Aanhoudingen na achtervolging Jan Evengroen verrassende winnaar zomerschaak- tompetitie v Wering van de lokale dag van 4e ouderen Koppeltoernooi Welpen op kamp in Oosterbeek Fair Trade koffie oprecht lekker! Hockeyclub Waddinxveen ont vangt bekende internationals Orgelconcert Jaap Nieuwenhuijse Luchtballon landt in weiland De Sperwer TOOS Gym start met de lessen Thrash-core op Flevo Festival Hart van Holland/19 augustus 1998 pagina 17 Chantilly w Karin .longkind (addinxveen - Op donderdag 13 au- jjliis werd in de Zuidpias de finale an de zomerschaakcompetitie ge- peld. De finale bracht een verras te ontknoping in deze achtste lomereompetitie. Jan Evengroen (jig de laatste speelronde in met «punt achterstand op Ben van Men. Ben van Geffen verloor ver assend zijn laatste partij, waardoor Jan Evengroen de eerste plaats kon nememen. Daarmee won hij voor Ie derde keer het Waddinxveense schaakevenement. De organisatie van de schaak competitie was ook dit jaar in handen van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) in samen- «erking met Stichting Wijkwerk Zuid- plas. Organisator Ton van Nieukerke rail WSV kan terugkijken op een suc- cesvolle en spannende competitie, '.lan de competitie namen schakers lilde gehele regio deel. Deze compe te blijkt een goede overbrugging te ajnvoor de zomervakantie. Er deden I# jaar vijfenzestig schakers mee, «aaronder tien jeugdleden (tot 16 jaar). Dat aantal was ongeveer gelijk aan het aantal deelnemers van vorig jaar". De drie beste schakers kregen na af loop een beker uitgereikt door de or ganisatoren. Jan Evengroen, lid van de Goudse schaakvereniging 'de Messemaker' ontving tevens de wisselbeker. Ben van Geffen (schaakvereniging Moer- kapelle) was uiteraard teleurgesteld, dat de overwinning hem in de laatste speelronde ontglipte. Hij moest ge- noégen nemen met de tweede plek. Willem Mulder en Hans van Wouden berg eindigden beiden gelijk op de derde plaats. Zij speelden na afloop nog een spannende barrage om te bepalen wie de derde beker in ont vangst mocht nemen. Willem Mulder wist zijn zenuwen tijdens de barrage het best in bedwang te houden. - De lokale dag van de oude- ren is in 1991 gekozen door de Vere nde Naties om aandacht te geven bij kei ouder worden van de wereldbe volking. Uitdagingen en consequenties die we Boeten erkennen en bespreken. Tegelijkertijd zijn in 1991 een aantal lichtlijnen opgesteld met als doel le ven toe te voegen aan de jaren die toegevoegd zijn aan het leven. Rege lingen maatschappij worden geacht faeregels na te leven in hun houding en gedrag tegenover de ouderen. Bij deze Dag van de Ouderen ligt de nadruk op deelname. Het is de bedoe ling om zowel kleine als grote activi teiten te organiseren die: - het bewustzijn vergroten met be trekking tot het ouder worden; - ouderen stimuleren om actief mee te doen; - de negatieve houding tegenover ouderen en het ouder worden helpen te veranderen. Tijdens de Lokale Dag van de Oude ren staan ouderen centraal. Vaak wor den de vele gevarieerde meningen van oudere mensen niet gehoord. Deze speciale dag benadrukt dat ouderen, ongeacht hun leeftijd, ras of geslacht, ook op de voorgrond kun nen treden en in het middelpunt kun nen staan. In Boskoop word deze Dag van de Ouderen gevierd op woensdag 7 okto ber. Boskoop - Klaverjasvereniging Habo organiseert op zaterdag 22 augustus een koppeltoernooi in de Grote Haven in Haastrecht. Aanvang 10.00 uur. Aanmelden en inlichtingen: M. Eegdeman, 0172-213033 en C. Vonk, 0182- 341709. j/addinxveen - Dertien welpen en vijf leidinggevenden van scouting Sint 'dor vertrokken zaterdag 8 augus tus naar Oosterbeek voor het jaarlijk- zomerkamp. Voor de vakantie had- "en zij een uitnodiging gekregen van fen krantenredactie die wel wat hulp *°n gebruiken omdat alle medewer kers op vakantie waren. De eerste za- erdag verscheen de redacteur al. Hij hertelde dat er al wat berichtjes bin- en waren gekomen over vreemde Wezens die veel chaos veroorzaakten "het dorp. De volgende dag kregen '1 echter te horen dat de redactie aar een dekmantel was van de FBI. anuit deze plek konden zij onge oord onderzoek doen naar de leernde wezens. De twee agenten, "hsen en Janssen genaamd, gaven n zware FBl-training zodat de wel- jtn zet deze week echt bij konden s Avonds na een groot spel nden de welpen in het bos een «■«ie zwarte doos, die ze na veel Ken en wegen 's ochtends toch d ar °Pengemaakt hebben. In de liji s zat een bandje. Dat werd natuur 1 raeteen afgeluisterd en ze hoor- ?en gesprek tussen de wezens. <Hb(fn®0Ver een