomeen in Ke discipline: Jaap Dekker. ■/negen jaar klassiek piano te heb- 5engestudeerd werd Martijn Schok prepen door de Boogie Woogie. 1994 ging hij van start met een /Sen Boogje Woogie trio. In vier jaar tijd maakten zij drie CD's die uiterst lovende kritieken kregen. Zijn speelstijl kenmerkt zich door virtuositeit en een enorme swing, waarbij duidelijk de invloeden van de Amerikaanse Boogie pioniers Ammons en Johnson doorklinken. Martijn Schok komt niet alleen naar Gouda voor een tweemaal twintig minuten durende Boogie Battle met Jaap Dekker, maar speelt daarnaast ook met zijn trio in de Grand Salon. Als speciale gast introduceert hij Bart Jan Baartmans (slideguitar en zang). Webmaster Daniel van Gog-van Baak, samen met zijn vrouw Annieta die een deel van de redactie voor haar rekening neemt. dinxveen- Donderdagavond 30 7n'Werden ronde 11 en 12 van de erschaakcompetitie in wijk- Mft HUm Zuidhonk afgewerkt. w regen op de ruiten werd er ink gestreden om de punten. v® Geffen deed hele goede dMM e avond- Na een remise in dent ronde tegen Hans van Wou- de ner?.'<'0Pte hij in een spannen de?'' medekoploper Jan Even- do. !n de twaalfde ronde, waar merk' nU a"een de lijst aanvoert VOorHPU,nten- Met nog drie ronden e boeg maakt hij een goede e'nd°verwinning, hoe den Mo hete adem van 'an Ever" voel» n Punterl) nog in de nek bers ,erde staat H. van Wouden- 'onde Pfnten) die in de twaalfde tegetlu,ei,!.onverwachte nederlaag en hUm Mulder moest incasseren duldpn z°d°ende naast zich moet en op de derde stek. Pkk'rin"13 nestelde zich op vijfde )or een tumultueuze over winning op P. de Louw en een te leurstellende remise tegen H. van Elteren. Op gelijke hoogte kwam L. Willemen die overwinningen boek te op P. de Niet en G. van Ommeren. Eveneens een 100% score behaal den F. Ritter, H. Ponsioen, H. Stam en J. van Elteren. Wat minder tevreden waren deze avond H. van Offeren, J. van der Heiden, M. van Tilburg, T. Wiersma, C. Schepers en M. van Elteren, die allen beide partijen verloren. Opvallende resultaten waren er voor D.J. van Offeren, die WSC-co- ryfee J. van Oort op remise wist te houden, en E. Hildebrand die knap J. Muit van het bord schoof. Donderdag 6 augustus vinden ron de 13 en 14 plaats. De finale ronde is een week later op donderdag 13 augustus. Wie het leuk vindt om te komen kijken is vanaf 20.00 uur van harte welkom in wijkcentrum Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Boskoop - Kattenliefhebbers die beschikken over een internet-aan- sluiting, kunnen tegenwoordig uit gebreide informatie over hun favo riete dier vinden op de nieuwe web site CAT-WEB. Onderwerpen zoals kattensoorten, de verzorging en opvoeding van katten, maar ook cattery's en kattententoonstellin gen komen hier uitgebreid aan bod. Wie het leuk vindt om een foto van de eigen kat wereldwijd via internet te laten zien, kan ook een beroep doen op CAT-WEB en zijn of haar kat in de kattengalerij laten plaat sen. Kortom, alles, maar dan ook alles op het gebied van katten is mogelijk bij CAT-WEB! Het idee voor deze nieuwe, overi gens niet-commerciële website, ontstond al maanden geleden bij webmaster Daniel van Gog-van Baak. Hij wilde graag iets op inter net publiceren en heeft uiteraard allereerst bewust gezocht naar wat er zo al over katten te vinden is. "Dat was echter maar bar weinig en wat ik vond, was meestal engelstalig en/ of vaak zeer commercieel", licht hij toe. Samen met zijn vrouw Annieta van Gog, is hij kattenliefhebber bij uitstek. Annieta heeft een eigen cat tery en fokt al ruim twintig jaar Per zische colourpoints; de door velen begeerde langharige kat met blau we ogen. Zelf hebben Daniel en An nieta momenteel zes colourpoints in huis, die samen met schotse col lie Brendon en konijn Larslo uiter aard de nodige aandacht qua ver zorging en vertroeteling vragen. Voor Daniel, die overigens in het dagelijks leven een opleiding voor sociaal pedagogisch werk volgt, waren al deze drukke bezigheden echter geen belemmering om zijn liefde voor katten ook nog eens door middel van een website te la ten blijken. Nu hij sinds mei jl. zelf over een internetaansluiting beschikt, is hij dan ook meteen uit puur hobbyis me aan de slag gegaan. Zijn vroege re opleiding tot systeembeheerder kwam hierbij uitstekend van pas. "Door mijn computerkennis en lay out inzicht, ging het maken van de pagina's als het ware vanzelf," aldus Daniel. "Maar uiteraard moest aller- Waddinxveen - In de laatste week van de zomervakantie organiseert de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen de jaarlijkse tent- week. Het thema van dit jaar is: Beloofd is beloofd. Voor de kinderen van 4 tot en met 11 jaar en voor de jongeren van 12 tot en met 16 jaar zijn er gedurende deze week een hoop ac tiviteiten. De tenten staan op twee plaatsen: in de Zuidpias aan de Sterrenlaan en op