I E Over vegetariërs en kinderen en de dood BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! deHaij van d e rW ende ia t Hart van Holland/19 augustus 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.o.: Jan Ottevanger ^venhuizen Gespecialiseerd in het installeren en het onderhouden van ^""installaties voor woonhuizen en bedrijfspanden yURG gecertificeerd en lid van het VEB anat 1500,- incl. meldkameraansluiting en montage °l>ons voor Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Dood Waddinxveen Boskoop 29.000 exemplaren VOCATE N (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk De eeuwige God is u een woning en onder u zijn eeuwige armen. Deut. 33, vers 27a Heden is van ons heengegaan na een kortstondig ziekbed mijn geliefde man, onze vader, schoonva der.' grootvader en overgrootvader drager van de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau geboren 10 maart 1921 overleden 12 augustus 1998 echtgenoot van Alida Cornelia Reljm Zevenhuizen: Vaassen: Nleuwerkerk a/d IJssel: Nieuwerkerk a/d IJssel: Moerkapelle: Zevenhulzen: Jan en Agaath Karin en Peter Blanca en Sharon Robin Leni en Cees Aad en Marianne Jan Albert Marlies Lida en Nel Gerard en Amanda Geertje en Robbrecht Stephanie Ard Jan Johan en Jolanda Jan Elianne De begrafenis heeft maandag 17 augustus plaatsgehad op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. ;°nr'jding onder invloed: Op 12 augus- uur kwam bij de politie din ""^ing binnen van een aanrij- r§°P de Rijksweg Al 2 in de richting ziin ^en aut0 zou van de weg geraakt. Ter plaatse werd in de 3lgjnstro°k inderdaad een bescha- ,5 eauto aangetroffen, echter geen 4 ï]Urc'er- Onderaan de oprit, nabij wordeinde werd" een 35-jarige man uit Rotterdam aangetroffen, die verklaarde de bestuurder te zijn van de auto. De man bleek onder invloed van alcohol. Hij had een alcoholpro millage van 1,7 terwijl 0,5 het maxi maal toegestane promillage is. Het rij bewijs van de man is ingevorderd en hij heeft een proces-verbaal gekre gen. Snelheidscontrole. Op 14 augustus tus- Door Julia Pengirim t Wat moeten kinderen met wijze les sen van volwassenen, verpakt in een kinderboek? Ik weet het steeds minder. Even dit fragment vooraf. Ik was drie of vier, toen ik bij buren mocht eten; moest eten, want het was oorlog en mijn ouders waren de stad uit. Om voor dat eten te bedanken had ik een stuk lever meegekregen, dat ik die buren moest geven. Het was, voor die tijd, een groot cadeau. De buurvrouw rook eraan, gaf het stuk lever aan haar man, met deze tekst: "Ruik jij eens, ik geloof dat het be dorven is." De buurman bevestigde die mening en voegde eraan toe: "Bovendien zijn we vegetariërs." Ik hoor het hem nog zeggen, precies zo. Als peuter kende ik dit woord niet, maar ik voelde dit wel heel precies aan: Julia, je wordt bedonderd waar je bij staat en je moet de rol spelen van de peuter die moet slikken wat volwassenen zeggen. Ik speelde die rol. Maar veel later, als volwassene begreep ik pas, waarom ik zo'n hekel had aan vegetariërs. Een kind voelt veel aan, maar heeft er de woorden nog niet voor. In 'Op ponyjacht' van Stasia Cramer speelt een vegetarische moeder een belangrijke rol. In een verhaal over Tonke die met een verbrijzelde rug- genwervel in bed ligt en een telefoon tje krijgt van Nadia, een vriendinnetje op pony-kamp. Haar pony is uit een weiland gestolen en wat nu. Hoe goed misschien ook bedoeld, ik vond het een akelig boek, met een moeder die om niks kwaad op Tonke wordt en urenlang boos blijft en bo vendien met broodjes vlees gooit. Vervolgens wordt Tonke in een droom met Nadia herenigd: de gesto len pony wordt - in die droom! - gevon den en uit handen van veehandelaren en slagers, die moordenaars, gered. Vervolgens wordt Tonke wakker, krijgt uit die droom zelfs een present je, maar over die gestolen pony van voor die droom, verder geen woord. Dat is raar. Maar er is wel meer raar in dit boekje. Ik dacht, dat sinds 'Alice in wonderland' gedroomde avonturen verboden waren, zeker met zo'n vreemd slot. De onechte verslaggever die op de proppen komt had zelfs op de redactie van Uffelte en Omstreken zijn ontslag gekregen - hij schrijft op, in plaats van in zijn blocnote en de politie wordt gewoon belachelijk ge maakt met een onechte agent. Verder is het een onecht verhaal waarin vleeseters ziek kunnen wor den volgens een heleboel echte bla bla; terecht overigens, want dan had den ze maar vegetariër moeten wor den. Dat mevrouw Cramer geen vlees eet zoals ze schrijft, is haar goed recht, maar ze moet daar geen du bieuze propaganda voor schrijven, verpakt in een tendentieus kinder boek. "In het gras en over het ijs" van Rob Thonen begint zo aardig en de toon blijft aardig en vrolijk, in dit prima geschreven kinderboek. Op deze manier: 'En wanneer gaan we dan trouwen?' Ik kom je over een jaar of twintig halen, bij jou thuis. Goed? Je merkt het vanzelf wel'. Het gaat over Fauve, Foof dus, maar NOOIT Foofje, die bevriend raakt met Pepijn, broertje van vriendin Iris. Ze beleven malle avonturen in een park, met ijs op de vijvers en in de sneeuw, met poppen die zowat tot leven komen. Dan gaat het mis: Pepijn verdwijnt onder het ijs en komt nooit weerom. Okee, Thonen beschrijft de kennis making met de dood voor kinderen meelevend en integer en zo voor zichtig als hij maar kan, denk ik. 