d'scu, Bibbidibabbi en r' ener§'e die op was, opstorten, sen i ^eet)e vreemd dus. Met Jan- om p11 nssen samen werd bedacht Waan?15 teruSte 8aan naar de plaats toen os en daar kwamen ze voor het eerst zo'n vreemd we zen tegen. Hij heette Bakawortel en sprak een vreemd taaltje. Later zagen de welpen nog meer wezens en kwa men ze erachter dat hun ruimteschip neergestort was, omdat de energie op wasHier op aarde lagen de ingrediën ten om nieuwe energie te maken. De wezens vonden het hier echter zo leuk, dat ze niet meer terug wilden en er alles aan deden om er voor te zor gen dat de welpen de energie niet te pakken zouden krijgen. Door middel van een hele lange wandeltocht kwa men we erachter dat ze de wezens wel konden lokken door het volkslied te zingen. Dat lied werd dus heel goed geoefend. Na nog een aantal vreemde en spannende dingen meegemaakt te hebben, was dan de laatste dag aange broken. De welpen hadden alle ingre diënten in hun bezit kunnen krijgen en begonnen uit volle borst het volkslied van de stad Bibbidibabbidiboe te zin gen. Twee Bakalavianen (wezens)kwamen daarop het bos uit en huilden dat ze naar huis wilden. De welpen overhandigden de energie en hadden zo hun taak volbracht. Jansen en Janssen waren ontzettend trots en gaven een groot feest, compleet met casino en disco, als bedankje. Het kamp zat er op en de volgende dag kon iedereen moe en tevreden naar huis. In verband met vakantie van de lei ding zal de eerste opkomst niet 22 augustus, maar 29 augustus zijn. Waddinxveen - De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Duffel. Weersgesteldheid: matige west-zuidwesten wind. Afstand 108 kilometer. In concours 543 duiven. Gelost om 9.20 uur. Aankomst eerste duif 10.31 uur. Laatste duif 10.39 uur. Snelheid eerste duif 1491 meter per minuut. Uitslag: C. Smitskamp 1; Joh.L. Bol 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10; R.A. van der Made 7. Tevens werd er deelgenomen aan een concours vanuit Chantilly, over een afstand van 354 kilometer. In con cours 237 duiven. Gelost om 8.00 uur. Aankomst eerste duif 12.13 uur. laat ste duif 12.32 uur. snelheid eerste duif 1388 meter per minuut. Uitslag: C.A. Bode 1, 9 en 10; R.A. van der Made 2 en 7; Joh.L. Bol 3; M. van Vliet 4, 6 en 8; D. Heeren 5. Boskoop - Op 16 augustus rond 10.30 uur kwam bij de politie en melding binnen dat geprobeerd werd een auto te stelen aan de Zijde in Boskoop door twee jongens en een meisje. De da ders gingen er nadat zij betrapt waren vandoor met en Opel Kadett, waarbij ze probeerden in te rijden op de mel der die de daders probeerde tegen te houden. Na een klein stukje gereden te hebben, moesten de daders de auto wegens pech achterlaten en gingen ze te voet verder. De politie van Ijssel en Gouwe is samen met de politie van omliggende districten en de Ver keersdienst een zoekactie begonnen. Omdat de helikopter van het Korps Landelijke Politiediensten al boven Zoetermeer vloog, is ook deze bij de zoekactie ingezet, alsmede een speur hond van politie Hollands Midden. De politie kreeg bij de achtervolging hulp van de inwoners van Boskoop, die steeds meldden waar de verdachten naar toe gingen. Zo konden na een tip van een buurtbewoner de twee man nelijke verdachten, een 17-jarige jon gen uit Nijmegen en een 19-jarige jon gen uit Cuyk, in een tuin aan de Kie vitsstraat worden aangehouden. Eni ge tijd later werd ook de vrouwelijke verdachte, een 16 jarig meisje uit Nij megen, aangehouden op het Pastoor Daalmansplantsoen. De auto waar de verdachten in rondreden bleek gesto len te zijn in Nijmegen. Het bleek dat de verdachten vermoedelijk op meer dere plaatsen in het district hebben geprobeerd benzine en diesel uit au to's te stelen. De drie verdachten zijn in verzekering gesteld. Boskoop - Zaterdag 22 augustus staan medewerkers van de Solidariteitswin kel met een kraam bij de markt om extra aandacht te vragen voor de klei ne koffieboeren. De Solidariteitswin- kel schenkt dan de Residentiekoffie. Deze koffie wordt onder andere in de Tweede Kamer en bij veel andere in stellingen gedronken. Er zijn nog veel meer kleine koffieboe ren en boerinnen die graag een faire prijs voor hun koffie willen ontvan gen, zodat zij een menswaardig be staan kunnen opbouwen en hun kin deren naar school kunnen sturen. Daar wil de Solidariteitswinkel aan meewerken door de eerlijke koffie te laten proeven. In Fair Trade koffie is een ruime keus zoals Campesino, Indio, Residentie (ook cafeïne vrij), Kilimanjaro, Orga- nico en oploskoffie. Al deze soorten zijn bij de kraam