Vakantie vieren op het water Belastingaanslagen Schieland verzonden Jeugdweek in Moerkapelle WV Boskoop Koninklijke Neder landse Natuurhisto rische Vereniging Fietstocht voor 50- plussers NCRV Kerkepad Arno Lamot Boskoop - De WV Boskoop heeft inde voorverkoop onder andere: löffi isis op 7 augustus in Alk maar; Bee Gees Concert inclusief Busreis op 5 september in het Wembley Stadion in Londen, En geland; Normaal-Krachttour '98 12 september op het ITC-ter- rein; Staatscircus van Moskou van 23 juli tot en met 16 augustus ineen tent bij het Olympisch Sta dion Amsterdam; Nationale Tap toe Breda van 27 augustus tot en 5 september in Breda; René Froger op 20 november in de Rai- parkhal Amsterdam; Golden Ear ring Unplugged op 11 oktober in Bet Nederlands Congresgebouw Den Haag; Musical Hair op 3 en 4 oktober in het Nederlands Con gresgebouw Den Haag. Gouda-Zondag 9 augustus organi seert de KNNV, vereniging voor veldbioiogie in Gouda, een excur- sienaar de Planken Wambuis, een stuifzandgebied op de Veluwe grotendeels overgroeid met bos heide. Bij zonnig weer zijn er waarschijnlijk vlinders waar te Bemen. Vertrek om 9.00 uur vanaf het NS station Gouda, Bloemen- daalse zijde. De reis gaat per auto. De excursie zal de gehele dag du- rén. Inlichtingen: 0182-618037. Waddinxveen - De Stichting Wad htoxveens Welzijnswerk, afdeling «niorenwerk, organiseert op dinsdag 11 augustus de vierde fietstocht van dit seizoen. De tocht van ongeveer 40 kilometer gaat deze keer richting de Meije. ">i goed is het vertrek om 10.00 :'ur- yanaf het Anne Frankcen- jrum (Jan van Bijnenpad). De kos- en voor deelname zijn 4.= per Persoon (inclusief drie consump- les)' Iedereen is welkom, en kan ach op de zelf inschrijven. Inlich ten 0182-615555 of 0182- «31932. ^venhuizen/Bergschenhoek t°or 'eden en niet leden is er za- erdag 29 augustus vanuit Zeven den of Bergschenhoek en om- ev>ng een NCRV Kerkepad tocht ^Noord-Holland (Den Helder) f6? V00r deze tocht zijn per persoon, inclusief koffie Jet gebak en diner. J vertrektijden zÖn voor Zeven- l2en om 8.15 uur vanaf de yo er'andse Hervormde kerk. 0r inlichtingen mevrouw Keiim-Bos, telefoon 010-4550326 Door Sylvia van Doornen Zevenhuizen Hoe mensen het liefst hun vakantie doorbrengen, verschilt uiteraard van persoon tot persoon. Terwijl voor de één een verre vliegreis naar een exotisch oord pas écht vakantie is, kiest de ander netzo lief voor een vakantiehuisje in eigen land. Weer anderen houden zoveel van het water, dat ze maar al te graag de vakantie op een boot doorbrengen. In het Rottemeren-gebied kom je deze "water toeristen" vaak tegen. Het gebied is al jaren favoriet vanwege onder andere de prachtige natuur, de vele wandelroutes en het rustgevende karakter. Het terrein van de Unie van Watertoeristen aan deHennip- sloot (nabij camping Zevenhuizenis een plek waar men graag aanmeert. De heer en mevrouw Schouten ko men uit Rotterdam en vieren al sinds 25 jaar hun- vakantie in deze omgeving. Elk jaar gaan ze er een aantal weken op uit met hun boot 'Arlijn'. De Hennipsloot is hun lieve lingsplekje om aan te meren, van daar dat zij hier in juni drie weken hebben doorgebracht. Verder heb ben zij deze zomer rond Hilversum over de Vecht gevaren. Ter afslui ting van hun vakantie zijn ze hier teruggekomen voor een periode van twee weken. Ondanks het slechte weer zijn ze er toch lekker op uit geweest. Ze maken graag uit stapjes met de bus, fietsen veel en mevrouw zit graag te handwerken. De heer en mevrouw Bos-Maasdam zijn hier voor de tweede keer dit jaar. Ook zij waren hier gedurende drie weken in juni en zullen nu een dag of tien blijven, in ieder geval willen ze op 11 augustus weer thuis in Katwijk (Z-H) zijn omdat meneer dan zijn 80e verjaardag viert. Het is alweer het tiende jaar dat zij met hun boot "De Beatrix" naar het Rot temeren-gebied zijn gekomen. Ze vinden de omgeving prachtig, de recreatiemogelijkheden talrijk en Zevenhuizen een fijn dorp met een gemoedelijke sfeer. Ook hun kinde ren en kennissen komen graag op bezoek wanneer zij hier liggen aan gemeerd. De negenjarige Annemieke van der Pluym uit Leiden brengt