'Gecontroleerd', zegt ze, zo deftig mogelijk. 'Dank je, conducteur' Oeps, had ze het dan toch nog fout gezegd? 'Ik bedoel, gecond'uleerd,' zegt ze verlegen. Iris' vader lacht. Eventjes maar. Ik mag dit gevoel voor humor wel, juist in dit soort ernstige situaties. Maar ik blijf me verzetten, tegen al te wijze lessen en kinderen in een kin derboek zo met de dood confronte ren. De jury zal wel voor stemmen, ik blijf tegen. Stasia Cramer: 'Op pony-jacht'. Uit geverij Elzenga, prijs f 14,95. Rob Thonen: 'Op het gras en over het ijs'. Uitgeverij Holland, prijs f 22,90. sen 11.30 en 12.30 uur is op de Zuid- plasweg een snelheidscontrole ge houden. Ongeveer 50 bestuurders zijn gefotografeerd. De hoogst geme ten snelheid is 124 kilometer per uur, terwijl 80 kilometer is toegestaan. Friettent afgebrand: Op 16 augustus rond 23.00 uur is de friettent aan de Zevenhuizerplas geheel afgebrand. De oorzaak van de brand is nog onbe kend, maar de politie vermoedt brandstichting. De politie neemt de zaak in onderzoek. Aantreffen vreemdelingen: Op 17 au gustus rond 11.30 reed stopte een vrachtwagenchauffeur aan de Brede- weg, om een lading te lossen. Toen hij de trailer opende kwamen daar 13 personen uit, 5 mannen 4 vrouwen en 4 kinderen. In eerste instantie renden de mensen weg, maar toen de gewaar schuwde politie ter plaatse kwam ging de groep bij elkaar staan en kon den ze worden overgebracht naar het politiebureau van Waddinxveen. Daar gaven de vreemdelingen aan uit Kosovo te komen. Ze hadden echter geen identiteitspapieren bij zich. De vreemdelingen gaven te kennen asiel aan te willen vragen. Ze zijn door de politie overgebracht naar 'het aan meldcentrum in Rijsbergen. Inbraak auto.Op 13 augustus tussen 7.45 en 22.30 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de car poolplaats van de Beijerincklaan. Een slot is geforceerd en er wordt een autoradio-cdspeler vermist. Aanrijding met letsel: Op 13 augustus rond 16.40 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de Brugweg te Waddinxveen. Een 18-jarige fietser uit Waddinxveen fietste daar toen de ket ting van zijn fiets eraf liep. Hij begon hierdoor te slingeren en reed tegen een stilstaande auto aan, die voor een verkeerslicht stond te wachten. De fietser is met verwondingen aan zijn hoofd overgebracht naar het Groene hart ziekenhuis. Ongeval op Al2: Op 13 augustus rond 17.50 uur heeft een verkeersongeval plaatsgevonden op Rijksweg A12 in de richting Den Haag. Een bestuurder van een vrachtauto moest uitwijken voor een andere vrachtauto. Hij raak te van de weg en kwam via de berm in de sloot tot stilstand. De politie van IJssel en Gouwe heeft de weg enige tijd afgesloten, terwijl het Korps Lan delijke Politiediensten de aanrijding afhandelde. Niemand raakt gewond. Snelheidscontrole: Tussen 14 augus tus 9.30 en 15 augustus 20.00 uur is een snelheidscontrole gehouden op de Henegouwerweg. Ongeveer 780 bestuurders reden te hard, wat neer komt op 3,8%. De hoogst gemeten snelheid is 93 kilometer per uur, ter wijl 50 kilometer is toegestaan. Inbraak in tankstation: Op 10 augustus tussen 00.48 uur en 00.52 uur is inge broken bij een tankstation aan de Alp- henseweg in Boskoop. De buit be stond uit een grote hoeveelheid rook waar. Tijdens de inbraak zijn video opnamen gemaakt door de aanwezige camera. Op de beelden is te zien dat twee mannen de deur openbreken nadat ze een sensorlamp kapot heb ben geslagen. Drie mannen komen de winkel van het tankstation binnen, en- een van hen slaat de camera weg. Deze maakt vervolgens opnamen van buiten. De mannen vullen zakken met een grote hoeveelheid rookwaar, waarvan ze buiten een paar pakjes verliezen. Van twee van de mannen kan gezegd worden dat ze zwart haar hebben, ongeveer 1.80 meter lang zijn en een stevig postuur hebben. Ook de derde man heeft een stevig postuur. Een aantal voertuigen zijn, tijdens de inbraak, langs het tankstation gere den. De politie is op zoek naar mensen die rond dat tijdstip iets gezien heb ben in de omgeving van het tanksta tion. Snelheidscontrole: Tussen 12 augus tus 14.00 en 13 augustus 16.00 uur is een snelheidscontrole gehouden op de N207 (Den Ham). Er zijn ongeveer 780 voertuigen gefotografeerd, wat neer komt op 5,4%. De hoogst geme ten snelheid is 95 kilometer per uur, terwijl 50 kilometer is toegestaan. Diefstal van koffie: Op 14 augustus rond 15.30 uur heeft een ongeveer 30 jaar oude man uit een winkel aan de Burg. Colijnstraat geprobeerd een groot aantal pakken koffie te stelen. De man wilde een pak melk afrekenen, maar het winkelpersoneel vertrouw de het niet. Nadat men hem had aan gesproken, nam hij de benen. In zijn vlucht gooide hij de tas met koffie rieeg. De man is ongeveer 1.70 lang en heeft een tenger postuur, kort zwart haar en droeg een zwart lerenjack. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke-Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3