te koop, en alle Fair Trade koffie draagt het Max Havelaar keurmerk. Om het aantrekkelijk te maken is er een kleine loterij aan verbonden. Tevens is er een informatie boekje over Fair Trade koffie en zijn er proefzakjes voor de gene die liever thuis de koffie willen proberen. Voor kinderen is er een attractie; zij kunnen een ketting rijgen van ver schillende soorten kralen uit Derde Wereld landen. Waddinxveen - Zaterdag 22 augustus komen de hockey internationals Fleur van de Kieft en Erik Jazet een training geven bij de Hockeyclub Waddinx veen. Ze zullen een training van twee uur geven aan zestig jeugdleden uit de D-, C-, B-, en A- categorie. En wat is er mooier voor de hockey spelende jeugd dan training krijgen van een international? Fleur van de Kieft speelt bij Laren, en Erik Jazet komt oorspronkelijk van Hockeyclub Bloemendaal. Beiden hebben meegespeeld in op het WK hockey dat dit jaar gehouden werd in Utrecht. Hierbij werden de Neder landse heren wereldkampioen, de Waddinxveen - Maandag 24 augustus start de Waddinxveense Gymnastiek vereniging TOOS met al haar gymnas tiek-, jazz-, aerobic-, turn-, spring- en trimlessen. Er worden lessen gegeven in de vol gende gymnastiekzalen; 'De Duikel aar' in de Zuidpias, 'De Staringlaan' in de Vondelwijk en de 'J. Postlaan' in de Componistenbuurt. Inlichtingen: 0182-613839 of 632931. Waddinxveen - De Waddinxveense 'thrash-core' band Salutary treedt donderdag 20 en zaterdag 22 augus tus op tijdens de 21e editie van het Flevo Festival te Eindhoven. Donder dag 20 augustus speelt Salutary om 16.15 uur in De Loods, het tweede podium tijdens het festival. Zaterdag 22 augustus speelt Salutary om 01.30 uur 's nachts in De Kelder, het derde podium van het festival. Het harde genre wordt naast Salutary nog meer vertegenwoordigd door de Nederlandse 'techno-deathmetal' band Tefilla en de Amerikaanse 'emo tional hardcore' band Stavesacre. Het Flevo Festival vindt plaats van 20 tot en met 23 augustus op voormalig vliegveld Welschap te Eindhoven. Het Flevo Festival heeft naast Nederland se bands vele internationale bands op de diverse podia staan. Trekkers dit jaar zijn onder andere All Star United (VS), Larry Norman (VS) en Darrell Mansfield (VS). Het Flevo Festival wordt jaarlijks door zo'n tienduizend jongeren bezocht, naast muziek biedt Flevo ook films, workshops en spreekbeurten. Nederlandse dames eindigden op de tweede plaats. Fleur en Erik werden dit toernooi beiden gekenmerkt als grote favorieten in de hockeywereld. Het bezoek van de twee internatio nals staat in het teken van het 100- jarig bestaan van de Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond (KNHB). Hockeyclub Waddinxveen verheugt zich op een grote groep hockeyende en niet-hockeyende toeschouwers uit Waddinxveen en omstreken. Dit wer velende begin van het nieuwe seizoen vindt plaats op zaterdag 22 augustus van 15.00 tot 17.00 uur op het complex van de Hockeyclub aan de Dreef (ach ter Texaco). Op zaterdag 5 september vervolgt de Stichting Orgelconcerten Moord recht haar jaarlijkse serie orgelcon certen. Dit eerste concert in de najaarsreeks wordt georganiseerd in de Neder lands Hervormde kerk in Moord recht. Organist Jaap Nieuwenhuijse uit Waddinxveen zal het statige Dela- Haye-orgel uit 1773 bespelen. Jaap Nieuwenhuijse is in 1985 be noemd als vast bespeler van het orgel in de kerk van Moordrecht. Door zijn jarenlange ervaring met dit orgel weet hij het optimaal tot klinken te brengen. Zijn muzikale opleiding ontving hij van diverse orgelleraren, zoals Arie J. Keijzer en Feike Asma. In 1972 behaal de hij aan het Rotterdams Conserva torium het solistendiploma orgels pel. Thans geeft hij jaarlijks diverse concerten door het gehele land, heeft en grote lespraktijk en is een produc tief schrijver/componist van bladmu ziek. Het programma voor 5 september vermeldt werken van onder andere J.S. Bach, Pachelbel, Dubois, William Walond en Adriaan Schuurman. het concert begint om 20.00 uur. De toegang is ƒ6.voor volwassenen en ƒ3.50 voor kinderen en CJP-houders. Iedereen is welkom. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Dinsdag avond 11 augustus konden de bewoners van de Waddinx veense Zuidpias de landing van een grote luchtballon van dichtbij meemaken. De lucht ballon vloog laag over de hui zen en landde in een weiland net naast de nieuwbouwwijk. Tientallen bewoners uit de Zuidpias waren nog buiten op deze warme zomeravond en keken toe bij de landing, die zonder problemen verliep.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17