hier samen met haar ouders en broer voor de vierde keer de zomervakantie door. Ze fietst graag naar de sluis en houdt verder van zwemmen, rolschaatsen en sprietlopen. Ondanks het slechte weer zijn er dit jaar evenveel kinde ren als voorgaande jaren en velen heeft zij al eerder op deze plek ont moet. Het leuke hier vindt zij dat er regelmatig gezamenlijk iets gedaan wordt, zoals spelletjes en barbe cuen. Ook van de activiteiten die op de camping worden georganiseerd, maakt zij graag gebruik. Hoogheemraadschap van Schieland Rotterdam - Deze week vallen bij de inwoners van het hoogheemraad schap van Schieland in Zevenhuizen- Moerkapelle en Waddinxveen, de jaarlijkse belastingaanslagen op de mat. Het betreft de belastingen voor verontreinigingsheffing en ingezete- nenomslag. Het hoogheemraadschap van Schie land heft twee belastingen. Veront reinigingsheffing is een belasting die is gebaseerd op de Wet verontreini ging oppervlaktewateren (Wvo). De opbrengst van deze belasting ge bruikt Schieland onder andere om het rioolwater te zuiveren in de afval waterzuiveringsinstallaties. Ieder een die afvalwater in het riool of op het oppervlaktewater loost, betaalt verontreinigingsheffing. De ingeze- tenenomslag is een belasting van het hoogheemraadschap van Schieland die het gevolg is van de Water schapswet. De opbrengst hiervan wordt gebruikt voor de waterkerin gen en de waterbeheersing, dus om overstromingen te voorkomen. Hoogte Vein de aanslag Het bedrag van de belastingaanslag is voor de meeste huishoudens voor de verontreinigingsheffing 276,= en voor de ingezetenenomslag ƒ48. Voor alleenstaanden geldt voor de verontreinigingsheffing een bedrag van ƒ92. Kwijtschelding Met ingang van 1998 heeft Schieland de kwijtscheldingsregeling ver ruimd. Dit betekent dat vanaf 1 ja nuari 1998 kwijtschelding van de ver ontreinigingsheffing en de ingezete nenomslag mogelijk is voor perso nen of huishoudens die een nette besteedbaar inkomen hebben dat gelijk is aan of lager is dan 95% van het bijstandsinkomen. Een verzoek om kwijtschelding kan bij Schieland worden ingediend. Toelichting in div. talen Bij de belastingaanslag is een toe lichting gevoegd in de Nederlandse taal. Hierin staat waarom inwoners van het gebied van Schieland beta len, of men voor kwijtschelding in aanmerking komt en hoe bezwaar moet worden ingediend. Deze toe lichting is vertaald in het Turks, Ara bisch/Marokkaans, Portugees en En gels. De vertalingen zijn verkrijgbaar bij het hoogheemraadschap van Schieland. Op werkdagen kunnen inwoners de volgende nummers bellen voor in formatie: Verontreinigingsheffing of ingezetenenomslag: 010-4537371 of kwijtschelding: 010-4537373. Moerkapelle - Onder leiding van een enthousiast team vrijwilligers van de Hervormde en Gerefor meerde Gemeente wordt van 10 tot en met 14 augustus in Moerka pelle een jeugdweek georgani seerd. De kinderen van 6 tot en met 12 jaar hoeven zich in de laatste week van de vakantie niet te ver velen. Elke morgen van 8.30 tot 12.00 uur kunnen de kinderen te recht in dorpshuis Op Moer. Vrij dags kunnen de kinderen van 8.30 tot 15.45 uur terecht, met tussen de middag pannenkoeken voor ieder een. Dit jaar is het thema: "Licht op je weg". Rond dit thema worden enke le bijbelverhalen verteld en liede ren gezongen. Daarnaast is er het spelprogramma. De spelen zijn door de leiding van de Jeugdweek (door de kinderen ooms en tantes genoemd) bedacht. Enkele spelen kan de organisatie wel verklap pen: "Autopech" en "Bejaarden huis op stelten". Dit zijn maar twee van de vijf spelen... Ouders die hun kinderen komen ophalen mogen gerust eens langs komen om een kijkje te nemen in de zaal. De deelname is op alle dagen gratis. Voor meer informatie: P. Slinger land, telefoon 079-593.61.16. Medewerkers 100-jarige Rabobank feliciteren hun 50-jarige directeur U ook? Bel: 0180 - 63 80 60! WeeJc ~o? Zie 'gst°p SKr toiif c> Pag. ]0/U W, Web, 'Pagina v°°f katt. 'ebbers :antiewt n°g veel 'gio neer. ïo kope Vindt 1iefh en Jeu 'gdvak, eken -v,ryC de re in 20e jaargang r,ummer 779 i augustus 1998

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1