het Wingerdveld. Op woensdag 12 augustus gaat de tentweek van start. Tot en met vrijdag is er in beide tenten een programma voor de kin deren van 4 tot en met 11 jaar. Elke morgen van 10.00 tot 12.00 uur wordt er een verhaal uit de Bijbel eerst goed bekeken worden wat technisch mogelijk is om pagina's op te maken en het website op te bouwen en in te delen. Toen kwam ook nog de vraag welke onderwer pen geselecteerd moesten wor den", vervolgt Daniel. Uiteraard moest ook met een provider over eenstemming worden bereikt. Want: hoeveel ruimte krijg je voor je homepage? Wat mag je erin vermel den? Hoeveel dataverkeer mag je veroorzaken? Al met al vergden zijn plannen de nodige voorbereiding alvorens CAT-WEB zoals aanvanke lijk bedoeld medio augustus op het internet zou kunnen verschijnen. Voor de informatie op CAT-WEB put Daniel onder andere uit zijn ei gen ervaring en uiteraard die van Annieta. Zij helpt Daniel dan ook enthousiast met het redactionele werk. Omdat hun CAT-WEB gericht is op informatie uit de hele wereld, zijn zij uiteraard ook afhankelijk van mensen die informatie aanleve ren zoals cattery-houders, vereni gingen, oproepen voor weggelopen en gevonden katten, te koop aange boden kittens en winkels die artike len speciaal voor katten verkopen. Op deze wijze vergaarde Daniel al snel heel wat informatie waardoor hij, eerder dan gepland, een proefs ite op kon zetten. Dit leidde tot en thousiaste reacties en nog meer in formatie, waardoor CAT-WEB reeds op 18 juli jl. écht inhoud had en Daniel het gevoel kreeg een gat in verteld, gezongen, geknutseld en er is poppenkast. Woensdagmiddag en donderdagmiddag zijn alle kin deren van 14.00 tot 16.00 uur van harte welkom in de tent. Er is dan een middag met als thema "Uitzend bureau Tentweek" en een sportmid dag. Vrijdagmiddag komen Elly Rikkert optreden voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De tent voor de jongeren van 12 tot en met 16 jaar in de Wingerd heeft evenals de andere tenten een pro gramma van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Stichting Chris komt een speciaal jongerenprogramma presenteren en men gaat creatief aan de slag. Ook 's avonds is er een hoop te de markt te hebben gevonden. Momenteel bestaat CAT-WEB uit tien rubrieken waaronder show agenda, kattenkwaad, kattengalerij, cat links, cattery's, kittens, dekka- ters en prikbord. "Het meeste be treft nog informatie uit Nederland maar een Duitse, Franse en Italiaan se site die ik wil realiseren met be hulp van vertalingssoftware, beho ren tot mijn volgende uitdaging" vertelt Daniel. Een Belgische versie gaat al op 1 september a.s. van start. Verder wil hij voor 1 januari 1999 in samenwerking met een ver taler een Engelse versie van CAT- WEB maken. Voorlopig wordt de Nederlandse CAT-WEB al regelma tig bezocht op internet. 21 Juli jl. was een echte topdag met maar liefst 649 bezoekers. Inmiddels zijn de pagina's al zo'n 2200 keer opge vraagd. In het overzichtje op zijn computer laat Daniel trots zien dat zijn CAT-WEB inmiddels onder an dere vanuit Suriname, Zuid-Afrika, Zweden en Rusland is bezocht. Voor wie nieuwsgierig is geworden naar deze nieuwe site over katten, is CAT-WEB te vinden op http:// www.cat-web.cybercomm.nl. Wie nieuwe informatie heeft, een op roep wil plaatsen of ideeën/onder werpen wil aandragen, kan een E- mail sturen naar: redactiekat- web.cybercomm.nl. (Nog) geen in ternetaansluiting? Stuur uw fax naar nummer 0172-230576. doen; er is een sportavond en een bingo-avond met sing-inn. Op zater dagavond 15 augustus is de grote finale met onder andere een barbe cue. Elke morgen is er vrije toegang om spelletjes te doen. Zaterdagavond 15 augustus om 20.00 uur is een "openlucht"-zang- avond met veel samenzang. Afhan kelijk van het weer is deze avond in of bij De Morgenster in de Zuidpias. Zondagmorgen 16 augustus wordt de tentweek afgesloten met twee themadiensten: één in De Morgen ster (Zuidpias) en één in de Bethei- kerk. Deze beginnen om half tien met het zingen van de tentliedjes. Na afloop is er gelegenheid tot het drinken van koffie, thee of fris. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds J.P.C. Simpelaar, Bodegraven; 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J.C. de Moor; 17.00 uur geen dienst. Herv. Immanuel 9.30 uur ds C. de Jong; 17.00 uur'geen dienst. Herv. stichting De Rank 18.30 uur kand. E.C. van Driel, Alphen a/d Rijn. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: geen dienst. Herv. gem. 9.30 uur ds MD vd Giessen; 18.30 uur ds P. Baane, Alphen a/d Rijn (gez. dienst in herv. kerk). De Stek 9.30 uur ds R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds J.C.W. van 't Hoff; 18.30 uur: zie herv. gem. Chr. Geref. kerk 9.30 uur dienst des woords; 19.00 uur ds H. vd Steege, Delft. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13